Streda, 1. február, 2023 | Meniny má Tatiana

Ad.: Miliónové podvody...

V týždenníku MY Liptov dňa 16. 1. 2007 bol uverejnený článok redaktorky Beaty Chrenkovej pod názvom Miliónové podvody okolo Auparku?, v ktorom Klub ružomberských podnikateľov, zastúpený pánmi Ľubomírom Maitnerom, Stanislavom Dubovským, Jánom Barošom, Jozefom Olejníkom a ďalšími členmi klubu, ako je v texte uvedené, obvinili vedenie Mesta Ružomberok zo „záhad v prípade predaja mestských pozemkov pod Aupark“ a citujem text: „zdá sa, že to nie je čistá hra a možno zaváňa aj miliónovými podvodmi“, podali návrhy na trestné stíhanie a súdne konanie o vydanie predbežného opatrenia na súd, aby súd zastavil vkladové konanie na katastri nehnuteľností.
Ohovárania, osočovania a nepravdivého obviňovania bolo veľa, preto Mesto k tomuto článku chce podať pravdivé vyjadrenie tak pre občanov, ako aj pre orgány, ktoré v tomto prípade konajú na základe podnetu podnikateľov.
Modranská vináreň mala byť pôvodne odstránená pre výstavbu Auparku v termíne do 30. júna 2007. Keď došlo k dohode o zámennej zmluve medzi Mestom Ružomberok a Ing. Trangošovou, bolo súčasťou tejto dohody aj splnenie požiadavky Ing. Trangošovej na prístupovú cestu pre zásobovanie jej nehnuteľnosti na ul. Podhora cez pozemok, na ktorom stála Modranská vináreň.
Súčasne s touto požiadavkou bolo od Ing. Trangošovej uplatnené zriadenie vecného bremena – práva prechodu cez pozemok parc. č. KN 73/1, t.j. pozemok pod Modranskou vinárňou.
Zmluva o zriadení uvedeného vecného bremena nemohla byť zavkladovaná a vecné bremeno v katastri nehnuteľnosti zapísané, pokiaľ stavba Modranskej vinárne nebude odpísaná z katastra nehnuteľností.
Mesto Ružomberok preto rozhodnutím zo dňa 07. 12. 2006 nariadilo odstránenie stavby Technickým službám, a.s., Ružomberok s termínom odstránenia stavby do 11. 12. 2006.
V tomto termíne mesto bez vykonania kontrolnej obhliadky vydalo potvrdenie o jeho odstránení, čo v procese okolo Auparku možno považovať za pochybenie mesta Ružomberok.
TS, a.s., Ružomberok totiž v stanovenom termíne nestihli z objektívnych aj subjektívnych dôvodov stavbu v stanovenom termíne odstrániť a 12. 12. 2006 to mestu oznámili s tým, že odstránenie stavby vykonajú záväzne v termíne do 20. 01. 2007. Mesto Ružomberok vzhľadom na krátkosť termínu odstránenia stavby už nepovažovalo za potrebné opätovne vykonať zmeny v katastri nehnuteľností.
Na zasadnutí MsZ 13. 09. 2006 bolo prijaté uznasenie č. 558/2006, ktorým bol schválený predaj nehnuteľností pre výstavbu Auparku s vedomím, že pozemky vo vlastníctve Ing. Trangošovej nebudú predmetom zmluvy s mestom ani predmetom predaja pre Aupark.
Toto septembrové uznesenie bolo na zasadnutí MsZ 25. 10. 2007 uznesením MsZ č. 579/2006 prehodnotené s ohľadom na dohodu s Ing. Trangošovou, uzavretú zmluvu o budúcej kúpnej zmluve s Auparkom a uznesenie MsZ č. 556/2006 zo dňa 13. 09. 2002, ktorým bol primátor mesta poverený podpísať kúpnu zmluvu so spoločnosťou Aupark Ružomberok.
Týmto uznesením 579/2006 sa vlastne všetky doterajšie uznesenia zjednotili do konečného znenia uznesenia potrebného pre kataster, toto uznesenie je uvedené v zápisnici zo zasadnutia MsZ a podpísané overovateľmi – poslancami mestského zastupiteľstva.
Na webovú stránku mesta a informačnú tabuľu však omylom bolo uverejnené znenie uznesenia MsZ č. 558/2006 zo dňa 13. 09. 2006 ako uznesenie MsZ č. 579/2006 zo dňa 25.10.2006, pred overením poslancami.
Keď bol tento nedostatok zistený, bolo nesprávne znenie uznesenia nahradené správnym a len toto uznesenie je správne a pôvodné.
