Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

Gólostroj Bešeňovčanov

Zostávajúci výsledok 1. kola: Kláštor – Sučany 1:0 (1:0). Stretnutie Z. Poruba - Podbiel sa bude dohrávať v stredu 9. 8. o 17.00 h.
V 2. kole sa 13. 8. o 16.30 h stretnú: Podbiel – Lisková, Palúdzka - Kláštor p. Z., Ludrová - Bešeňová, Černová – Dražkovce, Z. Poruba – Vrútky.

Vrútky - Černová 0:0
Černová: Jančo – Müller, Rom, Demko (Janči), Chovanec, Moravčík, (Bella), B. Kovalčík, Kvasničák, Krivoš (Brtko), Bobek, Ovšák.
V priemernom zápase nováčikov súťaže mohli hostia rozhodnúť o svojom víťazstve v prvom polčase, ale nepremenili tri vyložené gólové príležitosti. Domácich prakticky k ničomu nepustili a boli lepším mužstvom. V druhom dejstve sa odvíjal medzišestnástkový futbal bez výraznejších príležitostí. Domáci dohrávali bez dvoch vylúčených, hostia však presilovku nedokázali využiť na strelenie gólu. Naopak, v posledných minútach mali navrch domáci.
Milan Krivoš, tréner Černovej: „Podľa prvého zápasu sa mi ťažko hodnotí úroveň tejto súťaže, v ktorej sme nováčikom, ale v tomto stretnutí sme dva body stratili.“

Dražkovce - Ludrová 2:2 (0:1)
Góly hostí: Dutka, Pšeno.
Ludrová: Cárach – P. Milan, Kučera, Hatala, Dutka, Macko, Apolenár, Kaman, Meško (67. Volf), Pšeno, Haspra (63. M. Milan).
Ludrovčania začali oslabení bez opôr Hýravého a Hazuchu útočne, čoho výsledkom bol ich vedúci gól. V nadstavenom čase prvého dejstva zneškodnil gólman Cárach pokutový kop. Po zmene strán hostia zvýšili na 0:2 a pokračovali v nátlakovej hre. Paradoxne, vylúčenie domáceho hráča im zobralo vietor z plachiet. Haspra opustil nedobrovoľne kvôli zlomenine nohy ihrisko v 63. min, neskôr hostitelia znížili a v nadstavenom čase zo skrumáže pred bránou vyrovnali, za čo v inak veľmi slušnom zápase zaplatili otvorenou zlomeninou nohy jedného svojho hráča.

Bešeňová - Zuberec 6:2 (3:2)
Góly domácich: Olos a Vyšný 2, A. Gerec, Húska.
Bešeňová: Vrtich – Antol, Švidroň, Marián Baran, A. Gerec, Olos, M. Protuš, Húska (Martin Baran), Hošala, Vyšný (Hýll).
Pred piatkovou predohrávkou mali domáci obavy vzhľadom na vykartovaných Ľ. Žíhlavníka, Huntoša a zranených Drugáča, J. Gereca a Záhradníka. Navyše, hostia sa už v 5. min dostali do vedenia. Zverenci trénera Vojtecha Žíhlavníka sa nevedeli dlho presadiť, obrat k lepšiemu nastal v 24. min po vyrovnávajúcom zásahu A. Gereca. Liptáci získali prevahu, Olos z bieleho bodu a Vyšný definitívne otočili skóre, hoci hostia z Oravy ešte do polčasu raz kontrovali. Druhé dejstvo bolo jasne v réžii domácich, ktorí uštedrili súperovi ďalšie tri gólové direkty. Jednoznačný výsledok mohol v závere prikrášliť Olos, ale druhý pokutový kop namieril vedľa.

Trstená - Palúdzka 0:0
Palúdzka: Bella – J. Kokavec, Pančík, Haviar, Štulrajter, Kmošena, Praštiak (76. Vyšný), Medvecký, Moravčík, P. Kokavec, Trnovský.
Prvá polhodina patrila hosťom, diktovali tempo hry, no sľubné príležitosti nedotiahli do konca. Potom domáci hru vyrovnali a párkrát ohrozili bránu Palúdzky. V druhom polčase prenechali hostia iniciatívu domácim, ktorí si vypracovali niekoľko šancí. V malom vápne dva razy zázračne zachránil Pančík. V poslednej minúte mohol rozhodnúť Vyšný, keď išiel sám na domáceho brankára, no pri kľučke mu lopta ušla, a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

Žaškov – Lisková 0:2 (0:0)
Góly hostí: Surový, T. Mrva
Lisková: Kačalka – Dvorský, Plávka, Lukáč, Adamčiak, Mihaľov, J. Mrva, Šiška, Soboňa (46. Kubala), Surový, T. Mrva (88. Klačko).
Na ťažkom teréne predviedli obidva tímy snaživý výkon, ale do nebezpečných pozícií sa dostávali iba Liptáci. V prvom dejstve duo Surový, T. Mrva svoje možnosti ešte nevyužilo, ale po prestávke prišli práve ich chvíle. V 53. min vymietol exportnou strelou pavučinu na domácej bráne takmer z 30 m priameho kopu Surový. Neskôr sa práve on musel po červenej karte porúčať z ihriska, ale v 83. min spečatil v oslabení výsledok T. Mrva krásnym sólom, pri ktorom vyškolil domácu obranu na čele s gólmanom. Liskovčania zapracúvajú po odchode Švárneho a Vrticha do mužstva ďalších hráčov, vo vydarenej sezónnej premiére sa výborne predstavil navrátilec do zostavy – Plávka.

1. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  2. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  3. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  8. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  9. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  1. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 5 780

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

39m
DHZ Hybe

Sviatok svätého Floriána minulý týždeň oslávili hasiči na celom svete. Pozrite sa, aké máme na Liptove hasičské zbory.

1 h
Hnedé nádoby sú určené na tzv. kuchynský odpad.

V Liptovskom Mikuláši spustili pilotnú fázu zberu triedeného kuchynského odpadu.

11 h
Turín – zimné olympijské hry v roku 2006. Karol Križan chytá v zápase proti Švédom.

Bol účastníkom piatich majstrovstiev sveta i zimných olympijských hier. Mikulášsky hokejový brankár má okrem niekoľkých medailí zo slovenskej extraligy na svojom konte aj prestížny majstrovský titul vo švédskej lige. Reč je o Karolovi Križanovi.