Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

EXTRALIGA
MUŽI
Ďurkov – Ružomberok 2:8
Body ŠKST: Senkulič, Demír a  Pindura po 2, Kovalík 1, Kovalík – Senkulič.
Marián Bystričan, prezident ŠKST: „Bol to jednoznačný duel s očakávaným priebehom. Družstvo prehralo jednu štvorhru a potom prekvapujúco ešte vyšiel naprázdno Kovalík. V ostatných stretnutiach chlapci naplno zabodovali a už domáci tím k ničomu nepustili.“

ŽENY
Valaliky – Ružomberok 8:2
Body ŠKST: Lenčová 2.
M. Bystričan: „V našom tíme dostala príležitosť aj mladá Romová, ktorá si prvý raz v živote vyskúšala extraligu. Myslím si, že zahrala celkom slušne. Škoda, že nám chýbala Prnová, s ňou sa vo Valalikoch dalo pomýšľať aj na remízu.“

-svr-

4. LIGA
V 5. kole Liptovsko – oravskej súťaže sa v troch zápasoch stretli zástupcovia oboch regiónov. Naši boli úspešní len z polovice, keď sa z víťazstva tešila jedine Demänová. L. Mikuláš prehral s veľmi silnou Lokcou, ŠKST Ružomberok C v Námestove iba remizoval. Nadpriemerné derby v Liskovej, kde hostili susedov z L. Sliačov, vyhrali vyrovnanejší domáci.

Hruštín – Demänová 6:12
Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí viedli 3:1. Domácim sa ešte podarilo vyrovnať, hráči Demänovej potom už nepripustili žiadny zvrat a s prehľadom dotiahli zápas do úspešného konca. Domáci: Jašica 2,5, Žilinec 1,5, Šeliga ml. a st. po 1, hostia: Mažári 4,5, M. Jurkovič st. 4, Košík 2, Boča 1,5.

SCP Ružomberok – Ľubeľa 16:2
Ľubeľčania znižovali len za stavu 5:0. Domáci: Blcha a Dlutko po 4,5, Mir. Hulej a M. Švento po 3,5, hostia: B. Oravec a L. Kandera po 1, Humený a Rojček 0.

Námestovo – ŠKST Ružomberok C 9:9
Favorizovaní hostia nenastúpili v optimálnej zostave, čo ovplyvnilo priebeh i konečný výsledok. Hostia: J. Kupčík st. 4,5, Lenčová 3,5, Dittrych 1, Bucha 0.

Ostatné výsledky: Lisková – L. Sliače 11:7, HAKO L. Mikuláš – Lokca 5:13, Rabča – D. Kubín B 12:6

5. LIGA
V najvyššej stolnotenisovej súťaži Liptova sa hralo len päť stretnutí. Ťahák 5. kola Ľubeľa B – Iľanovo sa pre dlhší výpadok elektrického prúdu neukončil. Tento súboj sa musí podľa rozhodnutia ŠTK dohrať do konca novembra. Najkvalitnejší zápas uplynulého týždňa medzi ŠKST D a Jamníkom vyvrcholil najtesnejšou výhrou hostí, keď pred úplným záverom bolo ešte 8:8. Šokujúci výsledok sa zrodil v stretnutí nováčikov v Ľubochni, ktorá nestačila na nadšene hrajúcu Z. Porubu. Víťazstvá ŠKST E, Smrečian/Žiaru a Černovej B sa očakávali.

Černová B – Ľubeľa C 15:3
Domáci: R. Šulík a Frolo po 4,5, M. Kmeť 4, P. Šulík 1,5, Holdoš 0,5 (len štvorhra).

ŠKST Ružomberok D – Jamník 8:10
Domáci: Bystričan a Cheben po 3, B. Hatala 2, Húšťa 0, hostia: Beňo 4,5, Vondra 2,5, P. Veselovský a Fajmon 1,5.

