Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Jamníčania podvihli Švošov z dna

Vedúca V. Dubová velí najvyššej oblastnej futbalovej súťaži aj po 6. kole. V zápase bohatom na góly si na domácom ihrisku poradila s nováčikom z Podturne. Druhé L. Sliače si prekvapujúco zo Stankovian doviezli iba bod. Ako posledné mužstvo súťaže si pocit víťazstva vychutnali vo Švošove, keď najtesnejším rozdielom zdolali Jamník. Polepšilo si Iľanovo, ktoré dokázalo naplno bodovať u tabuľkového suseda v Likavke. O svojom víťazstve rozhodlo v záverečných minútach. Dôležité víťazstvo zaznamenala po troch prehrách za sebou Beňadiková, ktorá si poradila s L. Lúžnou.
V ďalšom kole sa 17. 9. o 15.00 h stretnú: L. Lúžna - Smrečany/Žiar, Iľanovo – Beňadiková, Podtureň – Likavka, L. Sliače - V. Dubová, L. Hrádok – Stankovany, Jamník – Kvačany, Sv. Kríž – Švošov.

Smrečany/Žiar - Sv. Kríž 2:1 (2:0)
Góly: J. Mlynarčík, Gál (z 11 m) – Šimko.
Smrečany/Žiar: Mikšovský – Válek, Matejka, Čupka, Šimún (46. Labaška), Harakal, Remeň, J. Mlynarčík (70. Mrnčo), Oško (34. M. Mlynarčík), Gál, Míša.
Sv. Kríž: Kuchárik – Tomčík, Keller, Antol, Mrnčo, Šimko, Urban, Turčák, Vyšný (79. Kováč), Vodička, Mráz.
V zápase priemernej úrovne si domáci vytvorili rozhodujúci náskok už v prvej časti hry. V druhom polčase mali Smrečany/Žiar viac šancí ako súper, no nepremenili už ani jednu. Zahrmelo na druhej strane, keď za Sv. Kríž znížil Šimko. Domáci sa až do záverečného hvizdu museli obávať o výsledok.

Švošov – Jamník 2:1 (1:0)
Góly: Široň, Babala – J. Beňo.
Švošov: Michal Pukaj – Ľ. Pukaj, Babala, Peter Kútnik, L. Drdák, M. Drdák, Matula (60. Bielený), Široň, T. Drdák, Miroslav Pukaj (46. Tarač, 90. Švihorík).
Jamník: Fronko – Žuffa (34. Handrk), Matejko, Porubän, M. Pavkovček, P. Beňo, Dieška, J. Beňo, Antol, Kumančík, Janťák (86. P. Pavkovček).
V prvom polčase videli diváci pomerne veľa gólových príležitostí, z ktorých mohli skórovať oba celky. Do vedenia sa však z priameho kopu dostal Švošov. Hneď po zmene strán Jamník vyrovnal. Útoky sa i naďalej striedali na obidvoch stranách. Z tejto situácie viac vyťažil domáci kolektív, ktorý strhol víťazstvo na svoju stranu.

Kvačany - L. Hrádok 2:2 (1:2)
Góly: Burdel 2 – Žiška, Pačan.
Kvačany: Lenčo (20. Kojš) – Chudoba, Štefaniak, Bella, Maslo, Burdel, Sásik, Kruták, Halahija, Ďuroň, Florek.
L. Hrádok: Frigmanský – Ráchel, Palider (70. Klembara), Žufaj, Cibula, Janiga, Holbus, Michalec, Kačmárik, Pačan, Žiška.
Domáci už v 7. minúte mohli skórovať, no o desať minút neskôr sa po prudkej nahrávke pred bránku tešili hostia. V 20. minúte L. Hrádok zvýšil vďaka Pačanovej hlavičke na 0:2. Kvačany znižovali z jedenástky pätnásť minút pred koncom prvého polčasu. V 76. minúte prešiel Burdel obranou hostí a prudkou strelou prekonal brankára. Kvačany si za dobrý výkon po prestávke zaslúžili získať tri body.

