Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Suverénna jazda Porubčanov

V 14. kole sa 5. 11. o 13.30 h stretnú: Černová – Vrútky, Ludrová – Dražkovce, Palúdzka – Trstená, Lisková – Žaškov, Podbiel - Z. Poruba, Zuberec – Bešeňová, Sučany - Kláštor p. Znievom.

Palúdzka – Bešeňová 1:2 (0:2)
Góly: Trnovský – Vyšný, Dvorský.
Palúdzka: Károlyi – J. Kokavec, Vyšný, Pančík, Štulrajter, Čefo, Uličný, Moravčík, P. Kokavec, Praštiak, Trnovský – (Haviar).
Bešeňová: Hok – Vyšný, Húska, R. Žíhlavník, Slušňák, Dvorský, M. Baran, J. Gerec, Olos – (Hošala, Vrtich, Antol).
Palúčania začali vlažne, hostia už v prvom polčase dokonale využili ich chyby v obrane. V 33. min strhol vedenie na stranu Bešeňovej Vyšný a tesne pred prestávkou zvyšoval na 0:2 Dvorský. Naopak, domáci nevyužili veľa dobrých príležitostí, pri ktorých sa od nich odklonilo šťastie. Najmä príležitosti Praštiaka a Uličného volali po góle. Druhopolčasový drvivý tlak Palúdzky vyšiel opäť naprázdno, až v 78. min po prihrávke Praštiaka znížil Trnovský. Ten istý hráč bol o chvíľu v šestnástke faulovaný, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. Pokyn postranného arbitra neuznal ani vyrovnávajúci gól v 82. min. Hostia sa tak aj s veľkou dávkou šťastia ubránili.

Černová - Z. Poruba 0:2 (0:0)
Góly: Droppa, Maťko.
Černová: Jančo – J. Kovalčík, Chovanec, M. Slovák, Müller (Rom), Kvasničák, B. Kovalčík, Bobek, P. Slovák, Bella (Klimek), Krivoš.
Z. Poruba: Hablák – Kováč, Račko, Budvesel, Droppa (Maťko), Kováčik (Zawisza), Kmeť, Psotka (Vretenár), Koreň, Vyskočáni, Beťko.
Nováčik udržal bezgólový stav s lídrom iba v prvom polčase. Favorizovaní hostia si po prestávke vypracovali celú plejádu výhodných pozícií, z ktorých v 56. a 76. min dve zaslúžene premenili.

Lisková - Kláštor p. Znievom 3:0 (2:0)
Góly: Surový 2, Soboňa.
Lisková: Kačalka – Dvorský, Soboňa, Plávka, J. Mrva, Lukáč, Lauko (Matta), R. Šiška, M. Adamčiak, Kubala, Surový.
Duel bol plne v domácej réžii. Hlavne do prestávky Liskovčania predvádzali skutočne oku lahodiaci futbal. Najskôr sa kanonier Surový zastreľoval, skórovať mohol aj Soboňa, ale minul bránu. V 22. min už triafal po Adamčiakovej akcii presne. Ďalšie dve príležitosti Soboňu, prudké strely Lauku a J. Mrvu nenašli svoj cieľ. V 40. min zvýšil tvrdou strelou spoza šestnástky Surový. Druhý polčas poznačil hustý vytrvalý dážď, uzimených a premoknutých divákov potešil iba tretí úspech domácich, keď svoje exportné sólo od polovice ihriska chladnokrvne realizoval Surový.

Ludrová – Vrútky 4:4 (2:1)
Góly domácich: Haspra, Hýravý, M. Kaman, Pšeno.
Ludrová: Cárach – P. Milan, Novák, Meško (M. Milan), Volf, M. Kaman, Hýravý, Haspra, Pšeno.
Ludrová sa dostal do vedenia po tom, ako vybojoval Hýravý loptu, nahral Pšenovi, ktorý predĺžil na Haspru, ktorý obišiel dvoch obrancov a skóroval. O chvíľu ušiel po krídle Haspra, spätnou prihrávkou našiel voľného, ako vždy s prehľadom hrajúceho Hýravého – 2:0. Neskôr netrafili odkrytú bránu iba sa brániacich hostí postupne Meško a Kaman. Trest prišiel v 40. min po prísne nariadenej penalte. Druhé dejstvo začalo náporom hostí, dezorientovaná obrana Liptákov nevedela kam skôr skočiť, v 50. min z trestného kopu inkasovala. Vedenie na stranu domácich strhol krásnou strelou Kaman, Pšeno zvyšoval na 4:2. Poslednú štvrťhodinu Ludrová nezvládla, dva razy inkasovala, a mohla byť rada, že to skončilo aspoň remízou.