Dva góly Maslíka nestačili

MHBK L. Mikuláš – HBC Andže Piešťany 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Góly L. Mikuláša: Maslík 2.
MHBK L. Mikuláš: Hliničan, Bačík – Chren, Bella, Vrbka – Maslík, Antoška, Staroň, Teniak, Slaninák, Hadvidžiak, Heumann.
Hokejbalistom L. Mikuláša nevyšiel vstup do nového extraligového ročníka. V sobotu na domácej pôde podľahli Piešťanom 2:3. V najbližšom kole sa už túto sobotu predstavia v Skalici, kde sa pokúsia odčiniť domácu stratu bodov. O deň neskôr bude ich hostiteľom dvanásťnásobný extraligový majster – bratislavský Exposervis. Z hlavného mesta sa Liptáci nechcú v nedeľu popoludní vracať bez bodu.

Sobotňajší zápas sa pritom pre nich začal dobre. Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej sa šance striedali na obidvoch stranách, im výborne vyšiel vstup do druhého dejstva. Už v 1. min sa po prihrávke Slanináka presadil Maslík. Piešťany nezložili zbrane a už o dve minúty vyrovnali. V 5. min opäť zavládla radosť na domácej striedačke, keď sa po prihrávke Chrena druhýkrát presadil Maslík. Hostia vyrovnali v 8. min, keď využili nepozornosť gólmana Hliničana, ktorého po inkasovanom góle vystriedal Bačík. Strelecký účet prostrednej časti hry uzavreli v 10. min hráči Piešťan. V poslednej tretine sa diváci napriek enormnej snahe domáceho mančaftu o vyrovnanie už gólu nedočkali.
„Napriek tomu, že išlo o prvý zápas, sme boli dobre pripravení. Ako vidieť zo zostavy, nenastúpili sme, kvôli pracovným povinnostiam niektorých hráčov, v kompletnom zložení,“ vrátil sa k sobotňajšej štyridsaťpäť minútovke tréner L. Mikuláša Ladislav Bača. „Piešťanom sme boli minimálne vyrovnaným súperom, na ich agresívnu hru sme boli pripravení. Mrzí ma Hliničanov prístup k zápasu. Stratil koncentráciu, keď sa v zápase lámal chlieb.“
Viac sa o cieľoch Mikulášanov v tejto sezóne dočítate v budúcom čísle.