Stankovany - L. Sliače 2:2 (2:1)
Góly: Gašper, Malcho – vlastný, Lukáš.
Stankovany: Šober – Gašper, Čieško, P. Straka, Ondruš, Lacúch (80. M. Straka), Junas, Demikát (46. Šimo), Malcho, Gerec, Meliš.
L. Sliače: Hadač – Kelčík, Oprchal, J. Mrva, Alman, Frič, Šveda, Sliacky (46. Likavčan), Gajdoš (46. Frič), Bruk, Sršeň.
L. Sliače boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Stankovany odolávali ich tlaku veľkou bojovnosťou a nasadením. Pri domácich stálo v niektorých momentoch veľké šťastie, ktorému môžu ďakovať za zisk dôležitého bodu.

V. Dubová – Podtureň 5:4 (2:2)
Góly: Jantek, Chebeň, Hvolka 2, Beľo – Dzuriak 3, Bede.
V. Dubová: Laco – Kereškéni, Beľo, Žitník, Gruchalák, Čižmár (53. Tulinský), Jantek, Ditrych, Chebeň (80. Vacek), Brnoliak (76. Holubčík).
Podtureň: Novota – Kováčik, Račko, Janovčík, L. Vozárik, Mlynarčík, Juráš, M. Vozárik, Bede, Iľavský, Dzuriak.
Zápas dvoch rozdielnych polčasov – to je charakteristika tohto nervózneho stretnutia. Vo V. Dubovej sa Podtureň predstavila ako vyspelé mužstvo, bola najlepším celkom, s akým sa domáci v tejto sezóne zatiaľ stretli. Diváci sa mohli tešiť z množstva gólov, so šťastným koncom pre domácich.

Likavka – Iľanovo 2:4 (1:0)
Góly: Hlinka, Halaš – Janičina, Wosiňski, Magura, Devečka.
Likavka: Bažík – Timko, Bíleš, Janiga, Sýkora (66. Tkáč), Bartoš, Halaš, Haluška, Borek, Hlinka, Žitník (70. Brtko).
Iľanovo: Stankoviansky – Ostrovský, Kloták, Haranza (24. Wosiňski), Janičina, Žiaran, Magura, Král (74. Gejdoš), Devečka, Droppa, Gugh (66. Bocko).
Likavka nenechala nič na náhodu a prvú štvrťhodinu zatlačila hostí na ich polovicu a mohla vyhrávať rozdielom triedy. Z prevahy ale využila len jednu šancu. V druhom polčase Iľanovo vyrovnalo, no domáci sa vzchopili a išli do vedenia. Potom prevzali iniciatívu hostia, ktorí vyrovnávali desať minút pred koncom. Domáci vrhli všetky sily do útoku, no sieť sa vlnila už len za ich brankárom. Iľanovo rozhodlo o výhre dvomi gólmi v závere zápasu.

Beňadiková - L. Lúžna 3:1 (1:1)
Góly: Janek, P. Zlejší, Malacký – L. Glemba.
Beňadiková: Ježo – Hladký, Hlušák, Miloš Račko, Marek Račko (46. Čatloš), Kello, Malacký (77. M. Krčula), P. Krčula, P. Zlejší, Konfál (82. Komár), Janek.
L. Lúžna: Kajda – Bulla, Kubačák, Fides, Bartoš, Michal Mydliar st., L. Glemba, Staš, Targoš, J. Glemba, Michal Mydliar ml.
Beňadiková bola od úvodu lepším mužstvom a už v 13. min išla do vedenia. Potom prebrala iniciatívu L. Lúžna, ktorá vyrovnala o desať minút neskôr. V druhom dejstve sa domáci dostali do vedenia po najkrajšej akcii zápasu. Z množstva šancí hostitelia využili už len jednu, ktorou v 67. minúte upravili na konečných 3:1. L. Lúžna zanechala v Beňadikovej dobrý dojem.

Najlepší hráči kola: Kloták (Iľanovo), Hlušák (Beňadiková), L. Glemba (L. Lúžna), Gašper (Stankovany), Oprchal (L. Sliače), Hvolka, Beľo (V. Dubová), Dzuriak, Mlynarčík (Podtureň), Burdel (Kvačany), Michalec, Holbus (L. Hrádok), Čupka (Smrečany/Žiar), Šimko (Sv. Kríž), Babala (Švošov), J. Beňo (Jamník).