Z uvedeného je zrejmé, že nejde o žiadne falšovanie verejnej listiny, ani o zmenu prijatého uznesenia, ale o to, že klub podnikateľov si osvojil tú skutočnosť, že len znenie uznesenia MsZ z 13. septembra 2006 považuje za pôvodné, čo nie je správne.
To, že pod vytlačeným menom bývalého primátora Juraja Čecha je podpis viceprimátora Vladimíra Lajčiaka je bežná prax a vyplýva zo zákona o obecnom zriadení, keď v neprítomnosti primátora plní úlohy primátora jeho zástupca a je oprávnený podpisovať všetky písomnosti.
Jednostranné tvrdenie Ľubomíra Maitnera, Stanislava Dubovského, Jána Baroša, Jozefa Olejníka a ďalších členov Klubu ružomberských podnikateľov o tom, že mesto vystavilo zrejme falošný doklad, alebo, že niekto protizákonne pozmenil uznesenie MsZ a že v tomto prípade ide zrejme o podvod, nie je ničím podložené a dá sa považovať za urážajúce, osočujúce a protiprávne. Preto mesto zvažuje podanie trestného oznámenia proti predstaviteľom Klubu ružomberských podnikateľov.
Podľa zákona o majetku obcí má mestské zastupiteľstvo výhradné právo schvaľovať prevod nehnuteľného majetku vo vlastníctve mesta. Mestské zastupiteľstvo v Ružomberku uznesením č. 579/2006 na svojom zasadnutí dňa 25. 10. 2006 schválilo predaj predmetných nehnuteľností pre Aupark Ružomberok, tak ako je to uvedené v uznesení. Všetci poslanci boli s podmienkami nadobudnutia nehnuteľností do vlastníctva mesta a následného predaja za uvedenú kúpnu cenu oboznámení a MsZ odsúhlasilo nadobudnutie a predaj nehnuteľností s prihliadnutím na prínos tejto mestotvornej investície pre mesto Ružomberok.
Mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo na svojom zasadnutí priamy predaj predmetných nehnuteľností pre Aupark s tým, že prípadné zneužitie pozemkov na iný účel ako výstavbu Auparku je v kúpnej zmluve ošetrené možnosťou mesta jednostranne odstúpiť od kúpnej zmluvy, ak Aupark nedodrží zmluvné podmienky.
Členovia klubu podnikateľov úmyselne zavádzajú verejnosť šírením nepravdivých správ a obviňujú pracovníkov mesta zo spáchania skutkov, ale len v polohe „domnievame sa, údajne sa to stalo a zrejme došlo“ a uvádza množstvo absolútne nepravdivých údajov, ale tiež len v polohe vždy s dodatkom - údajne, niekto asi sfalšoval a pod. Svojimi údajnými tvrdeniami poškodzujú dobré meno Mestského úradu, pracovníkov mesta a zavádzajú redaktorov časopisov, ktorí uverejnia článok bez toho, aby si overili skutočnosti, o ktorých píšu.
Ešte viac je zarážajúca skutočnosť, že týždenník Liptov dokáže takýmto spôsobom demagogicky, neprofesionálne a bez overenia si všetkých skutočností uverejniť takýto článok bulvárneho charakteru, ktorý nemá nič spoločné so serióznym informovaním obyvateľov. Preto mesto tiež zvažuje podanie trestného oznámenia na redakciu týždenníka.
Aj uvedení podnikatelia sú obyvateľmi mesta a malo by im záležať na rozvoji mesta a celého regiónu, namiesto toho svojim konaním spôsobujú predlžovanie prípravných prác a začatie výstavby Auparku v Ružomberku. Ak podnikatelia hovoria, že uvedený článok napísali v záujme mesta, tak jeho znenie a obsah tomu nenasvedčuje a radšej by sa mali pozrieť do vlastných radov, aké podmienky stanovili mestu pri výkupe ich pozemkov pod výstavbu Auparku. Tieto podmienky nesvedčia o tom, že im leží na srdci záujem a dobro mesta.
Mesto Ružomberok zásadne odmieta obvinenia klubu podnikateľov, ktoré sú uvedené v článku a ničím nepodložené, resp. „podložené“ len domnienkami a dohadmi podnikateľov. Svoje zákonné konanie mesto podloží faktami a dokladmi aj v konaniach, ktoré boli proti mestu podnikateľmi začaté.

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. O najlepšie komunikujúcich značkách rozhodne aj verejnosť
 2. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 3. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 4. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 5. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 6. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 7. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 8. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 2. O najlepšie komunikujúcich značkách rozhodne aj verejnosť
 3. Ako možno získať prídavky na dieťa v Nemecku?
 4. Kupujete balenú vodu? Vypočítajte si, koľko za ňu ročne miniete!
 5. Táto váha berie vaše chudnutie vážne: Kalórie počíta za vás!
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 7. Svalovice sa netreba obávať
 8. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 943
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 7 251
 3. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 213
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 085
 5. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 570
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 473
 7. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 160
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 101

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Kresby prírodným uhlíkom...
 2. Matúš Mathis: Ponuka bytov v Košiciach po prvýkrát od septembra 2022 klesla - Píše Matúš Mathis
 3. Jozef Stasík: Niekto zhasína a niekto myslel dopredu
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Veľké Rovné
 5. Peter Maroncik: Tak už máme v Čechách nového, dobrého prezidenta.
 6. Anna Miľanová: Snívanie... 2022
 7. Irena Šimuneková: Keď sme na SME
 8. Ján Škerko: Všetko ide podľa plánu, Putinovi sa kráti čas
 1. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 10 349
 2. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 5 963
 3. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 055
 4. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 694
 5. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 3 817
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 582
 7. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 349
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 233
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Tréner Liskovej Rudolf Grom.

V 7. lige futbalisti OŠK Lisková zimujú na 5. mieste s 21 bodmi (6 víťazstiev, 3 remízy, 4 prehry), pri pasívnom skóre 31:32, pod ktoré sa zvlášť podpísali dva výsledkové výbuchy – v Ludrovej a Ľubeli .


Ján Svrček 9 h
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


15 h
Doprava je odkláňaná ez miestne komunikácie v Bielom Potoku.

Na mieste zasahujú hasiči z celého okresu.


17 h

Kypí vám pri pohľade na deti pozerajúce do telefónu alebo sediace za počítačom krv v žilách? Pozor, aby ste ich nepripravili o úspešnú kariéru. Namiesto zákazov ich naučte počítačom rozumieť - a zabezpečíte im lepšiu budúcnosť.


30. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Kresby prírodným uhlíkom...
 2. Matúš Mathis: Ponuka bytov v Košiciach po prvýkrát od septembra 2022 klesla - Píše Matúš Mathis
 3. Jozef Stasík: Niekto zhasína a niekto myslel dopredu
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Veľké Rovné
 5. Peter Maroncik: Tak už máme v Čechách nového, dobrého prezidenta.
 6. Anna Miľanová: Snívanie... 2022
 7. Irena Šimuneková: Keď sme na SME
 8. Ján Škerko: Všetko ide podľa plánu, Putinovi sa kráti čas
 1. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 10 349
 2. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 5 963
 3. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 055
 4. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 694
 5. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 3 817
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 582
 7. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 349
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 233
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu