Utorok, 27. september, 2022 | Meniny má Cyprián

Stolný tenis

EXTRALIGA
MUŽI
Ďurkov – Ružomberok 2:8
Body ŠKST: Senkulič, Demír a  Pindura po 2, Kovalík 1, Kovalík – Senkulič.
Marián Bystričan, prezident ŠKST: „Bol to jednoznačný duel s očakávaným priebehom. Družstvo prehralo jednu štvorhru a potom prekvapujúco ešte vyšiel naprázdno Kovalík. V ostatných stretnutiach chlapci naplno zabodovali a už domáci tím k ničomu nepustili.“

ŽENY
Valaliky – Ružomberok 8:2
Body ŠKST: Lenčová 2.
M. Bystričan: „V našom tíme dostala príležitosť aj mladá Romová, ktorá si prvý raz v živote vyskúšala extraligu. Myslím si, že zahrala celkom slušne. Škoda, že nám chýbala Prnová, s ňou sa vo Valalikoch dalo pomýšľať aj na remízu.“

-svr-

4. LIGA
V 5. kole Liptovsko – oravskej súťaže sa v troch zápasoch stretli zástupcovia oboch regiónov. Naši boli úspešní len z polovice, keď sa z víťazstva tešila jedine Demänová. L. Mikuláš prehral s veľmi silnou Lokcou, ŠKST Ružomberok C v Námestove iba remizoval. Nadpriemerné derby v Liskovej, kde hostili susedov z L. Sliačov, vyhrali vyrovnanejší domáci.

Hruštín – Demänová 6:12
Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí viedli 3:1. Domácim sa ešte podarilo vyrovnať, hráči Demänovej potom už nepripustili žiadny zvrat a s prehľadom dotiahli zápas do úspešného konca. Domáci: Jašica 2,5, Žilinec 1,5, Šeliga ml. a st. po 1, hostia: Mažári 4,5, M. Jurkovič st. 4, Košík 2, Boča 1,5.

SCP Ružomberok – Ľubeľa 16:2
Ľubeľčania znižovali len za stavu 5:0. Domáci: Blcha a Dlutko po 4,5, Mir. Hulej a M. Švento po 3,5, hostia: B. Oravec a L. Kandera po 1, Humený a Rojček 0.

Námestovo – ŠKST Ružomberok C 9:9
Favorizovaní hostia nenastúpili v optimálnej zostave, čo ovplyvnilo priebeh i konečný výsledok. Hostia: J. Kupčík st. 4,5, Lenčová 3,5, Dittrych 1, Bucha 0.

Ostatné výsledky: Lisková – L. Sliače 11:7, HAKO L. Mikuláš – Lokca 5:13, Rabča – D. Kubín B 12:6

5. LIGA
V najvyššej stolnotenisovej súťaži Liptova sa hralo len päť stretnutí. Ťahák 5. kola Ľubeľa B – Iľanovo sa pre dlhší výpadok elektrického prúdu neukončil. Tento súboj sa musí podľa rozhodnutia ŠTK dohrať do konca novembra. Najkvalitnejší zápas uplynulého týždňa medzi ŠKST D a Jamníkom vyvrcholil najtesnejšou výhrou hostí, keď pred úplným záverom bolo ešte 8:8. Šokujúci výsledok sa zrodil v stretnutí nováčikov v Ľubochni, ktorá nestačila na nadšene hrajúcu Z. Porubu. Víťazstvá ŠKST E, Smrečian/Žiaru a Černovej B sa očakávali.

Černová B – Ľubeľa C 15:3
Domáci: R. Šulík a Frolo po 4,5, M. Kmeť 4, P. Šulík 1,5, Holdoš 0,5 (len štvorhra).

ŠKST Ružomberok D – Jamník 8:10
Domáci: Bystričan a Cheben po 3, B. Hatala 2, Húšťa 0, hostia: Beňo 4,5, Vondra 2,5, P. Veselovský a Fajmon 1,5.

Smrečany/Žiar - B. Potok 12:6
Domáci: Dzúrik, Križian a Dzuroška po 3,5, Kováč 1,5/2 (striedal Žemba 0/1), hostia: R. Haluška 3, A. Kendera 2, T. Kendera 1, Droppa 0.

Ľubochňa – Z. Poruba 3:15
Domáci: Chyla 2, Voj. Olos st. a ml. po 0,5, Okáľ 0, hostia: Bukas 4,5, Betcher 4, Čupka 3,5, Lehotský 3.

