Čo dominovalo v novembrový podvečer na módnej prehliadke v Kultúrnom dome v Liptovskom Mikuláši? Dlhonohé modelky, módne trendy zimy 2006 - 2007, umelé kožušiny, štíhle tanečnice zo skupiny Karibik, herec, režisér a konferenciér Ľubomír Paulovič, jedna z hlavných organizátoriek podujatia Marta Palovičová, Ľubomír Feldek s dcérou Katkou a bez manželky Oľgy, ktorú ospravedlnil na benefičnej módnej prehliadke slovami: „Aj moja žena chcela na dnešnú módnu prehliadku prísť, ale čo sa nestalo. Ona je srdečný človek, a keď sa niekto na ulici na ňu usmeje, hneď sa s ním bozkáva. Pochopiteľne, chytila chrípku.“ Vraj do poslednej chvíľky pred odchodom z Bratislavy do L. Mikuláša čakali, či jej ich rodinný priateľ, alternatívny liečiteľ a prodekan pre vedu a výskum Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku Karel Komárek na diaľku pomôže. K. Komárek sa len usmial, asi vedel, prečo Oľga ostala vo vysokej horúčke doma. Inak sa večer vydaril. Modelky sa predstavili v oblečení od extravagantných „kraťasov“, cez kostýmy, spoločenské šaty, zimné kabáty až po večerné róby. Takmer každý model zdobil buď golier, alebo kabelka z umelej farebnej kožušiny. A ako konštatovali prítomné dámy: takmer každý z predvádzaných modelov bol nositeľný a nejedna by ho rada vlastnila.
„S Martou Palovičovou som sa stretol asi pred štyrmi rokmi,“ vysvetlil svoj vzťah k spoluautorke benefičného večera moderátor Ľubomír Paulovič. „Napísala knihu Čas letušky a ja som mal záujem zdramatizovať ju pre rozhlas či film. Odvtedy spolupracujeme a hľadáme prostriedky na realizáciu dramatizácie. Dnes večer sme sa však stretli z úplne iného dôvodu – prispením do kasičiek okolo móla máme všetci možnosť pomôcť zakúpiť mikropočítačový systém určený pre kardiológiu.“ Skôr však ako sa kasičky naplnili peniazmi, odovzdali zástupcovia mesta a kultúrneho domu Marte Palovičovej symbolický šek na dvadsaťtisíc korún na kúpu prístroja. Podľa slov Karola Komáreka je to český prístroj vyrobený v japonskej licencii. Viac k nemu povedal: „Veľmi jednoducho registruje stresové situácie človeka a dokáže rozpoznať predinfarktové situácie. Je mimoriadne citlivý a navyše schopný len za pätnásť minút urobiť kvalitnú analýzu zdravotného stavu pacienta a v mnohých prípadoch môže zachrániť ľudský život. Tento úkon v plnej miere hradí zdravotná poisťovňa a my na Fakulte zdravotníctva KU v Ružomberku budeme k všetkým ústretoví, ak budú mať záujem nechať sa diagnostikovať, pretože si uvedomujeme, že najväčším šťastím človeka je zdravie a zdravý život. Prístroj stojí približne dvestotisíc korún.“ Na vstupnom a do pokladničiek na benefičnej prehliadke usporiadatelia vybrali takmer desaťtisíc korún, s darovaným symbolickým šekom to bolo necelých tridsaťtisíc.
Trhákom večera bola aj bezprostredná šansoniérka Katka Feldeková so svojím klavírnym „doprevádzačom“ Jankom Kovaľom a autorom textov piesní Ľubomírom Feldekom, ktorého Katka nazvala malým osobným moderátorom. Ľ. Feldek je aj autorom všetkých piesní, ktoré spieva. Text k nim buď napísal, alebo ho preložil. V svetle tlmených reflektorov zaspievala Katka Feldeková piesne Edith Piaf, zľahka prešla v speve zo slovenčiny do francúzštiny.