Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

STOLNÝ TENIS

4. LIGA
Dolnoliptovským mužstvám sa v 14. kole darilo. Vedúce trio nedalo svojim súperom žiadnu šancu. Nováčik z L. Sliačov zdolal HAKO L. Mikuláš a vrátil sa na 4. miesto. Rabča preskočila Lokcu, ktorú porazila na jej stoloch. Prekvapením je remíza Ľubele s Námestovom.
Program 15. kola, 2. februára: Lisková - ŠKST Rbk C, Hruštín – L. Sliače, HAKO L. Mikuláš – Demänová, SCP Rbk – Lokca, Rabča – Ľubeľa, Námestovo – D. Kubín B.

ŠKST Rbk C – D. Kubín B 17:1
V stretnutí tímov z rozdielnych koncov tabuľky išlo iba o výšku skóre. Domáci: J. Kupčík st; Svrčina a J. Kupčík ml. po 4,5, Budvesel 3,5, hostia: Ligas 1, Bódi, Zaťka a M. Vengrín 0.

Ľubeľa – Námestovo 9:9
Prvý zápas v Námestove skončil 13:5 pre Ľubeľu, odveta však mala iný priebeh. Domáci prehrávali už 4:8, päťbodovou šnúrou zápas otočili, ale záver patril hosťom a body sa tak napokon delili. Domáci: Kandera a Humený po 3,5, B. Oravec 2, Oško 0, hostia: Gluštík 3,5, Ptačin 3, Galčík 1,5, Náhly 1.

Demänová – SCP Rbk 4:14
Bezproblémové víťazstvo favorita. Domáci: Mažári 2, Boča 1, Jedlička 0/3 (striedal M. Jurkovič st. 1/0), Košík 0, hostia: Dlutko a Mir. Hulej po 4,5, M. Švento 3,5, Maga 1,5.

L. Sliače – HAKO L. Mikuláš 13:5
Domáci: Zezula 4, Kajúch a Mrva po 3,5, Dvorský 2, hostia: Trizna 3,5, Lukašík 1,5, Vyparina a Jakubovič 0.

Ostatné výsledky: Lokca – Rabča 8:10, Lisková – Hruštín 13:5.


5. LIGA
Vedúce Iľanovo pokračuje vo víťaznom ťažení, v sobotu porazilo B. Potok a je na najlepšej ceste k vytúženému cieľu. O týždeň však zavíta do Černovej, kde to nemusí mať ľahké. Svedčí o tom aktuálny výsledok domácich s ŠKST E. Ludrová sa po výhre nad Ľubochňou dotiahla na Z. Porubu a na Ľubochňu stráca jediný bod.
V 15. kole sa 3. februára stretnú: Černová B – Iľanovo, ŠKST Rbk E – Ľubeľa C, ŠKST Rbk D – Ludrová, Ľubochňa – Jamník, Smrečany/Žiar – Z. Poruba, Ľubeľa B – B. Potok.

Jamník - Smrečany/Žiar 13:5
Druhé mužstvo 5. ligy vrátilo húževnatému súperovi tesnú prehru z 3. kola. Spomedzi hostí zahral výborne J. Laučík. Domáci: Beňo 4,5, Slivka 3,5, Vondra a P. Veselovský po 2,5, hostia: Laučík 3, Dzúrik 2, Križian 0, P. Kováč 0/2 (striedal Žemba 0/2).

Z. Poruba - Ľubeľa B 5:13
Nešťastný zápas Porubčanov, ktorí prehrali do stavu 2:9 až päť päťsetových zápasov. Najúspešnejším bol Š. Oravec. Domáci: Betcher 2,5, Lehotský 1,5, Bukas 1, Čupka 0, hostia: Š. Oravec 4, D. Hrnčiar a Zubaj po 3,5, Švec 2.

Černová B – ŠKST Rbk E 14:4
Hráči Černovej vyhrali aj odvetný zápas, hostia nastúpili s viacerými náhradníkmi. Domáci: R. Šulík 4,5, M. Kmeť 4, Ondruška 3, Mojš 1/1 (striedal P. Šulík 1,5/1), hostia: M. Tholt ml. 2,5, Š. Hatala 1, K. Kupčíková 0,5, Guzyová 0.

