Pondelok, 25. september, 2023 | Meniny má Vladislav

Milionár ju neoslnil, na opustený ostrov by si zobrala slnečné okuliare

Medzi pätnástimi finalistkami televíznej show Nevesta pre milionára bola aj Zuzana Dvorská. Nezohriala sa v nej však dlho. Šokovala milionára aj divákov tým, že mu priamo do očí povedala, že nie je jej typ. Na jej vkus si vraj dáva do vlasov príliš veľa gelu. Ružu od neho napriek tomu dostala, ale druhú šancu jej nedal. Pri mene Zuzany Dvorskej sa v tlači aj na markízackej webstránke ako miesto jej bydliska uvádza Liptovský Mikuláš. Keď sme po nej pátrali, zistili sme, že učila v odbornom učilišti v Beňadikovej. Jej bývalí kolegovia však veľmi zhovorčiví neboli. Dozvedeli sme sa iba to, že nosila štvorcentimetrové nechty, na aké by vraj v Amerike potrebovala zbrojný pas. Zuzanu Dvorskú sme napokon našli, ale nie v Liptove, ale v Bratislave.

Ako je to vlastne s vami? Ste Liptáčka alebo Bratislavčanka?
Narodila som sa v Prešove,  v Liptovskom Mikuláši bývajú moji rodičia asi osem rokov. V Liptove som bývala iba tri roky a pred piatimi rokmi som sa presťahovala do Bratislavy so svojim bývalým priateľom. Stále sa však do Liptova rada vraciam. Liptov pre mňa znamená pohodu, oddych aj návštevu rodičov. Je pre mňa stále výnimočné miesto a veľmi rada sa sem vrátim, vždy keď sa dá. Zažila som tu niekoľko ,,po prvýkrát“. Vybavovala som si tu môj prvý mobilný telefón, mala som tu prvé svoje zamestnanie, prvý podnájom a samostatný život, prvé povzbudzovanie na hokeji... Na život v Bratislave som si však rýchlo zvykla a páči sa mi.

V akom znamení ste sa narodili?
Narodila som sa v znamení barana a veľa vecí, ktoré som čítala o povahe ľudí narodených v tomto znamení, sedí aj na mňa

Čím ste chceli byť, keď ste boli malá?
Čo si pamätám, vždy som chcela byť učiteľkou a celú rodinu som stále otravovala s tým, že som sa chcela hrať na školu aj cez prázdniny.

Aké máte koníčky?
Rada športujem, preto sa teším na leto a pekné počasie, vtedy voľný čas najradšej trávim na bicykli alebo vo vode. Tento rok sa na leto výnimočne teším, rozhodla som sa, že to konečne skúsim s kolieskovými korčulami, dúfam, že to prežijem celá. Okrem toho ma celkom chytil tenis a pingpongu neodolám nikdy. Rada tiež maľujem obrazy olejovkami na plátno, je to pre mňa skvelý relax a keď sa podarí, aj príjemný darček pre kamarátov.

Milena Dvorská je známa česká herečka, bratia Dvorskí sú operní speváci. Ste s nimi v nejakom príbuzenskom vzťahu?
Musím sa priznať, že moje priezvisko sa mi naozaj páči, je to zvučné meno, ale to je to jediné, čo ma spája s ostatnými slávnymi Dvorskými.

Vyštudovali ste špeciálnu pedagogiku a učili v odbornom učilišti v Beňadikovej. Prečo práve špeciálnu pedagogiku? 
K tomuto odboru som sa dostala úplne náhodou, keď pred skončením strednej školy  otvárali úplne nový odbor. Už po prvých informáciách ma zaujal a začala som skôr zo zvedavosti. Bolo to zaujímavé štúdium a do praxe som išla s veľkými plánmi. Už na učilišti som však zistila, ako sa teória a prax odlišujú a moje ilúzie sa postupne rozplývali.

Teraz učíte tiež v špeciálnej škole v Bratislave postihnuté deti. Napĺňa vás táto práca?
Učím žiakov 8. a 9. ročníka a postupne som sa naučila veľa vecí brať s veľkým nadhľadom. Už som si zvykla aj na to, že keď chcem, aby si deti niečo zapamätali, treba to aspoň desať krát opakovať a aj potom bude medzi nimi niekto, kto na mňa urobí veľké prekvapené oči. Baví ma hlavne to, že každý deň je úplne iný a nikdy netuším, čím ma detičky zase prekvapia.

