Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Šláger kola tesne pre L. Štiavničku

V 5. kole druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaže narazili na seba dve dovtedy najlepšie mužstvá. L. Štiavnička sa vďaka domácemu víťazstvu nad L. Teplou dostala na čelo tabuľky, kde má pred druhou Pribylinou dvojbodový náskok. Zaujalo aj vysoké víťazstvo P. Ľupče nad nováčikom z Prosieka, ako aj jediná prehra domácich. Tú sme zaznamenali vo Východnej, odkiaľ si tri body odniesla Demänová.
V ďalšom kole sa 10. 9. o 15.30 h stretnú: L. Teplá – Bobrovec, L. Ondrašová - L. Ján, Hubová – Vlachy, Demänová – Pribylina, Uh. Ves – Východná, Prosiek – Ľubeľa, L. Štiavnička - P. Ľupča.

L. Štiavnička - L. Teplá 1:0 (0:0)
Gól: Bačkor.
L. Štiavnička: Bartánus – Banáš, Králik, Boroň, Piroh, Zubaj, Rázga, Sálus, Bútora, Kudlička (67. Chovan), Bačkor.
L. Teplá: Kuriš – S. Turčok, Fajta, Bistiak, Likavec, Mišík, Baran, Macík, Šiška, Šimalčík, P. Turčok (75. Kendera).
Jednoznačná prevaha bola na domácich kopačkách, no v prvom polčase brankári neinkasovali. V 20. min druhého polčasu sa strelecky presadil domáci Bačkor. L. Štiavnička si vytvorila šance na dva zápasy, no proti bol excelentný výkon brankára Kuriša v drese L. Teplej, ktorý svoj tím zachránil od debaklu.

P. Ľupča – Prosiek 8:3 (3:1)
Góly: Krížovský a Garaj 3, Lisý, Frič – Rybovič 2, Jurík.
P. Ľupča: Španko – Matejčík, Odlevák, Hegedúš, Bartánus (70. P. Sokol), Smitek (76. Bartek), Krížovský, Lisý, Garaj, Peterec, Frič.
Prosiek: R. Pagáč – Kabzan, Kordoš, Dobák, Jurík (46. Sekej), Črep (70. Trnovský), Lovich, J. Pagáč, Uličný, Rybovič, Koška.
P. Ľupča po sérii nepriaznivých výsledkov potrebovala pred domácim publikom zabodovať naplno, čo sa jej aj s ambicióznym nováčikom z Prosieka podarilo. Pre hostí je výsledok dosť krutý, pretože si výkonom hanbu rozhodne neurobili.

Ľubeľa - Uh. Ves 4:3 (3:1)
Góly: Kúkol a Humenný po 2 – Zlejší 2, Tomko.
Ľubeľa: Húlek – D. Oško, Suchý (70. Grečner), Tomčík, Slačka, Kubík, P. Oško, J. Oško (17. Kohút), Gejdoš (65. Matejovie), Humenný, Kúkol.
Uh. Ves: M. Pavelica – Bobrík (27. Čajka), P. Zlejší (54. P. Perašín), Tomko, P. Pavelica, D. Zlejší (19. Tkáč), V. Multáň, Šimovček, B. Multáň, M. Zlejší, Sopko.
Ľubeľa už po polhodine vyhrávala rozdielom triedy. Potom však došlo v domácom mužstve k nepochopiteľnému uspokojeniu, čo ambiciózny nováčik naplno využil a hostitelia sa museli obávať o výsledok. Uh. Ves by si za predvedený výkon zaslúžila minimálne bod.

Východná – Demänová 1:4 (0:1)
Góly: J. Mikuš ml. – Koreň, Korček, Kloták, Janek.
Východná: Debnár – Halko, Roth, Sýkora (46. Berešík), J. Mikuš st., Šeďo (50. Janovčík), R. Mikuš, M. Mikuš, J. Mikuš ml., Poliak, Vechter (74. Cibula).
Demänová: Bačík – Krajči, Haman, Perončík, Debnár, Koreň, Valaštiak, Korček (86. M. Rumanský), Kloták, Janek, P. Rumanský.
Demänová si v prvom polčase vytvorila jednogólový náskok. Po prestávke ho zveľadila ďalšími troma gólmi. Východná upravovala skóre desať minút pred koncom. Hostia boli lepším mužstvom, ich víťazstvo je zaslúžené.

Pribylina – Hubová 5:2 (3:2)
Góly: Račko a O. Pačan po 2, Šimčo – Žákovský, Koreň.
Pribylina: Jaroslav. Jurík – Šarišský, Šimčo, Ľ. Benko, Poliak (46. Ján Jurík), Račko, Holbus, F. Benko, O. Pačan, D. Pačan (85. S. Jurík).
Hubová: Dutka – Olos (52. Ondruš), Junas, Madera, Šuša, Drdák (48. Pečko), M. Lelek, Žákovský, D. Lelek, Holík (75. Buroš), Babala.
Pribylina začala vlažne a už v desiatej minúte prehrávala 0:2. Dva inkasované góly domácich prebudili a začali hrať svoju hru. Hubovú od väčšej prehry zachránila nemohúcnosť domácich útočníkov, ktorí zahodili aj nemožné.

Vlachy - L. Ondrašová 4:2 (1:0)
Góly: Madliak (z 11 m), Rybarský, Smitek 2 - Antalovič, Marušiak.
Vlachy: Kubáň – Antol, Hric, Martinec, Švec, Protuš, Rybarský, Madliak (82. Kubica), Bolibruch (87. Marton), Stolár (80. Mužila), Smitek.
L. Ondrašová: Ondrejka – Jurčo (85. Marušiak), Kutnár, Balco, Sedláček, Nízky, Machovec, Dunaj, Antalovič, Košo, Mikušiak (55. Pastorek).
V dosť nervóznom zápase doplatili hostia v prvom polčase na nepremenené šance. Vlachy tentokrát ťažili zo svojej efektivity, keď vypracované príležitosti premenili na osemdesiat percent. L. Ondrašová bola dôstojným súperom, ktorý ale pykal za zahodené tutovky.

L. Ján – Bobrovec 1:1 (0:0)
Góly: Rúčkay – Snovák.
L. Ján: Klepáč – Janovčík, Devečka, Oravec, Čurný, Mlynarčík, Rúčkay, Paulíny, Kutnár, Šoltis, Jančuška.
Bobrovec: Poproč – Chudý, Snovák, Tomašák, Kello, Bučko, Uhrín, Vraňák, Berník, Mikóczy, Juráš.
Domáci sa ujali vedenia z množstva šancí až začiatkom druhého polčasu. Potom sa však nepochopiteľne stiahli, čo hostia využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu. L. Jánu sa nepodarilo víťazstvo strhnúť na svoju stranu ani počas záverečného drvivého tlaku.

Najlepší hráči kola: Rázga (L. Štiavnička), Kuriš (L. Teplá), Krížovský, Garaj (P. Ľupča), Janek (Demänová), R. Mikuš (Východná), Devečka (L. Ján), Juráš (Bobrovec), Ľ. Benko, Holbus (Pribylina), Dutka (Hubová), Kúkol (Ľubeľa), Multáň (Uh. Ves).