Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Vyšný knokautoval nováčika

Závažná Poruba potvrdila skvelý úvodný domáci týždeň aj v Dražkovciach a usadila sa pevnejšie na čele. Nováčik z Černovej ľahol v Bešeňovej popolom.
V 4. kole sa 27. 8. o 16.00 h stretnú: Palúdzka – Lisková, Z. Poruba – Bešeňová, Ludrová - Kláštor pod Znievom, Černová – Trstená, Zuberec – Žaškov, Podbiel – Sučany, Vrútky – Dražkovce.

Lisková – Sučany 3:1 (2:1)
Góly domácich: Mihaľov, Dvorský, T. Mrva.
Lisková: Kačalka – Dvorský, Plávka, Adamčiak, Mihaľov, J. Mrva, Šiška, T. Mrva, Baran, Soboňa, D. Kubala.
Liskovčania sa mohli dostať do vedenia v 13. min, keď chybu súperovej obrany využil Adamčiak, poslal do gólovej šance T. Mrvu, ale ten vo vyloženej šanci trafil len vybiehajúceho brankára. Potom zmaril gólovú príležitosť Kačalka. V 22. min sa zaskvel ďalekonosnou strelou J. Mrva, no gólman hostí bol proti. V 29. min udreli hostia, a vzápätí mohli zvýšiť. Obrana Liskovej stvárala neuveriteľné kusy, no ešte do prestávky domáci otočili stav. Po rohu vyrovnal Mihaľov, v skrumáži sa potom najlepšie zorientoval Dvorský. Domácu dominanciu po zmene strán korunoval tretím gólom T. Mrva.

Žaškov – Palúdzka 1:1 (1:0)
Gól hostí: Trnovský.
Palúdzka: Bella – J. Kokavec, Pančík, Štulrajter, Kmošena, Praštiak, Medvecký, Vyšný, Moravčík, P. Kokavec, Trnovský – (Čefo, Haviar).
V prvom polčase mali hostia mierne navrch, veľké problémy im robilo malé, hrboľaté a hrubou vrstvou piesku vysypané ihrisko. V 14. min zmenil múr hostí tečom smer priameho kopu do vlastnej siete. Liptáci pokračovali v nápore, no mnohé sľubné akcie nedotiahli do konca. Úvod druhého dejstva im však vyšiel. V strede ihriska zobral hostiteľom loptu P. Kokavec, uvoľnil Trnovského, ktorý vyrovnal. Potom hrozili domáci zo štandardných situácií. V 82. min vybojoval loptu Štulrajter, išiel sám, ale jeho strelu vyrazil brankár na tyč. V závere boli ešte nebezpečné momenty v oboch šestnástkach, takže súperi boli spokojní aj s remízou.

Bešeňová - Černová 6:0 (3:0)
Góly: Vyšný 4, A. Gerec, R. Žíhlavník.
Bešeňová: Vrtich – Marián Baran, R. Žíhlavník, A. Gerec, Olos, M. Protuš, Ľ. Žíhlavník, Húska (Hýl), Stanislav, Hošala (Drugáč), Vyšný.
Černová: Jančo – Bielený, J. Kovalčík, Müller, Brtko (Bella), Moravčík, B. Kovalčík, Ondrovič, Kvasničák, Krivoš, Bobek.
Zápas poznačila 5. min, keď Vyšný strelil rýchly vedúci gól domácich. Bešeňovčania ožili, naopak, hostia predčasne rezignovali a ešte do polčasu Vyšný a A. Gerec zvýšili na presvedčivých 3:0. Druhý polčas bol úplne v réžii rozbehnutých hostiteľov, produkovali dobrý kombinačný futbal a skóre z ich pohľadu utešene narastalo. Strelecky aktívny a efektívny Vyšný dal na 4:0, potom pripravil gólovú situáciu pre R. Žíhlavníka a v závere opäť sám upravil svojím štvrtým gólom na 6:0. Nováčik sklamal, výsledok je preň ešte lichotivý.

Trstená - Ludrová 1:1 (0:0)
Gól hostí: Pšeno.
Ludrová: Kmeť – P. Milan, Hatala, Macko, Kaman, Dutka, Meško, Pavol (84. Volf), Pšeno, M. Milan, Hýravý.
Ludrovčania cestovali na Oravu v značne oklieštenej zostave. Domáci zo začiatku mali veľké množstvo šancí, partia okolo neúnavného Hýravého pohrozila trikrát. Keď dal v 75. min práve po centri Hýravého hlavou gól Pšeno, zdalo sa, že sa zrodí plný bodový zápis hostí. Domáci však 5. min pred koncom z jasného postavenia mimo hry, ktoré videli všetci okrem rozhodcov. Pavol Kmeť: „Hráči a celý realizačný tím touto cestou pozdravuje naše opory Haspru a Hazuchu a želajú im skoré uzdravenie.“

Dražkovce - Z. Poruba 0:2 (0:1)
Góly hostí: Maťko, Macík.
Z. Poruba: Hablák – Kováč, Psotka, Račko, Koreň, Maťko, Paulíny, Macík, Vyskočáni, Beťko, Budvesel – (Bella, Jurečka, Hladký).
Porubčania potvrdili rolu favorita, súpera predčili po každej stránke. Už v 2. min Vyskočániho trestný kop neudržal domáci gólman a Maťko otvoril skóre. Do polčasu sa stav nemenil, pretože líder zahadzoval gólové príležitosti. Po prestávke už zverenci Jána Plevu doslova dominovali. V 55. min po akcii Beťka zvýšil Macík, navyše Koreň netrafil prázdnu bránu a Jurečka ani Macík sa sami pred brankárom nepresadili.