Sobota, 8. máj, 2021 | Meniny má IngridaKrížovkyKrížovky

Peletón pod taktovkou nášho dvojzáprahu

Istý krok vedúcej Z. Poruby podporuje aktuálne už z druhej priečky Palúdzka, ktorá si doma poradila s naším nováčikom.
V 10. kole sa 8. 10. o 14.30 h stretnú: Z. Poruba - Palúdzka, Bešeňová - Žaškov, Černová - Zuberec, Podbiel – Ludrová, Dražkovce - Lisková, Vrútky - Sučany, Trstená - Kláštor p. Z.

Palúdzka – Černová 5:2 (2:2)
Góly: Praštiak 3, P. Kokavec, Trnovský – Bobek 2.
Palúdzka: Bella – J. Kokavec, Pančík, Vyšný, Štulrajter, Čefo, Uličný, Moravčík, P. Kokavec, Praštiak, Trnovský – (Haviar, Matejka, Medvecký).
Černová: Jančo – J. Kovalčík, Chovanec, Kvasničák, Bobek, Slovák, Müller, Ondrovič, Rom, Bella, Krivoš – (Klimek).
V kvalitnom derby mali domáci stálu prevahu, hostia však z kolmých brejkov viackrát zahrozili. Už v 5. min poslal center Trnovského do siete P. Kokavec. O chvíľu sa na všeobecné prekvapenie po bežnom vypichnutí lopty kopala jedenástka, z ktorej Bobek vyrovnal. V 10. min po peknom centri J. Kokavca zvyšoval Praštiak. V 22. min bol na druhej strane opäť úspešný Bobek – 2:2. Do prestávky zvonili konštrukcie oboch brán. Najkrajšia akcia prišla v 50. min, keď Pančík prešiel všetko, čo mu stálo v ceste, ideálne našiel Praštiaka a Palúčania išli opäť do vedenia. V 75. min zvýšil ten istý hráč po kombinácii na 4:2, o dve minúty stanovil rezultát streleckých hodov efektne Trnovský.

Lisková – Vrútky 4:1 (1:0)
Góly domácich: Surový 2, Mrva, Soboňa.
Lisková: Kačalka – J. Mrva, Šiška, T. Mrva (Matta), Dvorský, Lukáč, Adamčiak, Soboňa, Lauko (Olejník), Kubala, Surový.
Prvú veľkú šancu vypracoval Šiška, ale Surový trafil iba do brankára. Z následného rohového kopu práve on prekvapil všetkých a bolo 1:0. Od tej chvíle Liskovčania úplne dominovali. J. Mrva a Surový mohli skórovať, no po polhodine pohrozili aj hostia, Kačalka bol však pripravený. 35. min znamenala zbytočné „červené“ stop pre J. Mrvu. Dlhé oslabenie domácimi neotriaslo, v 47. min zúžitkoval nezištnú prihrávku Surového T. Mrva. V 52. min skončila prízemná strela Soboňu spoza veľkého vápna medzi žrďami. Povestná ľavačka Surového sa presne pripomenula ešte raz v 77. min – 4:0. Čestný úspech hostí v samom závere nepokazil domácim víťaznú náladu, naopak, zvýšiť jasný náskok mohol striedajúci Matta.

Kláštor p. Z. – Bešeňová 2:1 (0:0)
Gól hostí: Ľ. Žíhlavník.
Bešeňová: Hok – Vyšný, J. Gerec, Olos, Huntoš, M. Protuš, A. Gerec, Slušňák, Ľ. Žíhlavník, Hošala – (Antol, Vrtich).
V obojstranne slabučkom zápase sa hostiteľom vydarili štandardky, ktoré pramenili na rozhodujúce údery. Nevýrazní hostia, veľká škoda ich troch prvopolčasových príležitostí, sa zobudili neskoro. O možnosť vyrovnať ich za stavu 2:1 pripravil hlavný rozhodca, ktorý neodpískal jasnú penaltu proti domácim.

Sučany - Z. Poruba 0:4 (0:2)
Góly hostí: Koreň 2, Beťko, Bella.
Z. Poruba: Hablák – Kováč, Račko, Paulíny, Macík (Maťko), Koreň (Psotka), Vyskočáni, Beťko, Vretenár, Budvesel (Bella).
Porubčania vyučovali domácich z efektivity. V 20. min otvoril účet Beťko, keď mu ideálne prihral Kmeť. V závere polčasu zvyšoval krásnou strelou z hranice šestnástky koreň. Už v 47. min vnikol opäť Koreň a po zaváhaní gólmana bolo 0:3. Domáci hrozili iba nepresnými strelami. V úplnom závere prikrášlil víťazstvo lídra Bella, keď sám pred brankárom nezaváhal. Hostia potvrdili triumfom rozdielom triedy úlohu favorita.

Zuberec – Ludrová 3:3 (3:1)
Góly hostí: Macko 2, Haspra.
Ludrová: Kmeť – P. Milan, Hatala, Meško, Apolenár, Kaman, Kučera, Macko, Dutka, Pšeno, Haspra.
Domáci prvý raz skórovali po polhodine hry. Ludrovčania síce vzápätí po úniku Haspru a strele Macka vyrovnali, ale do prestávky ešte dva razy inkasovali. Druhý polčas začali náporom, ich útočné snaženie zastavovali nepresné rozhodcovské verdikty. V 58. min predsa len znížil svojím druhým gólom Macko. V 80. min Haspra spracoval ďalekonosný pas Apolenára a vyrovnal. Macko mohol strhnúť víťazstvo na stranu hostí, po ňom aj Apolenár, ale neuspeli.

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 7 314
  10. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 6 976

Kapitán vo Sv. Kríži v bielo-červenom.

Desať bodov na konte a desiate miesto v tabuľke po jeseni patrí futbalistom zo Svätého Kríža.

14 h
Ilustračná fotografia.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

17 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.