Ako reagovali vaši žiaci, kolegovia, priatelia, rodičia, keď vás uvideli v Neveste pre milionára? 
Moja účasť v tejto súťaži bola prekvapením skoro pre celé okolie, lebo o mojich plánoch som povedala iba riaditeľke a dvom kamarátom. Pre rodičov to bol najskôr šok a potrebovali nejaký čas na to, aby to ,,rozchodili“ a aj v robote to celkom nevedeli pochopiť. Najviac sa z môjho účinkovania asi tešili deti, od ktorých som pri každom stretnutí dostala nejakú pochvalu. Teraz je to už v pohode, zatiaľ mi nikto nepovedal žiadnu tvrdú kritiku.

Vraj sa zo školstva chystáte odísť, lebo málo platia. Je to pravda?
Skôr ma to iba napadlo a stále posúvam to rozhodnutie na neskôr, lebo svoju prácu mám veľmi rada a baví ma, ale ten príjem naozaj nie je bohvie čo.

Jediná ste povedali, že o milionára Novotného nemáte záujem, lebo nie je váš typ. Napriek tomu, keď vám dal ružu, prijali ste ju. Prečo?
Priznám sa, že som do tejto súťaže vôbec nešla so zámerom nájsť si ženícha, vôbec nie som vydajachtivý typ, skôr to bola pre mňa zábava, nové zážitky. Aj preto som nemala problém vyjadriť svoje pocity po tom, ako som si predstavila Honzu za svojho partnera. Došlo mi, že ma ničím nepriťahuje a ani jeho spôsob života ma neláka. Ale je to veľmi príjemný muž. Bola som skutočne prekvapená, keď po tom všetkom chcel, aby som ešte ostala, a tak som si povedala, že keď už som na takom krásnom mieste, tak si ho aspoň poriadne užijem a stálo to za to.

Čo sa vám na Novotnom  nepáčilo?
Na prvý dojem vyzeral ako dokonalý muž z obálky a pôsobil na mňa strašne uhladene, s presným účesom a oblečením, ale pre mňa to nebol typ muža, za ktorým by som sa obzrela, chýbala iskra. Mala som z neho dojem, že má zo všetkého najradšej sám seba.

Ako si predstavujete svojho partnera?
Mal by to byť úplne normálny muž, ktorý vie, čo chce a aj keď sa výzor časom mení, chcela by som, aby sa mi páčil, priťahoval ma. Ešte dôležitejšie však je, aby si ma vážil a mal by to byť rovnocenný vzťah. Bolo by fajn, keby to bol človek, s ktorým by som sa cítila príjemne a mali by sme doma pohodu. Riadne by ma vyčerpávalo, keby som po príchode z práce mala stresy.

Čo najkrajšie ste zažili v beladickom kaštieli?
Každá z nás ten pobyt prežívala trochu inak a ja som si povedala, že si všetko naplno užijem a bol to naozaj nádherný týždeň plný športu, klebetenia, zábavy a smiechu. Stretla som veľmi zlaté dievčatá, s ktorými sme ešte stále v kontakte. Najkrajšie boli asi chvíle, keď sme sa pripravovali na ceremóniu, výber šiat, úprava zovňajšku boli veľmi príjemné.

Pozeráte Nevestu pre milionára v telke? Čo si o tom myslíte?
Niektoré časti som si pozrela a ostatné som prebehla na internete, celkom zo zvedavosti, ako sa dievčatá menia. Niektoré ich prejavy ma celkom pobavili. Bol to úplne nový typ súťaže a myslím si, že sa na to dalo pozerať.

Prihlásili by ste sa do podobnej súťaže znovu?
Musela by som si to poriadne premyslieť a určite by som sa do ďalšej súťaže hneď nehrnula. Ale mám veľa zážitkov a je to príležitosť stretnúť zaujímavých ľudí a spoznať nové miesta.

Čo je podľa vás v živote najdôležitejšie?
Jednou z dôležitých vecí je hlavne zdravie, ale rovnako dôležité je vedieť urobiť si život spokojným, tešiť sa z drobností. Ak si človek nájde niečo, čo ho baví a robí mu radosť, je na najlepšej ceste byť šťastným. Ak ešte stretne toho správneho človeka, nechýba už nič.

