Ružomberok – V 5. kole L skupiny Európskeho pohára FIBA podľahli basketbalistky MBK v ďalekom Orenburgu, ktorý leží takmer na hranici Ruska s ázijským kontinentom. Nášmu pohárovému zástupcovi, ktorý nastúpil so základnou päťkou Uhrová, Williamsová, Ivančevičová, Nerová, Palušná, vyšiel skvele úvod. Po prvej štvrtine prehrával favorit 11:25, ale rýchlo sa zo šoku dostal. Druhá desaťminútovka vyznela jasne v jeho prospech, a tak sa do prestávky náskok Ružomberčaniek scvrkol na dva body. O rozhodujúci obrat sa domáce postarali v tretej štvrtine.
Ormburg je už viac–menej istým skupinovým víťazom, pred záverečným kolom vedie tabuľku s dvojbodovým náskokom pred Ružou a Gospičom. Do vyraďovacieho kola postúpia z dvanástich skupín prvé dva celky a osem tretích s najlepšou bilanciou. Zajtra (13. 12.) ružomberské dievčatá hrajú v chorvátskom Gospiči, ktorý doma zdolali o dva body. To znamená, že ak prehrajú čo len o tri body, klesnú na konečnú tretiu pozíciu, avšak tá je tiež (so zreteľom na výsledky) skoro naisto postupová.
Orenburg – Ružomberok 85:74 (11:25, 36:38, 60:54)
Body MBK: Williamsová 21, Nerová 17, Ivančevičová 10, Uhrová 9, Palušná 6, Ivanová 4, Kupčíková 3, Oravcová a Djuričová po 2.
Druhý zápas L skupiny: Riga – Croatia 72:78 (47:39).