ŠKST Ružomberok E – Ludrová 17:1
Domáci: Budvesel, R. Cibulka a J. Kupčík ml. po 4,5, M. Jurkovič ml. 3,5, hostia: L. Milan 1, Kaman, Bebjak a J. Cibulka 0.

6. LIGA
V 5. kole 6. ligy sa viac darilo hosťom, ktorí vyhrali až štyri stretnutia. Z domácich bodovala naplno len Bešeňová, ktorá rozdrvila posledný tím tabuľky. Dôležitý zápas mužstiev, bojujúcich o druhú štvorku, vyhrali v Likavke vďaka raketovému nástupu (2:10) hostia z Turíka. Vedúca Ludrová B nezaváhala ani na horúcej pôde v Liskovej. S rovnakým výsledkom sa rozišli aj B. Potok B s druhým ŠKST F.
Výsledky – 5. kolo: Bešeňová – ŠKST G 16:2, L. Sliače B – SCP B 6:12, B. Potok B – ŠKST F 5:13, Likavka – Turík 8:10, Lisková B – Ludrová B 5:13.

-mš-

7. LIGA
Prvé dva tímy zabrali aj v 5. kole. Veľmi dobrú úroveň mali zápasy v Ivachnovej a L. Sliačoch, kde hostili hráčov Bešeňovej B, resp. SCP E. Rezerva Bešeňovej sa už dotiahla na štvrtú Likavku B, od ktorej ju delí len horšie skóre. Napínavé predstavenie sľubuje nasledujúci trhák prvého s druhým v Komjatnej.
Výsledky – 5. kolo: Ivachnová – Bešeňová B 5:13, L. Sliače C – SCP E 11:7, L. Teplá – Komjatná 1:17, SCP C – Likavka B 14:4.

VI. LIGA
Po 5. kole sa na čele usadilo bez straty bodu SOU L. Mikuláš A. Už je zrejmé, kto bude bojovať o čelo a postup do 5. ligy, a tiež to, ktoré mužstvá budú medzi sebou zvádzať boje o zotrvanie v súťaži. Dôležitý súboj sa hral v P. Ľupči. Pre výpadok elektrického prúdu začal s viac ako dvojhodinovým meškaním, na jeho konci sa po 22. hodine tešili domáci, ktorí získali veľmi dôležité body. Za svojimi výsledkami z predchádzajúcej sezóny zaostáva rezerva Jamníka, ktorá už po 3. kole stratila viac bodov ako za celý predchádzajúci ročník.
V 6. kole sa 11. novembra stretnú: Dúbrava – Hybe B, N. Boca – P. Ľupča, Jamník B – L. Porúbka, SOU L. Mikuláš A – Iľanovo B, Hybe A – Bobrovec B, L. Ján – Váhostav L. Hrádok A

L. Ján – Dúbrava 7:11
Jánčania zohrali nešťastný zápas, keď im ani zlepšený výkon oproti predchádzajúcim kolám nepriniesol body. O výsledku rozhodli tri päťsetové duely, ktoré dokázali vyhrať hráči hostí, aj keď v dvoch prehrávali už 0:2 na sety. Body – domáci: Fillo 4, Čurný ml., Čurný st. a Drahovský po 1, hostia: Nemec a Švec po 3,5, Štrba 2, Javorek 1,5, Slačka 0,5 (hral len štvorhru).

Váhostav L. Hrádok A – Hybe A 12:6
Hrádočania dokázali po prehratej štvorhre vyhrať sedem zápasov v rade a nakoniec až nečakane vysoko zdolali hosťujúce mužstvo, ktoré bolo papierovým favoritom, keď sa k výbornému výkonu Pasečiaka pridali aj ostatní hráči. Body – domáci: Pasečiak 4,5, Bella a Šikulaj po 3, Bether 1,5, hostia: J. Moravčík 3,5, J. Farbák 1,5, Šmihula 1, Vrlík 0.

Bobrovec B – SOU L. Mikuláš A 3:15
Vedúce mužstvo súťaže predčilo nováčika, zaslúžene vysoké víťazstvo reálne odráža priebeh, réžiu mali hráči hostí od začiatku vo svojich rukách. Body – domáci: A. Kusý, R. Kusý a Lisý po 1, Rak 0, hostia: M. Ráchel a Vrábel po 4,5, Janovčík 3,5, Krajči 2/0 (striedal J. Kalinay 0,5/2).

Iľanovo B – Jamník B 9:9
V napínavom dueli vyšiel domácim lepšie úvod, viedli 5:3, hostia však dokázali otočiť vývoj vo svoj prospech a viedli 6:7. Potom sa tuho bojovalo o každý bod, remízu domácim zachránil v poslednej dvojhre Žiaran víťazstvom nad Lazarom. Body – domáci: Žiaran 3,5, Motrinec 3, Gejdoš 1,5, Ostrovský 1, hostia: Haluška st. 3,5, Haluška ml. 3, Vondra 2,5, Lazar 0.