Smrečany/Žiar - B. Potok 12:6
Domáci: Dzúrik, Križian a Dzuroška po 3,5, Kováč 1,5/2 (striedal Žemba 0/1), hostia: R. Haluška 3, A. Kendera 2, T. Kendera 1, Droppa 0.

Ľubochňa – Z. Poruba 3:15
Domáci: Chyla 2, Voj. Olos st. a ml. po 0,5, Okáľ 0, hostia: Bukas 4,5, Betcher 4, Čupka 3,5, Lehotský 3.

ŠKST Ružomberok E – Ludrová 17:1
Domáci: Budvesel, R. Cibulka a J. Kupčík ml. po 4,5, M. Jurkovič ml. 3,5, hostia: L. Milan 1, Kaman, Bebjak a J. Cibulka 0.

6. LIGA
V 5. kole 6. ligy sa viac darilo hosťom, ktorí vyhrali až štyri stretnutia. Z domácich bodovala naplno len Bešeňová, ktorá rozdrvila posledný tím tabuľky. Dôležitý zápas mužstiev, bojujúcich o druhú štvorku, vyhrali v Likavke vďaka raketovému nástupu (2:10) hostia z Turíka. Vedúca Ludrová B nezaváhala ani na horúcej pôde v Liskovej. S rovnakým výsledkom sa rozišli aj B. Potok B s druhým ŠKST F.
Výsledky – 5. kolo: Bešeňová – ŠKST G 16:2, L. Sliače B – SCP B 6:12, B. Potok B – ŠKST F 5:13, Likavka – Turík 8:10, Lisková B – Ludrová B 5:13.

-mš-

7. LIGA
Prvé dva tímy zabrali aj v 5. kole. Veľmi dobrú úroveň mali zápasy v Ivachnovej a L. Sliačoch, kde hostili hráčov Bešeňovej B, resp. SCP E. Rezerva Bešeňovej sa už dotiahla na štvrtú Likavku B, od ktorej ju delí len horšie skóre. Napínavé predstavenie sľubuje nasledujúci trhák prvého s druhým v Komjatnej.
Výsledky – 5. kolo: Ivachnová – Bešeňová B 5:13, L. Sliače C – SCP E 11:7, L. Teplá – Komjatná 1:17, SCP C – Likavka B 14:4.

VI. LIGA
Po 5. kole sa na čele usadilo bez straty bodu SOU L. Mikuláš A. Už je zrejmé, kto bude bojovať o čelo a postup do 5. ligy, a tiež to, ktoré mužstvá budú medzi sebou zvádzať boje o zotrvanie v súťaži. Dôležitý súboj sa hral v P. Ľupči. Pre výpadok elektrického prúdu začal s viac ako dvojhodinovým meškaním, na jeho konci sa po 22. hodine tešili domáci, ktorí získali veľmi dôležité body. Za svojimi výsledkami z predchádzajúcej sezóny zaostáva rezerva Jamníka, ktorá už po 3. kole stratila viac bodov ako za celý predchádzajúci ročník.
V 6. kole sa 11. novembra stretnú: Dúbrava – Hybe B, N. Boca – P. Ľupča, Jamník B – L. Porúbka, SOU L. Mikuláš A – Iľanovo B, Hybe A – Bobrovec B, L. Ján – Váhostav L. Hrádok A

L. Ján – Dúbrava 7:11
Jánčania zohrali nešťastný zápas, keď im ani zlepšený výkon oproti predchádzajúcim kolám nepriniesol body. O výsledku rozhodli tri päťsetové duely, ktoré dokázali vyhrať hráči hostí, aj keď v dvoch prehrávali už 0:2 na sety. Body – domáci: Fillo 4, Čurný ml., Čurný st. a Drahovský po 1, hostia: Nemec a Švec po 3,5, Štrba 2, Javorek 1,5, Slačka 0,5 (hral len štvorhru).

Váhostav L. Hrádok A – Hybe A 12:6
Hrádočania dokázali po prehratej štvorhre vyhrať sedem zápasov v rade a nakoniec až nečakane vysoko zdolali hosťujúce mužstvo, ktoré bolo papierovým favoritom, keď sa k výbornému výkonu Pasečiaka pridali aj ostatní hráči. Body – domáci: Pasečiak 4,5, Bella a Šikulaj po 3, Bether 1,5, hostia: J. Moravčík 3,5, J. Farbák 1,5, Šmihula 1, Vrlík 0.

Bobrovec B – SOU L. Mikuláš A 3:15
Vedúce mužstvo súťaže predčilo nováčika, zaslúžene vysoké víťazstvo reálne odráža priebeh, réžiu mali hráči hostí od začiatku vo svojich rukách. Body – domáci: A. Kusý, R. Kusý a Lisý po 1, Rak 0, hostia: M. Ráchel a Vrábel po 4,5, Janovčík 3,5, Krajči 2/0 (striedal J. Kalinay 0,5/2).

Iľanovo B – Jamník B 9:9
V napínavom dueli vyšiel domácim lepšie úvod, viedli 5:3, hostia však dokázali otočiť vývoj vo svoj prospech a viedli 6:7. Potom sa tuho bojovalo o každý bod, remízu domácim zachránil v poslednej dvojhre Žiaran víťazstvom nad Lazarom. Body – domáci: Žiaran 3,5, Motrinec 3, Gejdoš 1,5, Ostrovský 1, hostia: Haluška st. 3,5, Haluška ml. 3, Vondra 2,5, Lazar 0.

L. Porúbka – N. Boca 10:8
Stretnutie veľmi dobrej úrovne strhli po vyrovnaných štvorhrách na svoju stranu domáci. Vedenie si dokázali dobrou hrou udržať až do konca. Body – domáci: Kočtúch 4, Ondík 2,5, Voštiar 2,5/1 (striedal Sklenár 0/1), J. Beňo 1, hostia: Ozábal 3,5, Matejko 2,5, Mäsiar 2, I. Tréger 0.

P. Ľupča – Hybe B 12:6
V stretnutí, ktoré začalo pre výpadok elektrického prúdu s viac ako dvojhodinovým meškaním, viedli domáci od začiatku a zaslúžene bodovali, keď má na ich víťazstve najväčšiu zásluhu uo M. Hán, Noge, ktoré získalo deväť bodov. Body – domáci: M. Hán a Noge po 4,5, V. Hán 1,5, Sokol 0,5/2 (striedal Kohút 1/1), hostia: Janovčík st., M. Moravčík a Marušiak ml. Po 2, M. Farbák 0.


VII. LIGA
Celá tabuľka sa delí podľa predpokladov na dve časti. Boj o postup zvádzajú podľa očakávania rezervy účastníkov vyšších súťažiach a L. Peter, ktorý v uplynulej sezóne zostúpil. Dolná polovica zatiaľ patrí mužstvám, zloženým z mladých nádejných hráčov, spomedzi ktorých si najlepšie počína Squash A. O poradí v prvej polovici určite rozhodne aj skutočnosť, v akej silnej zostave budú jednotlivé tímy nastupovať v ďalšom priebehu. Isto sa dočkáme mnohých prekvapujúcich výsledkov.
V 6. kole sa 11. novembra stretnú: Iľanovo D – Hybe C, L. Peter – Squash B, Bobrovec C – SOU L. Mikuláš B, Z. Poruba B – Iľanovo C, Squash A – Váhostav L. Hrádok B, ŠKST L. Mikuláš B – voľno.

Squash A – Iľanovo D 15:3
Po vyrovnaných dvojhrách pridali domáci na dôraze, Zvíťazili v jedenástich dvojhrách v rade, ich vysoké víťazstvo je za predvedenú hru celkom zaslúžené. Body – domáci: M. Majerník a Martiak po 4,5, Betcher 4, Orolím 2, hostia: Blcháč 1,5, Pápay 1, Trnka 0,5, Beťko 0/2 (striedal P.Demenčík 0/2).

ŠKST L. Mikuláš B – Z. Poruba B 3:15
Mladé mužstvo domácich nestačilo napriek snahe na skúsených hostí. Keby nestriedal Jakubovič, konečný výsledok by bol ešte výraznejší. Body – domáci: M. Vozár 1, L. Trizna 0/1 (striedal B. Jakubovič 2/1), M. Trizna 0, F. Vozár 0, hostia: Tomčík 4,5, Ronec 3,5, Brtáň 2,5/0 (striedal Kamien 2,5/0), Vadovický 2.

Iľanovo C – Bobrovec C 16:2
Domáci potvrdili rolu favorita a nedali mladým hráčom hostí prakticky žiadnu šancu uhrať prijateľnejší výsledok. Prvý bod sa hosťom podarilo získať za stavu 7:0 a druhý až v záverečnej dvojhre za stavu 16:1. Body – domáci: Martiak a Wosiňski po 4,5, Mikuláš a V. Šlauka po 3,5, hostia: Slaninka 2, Grajko 0, Machaj 0, Volaj 0.

SOU L. Mikuláš B – L. Peter 10:8
Vyrovnané stretnutie sa priaznivo vyvíjalo v prospech hostí, ktorí vieli 3:5. Domáci dokázali vyrovnať a za stavu 8:8 rozhodli o ich najtesnejšom víťazstve posledné dve dvojhry, v ktorých Bubelíny zdolal Lojdla a M. Ráchel Schobera. Body – domáci: M. Ráchel 4,5, Zvolenský 2,5, Bubelíny 2, Mičuda 1, hostia: Schober 3,5, Lojdl a Volf po 2, Nemsila 0,5/2 (striedal Kubica 0/2).

Squash B – Hybe C 6:12
Hostia sa predstavili ako vyrovnanejší tím, po dramatických štvorhrách nedali domácim šancu na úspešnejší výsledok, výkon osamoteného Feketeho na zisk bodov nestačil. Body – domáci: Fekete 4, Gross 1, Betherová a Dudráková po 0,5, hostia: Mičev 3,5, Dorčiak a Rajniak po 3, Skaloš 2,5.

Váhostav L. Hrádok B - voľno

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 3. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 6. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 7. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 8. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 9. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 3. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 4. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 5. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 6. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 7. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 8. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 9. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 10. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 772
 2. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise 5 153
 3. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 4 784
 4. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 4 432
 5. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 921
 6. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 3 633
 7. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 3 492
 8. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 332
 9. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 2 870
 10. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca 2 476
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Replika kostola sv. Panny Márie v skanzene Pribylina.

Jubilejných 30 rokov od otvorenia Múzea liptovskej dediny si v Pribyline pripomenú kultúrnym a odborným programom. Podujatie sa uskutoční v piatok 13. a v sobotu 14. augusta.


TASR 1 h
Divadlo Gasparego pod vedením Jána Mikuša odohralo priamo v priestoroch Demänovskej jaskyne slobody scénu z čias jej objavenia.

Objaviteľa zaviedol k jaskyni miestny len 19-ročný horár.


5 h
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Dozviete sa aj aký historický úspech dosiahli hokejisti, že Zlaté Moravce majú legionárskou posilou a legenda Nitry otvorene hovorí na adresu FC.


13 h
Developer chce stavať osempodlažný bytový dom so 77 bytmi za približne sedem miliónov eur na Bystrickej ceste, za predajňou Lidl.

Na Bystrickej ceste, za Lidlom, plánujú na jeseň začať stavať prvý osempodlažný bytový dom so 77 bytmi. Developer sa netají tým, že tam chce postupne vybudovať niekoľko stoviek bytov.


3. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

K vyhliadkovej veži vedie nový náučný chodník.


TASR 3. aug

Stavebné povolenie nikto nenapadol. Susedia hovoria, že sa o ňom dozvedeli, až keď bolo právoplatné.


23 h

Najhoršie sú piatky a nedele, autá sa posúvajú slimačím tempom.


3. aug

Stojí na okraji lesa, hrozilo rozšírenie požiaru do lesného porastu.


3. aug

Už ste čítali?