Záverečné podujatie Dní Liptovského Mikuláša v Bratislave pod názvom Staviame my máje sa začalo 20. mája sprievodom krojovaných dievčat a mládencov z folklórnych súborov Váh a Devín ulicami Starého Mesta so symbolickým májom. Fotoaparáty cvakali, kamery bzučali, mohutný spev mladých ľudí sprevádzal búrlivý potlesk. Pôvodne sa podujatie malo uskutočniť koncom apríla, ale pre dážď ho odložili. Na druhý pokus to vyšlo a krajšie počasie si usporiadatelia ani nemohli želať. Aj keď Váh v Bratislave nezasadil dvadsaťmetrový máj, aké sadí v Liptove, ale iba dvaapolmetrový, podujatiu to na veľkosti neubralo.
Na Hlavnom námestí už čakali desiatky rodákov – Liptákov, žijúcich v Bratislave. Potešujúce je, že medzi nimi boli aj mladí Liptáci z ďalších generácií, pre ktorých je Liptov miestom spomienok ich rodičov či starých rodičov, ale aj miestom pre strávenie krásnej dovolenky. Prišli aj exminister školstva profesor Ladislav Kováč, koncertná klaviristka, dcéra básnika Júliusa Lenka Tatiana, vnuk veľkého Liptáka a Slováka Martina Rázusa Miloš, novinár Egon Gindl, akademický maliar Ondrej Bartko, rektor Vysokej školy manažmentu profesor Branislav Lichardus a mnoho ďalších. A pravdaže, stovky Bratislavčanov, ktorí už pol hodiny pred začiatkom podujatia stáli trpezlivo v dlhočiznom rade na liptovské bryndzové halušky, syry alebo syrové nátierky pred salašom s Kriváňom v logu Liptova a dokonca s dvoma živými ovcami. Druhý rad sa tvoril aj pred stanom s príťažlivým názvom Demänovka, kde sa podával nielen tento povestný produkt liptovských bylín a vody, ale aj ďalšie nápoje pre dospelých: slivovica, borovička, či vodka. Pri čakaní na dobroty sa vôbec nenudili, lebo námestie rozihrali úžasné melódie a tance v podaní mladých ochrancov týchto ľudových pokladov z Liptovského Mikuláša a Bratislavy.
Primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský bol v plnej permanencii počas celej akcie. Spolu so starostom mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Petrom Čiernikom otváral podujatie a vítal hostí, súťažil v pletení syrových korbáčikov (ženské ruky však zvíťazili), vyše hodiny krájal pravý ovčí syr a spolu s kyslou žinčicou ponúkal návštevníkov, debatoval s bratislavskými Liptákmi o rozvoji mesta i regiónu, neobišiel ani ponuku na prípitky s priateľmi i neznámymi návštevníkmi podujatia. So zapadajúcim slnkom sa pred stále naplneným námestím lúčili mladí Liptáci s Bratislavou temperamentným tancom a organizátori si vydýchli.
Alexander Slafkovský skonštatoval, že „dobrá vec sa podarila, ukázali sme, aké hodnoty skrýva Liptov.“ Unavená, ale spokojná bola aj Darina Bartková, ktorá reprezentovala značku Liptov. Na bratislavskom námestí rozdali štyristo porcií halušiek, v ktorých bolo tridsať kilogramov bryndze a nespočítateľné množstvo vzoriek syra a zákvasu. Všetkým chutili. Halušky, syry a zákvas ponúkala gratis Liptovská mliekareň, žinčicu a ovčí syr zabezpečilo mesto L. Mikuláš.