L. Porúbka – N. Boca 10:8
Stretnutie veľmi dobrej úrovne strhli po vyrovnaných štvorhrách na svoju stranu domáci. Vedenie si dokázali dobrou hrou udržať až do konca. Body – domáci: Kočtúch 4, Ondík 2,5, Voštiar 2,5/1 (striedal Sklenár 0/1), J. Beňo 1, hostia: Ozábal 3,5, Matejko 2,5, Mäsiar 2, I. Tréger 0.

P. Ľupča – Hybe B 12:6
V stretnutí, ktoré začalo pre výpadok elektrického prúdu s viac ako dvojhodinovým meškaním, viedli domáci od začiatku a zaslúžene bodovali, keď má na ich víťazstve najväčšiu zásluhu uo M. Hán, Noge, ktoré získalo deväť bodov. Body – domáci: M. Hán a Noge po 4,5, V. Hán 1,5, Sokol 0,5/2 (striedal Kohút 1/1), hostia: Janovčík st., M. Moravčík a Marušiak ml. Po 2, M. Farbák 0.


VII. LIGA
Celá tabuľka sa delí podľa predpokladov na dve časti. Boj o postup zvádzajú podľa očakávania rezervy účastníkov vyšších súťažiach a L. Peter, ktorý v uplynulej sezóne zostúpil. Dolná polovica zatiaľ patrí mužstvám, zloženým z mladých nádejných hráčov, spomedzi ktorých si najlepšie počína Squash A. O poradí v prvej polovici určite rozhodne aj skutočnosť, v akej silnej zostave budú jednotlivé tímy nastupovať v ďalšom priebehu. Isto sa dočkáme mnohých prekvapujúcich výsledkov.
V 6. kole sa 11. novembra stretnú: Iľanovo D – Hybe C, L. Peter – Squash B, Bobrovec C – SOU L. Mikuláš B, Z. Poruba B – Iľanovo C, Squash A – Váhostav L. Hrádok B, ŠKST L. Mikuláš B – voľno.

Squash A – Iľanovo D 15:3
Po vyrovnaných dvojhrách pridali domáci na dôraze, Zvíťazili v jedenástich dvojhrách v rade, ich vysoké víťazstvo je za predvedenú hru celkom zaslúžené. Body – domáci: M. Majerník a Martiak po 4,5, Betcher 4, Orolím 2, hostia: Blcháč 1,5, Pápay 1, Trnka 0,5, Beťko 0/2 (striedal P.Demenčík 0/2).

ŠKST L. Mikuláš B – Z. Poruba B 3:15
Mladé mužstvo domácich nestačilo napriek snahe na skúsených hostí. Keby nestriedal Jakubovič, konečný výsledok by bol ešte výraznejší. Body – domáci: M. Vozár 1, L. Trizna 0/1 (striedal B. Jakubovič 2/1), M. Trizna 0, F. Vozár 0, hostia: Tomčík 4,5, Ronec 3,5, Brtáň 2,5/0 (striedal Kamien 2,5/0), Vadovický 2.

Iľanovo C – Bobrovec C 16:2
Domáci potvrdili rolu favorita a nedali mladým hráčom hostí prakticky žiadnu šancu uhrať prijateľnejší výsledok. Prvý bod sa hosťom podarilo získať za stavu 7:0 a druhý až v záverečnej dvojhre za stavu 16:1. Body – domáci: Martiak a Wosiňski po 4,5, Mikuláš a V. Šlauka po 3,5, hostia: Slaninka 2, Grajko 0, Machaj 0, Volaj 0.

SOU L. Mikuláš B – L. Peter 10:8
Vyrovnané stretnutie sa priaznivo vyvíjalo v prospech hostí, ktorí vieli 3:5. Domáci dokázali vyrovnať a za stavu 8:8 rozhodli o ich najtesnejšom víťazstve posledné dve dvojhry, v ktorých Bubelíny zdolal Lojdla a M. Ráchel Schobera. Body – domáci: M. Ráchel 4,5, Zvolenský 2,5, Bubelíny 2, Mičuda 1, hostia: Schober 3,5, Lojdl a Volf po 2, Nemsila 0,5/2 (striedal Kubica 0/2).

Squash B – Hybe C 6:12
Hostia sa predstavili ako vyrovnanejší tím, po dramatických štvorhrách nedali domácim šancu na úspešnejší výsledok, výkon osamoteného Feketeho na zisk bodov nestačil. Body – domáci: Fekete 4, Gross 1, Betherová a Dudráková po 0,5, hostia: Mičev 3,5, Dorčiak a Rajniak po 3, Skaloš 2,5.

Váhostav L. Hrádok B - voľno

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zákazníci OMV môžu vrátiť prírode kúsok lesa
 2. Jazdíte na pneumatikách Continental?
 3. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 4. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 5. Štát zvyšuje dotácie na nájomné bývanie
 6. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 7. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 8. Sledujte príjem živín u starých rodičov
 1. Jazdíte na pneumatikách Continental?
 2. Rebríček úsporných ojazdených vozidiel
 3. 4-dňový pracovný režim spoločnosti NN Slovensko získal ocenenie
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 5. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 6. J&T BANKA upriamuje pozornosť na ochranu morských ekosystémov
 7. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 8. Spolu tvoríme inkluzívne susedstvá
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 12 624
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 10 655
 3. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 857
 4. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč? 3 487
 5. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 3 427
 6. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 382
 7. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 081
 8. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 1 534

Blogy SME

 1. Milan Polešenský: Ktoré sú najlepšie a najhoršie miesta v Petržalke? Máme pocitovú mapu.
 2. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Oselný vrch
 3. Miroslav Ferkl: Ríša zla
 4. Eva Gallova: Pripravujete sa na zimu bez plynu?
 5. Marek Kytka: Slafkovský s Mešárom zažili neúspešný debut ... Tatar skóroval hneď v úvode prípravy!
 6. Věra Tepličková: V Česku sa zbláznili. Chcú, aby sme plnili medzinárodné dohody
 7. Karol Bujaček: Experiment, Vlna, Leviatan: Tri filmy, ktoré si človek zapamätá
 8. Ján Zelenák: e ako E
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 321
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 710
 3. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 391
 4. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 387
 5. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 3 807
 6. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 3 779
 7. Ján Valchár: Denacifikované kormorány a úspešná ruská protidefenzíva 3 469
 8. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 3 389
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Samosprávy v Ružomberku a Liptovskom Mikuláši majú rovnaké kompetencie. Spoločne sa snažia o zlepšenie cestovného ruchu, ktorý je pre Liptov typický.

Liptáci budú vyberať v okrese Liptovský Mikuláš šesť kandidátov, v okrese Ružomberok päť.


3 h
Do zostavy sa vrátil aj kapitán Tomáš Gerát.

Reprezentačnú prestávku futbalový MFK Tatran Liptovský Mikuláš využil naplno. Hráči odohrali prípravné stretnutie a vedenie klubu zasadalo a hodnotilo doterajší priebeh.


17 h
Na Hutách došlo k tragickej dopravnej nehode.

Vodiči sa dlhodobo sťažujú, že na Hutách sa na asfalte šmýka.


17 h

Osobná doprava dnes patrí k bežnému štandardu, vozíme sa do práce, na nákupy, dovolenky, za koníčkami.


(PR) 24 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Interiér je vybavený z veľkej časti vecami, ktoré majú viac ako 50 rokov.


25. sep

Obyvatelia miestnej komunity nedovolili hliadke odísť. Postavili sa pred služobné auto a niektorí trieskali do kapoty. Tvrdili, že oheň založili kvôli romantike.


25. sep

Tridsaťdvaročný útočník HKM Zvolen, účastník troch MS v hokeji spomína na svoju kariéru.


23. sep

V centre Novohradu pribudne 39 bytov. Jednoizbový vyjde zhruba na 55-tisíc eur.


20 h

Blogy SME

 1. Milan Polešenský: Ktoré sú najlepšie a najhoršie miesta v Petržalke? Máme pocitovú mapu.
 2. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Oselný vrch
 3. Miroslav Ferkl: Ríša zla
 4. Eva Gallova: Pripravujete sa na zimu bez plynu?
 5. Marek Kytka: Slafkovský s Mešárom zažili neúspešný debut ... Tatar skóroval hneď v úvode prípravy!
 6. Věra Tepličková: V Česku sa zbláznili. Chcú, aby sme plnili medzinárodné dohody
 7. Karol Bujaček: Experiment, Vlna, Leviatan: Tri filmy, ktoré si človek zapamätá
 8. Ján Zelenák: e ako E
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 321
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 710
 3. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 391
 4. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 387
 5. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 3 807
 6. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 3 779
 7. Ján Valchár: Denacifikované kormorány a úspešná ruská protidefenzíva 3 469
 8. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 3 389
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu