Nedeľa, 1. október, 2023 | Meniny má Arnold

Osem hodín v pätách mikulášskym policajtom

Je desiaty november, krátko pred dvadsiatou druhou hodinou. Liptovský Mikuláš si žije svoj tradičný, piatkový večer. Po meste blúdia skupiny ľudí, ktoré majú bez rozdielu veku v drvivej väčšine jediný cieľ – zabaviť sa, vypiť si a plnými dúškami si užívať začiatok víkendu. Pomôcť im v tom majú podniky, ktoré majú svoje brány otvorené dokorán. Niektorí Mikulášania však túto večernú hodinu využívajú na cestu domov a po náročnom týždni v práci dajú radšej prednosť oddychu a pokojnému spánku. O ten sa im starajú aj policajti, pre ktorých víkendy prinášajú väčšinou viac práce. Veď pri množstve ľudí, ktoré je v meste, je vždy (najmä vďaka hojnému pitiu alkoholu) väčšie riziko konfliktov medzi ľuďmi či vandalizmu. Bohužiaľ, aj v dnešnej dobe sa ešte nájdu šoféri, ktorí si sadnú za volant po tom, ako s priateľmi vypili pár pív či drinkov. Nielen proti takýmto neduhom musia preto, aby sa slušní ľudia cítili bezpečne, bojovať policajti. Boli sme zvedaví, ako sa im to darí a čo robia preto, aby sa ľudia v L. Mikuláši a jeho okolí cítili bezpečne. Osem hodín sme prežili v policajnom aute a v uliciach s príslušníkmi Obvodného oddelenia Policajného zboru v L. Mikuláši. Čo sa vlastne v metropole stredného Liptova stalo dovtedy, kým ste vy pokojne spali?

Špeciálna akcia je v plnom prúde

Krátko pred dvadsiatou druhou prichádzame do budovy obvodného oddelenia na Školskej ulici. Po chvíľke sa nás ujímajú dvaja policajti, ktorým budeme robiť spoločnosť až do šiestej rána. Vojtech Budvesel a Peter Rusko sú už tri hodiny v službe a zaberajú na plné obrátky. V meste je totiž rozbehnutá špeciálna akcia, ktorá je zameraná na používanie alkoholu u mladistvých. Policajti si dovtedy posvietili na tri podniky v centre mesta. V jednom z nich museli dať pokutu čašníčke, pretože predala alkohol mladistvým, čo zákon zakazuje. Policajti na oddelenie museli predviesť aj dvoch maloletých. Tí neodolali atmosfére večerného mesta a i napriek veku mali vypité. V. Budvesel a P. Rusko už medzitým stihli dohliadať aj na dodržiavanie dopravných predpisov v centre mesta. Väčšina šoférov nemala s predpismi žiadne problémy, no šiesti, ktorí odignorovali značku stop, dostali pokuty.
Akcia, do ktorej je zapojených viac policajtov, sa končí vyhodnotením na okresnom riaditeľstve Policajného zboru. Po chvíli sa v policajnej Škode Fabia presúvame do ulíc. Krátko po dvadsiatej druhej sa muži zákona opäť zameriavajú na dopravu, hlavne na cyklistov. Tí, ako sa presvedčíme o pár minút, v mnohých prípadoch zabúdajú, že sú rovnakými účastníkmi cestnej premávky ako šoféri a že pre nich platia aj rovnaké pravidlá.

