Liptovský Mikuláš – Po troch tesných prehrách skladali Jančuškovci reparát s poslednými finalistami najvyššej hokejovej súťaže a zabrali naplno, čím sa razom katapultovali na ôsme miesto nad čiaru pla-off, na ktorej by chceli minimálne vydržať do konca základnej časti.
L. Mikuláš - Poprad 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)
Góly MHk 32 LI-PA: 38. Fatyka (Milec, Miklík), 47. Róbert Huna (M. Grman), 47. Richard Huna (R. Sloboda, Róbert Huna), 50. Richard Huna, 53. Holečko (Marek Hovorka), vylúčení: 6 na 2 min, navyše: M. Školiak na 10 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1360 divákov.
L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Tomaška, R. Sloboda, Fatyka, M. Grman, M. Školiak, Rúfus, M. Bača - Pohanka, Trochta, Lopuski - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Hovorka, Holečko, Kövér - Milec, Bartík, Miklík.
Susedské derby malo jasného favorita v kamzíkoch, ktorí sa v predošlých kolách rozbehli od víťazstva k víťazstvu. Prvá dvadsaťminútovka dávala za pravdu prognózam. Pohodlné vedenie si hostia udržovali až do záveru druhej tretiny, kedy podvihol padnutú liptácku zástavu bombou od modrej kapitán Fatyka. V záverečnom dejstve rozkrútili gólový kolotoč bratia Hunovci a všetko podčiarkol Holečko. 4:0 je úctyhodný výsledok na jednu tretinu, navyše proti naštartovanému vicemajstrovi. Spokojné publikum sa dostalo do pravej hokejovej eufórie.
Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): „Začiatok bol hrozný, po hrúbkach sme prehrávali 0:2. Po vyrovnaní predviedli naši chalani skutočne vynikajúci výkon plný pravého hokejového srdiečka.“
L. Mikuláš - Žilina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly MHk 32-LI-PA: 17. Kövér (Holečko, M. Grman), 30. Lopuski (Pohanka), 58. M. Grman (Kriška), vylúčení: 5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1850 divákov.
L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Tomaška, R. Sloboda, Fatyka, M. Grman, M. Školiak, Petran, Michal Matejka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Pohanka, Trochta, Lopuski - Hovorka, Holečko, Kövér - Milec, Bartík, Miklík.
Primy boj o postupovú ôsmu priečku sa pre Liptákov vyvíjal nad očakávanie dobre. V polovici zápasu bolo 2:0, keď ešte ďalšie príležitosti vyriešil gólman vlkov. Po znížení a následnom vyrovnaní mali až do konca puk na hokejkách častejšie hostia, no v čase, kedy už všetci začali pomaly premýšľať nad predĺžením a nájazdmi, zobral bremeno zodpovednosti na seba obranca Grman, ktorý sa nebojácne vydal na ofenzívny výlet, ktorý zaklincoval do siete majstra: „Otvoril sa predo mnou voľný priestor, tak som to využil. Nechcem, aby to vyznelo ako lacná fráza, ozaj je jedno, kto ten víťazný gól dosiahol, hlavne že uspel náš vnútorne zomknutý tím. Chceme do Mikuláša vrátiť play-off, preto pôjdeme s veľkým odhodlaním do každého ďalšieho zápasu, hoci nás čakajú veľmi ťažkí súperi. V najvyššej súťaži si však už človek nenavyberá. Dúfam, že sme potešili našich vďačných priaznivcov, tento týždeň nám vytvorili fantastickú atmosféru. Výkonmi sme ich chceli v čo najhojnejšom počte pozvať do nášho hľadiska aj nabudúce,“ dodal spokojný a odhodlaný Michal Grman.
Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): „Veľmi ťažký zápas sme rozohrali veľmi dobre, no v druhej tretine sme poľavili v disciplíne. Zbytočnými faulami sme dostali Žilinu na koňa. Mohlo nás to stáť body, mali sme však šťastie. Dúfam, že si po tomto dueli chlapci uvedomia, že hokej sa hrá celých šesťdesiat minút.“
Dnes (v utorok 31. októbra) sa Mikulášania predstavia v novej košickej aréne, v piatok (3. 11. o 17.00 h) privítajú v povinnej jazde Záhorákov a v nedeľu (5. 11.) sa určite pokúsia po predlhom čase pokoriť nitriansky Zobor.