Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Rezerva Ruže je už isto v II. lige

Vysoká výhra na pôde posledného K. Lieskovca udržala Tatrancov v hre o II. ligu. O všetkom rozhodne najbližší víkend.
Výsledky 28. kola: L. Mikuláš – Zvolen 3:1 (0:1). Góly: Kašpar, Bella, Olejár (z 11 m). ŽK: Olejár, Laco, Šándor, 250 divákov; Ružomberok B - Bánová 1:1 (1:1). Góly: Kubala - Podmanický. ŽK: Tomko, Maslo, Kaprálik, 120 divákov.
V 30. kole sa stretnú: L. Mikuláš - Čadca, Ružomberok B – B. Bystrica B.

K. Lieskovec - L. Mikuláš 0:5 (0:1)
Góly hostí: 41. a 55. Bella, 62. Tomek, 76. Kandera, 87. Butvessel.
L. Mikuláš: Chalúpka (81. Holák) - Juriga, Králik (46. Tomek), Kandera, Olejár, Laco, Blaščík, Kašpar, Húska, Bella (71. Butvessel), Ballúch.

Už v 14. min zachraňoval domáci brankár. V 37. min hostia v pokutovom území faulovali Marčana, rozhodca loptu vytiahol za šestnástku a zo štandardnej situácie najskôr brankár vyrazil, potom sa lopta odrazila k Škoríkovi, ten namieril hlavou do vinkla, ale Chalupka stačil vyraziť. V 41. min hostia po rýchlom útoku otvorili skóre stretnutia Bellom prízemnou strelou. V druhom polčase v 55. min opäť hostia podnikli rýchly útok a Bella zvýšil na 0:2. Domáci mali veľkú šancu v 61. min na skórovanie, ale Božek mieril vedľa. V 62. min hostia zo štandardky Tomekom zvýšili na 0:3. V 76. min domáci faulovali a hostia opäť zo štandardnej situácie Kanderom zvýšili na 0:4. V 87. min hostia uzavreli stav stretnutia Butvesselom na 0:5. V domácom kolektíve nastúpilo mužstvo v pozmenenej zostave, v ktorom figurovali dorastenci.
Milan Čimbora

Bytča - Ružomberok B 2:3 (1:0)
Góly hostí: 50. a 59. Tomko, 63. Varhaník.
Ružomberok B: Šavol - Bielák, Brtko, Kaprálik, Pupík, Bakoš, Kapláň, Špirko (45. Boja), Latiak, Varhaník, Tomko (82. Schvartz).

V Bytči videli domáci zaujímavý zápas dvoch rôznych polčasov. Domáci začali aktívnejšie a od úvodu mali územnú prevahu, ktorú zužitkoval už v 14. min Kadák, ked hlavičkou prekonal Šavola. Futbalisti Bytče pokračovali v nátlakovej hre a v 24. min boli blízko ďalšiemu gólu, keď po závare v 16-ke niekoľkokrát trafili len nohy obrancov a Gajdošíkovu bombu vyrazil Šavol na roh. Hostia sa dostávali pred bránu Jaroša len sporadicky. Gól do šatne mohol dať Šelmek, no z bezprostrednej blízkosti trafil len do brankára. Do druhého polčasu vstúpili domáci nekoncentrovane a už v 50. min vyrovnal Tomko po nedorozumení domácich obrancov. Po vyrovnávajúcom góle hostia zvýšili aktivitu, domáci zbytočne znervózneli a kopili chybu za chybou. Po hodine hry šli hostia do vedenia, keď po obrovskej hrubke domácej obrany, po prihrávke domáceho hráča skóroval Tomko. O 4 minúty zvyšoval na 1:3 Varhaník. Domáci sa však nevzdali a záverečnému tlaku zavelil peknou strelu Čikota, znížil Mahút. Napriek záverečnému tlaku i dobrým šanciam sa domácim už nepodarilo vyrovnať.

5. Mestská polícia má viac slúžiť záujmom občanov
  6. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...
  10. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára! 4 977

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Dve liptovské dediny budú bez prúdu

Dôvodom sú práce na vysokom napätí.

V Tichej doline našli zvyšky upytliačeného medveďa

Dolinu považujú odborníci za miesto, kde majú medvede u nás najlepšie podmienky. Vedia to aj pytliaci.