Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky

V Iľanove skóroval aj brankár

Prvé štyri mužstvá v uplynulom kole nestratili ani bod. Smrečany/Žiar vyhrávali po polčase s V. Dubovou už sedemgólovým rozdielom, no hostia na druhý polčas nenastúpili. Sedem gólov videli fanúšikovia v Iľanove, kde sa medzi strelcov zapísal aj brankár Stankoviansky. O postupujúcom ešte nie je rozhodnuté, no z víťazstva v I. triede sa budú asi radovať v Černovej.
V ďalšom kole sa 11. júna o 17:00 h stretnú: Stankovany – Kvačany, Černová – Smreč./Žiar, V. Dubová – Likavka, Jamník – Sv. Kríž, Beňadiková – Iľanovo, Vlachy – L. Lúžna, L.Sliače – Švošov.

Kvačany – Švošov 1:2 (0:2)
Góly: Staš – Široň, Straka.
Kvačany: Kojš – Štefaniak, Kmeť, P. Burdel, Chudoba, Halahija, Staš, Sásik, J. Burdel, Ďuroň, Florek.
Švošov: R. Roštek – P. Dančo, J. Roštek, J. Dančo (6. Straka), Peter Kútnik, Drdák, Široň, Grznár, Pavol Kútnik, Hrkút (70. Švihorík), Pukaj.
Hra bola v prvom polčase vyrovnaná, hostia využili dve šance na strelenie gólu. Kvačany znížili päť minút pred koncom, no z troch bodov sa tešil Švošov.

L. Lúžna – L. Sliače 1:0 (1:0)
Gól: Ľ. Glemba.
L. Lúžna: Kajda – Fides, M. Targoš, Dutka, Veselovský, M. Mydliar (90. Lietavec), Ľ. Glemba, Piller (67. Bielik), E. Targoš, J. Glemba, M. Mydliar (84. Hardy).
L. Sliače: Mrva – Kelčík, Oprchal, M. Mrva (79. J. Mrva), M. Frič, Likavčan, P. Frič, Šveda, Gejdoš, Maďarec (46. Sliacky), Sršeň (53. A. Frič).
Na ťažkom teréne vyhrali šťastnejší domáci.

Iľanovo – Vlachy 7:0 (4:0)
Góly: Devečka 4, Stankoviansky, Gugh, Magura.
Iľanovo: Stankoviansky – T. Ostrovský, Debnár, Žiaran, Droppa (46. Krivulčík), Motrinec (67. J. Ostrovský), Magura, Kráľ, P. Kloták (55. Gugh), R. Kloták.
Vlachy: Mikita – Ľ. Antol, Hric, Slušniak, Švec, Kandera (71. Marton), Rybársky, Madliak, Ferleťák, M. Antol, Németh.
Stretnutie mali od úvodu pod kontrolou domáci, ktorí si vypracovali množstvo šancí.V druhom polčase Iľanovo pokračovalo v nátlakovej hre a potvrdilo celozápasovú prevahu.

Sv. Kríž – Beňadiková 3:1 (2:0)
Góly: Stano (11 m), Mičuda, Kuchárik – Janek.
Sv. Kríž: Mráz – Keller, Tomčík, Kuchárik, Mičuda, Droppa (Kúkol), Vyskočáni, Stano, Urban, Papaj, Petho.
Beňadiková: Ježo – Zemko, Hlušák, D. Račko, (Martin Račko), Marek Račko (Šimček), Čatloš (Miloš Račko), S. Račko, Krčula, P. Zlejší, Janek, J. Zlejší.
Sv. Kríž bol počas celého zápasu lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazil.

Likavka – Jamník 1:5 (0:3)
Góly: Halaš – Kumančík 2, Gaňo, M. Pavkovček, Števček.
Likavka: Huba – Sýkora, Bíleš, Slačka, Široň, Chorváth, Halaš, Haluška, Apolenár (46. Nemček), Brtko, Žitník.
Jamník: Krajčuška – Pavkovček, Matejko, Števček (80. Ondruš), P. Pavkovček, Beňo, Žuffa, Daňo, Uličný (75. Frenko), Handrk, Kumančík.
Likavka si opäť vybrala jeden zo svojich slabších dní, čo Jamník dokonale využil a zaslúžene zvíťazil.

Smreč./Žiar – Val. Dubová 7:0
nedohrané pre malý počet hráčov hostí
Hostia prehrávali po prvom polčase už 0:7 a väčší debakel odvrátili len tým, že nenastúpili na druhý polčas.

Stankovany – Černová 2:4 (1:4)
Góly: Zrník, Gašper – Ovšák 2, Janči (11 m), vlastný.
Stankovany: Laurinec – J. Straka, P. Straka, Demikát, Ondruš, J. Gašper, M. Gašper, Straka, Babala, R. Straka, Zrník, Fanta.
Černová: Jančo – Janči, Kovalčík, Muller, Róm, Brezniak, Kvasničák, Kmeť, Slovák, Ovšák, Krivoš.
Černová bola v prvom polčase lepšia a vypracovala si rozhodujúci náskok. Stankovany v druhom polčase pritlačili, no hostia si už víťazstvo nedali vziať.

Najlepší hráči kola: Štefaniak (Kvačany), Široň (Švošov), Kráľ (Iľanovo), Hric (Vlachy), Daňo (Jamník), Halaš (Likavka), Straka (Stankovany), Ovšák (Černová), Mičuda (Sv. Kríž).

1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi