Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Úspešná domáca premiéra žien

Liptovský Mikuláš – „Po niekoľkých rokoch sa v metropole Liptova opäť hral súťažný seniorský basketbal. Cez víkend sa prvý raz v domácom prostredí predstavili ženy, účastníčky východnej skupiny druhej ligy. Hostili Tydam Košice, nášho hlavného súpera v boji o prvú priečku. Dievčatá zvládli dvojzápas výborne, po dvoch víťazstvách sa dostali do čela tabuľky,“ s radosťou hlásil Martin Králik z mikulášskeho Mestského basketbalového klubu. „V akcii boli aj naše mládežnícke tímy, avšak už nie s takou dobrou bilanciou. Kadeti zbabraným záverom darovali súperovi víťazstvo, v druhom zápase proti suverénnemu lídrovi nemali veľa šancí. Starší žiaci vyhrali dohrávku v Bánovciach v prvom zápase bez problémov, v druhom prehrali nešťastne až po dvojnásobnom predĺžení. V domácom dvojzápase potom potrápili favorita z P. Bystrice, keď v prvom stretnutí ešte tri minúty pred koncom viedli. Staršie žiačky opäť neprekročili svoj tieň a prehrali oba zápasy. Už túto nedeľu (26. 11.) sa o 10.00 h predstavia v telocvični kožiarskeho učilišťa naše ženy proti Spišskej Belej.“

Ženy: L. Mikuláš – Tydam Košice 69:59 a 66:54; body MBK: Žuffová 14, Draganová 11, Záhorová a Vanková 10, resp. Bulejová 20, Vanková 13, Moravčíková 9.
Kadeti: L. Mikuláš – Žiar/H B 78:83; najlepší strelci MBK: Wlachowský 22, Csaszári 16, Lukáč 13; L. Mikuláš – Žiar/H A 73:145; Lukáč 28, Csaszári, Povolný a Grigar M. po 10.
Starší žiaci: Bánovce – L. Mikuláš 36:47 a 55:51 po predĺžení; Povolný 15, Pyrta 12, Sochor 8, resp. Bekeč 14, Pyrta 12, Povolný 9; L. Mikuláš – P. Bystrica 58:72 a 49:81; Sochor 15, Pyrta 14, Povolný 10, resp. Povolný 18, Pyrta 11, Sochor 8.
Staršie žiačky: L. Mikuláš – B. Bystrica 30:51 a 37:76; Křupková 12, Beňová a Čavrnochová 4 resp. Čavrnochová 16, Frisová a Beňová 6.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

GRAFY: Ako sa vyvíja pandémia na Liptove

Rekordný prírastok zaznamenal v nedeľu okres Ružomberok.

Najrýchlejšia druhá jazda ju vystrelila na pódium

Petra Vlhová tretia v prvej sútaži novej sezóny, po top druhej jazde má 35. pódium v kariere.