Vo Veľkom Borovom sa koncom leta konal už 4. ročník festivalu Letokruhy človeka a krajiny Pod Svoradom. Iniciátorom festivalu, venovaného histórii, kultúre, prírode a krajine v prejavoch ľudového aj vyššieho umenia, je scénograf Viliam Ján Gruska.
Letokruhy sa začali v kultúrnom dome programom Oživené piesne. Publikum, síce skromné počtom, ale o to srdečnejšie, tlieskalo ľudovej hudbe Furmani z Nitry, Cibirovcom z L. Mikuláša, folklórnej skupine Jedlinka z Kojšova a zahraničnému hosťovi - Muzike Haná z Olomouca. Tradičný výlet do Prosieckej doliny bol spojený s programom známym ako Hudba nad vodopádom, ktorý sa koná na skalnom výbežku nad vodopádom v Prosieckej doline. Keďže tohto roku konečne vyšlo aj počasie, všetci účinkujúci sa mohli pokochať výhľadom na Liptovskú Maru a končiare Nízkych Tatier. Nad vodopádom zahrali a zaspievali Jedlinka, Muzika Haná, seniori z trenčianskeho folklórneho súboru Družba, Monika Barabášová a Markétka Janoušková z Prahy.
Súčasťou Letokruhov bol aj dvojprogramu Rodostrom slovenčiny a Dušpastier spod Svoradu, ktorý uvideli v rímskokatolíckom kostole vo Veľkom Borovom aj Liptovskej Sielnici. Pripravil ho V. J. Gruska. Prvá časť programu bola venovaná vývoju slovenčiny a druhá Jozefovi Ligošovi, ktorý pôsobil vo Veľkom Borovom ako kňaz v rokoch 1950-1969. „Bola to mimoriadna osobnosť a v obci pôsobil mnohými smermi – venoval sa sociálnym, zdravotným problémom, bojoval proti alkoholizmu, urobil pre kostol osvetlenie, keď ešte nebola zavedená elektrina, postavil v obci veternú elektráreň. V ľuďoch zanechal obrovskú stopu. Borovan Milan Drbiak napísal osobné spomienky na J. Ligoša, tie boli základom aj podnetom programu,“ povedal V. J. Gruska. Texty interpretovali aj J. Šimonovič a E. Došeková, atmosféru umocnili svojim vystúpenám huslisti M. Janoušková z Prahy a Jakub Cibira z L. Mikuláša, speváčky spod Šúšavy z V. Borového a ďalší.
Galaprogram Trblietanie radosti a smútku bol v amfiteátri pred školou vo Veľkom Borom, ktorý postavili nezamestnaní v rámci aktivačných prác. Vystúpili v ňom mnohí hudobníci, speváci a tanečníci. Súčasťou podujatia boli aj výstavy Rezbárske dielo Jozefa Smutiaka, Ornamenty fujár a Dielo a jeho inšpirácie v tvorbe V. J. Grusku. Medzi sprievodné podujatia patril aj program Prebudené piesne Slovenska v amfiteátri v Malatinej a výstavy Dejinná udalosť gréckokatolíkov Slovenska v L. Sielnici a svedectvo o výrobe filmu Sokoliar Tomáš v Malatinej.
Dušou celého podujatia, autorom scenára a režisérom bol V. J. Gruska, spoluusporiadateľmi Obecný úrad a Rímskokatolícky farský úrad vo Veľkom Borovom a spomínané liptovské obce.