Tak to začalo! Nový ročník najvyššej hokejovej súťaže má za sebou prvé tri kolá. Mikulášania si na svoje konto pripísali šesť bodov, čo pri pohľade na súpisky očakával iba najväčší optimista. Najmladší extraligový tím dokázal v premiére získať skalp čerstvého majstra. Hoci nasledovala studená východniarska sprcha, dúfajme, že nedeľná domáca výhra nad Skalicou vrátila všetko do správnych koľají.
Uvidíme, čo prinesie tento týždeň, už dnes hráme v Nitre, kde sme nebodovali niekoľko sezón dozadu. V piatok hostíme zatiaľ nečitateľný, ale ako vždy veľmi ambiciózny Zvolen a v nedeľu okúsia zverenci Milana Jančušku a Jerguša Baču trenčiansky ľad.
L. Mikuláš - Žilina 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly MHk 32 LI-PA: 31. Hovorka (Trochta, Mach), 41. Róbert Huna (Kriška), 51. Fatyka (Trochta, Holečko), 51. Róbert Huna (Richard Huna). Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Matejka na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Krpelec, Valach, 2890 divákov.
L. Mikuláš: Falter - R. Sloboda, Fatyka, Rúfus, Tomaška, M. Školiak, Petran, M. Grman, Michal Matejka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Lopuski, Holečko, Kövér - Marek Hovorka, Trochta, Mach - Milec, Bartík, Miklík.
Škoda, že sa v úvode neujali hlavne Hovorkove sľubné príležitosti, lebo úradujúci majster začal napĺňať papierové predpoklady. V 17. min presilovková delovka obrancu Kivoňa trhala Falterovu sieť, na začiatku druhej tretiny stíchlo publikum druhý raz po údere Gálika – 0:2. Jančuškovci sa však okamžite otriasli a vrhli všetky sily do útoku. Lipovský odolával ich nájazdom až do polovice duelu, kedy ho prekonal Hovorka. Túžobne očakávané vyrovnanie priniesla 41. min, Kriška s Róbertom Hunom vedeli čo s pukom. Vlkov zaskočilo pár sekúnd 51. minúty. Na steč zavelil kapitán Fatyka, fanúšikovia ešte nestačili poriadne zatlieskať jeho gólu, a strelecky naladený Róbert Huna vyvesil Lipovskému ďalšiu vizitku. Svoj druhý úspech pridal o chvíľu aj hosťujúci Gálik a pred Falterom viackrát priháralo, ale šampiónom už nepomohla ani záverečná viac ako minútová hra bez brankára.
Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): „Vo výbornom zápase s neskutočne dramatickou zápletkou sme nezachytili nástup. Dostali sme dva góly, ale nášmu mladému tímu niet už v ďalšom priebehu čo vyčítať. Otočili sme výsledok a bojovnosťou udržali tesné víťazstvo, čím sme vykročili do určite ťažkej sezóny tým najlepším spôsobom.“
Košice – L. Mikuláš 9:3 (4:2, 1:1, 4:0)
Góly MHk 32 LI-PA: 1. Kövér (Holečko), 4. Kriška (Mach), 33. Róbert Huna (Richard Huna, Fatyka). Vylúčení: 10:14 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Orolin, 6357 divákov.
L. Mikuláš: Falter (58. Ledvoruch) - R. Sloboda, Fatyka, Rúfus, Tomaška, M. Školiak, Petran, M. Grman, Michal Matejka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Lopuski, Holečko, Kövér - Hovorka, Trochta, Mach - Milec, Bartík, Miklík.
Gólové hody priniesli už prvé sekundy. Na gól železiarov z 9. sekundy odpovedal o ďalších 13 Kövér. Aj na ďalší vedúci gól Liptáci zareagovali vyrovnaním z hokejky Krišku, ale v ďalšom priebehu pokračovali v streleckých pretekoch už iba domáci, aj keď Róbert Huna znížil v prostrednom dejstve na nádejných 5:3. Záver však patril Šterbákovej družine. Všetko, paradoxne, odštartovala presilovka hostí, na ktorú nebral ohľad Lažo. Po ňom sa aj mikulášskym priaznivcom v hľadisku nádhernej Steel Arény pripomenul Ján Pleva. Falter musel vytiahnuť spoza seba ešte dva puky, potom radšej prenechal miesto juniorovi Ledvoruchovi.
Milan Jančuška: „Som sklamaný z hry i výsledku, mali sme veľa vylúčených. Dúfam, že nám táto facka padne vhod, aspoň si chlapci uvedomili, na čo skutočne majú. Toto stretnutie sme si s chladnými hlavami rozobrali, aby sa takéto výsledky už neopakovali.“
L. Mikuláš - Skalica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly MHk 32 LI-PA: 4. Lopuski (Tomaška, Kövér), 8. Milec (M. Miklík, M. Grman), 47. Fatyka (Trochta, Hovorka), 60. Róbert Huna. Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Marušin - Miľovčík, Smerek, 2220 divákov.
L. Mikuláš: Falter - R. Sloboda, Fatyka, Rúfus, Tomaška, M. Školiak, Petran, M. Grman, Michal Matejka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Lopuski, Holečko, Kövér - Marek Hovorka, Trochta, Mach - Milec, Bartík, M. Miklík.
Košický gólový kolotoč nezanechal na Mikulášanoch žiadne stopy. V polovici prvého dejstva bolo 2:0, Hamerlíka v bráne Záhorákov prederavili krížne strely Lopuského a Mileca, ktorého našiel krásnym pasom Miklík. Po sérii veľmi pekných kombinácií, hlavne v presilových hrách, mohlo byť o víťazovi rozhodnuté oveľa skôr. Svojim priaznivcom sa pri Finkovej jedovke na druhej strane predviedol v plnej paráde Falter. Po bezgólovej druhej tretine sa čakalo, kto zdvihne streleckú zástavu. Opäť sa ako správny kapitán ukázal Fatyka, proti jeho príklepu nemal Hamerlík nárok. Jasný výsledok začal dostávať trhliny v 51. min, obrancovia nepokryli Faltera, spod ktorého prepasíroval puk za bránkovú čiaru Fink. Ešte horšie bolo po tom, čo Fatykov kúsok napodobnil tiež v presilovej hre M. Ivičič. V rozháranom závere, keď boli trestné lavice v neustálej permanencii, sa hostia snažili o vyrovnanie, ale sekundu pred koncom ich definitívne zložil gól Róberta Hunu, pred ktorým stála iba opustená bránka.
Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): „Skalica síce prešla pred touto sezónou výraznými zmenami kádra, ale ako tradične je to tím, ktorý sa nevzdáva za žiadnych okolností. Pomerne ľahko sme sa dostali do vedenia, ale nepremieňanie šancí v druhej tretine sa nám mohlo v závere vypomstiť. Tešíme sa, že máme ďalšie cenné body.“