Akú najdrahšiu vec ste si kedy kúpili? Ktorý darček v živote vás najviac potešil?
Pri nakupovaní ma teší, keď sa mi podarí kúpiť dobrú, kvalitnú vec za super cenu po zľave. Preto sa celkom rada motám po obchodoch, keď sú výpredaje. Aj pri darčekoch je to podobne, poteší ma každý darček darovaný z lásky, ale moji blízki vedia, že ak to bude niečo z kozmetiky, šperky alebo parfum, urobí mi to výnimočnú radosť.

Aké tri veci by ste si zobrali na opustený ostrov?
Ak by tam za mnou mohli prísť kamaráti, zobrala by som si iba slnečné okuliare a bola by to skvelá dovolenka. Ale ak by som tam mala byť, pribalila by som si k okuliarom aj kopec kníh.

Kde by ste chceli stráviť dovolenku?
Veľmi rada pozerám dokumentárne filmy a práve vďaka nim som si našla aj svoju vysnívanú dovolenku. Chcela by som ísť na Bali alebo Seychely, tak budem musieť ešte veľa šetriť.

Ktorú ľudskú vlastnosť považujete za najhoršiu?
Najviac nebezpečná je asi závisť, zožiera závistlivého človeka a ubližuje ľuďom okolo. Nemenej zlé sú aj neúprimnosť a pretvárka.

Keby ste vyhrali milión, čo by ste s ním urobili?
Vôbec by som nad tým dlho neuvažovala a všetko by som to dala do nejakého milého malého bytíku.

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

 1. Potrebujeme sa zbaviť nálepky montážnej dielne
 2. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme
 3. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
 4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy?
 5. Via Pribina spúšťa súťaž INOVÁTOR1
 6. Zamestnanci Mecomu súťažili na športových dňoch
 7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka
 8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát
 1. Samostatná volebná miestnosť pre jeden byt v Rači
 2. Skupina BizPartner Group presúva svoje služby pod jednu strechu
 3. 9. stredoeurópsky popáleninový kongres združil špecialistov
 4. Potrebujeme sa zbaviť nálepky montážnej dielne
 5. Zamestnanci Mecomu súťažili na športových dňoch
 6. Kaufland v Detve otvorí novú predajňu, čo v nej zákazníkov čaká?
 7. Via Pribina spúšťa súťaž INOVÁTOR1
 8. Príprava do školy nemusí byť nuda, HOME ju premení na zábavu
 1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 15 596
 2. Hladinka smeruje do Košíc! 7 125
 3. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 6 833
 4. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 087
 5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 863
 6. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 169
 7. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu 2 009
 8. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME 1 990

Blogy SME

 1. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin? (3/7)
 2. Vladimír Krátky: Pellegrini sa konečne vyfarbil ... .
 3. Anna Miľanová: p. p.
 4. Marián Šumšala: Novinári proti I. Matovičovi
 5. Viera Polakovičová: Začali 58. Bratislavské hudobné slávnosti
 6. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čudné hry NAKA a špeciálnej prokuratúry okolo šéfa gangu temných síl pána X
 7. Simona Regecová: Požičaným autom po Čiernej Hore - časť prvá
 8. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku)
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 379
 2. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 36 206
 3. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 32 552
 4. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 30 509
 5. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 129
 6. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 13 446
 7. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 11 508
 8. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 9 745
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Liptovská Teplá na zápas nevycestovala, kvôli zlému terénu.


a 1 ďalší 3 h
Správa Národného parku Veľká Fatra zorganizovala sčítanie turistov, počas neho sa zapojili aj do dotazníkového prieskumu.

Šlo o prvé sčítanie turistov v národnom parku vôbec.


5 h
Horskú chatu na Smrekovici kúpila trojica turistov z Čiech.

Prvých hostí už ubytovali.


23. sep
Jarmok v Partizánskej Ľupči

Daždivé počasie ľudí neodradilo.


23. sep

Blogy SME

 1. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin? (3/7)
 2. Vladimír Krátky: Pellegrini sa konečne vyfarbil ... .
 3. Anna Miľanová: p. p.
 4. Marián Šumšala: Novinári proti I. Matovičovi
 5. Viera Polakovičová: Začali 58. Bratislavské hudobné slávnosti
 6. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čudné hry NAKA a špeciálnej prokuratúry okolo šéfa gangu temných síl pána X
 7. Simona Regecová: Požičaným autom po Čiernej Hore - časť prvá
 8. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku)
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 379
 2. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 36 206
 3. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 32 552
 4. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 30 509
 5. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 129
 6. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 13 446
 7. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 11 508
 8. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 9 745
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu