Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

STOLNÝ TENIS

4. LIGA
L. Sliače potvrdili rastúcu formu i vo víťaznom zápase so susednou Liskovou, čím si poistili nádhernú tretiu priečku. Demänová podľa predpokladov porazila posledný Hruštín a ŠKST Ružomberok C si poradil s Námestovom. Hitom víkendu bol zápas v Ľubeli, kde zavítalo vedúce SCP. L. Mikuláš uhral v Lokci o dva body lepší výsledok ako predtým doma. Hornooravská Rabča vyhrala v D. Kubíne a predrala sa pred Liskovú.
Program 17. kola, 16. 2.: L. Sliače - ŠKST Rbk C, Lisková – Demänová, Hruštín – Lokca, HAKO L. Mikuláš – Ľubeľa, SCP Rbk – D. Kubín B, Rabča – Námestovo.

Demänová – Hruštín 12:6
V priemernom stretnutí viedli domáci 5:0 a bez problémov ho dotiahli do víťazného konca. Mužom zápasu bol M. Mažári, ktorý prehral len tri sety. Domáci: Mažári 4,5, M. Jurkovič st. 3,5, Boča 1,5, Košík 1,5+1wo/2, hostia: Jašica a Jur. Šeliga po 2, Mišaník 1, Ján Šeliga 1/2+1wo.

L. Sliače – Lisková 10:8
Na tradičný duel sa nováčik pripravoval veľmi zodpovedne, čo sa prejavilo na výkonoch každého jednotlivca a vyvrcholilo zaslúženým víťazstvom. Stretnutie sa odohrávalo na nových stoloch a v prvej časti vyhrávali domáci už 7:3. „Všetci hráči splnili to, čo si predsavzali. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo. Chceme skončiť do 3. miesta,“ zdôraznil prvý muž STC L. Sliače Ladislav Littva. Domáci: Zezula 4,5, hostia: Kajúch a E. Mrva po 2, Dvorský 1,5, Karlík 3,5, Šeffer 2, Lauko 1,5, Janík 1.

Ľubeľa - SCP Rbk 7:11
Štart do duelu favoritovi vyšiel. Domáci znižovali na 1:3, 2:6 a 4:7. Výhru SCP spečatila trojbodová šnúra, ktorou upravili na 5:11. Domáci: B. Oravec 3, Humený a Rojček 2, Kandera 1, hostia: Dlutko 4,5, Šošovec a M. Švento po 2,5, Mir. Hulej 1,5.

Lokca – HAKO LM 11:7
Domáci: Žuffa 4,5, Bartoš 3,5, Repôň 2, Gemeľa 1, hostia: I. Trizna 3,5, Lukašík 2,5, B. Jakubovič 1, Vyparina 0.

Ostatné výsledky: D. Kubín B - Rabča 8:10, ŠKST Ružomberok C – Námestovo 12:6

5. LIGA
Ľubochňa kládla Z. Porube oveľa väčší odpor ako v premiérovom vzájomnom zápase. Domáci sú najpríjemnejším prekvapením, veď postúpili až zo šiesteho miesta. B. Potok vrátil sobotňajšiemu súperovi prehru.
V 17. kole sa 17. februára stretnú: Ľubeľa C - Iľanovo, Černová B – Ludrová, ŠKST Rbk E – Jamník, ŠKST Rbk D – Z. Poruba, Ľubochňa – B. Potok, Smrečany/Žiar - Ľubeľa B.

B. Potok - Smrečany/Žiar 11:7
Domáci nastúpili bez rešpektu, prehrávali len raz, hneď v úvode 1:2. Domáci: R. Haluška 3,5, A. Kendera 3, Jantoš 2,5, F. Milan 2, hostia: Dzúrik 3,5, Laučík 2,5, Križian 1, P. Kováč 0.

Jamník - ŠKST Rbk D 12:6
Po vyrovnaných štvorhrách bodovali dvakrát Jamníčania, náskok zvýšili až na šesť bodov. Domáci: Beňo 4,5, P. Veselovský 3, Slivka 2,5+1wo/1, Vondra 0/2 (striedal Fajmon 1wo/1), hostia: Dittrych 3,5, A. Cheben a Rom po 1, Hajas 0,5/2+2wo.

Iľanovo - Ľubeľa B 14:4
Bolo to vyrovnanejšie ako ukazuje výsledok. Domáci: Stankoviansky a T. Demenčík po 4,5, Šuna a Joz. Janovčík ml. po 2,5, hostia: Humený 2, Š. Oravec a D. Hrnčiar po 1, Zubaj 0.

Ľubeľa C - Černová B 3:15
Oslabení hostia naklonili misky váh na svoju stranu už úvodnými štvorhrami. U posledného podal veľmi dobrý výkon J. Urban. Domáci: J. Urban 3, Vrbenský, D. Urban a T. Gejdoš 0, hostia: Mojš 4,5, R. Šulík, Ondruška a P. Šulík po 3,5.

Ludrová - ŠKST Rbk E 0:18
Hráčom Ludrovej sa nepodarilo získať ani čestný bod, ktorý vybojovali v prvom vzájomnom stretnutí. Domáci: J. Cibulka, L. Milan a Pasch 0, Bebjak 0/1 (striedal Kaman 0/3), hostia: Budvesel, Bucha, M. Jurkovič ml. a J. Kupčík ml. po 4,5.

Z. Poruba – Ľubochňa 11:7
Súboj nováčikov začal výhrami domácich v debloch. Hostia vzápätí vyrovnali, neskôr bolo 6:2, 6:4 a 7:6. Potom sa dostali k slovu opäť Porubčänia a trojbodovou šnúrou zdatného súpera definitívne zlomili. Domáci: Betcher a Čupka po 3,5, Lehotský 2,5, Bukas 1,5, hostia: Okáľ 3, Chyla a M. Roštek po 2, Voj. Olos ml. 0.

6. LIGA
Dôležité zápasy sa hrali v hale ŠKST a mali skvelú úroveň. Do nebezpečných barážových vôd sa po hladkej prehre s Ludrovou B zosunul Turík. Prvým istým účastníkom baráže o záchranu sa stal B. Potok B, ktorý podľahol Bešeňovej a 8. miesto si už nemôže vybojovať. Záver základnej časti sľubuje zaujímavé rozuzlenie. Vedúca štvorka súperí o výhodnejšie postavenie pred nadstavbou, trio z chvosta sa chce vyhnúť dvojzápasu o udržanie. Pokojný stred tabuľky tvoria len L. Sliače B a Bešeňová.
Program 17. kola, 17. februára: Turík - ŠKST Rbk G, Ludrová B - ŠKST Rbk F, Lisková B - SCP Rbk B, Likavka – Bešeňová, B. Potok B – L. Sliače B.

ŠKST Rbk G – L. Sliače B 10:8
Do polovice boli hostia jednoznačne lepší, potom sa domáci neuveriteľne spamätali. Smolu mal A. Hlavatý st; ktorý prehral tri súboje 2:3. Je zaujímavé, že L. Sliače vyhrali na sety 36:34. Domáci: Bucha a B. Šnauko po 3, Kupčíková a M. Jurkovič ml. po 2, hostia: M. Antol 3,5, Mihulec 2,5, A. Hlavatý st. 1,5, Mamojka 0,5.

Bešeňová - B. Potok B 10:8
Na začiatku sa Bešeňovej vydaril trojbodový brejk. Snaživí hostia vyrovnali a odvtedy prebiehal neúprosný boj o každý bod. Domáci: D. Grenčík 3,5, J. Grenčík 2,5, I. Jacko 2, P. Baran 0,5/2 (striedal Šlachta 1,5/1), hostia: T. Kendera 4, Droppa 3, J. Veselovský 1, Mišík 0.

SCP Rbk B – Likavka 18:0
Vedúci SCP B Jozef Mišura vyzdvihol konsolidovaný výkon každého zo spoluhráčov aj napriek tomu, že súper už nemôže byť v prvej štvorke. Domáci: Plózer, Maga, Vilga a Mišura po 4,5, hostia: L. Lupták, R. Krpelan, Mil. Lupták a Slačka 0.

ŠKST Rbk F - Lisková B 8:10
Zápas paradoxov začal silným tlakom hostí, ktorí získali šesť bodov za sebou. Druhý tím znížil až na 6:8. O víťazovi rozhodol nervózny päťsetový duel B. Čabák – J. Demko. Domáci: B. Kasanický 3, Čabák a M. Kasanický po 2, Uličný 1, hostia: Klačko a J. Demko 3,5, T. Demko a Karník 1,5.