Iľanovo - B. Potok 11:7
Zaujímavé stretnutie rozhodla väčšia vyrovnanosť domáceho tímu. U súpera hral veľmi dobre nestarnúci J. Jantoš. Domáci: T. Demenčík 4,5, Stankoviansky 3,5, Šuna 2,5, Blcháč 0,5, hostia: Jantoš 3, R. Haluška 2, A. Kendera a T. Kendera 1.

Ludrová – Ľubochňa 11:7
Štvorhry vyšli lepšie Ludrovčanom. Potom sa chytili hostia a vyrovnali na 4:4. Kvalitný zápas nerozhodla ani nasledujúca trojbodová šnúra domácich. Súper totiž znížil na 7:6 a 8:7, ale záver už nezvládol. Životný výkon podal J. Cibulka. Nedarilo sa jednotke hostí. Domáci: J. Cibulka 3,5, Bebjak, Večerek a Pasch po 2,5, hostia: Chyla 3, M. Roštek a Okáľ po 2, Voj. Olos ml. 0.

Ľubeľa C - ŠKST Rbk D 0:18
Skúsenejší hostia vyhrali na sety 54:7. Domáci: J. Urban, Vrbenský, D. Urban a T. Gejdoš 0, hostia: Dittrych, B. Hatala a Cheben po 4,5, striedal Hajas 2,5/0 (striedal Bystričan 2/0).


6. LIGA
Boj o druhú štvorku vrcholí. ŠKST G a Turík dosiahli mimoriadne cenné víťazstvá. Ružomberčania deklasovali nevyspytateľnú Bešeňovú a nečakala sa ani prehra Likavky v Turíku. ŠKST F sa otriaslo z nepríjemnej prehry v L. Sliačoch a pokorilo rezervu B. Potoka. L. Sliače B potvrdili rastúcu formu i na pôde rezervy SCP, kde vyhrali 10:8. Poradie na 2. až 4. mieste sa opäť zmenilo.
Program 15. kola, 3. februára: Ludrová B - ŠKST Rbk G, Lisková B – Turík, Likavka . ŠKST Rbk F, B. Potok B – SCP Rbk B, L. Sliače B – Bešeňová.

ŠKST Rbk G – Bešeňová 15:3
Zachraňujúci sa Ružomberčania nastúpili prvýkrát v tejto sezóne v plnej sile. Oklieštenému súperovi bodoval prakticky iba jeden hráč. Domáci: Bucha a P. Kmeť po 4,5, Šnauko 3,5, M. Jurkovič ml. 3,5/1 WO, hostia: J. Grenčík 2, P. Baran 1 WO/3, D. Grenčík a M. Baran 0.
SCP Rbk B – L. Sliače B 8:10
Pod prehru lídra sa podpísala aj neprítomnosť J. Drapáča. Hostia vyhrávali počas celého zápasu, domáci znížili až na 8:9. V poslednej dvojhre však mladý F. Vilga prehral so skúseným A. Hlavatým st. 1:3. Výborný výkon M. Plózera nestačil ani na remízu. Domáci: Plózer 3, Maga 2,5, Vilga 1,5, Mišura 0/2 (striedal P. Koštial 1/1), hostia: Mihulec 4,5, M. Antol 3,5, A. Hlavatý st. 2, Tvarožný 0/3 (striedal Dobrík 0/1).

Turík – Likavka 12:6
Duel bol vyrovnanejší ako konečný výsledok. Celkový vývoj ovplyvnil úvodný nápor domácich, ktorí viedli 4.0, 6:1 a 9:3. Domáci: Božek 4,5, J. Švento 3,5, Kačalka 2,5, Joz. Krakovský 1,5, hostia: Mir. Lupták 3, Krpelan 2, Bartánus 1, L. Lupták 0.

ŠKST Rbk F – B. Potok B 14:4
Stretnutie skončilo podľa papierových prognóz. Domáci: Čabák 4,5, M. Kasanický a B. Kasanický po 3,5, Uličný 2,5, hostia: Droppa a T. Kendera po 2, Mišík a J. Veselovský 0.

Ludrová B – Lisková B 9:9
V susedskom derby sa hral zásluhou oboch tímov vynikajúci stolný tenis. Odvekí rivali sa ťahali o každý bod. Prekvapením je prvá sezónna prehra J. Demka, v Ludrovej ho porazil Z. Pasch. Domáci: Močáry a Pasch po 2,5, Večerek a Kaman po 2, hostia: Klačko 3,5, J. Demko 3, Karník 1,5, T. Demko 1.


7. LIGA
V sobotňajšom ťaháku prehrala Komjatná s ambicióznym nováčikom z L. Teplej, no lídrovi to veľmi neuškodilo. Pre Komjatnú bude oveľa dôležitejší nasledujúci zápas na stoloch druhého SCP C. Súboj tretieho s druhým skončil v Likavke hladkou výhrou SCP C. Výhry SCP D a L. Sliačov C sa očakávali. V poslednom zápase podľahla rezerva Bešeňovej susedom z Ivachnovej 7:11. Sklamaní domáci niesli prehru veľmi ťažko.
V 15. kole sa 3. februára stretnú: Ludrová C - Bešeňová B, SCP D – Likavka B, SCP C – Komjatná, L. Teplá – SCP E, L. Sliače C – Ivachnová.

Komjatná – L. Teplá 7:11
Vo výbornom stretnutí vynikol J. Kačník, ktorý nezaváhal ani raz a svojím výkonom povzbudil celé mužstvo. Z domácich zahral dobre M. Kováčik. Pekný duel dokonale preveril schopnosti vedúceho celku tabuľky. Domáci: M. Kováčik 3, Z. Cibulka ml. 2,  Z. Cibulka st. 1, V. Kováčik 0/2 (striedal Kubas 1/1), hostia: J. Kačník 4,5, Šiška a Ľ. Fajta po 2,5, Šimalčík 1,5.

Likavka B – SCP Rbk C 3:15
Domáci šéf Miroslav Lupták bol s výkonmi mladých Likavčanov nespokojný: „Musia si uvedomiť, že bez tréningu sa nedá napredovať. Naopak, za starších hovoria výsledky. Súperovi mladíci Koštial a Vilga ukázali, ako sa má hrať o prvú štvorku. Poctivý prístup dokazujú v každom zápase. Hostia u nás potvrdili, že patria do 6. ligy.“ Domáci: Mil. Lupták a P. Fajta po 1, Černák 0, Bažík 0/2 (striedal Tkáč 1/1), M. Hlinka 0 (hral len štvorhru), hostia: Vilga a P. Koštial po 4,5, Maslo 3,5, Mil. Hulej 2,5/0 (striedal Ondruš 0/2).

Ludrová C - SCP Rbk D 4:14
Až do stavu 3:6 bolo stretnutie vcelku vyrovnané. V druhej časti sa už domácim nedarilo, keď získali jediný bod. Domáci: D. Macko 2, M. Milan 1,5, P. Dutka 0,5, F. Macko 0/2 (striedal P. Slimák 0/2), hostia: P. Hofman ml. 4,5, D. Gróf 4, A. Oravec 3, P. Hofman st. 2,5.

SCP Rbk E – L. Sliače C 1:17
Čestný bod SCP vybojoval za stavu 0:10 M. Koštial, ktorý zdolal striedajúceho J. Bartíka. Sympatický hráč hostí zaznamenal potom tretiu výhru v sezóne. Domáci: M. Koštial 1, Juríček a Debnár 0, Lubelan 0/2 (striedal Švidroň 0/2), hostia: Mamojka, Brezňan a A. Hlavatý ml. po 4,5, M. Gejdoš 2,5/0 (striedal Bartík 1/1).

-mš-


VI. LIGA
Štrnáste kolo prinieslo prehru tretieho Váhostavu L. Hrádok na stoloch rezervy Jamníka, a tak ich na bronzovej priečke vystriedalo béčko Iľanova, ktoré bez väčších problémov zvíťazilo v Hybiach. Odstup vedúcej dvojice sa tak zvýšil na štyri body. Zdá sa, že o postupe sa bude rozhodovať práve medzi duom na čele - SOU L. Mikulášom a L. Porúbkou. Zaujímavý je aj súboj o tretiu priečku, keď družstvá na treťom až šiestom mieste delia len dva body. V boji o záchranu získala cenný bod Dúbrava za remízu s Hybami A a upevnila si svoje šance na záchranu. Najdôležitejším stretnutím budúceho kola bude súboj dvoch posledných mužstiev tabuľky v L. Jáne, prípadné víťazstvo domácich by už pravdepodobne odsúdilo rezervu Hýb na zostup. Naopak, víťaz stretnutia P. Ľupča – Dúbrava si už takmer naisto uchráni účasť v súťaži aj v budúcom ročníku.
V 15. kole sa 3. februára stretnú: P. Ľupča – Dúbrava, L. Porúbka – Hybe B, Iľanovo B – N. Boca, Bobrovec B – Jamník B, Váhostav L. Hrádok A – SOU L. Mikuláš A, L. Ján – Hybe B.

Dúbrava – Hybe A 9:9
Domáci, ktorí potrebujú body v boji o udržanie, predčili svojim bojovným prístupom kvalitnejších hostí a zaslúžene získali v súboji s papierovým favoritom cennú remízu. Body – domáci: Slačka a Švec po 2,5, Javorek a Štrba po 2, hostia: Šmihula a Vrlík po 2,5, Marušiak st. a J. Moravčík po 2.

SOU LM A – L. Ján 15:3
Po vyrovnaných štvorhrách Jánčania znížili na 2:1, ale domáci sa ôsmimi víťaznými dvojhrami v rade dostali do prakticky nedostižného vedenia 10:1, čím rozhodli o osude celého duelu a svojej zaslúženej výhre. O ich jasnej prevahe hovorí aj pomer setov 50:15. Body – domáci: J. Kalinay a Vrábel po 4,5, Krajči 3,5, Zvolenský 2,5, hostia: Drahovský 2, Fillo 1, Čurný ml. 0, Čurný st. 0.

Jamník B – Váhostav LH A 11:7
V stretnutí plnom zvratov viedli domáci 4:0, Hrádočania piatimi víťazstvami v rade otočili na 4:5, viedli ešte 5:6, ale domáci šiestimi úspechmi otočili a rozhodli o triumfe nad súperom, ktorý svojím výkonom rozhodne nesklamal. Body – domáci: Vondra 3,5, Hlaluška ml. a Haluška st. po 2,5, Pavkovček 2, Lazár 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Pasečiak 4, Bether 2, Bella 1, Choma 0.

N. Boca – Bobrovec B 10:8
Domáci podali vyrovnanejšie výkony a ani skutočnosť, že Bobrovčania nastúpili so Zúbekom, nestačila na zisk dôležitých bodov, potrebných na udržanie sa v súťaži. Najtesnejšie víťazstvo hostiteľov bolo vzhľadom na predvedené výkony spravodlivé. Body – domáci: Láni 3,5, Matejko 2,5, Mäsiar a I. Tréger po 2, hostia: Zúbek 4,5, Rak 2, Lisý 0,5/2 (striedal A. Kusý 1/1), R.Kusý 0.

Hybe B – Iľanovo B 6:12
Hostia sa predstavili ako skúsenejší a vyrovnanejší kolektív, nekompletní domáci nemali nádej na lepší výsledok, keďže ich mladí hráči z lavičky nedokázali bodovať. Body – domáci: M. Moravčík 3,5, M. Farbák 2,5, Harman 0, Mikušiak 0, hostia: Motrinec 4, Žiaran 3,5, Gejdoš 2,5, Ostrovský 2.

P. Ľupča – L. Porúbka 7:11
V dramatickom súboji, v ktorom sa hralo až osem päťsetových duelov, mali lepší začiatok hostia. Ujali sa vedenia 1:6, domáci ešte dokázali vyrovnať, ale potom Porubčania opäť natiahli šnúrou troch víťazstiev na 6:9 a náskok si už udržali. Body – domáci: Noge 3, M. Hán 2, Kohút a Sokol po 1, hostia: Kočtúch 4,5, J. Beňo a Voštiar po 2,5, Ondík 1,5.


VII. LIGA
Víťazstvom nad vedúcim Iľanovom C si Hybe C udržali stále nádej bojovať o postup. Je už zrejmé, že o postupujúcom sa rozhodne medzi prvými štyrmi mužstvami a veľa napovie už budúce kolo, v ktorom sa stretne teraz už druhé céčko Iľanovo s prvým L. Petrom a tretie SOU L. Mikuláš B so štvrtými Hybami C. Ostatné družstvá už len súťaž dohrávajú a väčšina dáva šancu aj hráčom, ktorí doposiaľ pravidelne nehrávali, čo sa najmarkantnejšie prejavilo na rezerve Z. Poruby, v drese ktorej proti mladým hráčom Squashu A nenastúpil ani jeden hráč základného kádra. Súťaž ešte môže zamotať aj chrípka, veď rezerva Squashu disponovala len trojicou hráčov. Výhodu tak možno budú mať tímy, ktoré majú bohatšie súpisky.
V 15. kole sa 3. februára stretnú: Squash B – Iľanovo D, SOU L. Mikuláš B – Hybe C, Iľanovo C – L.Peter, ŠKST L.Mikuláš B – Bobrovec C, Váhostav L.Hrádok B – Z.Poruba B, Squash A – voľno

Z. Poruba B – Squash A 3:15
Domáci dali príležitosť hráčom, ktorí pravidelne nehrávali, čo mladí hostia využili na zaslúžené víťazstvo, aj keď priebeh bol vyrovnanejší, ako ukazuje konečný výsledok. Body – domáci: Brtáň, Stupka a Szarka po 1, Vadovický 0, hostia: F. Betcher, M. Majerník a F. Martiak po 4,5, B.Majerník 1,5.

Bobrovec C – Váhostav LH B 7:11
Domácim hráčom nemožno uprieť bojovnosť, ale iba tá nestačila na vyrovnanejších Hrádočanov, ktori si za predvedenú hru víťazstvo zaslúžili. Body – domáci: M. Kusý 3,5, Slaninka 2,5, Machaj 1, M. Grajko 0, hostia: Šikulaj 4, Šlosár 3,5, Oláh 2, Cupra 1,5.

L. Peter – ŠKST LM B 17:1
Aktuálny líder si aj bez Lojdla, Murtina a Volfa bez problémov poradil s posledným, ktorý dokázal uhrať len jediný bod, keď M. Trizna porazil Drugaja. Body – domáci: Nemsila a Schober po 4,5, Drugaj 3, Kubica 2,5/0 (striedal Jurík 2,5/0), hostia: M. Trizna 1, F. Vozár 0, M. Vozár 0, Vozárová 0.

Hybe C – Iľanovo C 11:7
V domácom mužstve sa k Marušiakovi st. výborným výkonom priblížil mladý Dorčiak. Keďže opory hostí nepodali očakávané výkony, dosiahli domáci spravodlivé víťazstvo nad dovtedy vedúcim mužstvom celej súťaže. Body – domáci: Marušiak st. 4,5, Dorčiak 3,5, Mičev a Skaloš po 1,5, hostia: V. Šlauka 3, J. Kubo 2, D. Kubo a Wosiňski po 1.

Squash B – SOU LM B 0:18
Len trojica domácich, z ktorých v súťaži pravidelne hráva iba Dudráková, nemala proti skúsenosti hostí žiadnu šancu na lepší výsledok, dokázali uhrať len chudobné tri sety. Body – domáci: Dudráková 0, Kusý 0, Papp 0, hostia: Pilarčík 3,5, Bubelíny a Zvolenský po 3, Vlha 1/0 (striedal K.Kalinay 2,5/0), 5 x wo.

Iľanovo D – voľno

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Home (ale aj) Office
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 8. Zelená Bratislava
 9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Zelená Bratislava
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 5. Ruža zmeny
 6. Úpravy automobilov pre ZŤP
 7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
 9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 28 345
 2. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 16 556
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 125
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 346
 5. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 685
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 428
 7. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 403
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 087
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 8 998
 10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 613
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

GRAFY: Ako sa vyvíja pandémia na Liptove

Rekordný prírastok zaznamenal v nedeľu okres Ružomberok.

Najrýchlejšia druhá jazda ju vystrelila na pódium

Petra Vlhová tretia v prvej sútaži novej sezóny, po top druhej jazde má 35. pódium v kariere.

Petra Vlhová hneď v prvom kole svetového pohára na stupňoch víťazov

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Nedeľný rekord. V Trenčianskom kraji pribudlo 104 pozitívne testovaných

Laboratóriá na Slovensku otestovali 5 025 vzoriek, celkový počet pozitívnych bol 860.

KORONAVÍRUS: Žilina hlási menej nakazených, Čadca medzi najhoršími

V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov.

Už ste čítali?