Cyklisti doplácajú na svetlá

S hliadkou sa pomaly presúvame po Ulici 1. mája. Predpoklad, že na cestách bude veľa neosvetlených cyklistov, sa ukazuje správny už o niekoľko sekúnd. Hoci ideme v smere na Podbreziny, v protismere si všímame neosvetleného cyklistu. V. Budvesel okamžite pribrzdí, otáča sa a prenasleduje hazardéra na bicykli. P. Rusko ho cez stiahnuté okno požiada, aby zastal, čo prekvapený cyklista bez problémov urobí. „Dobrý večer pane,“ prihovárajú sa policajti. „Viete, prečo sme vás zastavili? Nemáte zapnuté svetlá, čím porušujete zákon. Ste ochotný zaplatiť blokovú pokutu?“ Muž v stredných rokoch tvrdí, že potrebnú päťstokorunáčku pri sebe nemá. Policajti mu teda vypíšu šek, ktorý musí do pätnástich dní zaplatiť. Nezaberá ani výhovorka, že svetlá mu včera ešte svietili. „Dnes som ich nestíhal opraviť,“ ospravedlňuje sa. To ale nie je všetko, čaká ho ešte dychová skúška na alkohol.
„Pili ste pred jazdou?,“ pýta sa P. Budvesel. „Nie, nepil, idem rovno z práce,“ odpovedá previnilec. „Ste ochotný podrobiť sa dychovej skúške?,“ znie ďalšia otázka. „Samozrejme, nemám s tým žiadny problém,“ bez váhania odpovedá. Policajt zapína prístroj na meranie alkoholu, cyklista si do neho vloží ponúknutú trubičku a na pokyn fúkne. Na displeji prístroja sa po malej chvíľke objavia hodnoty, ktoré muži zákona vidia radi – 0,00. Popri nás ide cyklista, z ktorého by si mali brať príklad aj ostatní. Bicykel je ukážkovo osvetlený a starší pán si v ten večer s alkoholom nepotykal.

Ide o vlastnú bezpečnosť

Na ceste sa po chvíli objaví ďalší neosvetlený cyklista. Ani on sa nevyhne zastaveniu policajtov a pokute. „Pane, neuvedomujete si, že kvôli chýbajúcim svetlám ohrozujete predovšetkým sám seba? Vodič vás nemusí vôbec zbadať, alebo si vás všimne až v poslednej chvíli. Osvetlite si bicykel, veď za svetlá zaplatíte určite menej ako za pokutu, ktorú ste od nás dostali,“ adresujú policajti dobre mienenú radu. O chvíľu sa vo vysielačke ozve hlas operačného dôstojníka. Hliadku informuje, že bolo vyhlásené pátranie po dvoch mladých dievčatách, ktoré ušli z detských domovov. Policajti si zapíšu všetky potrebné údaje, vychádzajú z auta a oproti ide ďalší neosvetlený cyklista. Keďže nemá pri sebe doklady, jeho totožnosť si zistia cez vysielačku. Postup bol v tomto prípade taký istý ako v tých predchádzajúcich. Po kontrole cyklistov sa pomalším tempom presúvame do centra mesta, no predtým nás čaká ešte jedna povinnosť.

Nemilo prekvapení mladíci

Cestou z Ulice 1. mája do centra mesta si hliadka pri križovatke na Rachmaninovom námestí všimla auto s českými poznávacími značkami. Sedia v ňom mladíci, policajti auto v priebehu niekoľkých sekúnd zastavia. Po chvíli už smerujú k vodičovi. „Dobrý večer pán vodič, cestná kontrola. Predložte prosím doklady potrebné ku kontrole, teda vodičský preukaz, technický preukaz a doklad o zaplatení poistky.“ Mladík je po týchto slovách zjavne nemilo prekvapený, no všetky potrebné doklady má pri sebe a v poriadku. Ako ukáže dychová skúška, alkohol pred jazdou nepil, a tak mu policajti ešte skontrolujú batožinový priestor, v ktorom ale nebolo nič podozrivé. Sadáme späť do auta a presúvame sa hliadkovať do Palúdzky. V meste už krátko pred jedenástou naberá nočný život tie správne obrátky, čo sa nedá povedať o Nábreží, ktoré kontrolujeme o chvíľu neskôr. V tejto časti mesta je pokoj, a tak sa presúvame na Podbreziny.
Najväčšie sídlisko v meste zostáva v týchto chvíľach dlžné svojej povesti. Žiadna mládež sa po uliciach netúla, všetci, čo by aj chceli, sú zrejme niekoľko kilometrov ďalej v meste. Na Podbrezinách je pokoj, to ale V. Budveselovi a P. Ruskovi nebráni v tom, aby si z pomaly idúceho auta pozorne všímali okolie.

Cestné kontroly prekazí zásah

Zo spiacich Podbrezín smerujú naše kroky pár minút pred polnocou k okoličianskemu mostu. „Zastavíme niekoľko áut, ako vidíte, premávka je i napriek pokročilému času stále pomerne veľká. Zameriame sa najmä na to, či vodiči pred jazdou nepijú alkohol,“ ochotne nám vysvetľuje P. Budvesel. Ako je známe, vodiči si i napriek tvrdým opatreniam zo strany polície neraz sadnú za volant pod parou. Nešťastie, ku ktorému nemuselo dôjsť, je niekedy len otázkou sekundy. Polícia proti tomuto neduhu bojuje okrem bežných kontrol i špeciálnymi akciami, no niektorí vodiči sú stále nepoučitelní. Nie je to ale prípad mladého vodiča s liptovskomikulášskou značkou, ktorého kontrolujú ako prvého. Papiere od auta má v poriadku, bez problémov sa podrobí aj dychovej skúške. „Fúkať sa mi bude dobre, keď viem, že som nepil. Boli sme si zahrať bouling a teraz sa chystáme domov,“ prehodí pred tým, ako prístroj ukáže, že neklamal. Policajti mu poďakujú, slušne sa rozlúčia, zaželajú šťastnú cestu a pekný zvyšok večera.
P. Rusko sa chystá zastaviť ďalšie auto, jeho plány však marí hlas z vysielačky. „Presuňte sa na Podbreziny, na Žiarskej ulici sa hádajú dvaja bratia, starší údajne napadol mladšieho.“ Policajná Fabia dostane zabrať, okamžite mierime na Podbreziny. Na spomínanej ulici sme v priebehu necelých dvoch minút.

Pohádali sa kvôli počítaču

Auto zastavujeme čo najbližšie pred bytovkou, v ktorej sa bratia mali hádať. Na zvončeku policajti nájdu potrebné meno, zvonia, no žiadnej odozvy sa nedočkajú. Po dvoch minútach sa otvoria dvere a objaví sa v nich mladý, ako neskôr zistíme, šestnásťročný chalan. To on vytočil 158, známe tiesňové číslo polície. „Dobrý večer, čo sa stalo?,“ pýta sa hliadka. Mladík, zjavne rozrušený, narýchlo vo výťahu porozpráva svoju verziu príbehu. „Bratovi som vravel, nech vypne počítač, pretože chcem ísť spať. Zobral mi mobil, chytil ma za ruku a začal ma biť po hlave.“ Medzitým sa na byte otvoria dvere, mama dvojice šarvancov nás pozýva dnu. „Prepáčte, že sme vás volali, no chlapci si opäť skočili do vlasov.“ „Nemusíte sa nám ospravedlňovať, na to sme tu, aby sme pomohli,“ hovorí V. Budvesel. Netušíme, že v byte strávime najbližších štyridsaťpäť minút a dozvieme sa poriadne zamotaný príbeh.
Bratia vo svojich výpovediach zvaľovali vinu jeden na druhého, no matka nepoprela, že ku konfliktom dochádzalo aj v minulosti. „Je medzi nimi päťročný rozdiel. Hádajú sa často, niekedy kvôli úplným hlúpostiam, teraz bol dôvodom ich šarvátky počítač. Mám to s nimi ťažké.“ Policajti situáciu, v ktorej hrajú veľkú úlohu emócie, zvládajú s nadhľadom a ukážkovou profesionalitou. Ako vyriešili tento prípad? Mladšiemu z bratov, ktorý bol údajne napadnutý, ponúkli možnosť podať trestné oznámenie, čo odmietol. V tomto prípade išlo o problémy v rodinných vzťahoch, podľa zákona teda nebola naplnená skutková podstata trestného činu a ani priestupku. Pri odchode sa matka ešte raz ospravedlňuje aj v mene synov.

Maximálna opatrnosť je namieste

Cestou z Podbrezín sa bavíme o ostatnom zásahu. „Treba byť veľmi opatrní, človek nikdy nevie, čo ho za dverami bytu môže čakať. Pri takýchto prípadoch hrajú veľkú rolu emócie, ako sme sa o tom presvedčili aj na Žiarskej ulici. Človek je v takomto prípade schopný všetkého, pre to je maximálna opatrnosť a zodpovednosť veľmi dôležitá,“ vysvetlia nám chlapi v uniformách. V mestskej časti Okoličné si všimnú podozrivé auto. Okamžite sa za ním otáčajú a po pár sekundách sú mu v pätách. Pohľad na evidenčné číslo však prezradí, že ide o iné auto, ako si pôvodne mysleli. Vraciame sa späť do mesta, po chodníkoch nám robí spoločnosť mládež, ktorá sa chystá ruch mesta vymeniť za pohodlie postele. Diametrálne odlišná situácia je v centre mesta.
Hlavne na pešej zóne sa to ľuďmi len tak hemží, presúvajú sa z podniku do podniku, no s hliadkou nezistíme nič podozrivé. Takmer krokovým tempom sa „tešíme“ pozornosti okoloidúcich, no niektorí si policajné auto ani nevšimnú. Presúvame sa do Palúdzky, kde sa opäť chystáme posvietiť na šoférov. Policajti okrem potrebných dokladov a používania alkoholu kontrolujú aj bezpečnostné vesty, ktoré musia mať vodiči podľa novej vyhlášky ministerstva dopravy od začiatku novembra pri sebe. Vodičov upozorňujú aj na ich správne uloženie v aute. Nemôžu byť v batožinovom priestore, ale čo najbližšie pri vodičovi.

V byte si urobili diskotéku

V Palúdzke prebieha všetko bez najmenších problémov, v desiatke kontrolovaných áut sedia väčšinou mladí šoféri, vracajúci sa z nočného L. Mikuláša. Je potešiteľné, že ani jeden z nich pred jazdou nepil. Hliadka sa chystá zastaviť ďalšie auto, no opäť sa ozýva vysielačka. Volali občania z Podbrezín, že v byte na Senickej ulici hrá hlasno hudba, čím sa porušuje nočný pokoj. Hodinu po polnoci sa teda ponáhľame na Podreziny. Po chvíli otvárame dvere na bytovke a mierime na šieste poschodie, kde má hudba hrať. Všade na okolí je pokoj, no my po schodoch ideme za naším cieľom. Spiaci ľudia zrejme ani len netušia, že kým sladko spia, v bytovke majú dvojčlennú policajnú hliadku.
Jeden z policajtov zaklope na dvere, ktoré po chvíli otvorí mladý chlapec. V momente sa k nemu pridajú ďalší kamaráti. Priznajú sa, že hudbu počúvali hlasnejšie, no potom, ako ich upozornil jeden z obyvateľov bytovky, ju vraj stíšili. „Ujo, dostaneme pokutu?,“ pýta sa jeden z nich. Policajti sa ich pýtajú, prečo mali hudbu pustenú tak nahlas, keď je nočný pokoj. „Nočný pokoj?,“ začudovane sa pýta jeden z nich. „Áno, nočný pokoj. Od desiatej večera do šiestej rána nemôžete počúvať nahlas hudbu. Rušíte tým ostatných ľudí v bytovke, niektorí z nich ráno vstávajú do práce. Ako by ste sa na ich mieste cítili vy?“ Partia si priznáva chybu a sľúbi, že sa to už nebude opakovať. Ak áno, policajti tento prípad vyriešia pokutou, chlapci zatiaľ obišli len s dohováraním.

Kontrola pracovníkov „esbéesky“

Krátko pred druhou odchádzame zo Senickej ulice a pomaly sa presúvame po Podbrezinách, na ktorých v tomto čase vládne pokoj. Tmavá noc je poriadne chladná a s hliadkou sa chystáme skontrolovať súkromné bezpečnostné služby. Zastavíme pri jednej z firiem na Ulici 1. mája a vchádzame na vrátnicu. Policajt nemusí ani prehovoriť a zamestnanec súkromnej bezpečnostnej služby už vie, čo ho čaká. Doklady má v poriadku, rovnako i oblečenie, dobre pre neho dopadla aj skúška na alkohol. Lúči sa s nami so želaním príjemného zvyšku noci a aby sme mali čo najmenej práce. „Podobne,“ rozlúčia sa muži v uniformách a sadáme do auta. Mierime k Liptovskej mliekarni, kde budeme opäť kontrolovať autá. Vodiči sú dnes ukážkoví, majú pri sebe všetky potrebné doklady a čo policajtov teší najviac, pred jazdou nepili. Bodaj by takých vodičov bolo na cestách čo najviac...
Hodinky už ukazujú tri hodiny a presúvame sa do mesta. O tom, že zabáva sa chýli ku koncu, nás presviedča aj množstvo chodcov. V skupinkách, po samom, ruka v ruke, zaľúbení, opití i triezvi. Nočný Mikuláš napísal i dnes množstvo príbehov, ktoré sa pre niektorých ich hlavných hrdinov končia cestou domov. S hliadkou kontrolujeme centrum mesta a okolité ulice, no všetko je v najlepšom poriadku.

Konflikt čašníka so zákazníkom

Pár minút po tretej sa už po niekoľkýkrát ozve vysielačka. Tentokrát sa podľa jej pokynov máme vydať na sídlisko Nábrežie, kde mal v jednom z podnikov zákazník rozbíjať poháre a nadávať čašníkovi. Dvere na podniku sú už zatvorené, po chvíli ich prichádza odomknúť samotný čašník. Hliadku pri kráčaní po schodoch informuje o tom, čo sa v podniku stalo. „Jeden zo zákazníkov rozbil tri značkové poháre, okrem toho mi vulgárne nadáva,“ hovorí čašník pred vchodom do podniku. Za jeho dverami i napriek pokročilej hodine sú ešte zákazníci, niektorí triezvi, ďalší pod vplyvom alkoholu. Ako sa ukáže, metla ľudstva hrá hlavnú úlohu aj v tomto prípade. Zákazník má totiž vypité.
Policajtom povie, že s čašníkom má dlhodobejšie problémy. „Áno, tie poháre som rozbil, no okamžite som ich aj zaplatil,“ vysvetľuje. Čašník môže na neslušného hosťa podať trestné oznámenie. „Problémy máme medzi sebou už dlhšie, to je pravda. Do Mikuláša som prišiel z iného mesta, určite nie ale kvôli tomu, by som tu umelo vyhľadával nejaké konflikty. Hosť sa ku mne správa zle, provokuje ma prakticky celý večer.“ Policajti mu povedia, že ak chce, má možnosť na arogantného hosťa podať trestné oznámenie a prípad sa bude naďalej vyšetrovať. Po chvíli si to rozmyslí a rozhodne sa nepodávať trestné oznámenie. Policajti tento prípad vyriešili dohováraním.

Návšteva trnavských fanúšikov

Z Nábrežia sa presúvame na benzínovú pumpu v centre mesta. „Kontrole benzínových staníc venujeme veľkú pozornosť, často sa stane, že na ne zavítajú aj šoféri pod vplyvom alkoholu,“ vysvetľuje P. Budvesel. Z benzínky sa chystáme opäť na kontrolu Podbrezín, kde bude zrejme už väčší pohyb ľudí. Vlak, ktorým cestujú domov hlavne mladí, už na sídlisko dorazil. Plány sa nám však krátko po štvrtej náhle menia tesne pred Podbrezinami, v Okoličnom. „Zo železničnej polície nám hlásili, že z rýchlika práve vystúpilo približne štyridsať Trnavčanov, ktorí sa chystajú na futbal do Košíc. Práve smerujú do centra mesta, kde by mali pobudnúť asi do šiestej, kedy by mali ísť rýchlikom opäť do Košíc,“ informuje nás cez vysielačku operačný dôstojník, ktorý upozorní aj ostatné hliadky, ktoré sú cez noc v službe.
Okamžite teda mierime na stanicu, pred Priorom si všímame hliadku mestskej polície. Oproti nám sa blíži ďalšia hliadka mestskej polície, ktorá si s našou posádkou rozdelí úlohy. To už sú trnavskí fanúšikovia pri pošte a my sa pomaličky presúvame popri nich. Nevyhneme sa ich zvedavým pohľadom, no Trnavčania sú slušní, nevykrikujú, len sa medzi sebou slušne rozprávajú. Spolu s mestskými policajtmi ich sprevádzame aj historickým centrom mesta. Tu sa ich cesta končí, najbližšie chvíle sa až do skorého rána rozhodli stráviť v jednom z nočných podnikov. Pred šiestou kontrolujeme železničnú stanicu, no Trnavčania sú už na ceste na východ republiky.

Jedna z pokojnejších služieb

Po trnavských fanúšikoch mierime na Rachmaninovo námestie, kde najbližšiu polhodinku kontrolujeme autá. Už po niekoľkýkrát musíme skonštatovať, že vodiči sú dnes mimoriadne zodpovední. Pokutu za zabudnutý vodičský preukaz dostáva len jeden šofér. Vonku je už poriadna zima, na cestách už je oveľa viac áut ako v predchádzajúcich hodinách. Väčšina šoférov, ktorých kontrolujeme, je na ceste do práce. Pomaly odchádzame cez takmer všetky ulice v centre mesta, pozornosti hliadky neujde ani okolie autobusovej stanice, najmä neďalekých garáží, kde je všetko v absolútnom poriadku.
Po hliadkovaní mierime na obvodné oddelenie, kde naši dnešní „sprievodcovia“ nočným životom v L. Mikuláši robia záznam zo služby. V ňom sa vyhodnotí služba, z ktorej podklady slúžia na ďalšie spracovanie nadriadeným orgánom. „Dnešná služba bola jedna z tých pokojnejších, v piatok, a zvlášť pri vysokom dátume, býva práce oveľa viac,“ skonštatuje P. Budvesel a P. Rusko pritakáva. V meste už vychádza slnko a na polícii sa menia služby. Ľudia, ktorí oddýchnutí korzujú po meste zrejme ani netušia, čo sa v meste stalo, kým pokojne spali.

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

 1. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 2. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 3. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
 4. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 5. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 6. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 7. Všetkým lepí pred voľbami
 8. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
 1. Svetový deň srdca v Nemocnici AGEL Košice-Šaca
 2. List moruše bielej pomáha znižovať hladinu cukru v krvi
 3. Zlato z malého futbalu aj plážového volejbalu
 4. Vďaka Blue Berry™ si užívam život naplno!
 5. V sobotu môžete urobiť dobrú voľbu! Union víta nových poistencov
 6. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 7. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 8. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
 1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 22 286
 2. Všetkým lepí pred voľbami 13 198
 3. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí 7 772
 4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 974
 5. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 5 013
 6. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 786
 7. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa? 4 711
 8. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne 3 874

Blogy SME

 1. Lukáš Kačaliak: Via Francigena (Lucca-Roma)
 2. Jano Richter: „Pani prezidentka, a teraz mi kúpite nepriestrelnú vestu?“
 3. Rado Surovka: Deň keď pozdrav Dobré ráno je sarkazmom
 4. Soňa Bulbeck: Umieráčik za Slovensko
 5. Tupou Ceruzou: Víťaz volieb
 6. Roman Kebísek: Krman chystal na Slovensku r. 1707 veľkú kultúrnu obnovu. Prekazili to boje
 7. Věra Tepličková: A teraz, babo raď...
 8. Martin Pollák: Koberec
 1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 84 026
 2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 41 034
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 41 023
 4. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 31 114
 5. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 27 511
 6. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď 15 636
 7. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 10 206
 8. Věra Tepličková: Kto všetko sa nám smeje? Asi všetci, čo rozumejú po slovensky 10 102
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Najviac preferenčných hlasov z regiónu má Ján Magušin.


1 h
Niektorí voliči vyjadrili svoj názor už pred voľbami.

Ľudia sa často báli povedať, komu dajú svoj hlas.


3 h
Voľby v Liptovskom Mikuláši.

Aj na Liptove vyhral voľby Smer.


8 h
O treste bude rozhodovať odvolací súd v Žiline. Proti rozsudku liptovskomikulášskeho súdu sa prokurátor odvolal.

Mladík z Liptovského Mikuláša pod vplyvom drog zmrzačil dvoch ľudí.


7 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Lukáš Kačaliak: Via Francigena (Lucca-Roma)
 2. Jano Richter: „Pani prezidentka, a teraz mi kúpite nepriestrelnú vestu?“
 3. Rado Surovka: Deň keď pozdrav Dobré ráno je sarkazmom
 4. Soňa Bulbeck: Umieráčik za Slovensko
 5. Tupou Ceruzou: Víťaz volieb
 6. Roman Kebísek: Krman chystal na Slovensku r. 1707 veľkú kultúrnu obnovu. Prekazili to boje
 7. Věra Tepličková: A teraz, babo raď...
 8. Martin Pollák: Koberec
 1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 84 026
 2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 41 034
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 41 023
 4. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 31 114
 5. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 27 511
 6. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď 15 636
 7. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 10 206
 8. Věra Tepličková: Kto všetko sa nám smeje? Asi všetci, čo rozumejú po slovensky 10 102
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu