Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

EXTRALIGA
MUŽI
Ďurkov – Ružomberok 2:8
Body ŠKST: Senkulič, Demír a  Pindura po 2, Kovalík 1, Kovalík – Senkulič.
Marián Bystričan, prezident ŠKST: „Bol to jednoznačný duel s očakávaným priebehom. Družstvo prehralo jednu štvorhru a potom prekvapujúco ešte vyšiel naprázdno Kovalík. V ostatných stretnutiach chlapci naplno zabodovali a už domáci tím k ničomu nepustili.“

ŽENY
Valaliky – Ružomberok 8:2
Body ŠKST: Lenčová 2.
M. Bystričan: „V našom tíme dostala príležitosť aj mladá Romová, ktorá si prvý raz v živote vyskúšala extraligu. Myslím si, že zahrala celkom slušne. Škoda, že nám chýbala Prnová, s ňou sa vo Valalikoch dalo pomýšľať aj na remízu.“

-svr-

4. LIGA
V 5. kole Liptovsko – oravskej súťaže sa v troch zápasoch stretli zástupcovia oboch regiónov. Naši boli úspešní len z polovice, keď sa z víťazstva tešila jedine Demänová. L. Mikuláš prehral s veľmi silnou Lokcou, ŠKST Ružomberok C v Námestove iba remizoval. Nadpriemerné derby v Liskovej, kde hostili susedov z L. Sliačov, vyhrali vyrovnanejší domáci.

Hruštín – Demänová 6:12
Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí viedli 3:1. Domácim sa ešte podarilo vyrovnať, hráči Demänovej potom už nepripustili žiadny zvrat a s prehľadom dotiahli zápas do úspešného konca. Domáci: Jašica 2,5, Žilinec 1,5, Šeliga ml. a st. po 1, hostia: Mažári 4,5, M. Jurkovič st. 4, Košík 2, Boča 1,5.

SCP Ružomberok – Ľubeľa 16:2
Ľubeľčania znižovali len za stavu 5:0. Domáci: Blcha a Dlutko po 4,5, Mir. Hulej a M. Švento po 3,5, hostia: B. Oravec a L. Kandera po 1, Humený a Rojček 0.

Námestovo – ŠKST Ružomberok C 9:9
Favorizovaní hostia nenastúpili v optimálnej zostave, čo ovplyvnilo priebeh i konečný výsledok. Hostia: J. Kupčík st. 4,5, Lenčová 3,5, Dittrych 1, Bucha 0.

Ostatné výsledky: Lisková – L. Sliače 11:7, HAKO L. Mikuláš – Lokca 5:13, Rabča – D. Kubín B 12:6

5. LIGA
V najvyššej stolnotenisovej súťaži Liptova sa hralo len päť stretnutí. Ťahák 5. kola Ľubeľa B – Iľanovo sa pre dlhší výpadok elektrického prúdu neukončil. Tento súboj sa musí podľa rozhodnutia ŠTK dohrať do konca novembra. Najkvalitnejší zápas uplynulého týždňa medzi ŠKST D a Jamníkom vyvrcholil najtesnejšou výhrou hostí, keď pred úplným záverom bolo ešte 8:8. Šokujúci výsledok sa zrodil v stretnutí nováčikov v Ľubochni, ktorá nestačila na nadšene hrajúcu Z. Porubu. Víťazstvá ŠKST E, Smrečian/Žiaru a Černovej B sa očakávali.

Černová B – Ľubeľa C 15:3
Domáci: R. Šulík a Frolo po 4,5, M. Kmeť 4, P. Šulík 1,5, Holdoš 0,5 (len štvorhra).

ŠKST Ružomberok D – Jamník 8:10
Domáci: Bystričan a Cheben po 3, B. Hatala 2, Húšťa 0, hostia: Beňo 4,5, Vondra 2,5, P. Veselovský a Fajmon 1,5.

Smrečany/Žiar - B. Potok 12:6
Domáci: Dzúrik, Križian a Dzuroška po 3,5, Kováč 1,5/2 (striedal Žemba 0/1), hostia: R. Haluška 3, A. Kendera 2, T. Kendera 1, Droppa 0.

Ľubochňa – Z. Poruba 3:15
Domáci: Chyla 2, Voj. Olos st. a ml. po 0,5, Okáľ 0, hostia: Bukas 4,5, Betcher 4, Čupka 3,5, Lehotský 3.

ŠKST Ružomberok E – Ludrová 17:1
Domáci: Budvesel, R. Cibulka a J. Kupčík ml. po 4,5, M. Jurkovič ml. 3,5, hostia: L. Milan 1, Kaman, Bebjak a J. Cibulka 0.

6. LIGA
V 5. kole 6. ligy sa viac darilo hosťom, ktorí vyhrali až štyri stretnutia. Z domácich bodovala naplno len Bešeňová, ktorá rozdrvila posledný tím tabuľky. Dôležitý zápas mužstiev, bojujúcich o druhú štvorku, vyhrali v Likavke vďaka raketovému nástupu (2:10) hostia z Turíka. Vedúca Ludrová B nezaváhala ani na horúcej pôde v Liskovej. S rovnakým výsledkom sa rozišli aj B. Potok B s druhým ŠKST F.
Výsledky – 5. kolo: Bešeňová – ŠKST G 16:2, L. Sliače B – SCP B 6:12, B. Potok B – ŠKST F 5:13, Likavka – Turík 8:10, Lisková B – Ludrová B 5:13.

-mš-

7. LIGA
Prvé dva tímy zabrali aj v 5. kole. Veľmi dobrú úroveň mali zápasy v Ivachnovej a L. Sliačoch, kde hostili hráčov Bešeňovej B, resp. SCP E. Rezerva Bešeňovej sa už dotiahla na štvrtú Likavku B, od ktorej ju delí len horšie skóre. Napínavé predstavenie sľubuje nasledujúci trhák prvého s druhým v Komjatnej.
Výsledky – 5. kolo: Ivachnová – Bešeňová B 5:13, L. Sliače C – SCP E 11:7, L. Teplá – Komjatná 1:17, SCP C – Likavka B 14:4.

VI. LIGA
Po 5. kole sa na čele usadilo bez straty bodu SOU L. Mikuláš A. Už je zrejmé, kto bude bojovať o čelo a postup do 5. ligy, a tiež to, ktoré mužstvá budú medzi sebou zvádzať boje o zotrvanie v súťaži. Dôležitý súboj sa hral v P. Ľupči. Pre výpadok elektrického prúdu začal s viac ako dvojhodinovým meškaním, na jeho konci sa po 22. hodine tešili domáci, ktorí získali veľmi dôležité body. Za svojimi výsledkami z predchádzajúcej sezóny zaostáva rezerva Jamníka, ktorá už po 3. kole stratila viac bodov ako za celý predchádzajúci ročník.
V 6. kole sa 11. novembra stretnú: Dúbrava – Hybe B, N. Boca – P. Ľupča, Jamník B – L. Porúbka, SOU L. Mikuláš A – Iľanovo B, Hybe A – Bobrovec B, L. Ján – Váhostav L. Hrádok A

L. Ján – Dúbrava 7:11
Jánčania zohrali nešťastný zápas, keď im ani zlepšený výkon oproti predchádzajúcim kolám nepriniesol body. O výsledku rozhodli tri päťsetové duely, ktoré dokázali vyhrať hráči hostí, aj keď v dvoch prehrávali už 0:2 na sety. Body – domáci: Fillo 4, Čurný ml., Čurný st. a Drahovský po 1, hostia: Nemec a Švec po 3,5, Štrba 2, Javorek 1,5, Slačka 0,5 (hral len štvorhru).

Váhostav L. Hrádok A – Hybe A 12:6
Hrádočania dokázali po prehratej štvorhre vyhrať sedem zápasov v rade a nakoniec až nečakane vysoko zdolali hosťujúce mužstvo, ktoré bolo papierovým favoritom, keď sa k výbornému výkonu Pasečiaka pridali aj ostatní hráči. Body – domáci: Pasečiak 4,5, Bella a Šikulaj po 3, Bether 1,5, hostia: J. Moravčík 3,5, J. Farbák 1,5, Šmihula 1, Vrlík 0.

Bobrovec B – SOU L. Mikuláš A 3:15
Vedúce mužstvo súťaže predčilo nováčika, zaslúžene vysoké víťazstvo reálne odráža priebeh, réžiu mali hráči hostí od začiatku vo svojich rukách. Body – domáci: A. Kusý, R. Kusý a Lisý po 1, Rak 0, hostia: M. Ráchel a Vrábel po 4,5, Janovčík 3,5, Krajči 2/0 (striedal J. Kalinay 0,5/2).

Iľanovo B – Jamník B 9:9
V napínavom dueli vyšiel domácim lepšie úvod, viedli 5:3, hostia však dokázali otočiť vývoj vo svoj prospech a viedli 6:7. Potom sa tuho bojovalo o každý bod, remízu domácim zachránil v poslednej dvojhre Žiaran víťazstvom nad Lazarom. Body – domáci: Žiaran 3,5, Motrinec 3, Gejdoš 1,5, Ostrovský 1, hostia: Haluška st. 3,5, Haluška ml. 3, Vondra 2,5, Lazar 0.

L. Porúbka – N. Boca 10:8
Stretnutie veľmi dobrej úrovne strhli po vyrovnaných štvorhrách na svoju stranu domáci. Vedenie si dokázali dobrou hrou udržať až do konca. Body – domáci: Kočtúch 4, Ondík 2,5, Voštiar 2,5/1 (striedal Sklenár 0/1), J. Beňo 1, hostia: Ozábal 3,5, Matejko 2,5, Mäsiar 2, I. Tréger 0.

P. Ľupča – Hybe B 12:6
V stretnutí, ktoré začalo pre výpadok elektrického prúdu s viac ako dvojhodinovým meškaním, viedli domáci od začiatku a zaslúžene bodovali, keď má na ich víťazstve najväčšiu zásluhu uo M. Hán, Noge, ktoré získalo deväť bodov. Body – domáci: M. Hán a Noge po 4,5, V. Hán 1,5, Sokol 0,5/2 (striedal Kohút 1/1), hostia: Janovčík st., M. Moravčík a Marušiak ml. Po 2, M. Farbák 0.


VII. LIGA
Celá tabuľka sa delí podľa predpokladov na dve časti. Boj o postup zvádzajú podľa očakávania rezervy účastníkov vyšších súťažiach a L. Peter, ktorý v uplynulej sezóne zostúpil. Dolná polovica zatiaľ patrí mužstvám, zloženým z mladých nádejných hráčov, spomedzi ktorých si najlepšie počína Squash A. O poradí v prvej polovici určite rozhodne aj skutočnosť, v akej silnej zostave budú jednotlivé tímy nastupovať v ďalšom priebehu. Isto sa dočkáme mnohých prekvapujúcich výsledkov.
V 6. kole sa 11. novembra stretnú: Iľanovo D – Hybe C, L. Peter – Squash B, Bobrovec C – SOU L. Mikuláš B, Z. Poruba B – Iľanovo C, Squash A – Váhostav L. Hrádok B, ŠKST L. Mikuláš B – voľno.

Squash A – Iľanovo D 15:3
Po vyrovnaných dvojhrách pridali domáci na dôraze, Zvíťazili v jedenástich dvojhrách v rade, ich vysoké víťazstvo je za predvedenú hru celkom zaslúžené. Body – domáci: M. Majerník a Martiak po 4,5, Betcher 4, Orolím 2, hostia: Blcháč 1,5, Pápay 1, Trnka 0,5, Beťko 0/2 (striedal P.Demenčík 0/2).

ŠKST L. Mikuláš B – Z. Poruba B 3:15
Mladé mužstvo domácich nestačilo napriek snahe na skúsených hostí. Keby nestriedal Jakubovič, konečný výsledok by bol ešte výraznejší. Body – domáci: M. Vozár 1, L. Trizna 0/1 (striedal B. Jakubovič 2/1), M. Trizna 0, F. Vozár 0, hostia: Tomčík 4,5, Ronec 3,5, Brtáň 2,5/0 (striedal Kamien 2,5/0), Vadovický 2.

Iľanovo C – Bobrovec C 16:2
Domáci potvrdili rolu favorita a nedali mladým hráčom hostí prakticky žiadnu šancu uhrať prijateľnejší výsledok. Prvý bod sa hosťom podarilo získať za stavu 7:0 a druhý až v záverečnej dvojhre za stavu 16:1. Body – domáci: Martiak a Wosiňski po 4,5, Mikuláš a V. Šlauka po 3,5, hostia: Slaninka 2, Grajko 0, Machaj 0, Volaj 0.

SOU L. Mikuláš B – L. Peter 10:8
Vyrovnané stretnutie sa priaznivo vyvíjalo v prospech hostí, ktorí vieli 3:5. Domáci dokázali vyrovnať a za stavu 8:8 rozhodli o ich najtesnejšom víťazstve posledné dve dvojhry, v ktorých Bubelíny zdolal Lojdla a M. Ráchel Schobera. Body – domáci: M. Ráchel 4,5, Zvolenský 2,5, Bubelíny 2, Mičuda 1, hostia: Schober 3,5, Lojdl a Volf po 2, Nemsila 0,5/2 (striedal Kubica 0/2).

Squash B – Hybe C 6:12
Hostia sa predstavili ako vyrovnanejší tím, po dramatických štvorhrách nedali domácim šancu na úspešnejší výsledok, výkon osamoteného Feketeho na zisk bodov nestačil. Body – domáci: Fekete 4, Gross 1, Betherová a Dudráková po 0,5, hostia: Mičev 3,5, Dorčiak a Rajniak po 3, Skaloš 2,5.

Váhostav L. Hrádok B - voľno

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 9. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 10. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 30 324
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 27 710
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 272
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 050
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 717
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 257
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 405
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 456
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 196
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 993
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Odišla jednotka, príležitosť pre Ivana Krajčírika

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

Ivan Krajčírik v zelenom

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Testovanie v Demänovej na záchytnom parkovisku je rýchle, bez čakania na výter aj na výsledok testu.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Odišiel prvý tréner majstra sveta, lúčil sa s ním aj hokejový reprezentant

Gustáv „Guňo“ Buček nás opustil 7. januára vo veku 77 rokov.

Už ste čítali?