Rekonštrukcia námestia a pešej zóny v Kysuckom Novom Meste trvala osem rokov. Dovedna stála 25 miliónov korún. Pri poslednej, tretej etape, za 2,5 milióna korún, ktorá sa týkala Ulice Janka Kráľa narazili stavbári pri zemných prácach na zaujímavý objav.
Neďaleko obytných panelových domov narazili na otvor. Ide o najmenej sto rokov starú historickú Starí mešťania hovorili. Že to jedna zo studní, ktorá v minulosti slúžila na zásobovanie vodou. Studňu. Starí mešťania hovoria, že môže ísť o jednu z viacerých studní, ktoré slúžili na zásobovanie tejto časti mesta pitnou vodou. Zatiaľ však ďalšiu nenašli. Je vybudovaná z kameňa, sú v nej skruže. Podľa slov vedúceho investičného úseku Mestského úradu (MÚ) v Kysuckom Novom Meste Vladimíra Dostála ju v najbližších týždňoch plánujú vyčistiť a upraviť. Je tam zavedená elektrická prípojka, pretože predpokladajú, že po zrekonštruovaní tento historický nález osvetlia. Studňu nad povrchom vymurujú z lámaného kameňa a osadia na ňu umelecky kovaný kryt. Povedie k nej vydláždený chodníček.
Časť, kde našli studňu, sa nazývala Kút. V tom čase, keď studňa slúžila obyvateľom Kysuckého Nového Mesta, to bola to rodinnými domami nahusto zastavaná ulička. Bývali tu gazdovia. V 70. - 80. rokoch tu vyrástlo sídlisko Kamence, no pôvodnú uličku tu symbolicky zachovali. Miesto, kadiaľ viedla, vydláždili spolu s názvom Kút farebne odlíšenou zámkovou dlažbou.
K tejto zaujímavosti tak pribudne ďalší architektonický prvok – historická kysuckonovomestská studňa.