Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Rezerva Ruže je už isto v II. lige

Vysoká výhra na pôde posledného K. Lieskovca udržala Tatrancov v hre o II. ligu. O všetkom rozhodne najbližší víkend.
Výsledky 28. kola: L. Mikuláš – Zvolen 3:1 (0:1). Góly: Kašpar, Bella, Olejár (z 11 m). ŽK: Olejár, Laco, Šándor, 250 divákov; Ružomberok B - Bánová 1:1 (1:1). Góly: Kubala - Podmanický. ŽK: Tomko, Maslo, Kaprálik, 120 divákov.
V 30. kole sa stretnú: L. Mikuláš - Čadca, Ružomberok B – B. Bystrica B.

K. Lieskovec - L. Mikuláš 0:5 (0:1)
Góly hostí: 41. a 55. Bella, 62. Tomek, 76. Kandera, 87. Butvessel.
L. Mikuláš: Chalúpka (81. Holák) - Juriga, Králik (46. Tomek), Kandera, Olejár, Laco, Blaščík, Kašpar, Húska, Bella (71. Butvessel), Ballúch.

Už v 14. min zachraňoval domáci brankár. V 37. min hostia v pokutovom území faulovali Marčana, rozhodca loptu vytiahol za šestnástku a zo štandardnej situácie najskôr brankár vyrazil, potom sa lopta odrazila k Škoríkovi, ten namieril hlavou do vinkla, ale Chalupka stačil vyraziť. V 41. min hostia po rýchlom útoku otvorili skóre stretnutia Bellom prízemnou strelou. V druhom polčase v 55. min opäť hostia podnikli rýchly útok a Bella zvýšil na 0:2. Domáci mali veľkú šancu v 61. min na skórovanie, ale Božek mieril vedľa. V 62. min hostia zo štandardky Tomekom zvýšili na 0:3. V 76. min domáci faulovali a hostia opäť zo štandardnej situácie Kanderom zvýšili na 0:4. V 87. min hostia uzavreli stav stretnutia Butvesselom na 0:5. V domácom kolektíve nastúpilo mužstvo v pozmenenej zostave, v ktorom figurovali dorastenci.
Milan Čimbora

Bytča - Ružomberok B 2:3 (1:0)
Góly hostí: 50. a 59. Tomko, 63. Varhaník.
Ružomberok B: Šavol - Bielák, Brtko, Kaprálik, Pupík, Bakoš, Kapláň, Špirko (45. Boja), Latiak, Varhaník, Tomko (82. Schvartz).

V Bytči videli domáci zaujímavý zápas dvoch rôznych polčasov. Domáci začali aktívnejšie a od úvodu mali územnú prevahu, ktorú zužitkoval už v 14. min Kadák, ked hlavičkou prekonal Šavola. Futbalisti Bytče pokračovali v nátlakovej hre a v 24. min boli blízko ďalšiemu gólu, keď po závare v 16-ke niekoľkokrát trafili len nohy obrancov a Gajdošíkovu bombu vyrazil Šavol na roh. Hostia sa dostávali pred bránu Jaroša len sporadicky. Gól do šatne mohol dať Šelmek, no z bezprostrednej blízkosti trafil len do brankára. Do druhého polčasu vstúpili domáci nekoncentrovane a už v 50. min vyrovnal Tomko po nedorozumení domácich obrancov. Po vyrovnávajúcom góle hostia zvýšili aktivitu, domáci zbytočne znervózneli a kopili chybu za chybou. Po hodine hry šli hostia do vedenia, keď po obrovskej hrubke domácej obrany, po prihrávke domáceho hráča skóroval Tomko. O 4 minúty zvyšoval na 1:3 Varhaník. Domáci sa však nevzdali a záverečnému tlaku zavelil peknou strelu Čikota, znížil Mahút. Napriek záverečnému tlaku i dobrým šanciam sa domácim už nepodarilo vyrovnať.

Pomník obetiam Veľkej vojny v P. Ľupči patrí medzi najznámejšie na Liptove

Pomník venovaný generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi a obetiam prvej svetovej vojny, situovaný v tesnej blízkosti Obecného úradu v Partizánskej Ľupči v okrese Liptovský Mikuláš, patrí medzi najznámejšie pamätné miesta svojho druhu na Liptove.

Gopass - dovolenka, ktorá sa oplatí

Dovolenka vo Vysokých Tatrách a v Liptove bude toto leto opäť výhodnejšia.

Za únos a prepadnutie pôjde Ružomberčan do väzenia

Trojicu zločincov poslal súd za mreže, medzi nimi aj 46-ročného Ružomberčana.

Za parkovanie v dedine pod Chočom už treba platiť

Mnohí turisti nebrali ohľad na domácich obyvateľov a odstavili svoje auto na cestách tak, že znemožnili prechod iným. Samospráva to zatrhla.

DOPRAVA 2018 – kadiaľ vedie cesta do budúcnosti?

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy a smerovanie železničnej i leteckej dopravy, budú hlavným témami najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku DOPRAVA 2018.