Turík – Ludrová B 3:15
O vyrovnanejšom priebehu stretnutia svedčí aj sedem päťsetových bitiek. Domáci: Joz. Krakovský 1+1wo/2, Kačalka 1, Božek a V. Murín 0, hostia: Močáry a Kaman 4,5, Pasch 3,5/1wo, Švoš 2,5.

7. LIGA
Menším prekvapením je tesná prehra lídra so štvrtým. Komjatná však nenastúpila v najsilnejšej zostave, príležitosť dostali ďalší. V ostatných zápasoch sa presadili favoriti. Určité problémy mali iba L. Sliače C v Bešeňovej. Jednoznačným ťahákom nasledujúceho kola bude súboj piatej L. Teplej s tretími L. Sliačmi C.
V 17. kole sa 17. 2. stretnú: Likavka B - Bešeňová B, Ludrová C - Komjatná, SCP Rbk D – SCP Rbk E, SCP Rbk C - Ivachnová, L. Teplá – L. Sliače C.

Ivachnová - L. Teplá 1:17
Sila hostí sa prejavila v plnej miere. Domáci: Mat. Krakovský 1, Lukáč, Baďo a Jur. Krakovský 0, hostia: J. Kačník, Šiška a Ľ. Fajta po 4,5, Šimalčík 3,5.

Komjatná - SCP Rbk D 8:10
Šťastena ukázala domácim odvrátenú tvár. „Remízu sme mohli získať v poslednej dvojhre. Hostia ukázali nesmiernu bojovnosť a túžbu po udržaní sa v prvej štvorici,“ hodnotil Vladimír Kováčik z Komjatnej. Domáci: Z. Cibulka ml. a M. Kováčik po 2,5, Kubas a Z. Cibulka st. po 1,5, hostia: Dančo a D. Gróf po 3, P. Hofman ml. a M. Gróf po 2.

Bešeňová B – L. Sliače C 7:11
Húževnatí domáci sa držali do stavu 3:4. Neskôr sa naplno presadil posilnený rival, ktorý chce hrať medzi najlepšími. Domáci: S. Vyšný, R. Kendera a O. Vyšný po 2, Zahradník 1, hostia: M. Gejdoš a A. Hlavatý ml. po 4,5, Brezňan 1,5, Dobrík 0,5.

Likavka B – Ludrová C 14:4
Predseda stolnotenisovej Likavky Miroslav Lupták bol s hrou a výsledkom spokojný: „Mladý tím dosiahol povinné víťazstvo. Či to však bude stačiť na prvú štvorku je otázne. Keď tam nebudeme, nič sa nestane. Chceme len, aby mladí chlapci ďalej poctivo trénovali a výsledky sa určite dostavia. V našom družstve dobre zahral Slačka, z hostí Macko. Po dvoch rokoch v našom drese nastúpil talentovaný Timko.“ Domáci: Slačka 4, M. Hlinka 3,5, P. Fajta 2, Bažík 2/0 (striedal L. Timko 2,5/0), hostia: F. Macko 2,5, D. Macko 1, M. Milan 0, P. Slimák 0,5/2 (striedal P Dutka 0/2).

SCP Rbk E – SCP Rbk C 5:13
Klubové derby sa skončilo podľa očakávania. Domáci: Juríček a Lubelan po 1,5, M. Koštial a Debnár po 1, hostia: Vilga a Maslo po 4,5, Mil. Hulej 4, Ondruš 0/2 (striedal Bartko 0/2).

–mš–

VI. LIGA
Po šestnástom kole sa zvýšil náskok vedúcej L. Porúbky, ktorá dokázala zvíťaziť v N. Boci, pred tretím Iľanovom B na päť bodov vďaka tomu, že ich stretnutie s rezervou Jamníka sa skončilo remízou, teda prakticky výsledkom, ktorý lídrovi najviac vyhovoval. Veľa môže v postupovej tajničke ozrejmiť už budúce kolo, v ktorom sa stretne L. Porúbka s rezervou Jamníka a tretie Iľanovo B privíta na svojich stoloch druhé mikulášske SOU. V prípade plného bodového zásahu vedúcej dvojice by sa boj o postup už odohrával len medzi ňou. Veľmi zaujímavá je aj situácia na opačnom konci tabuľky, L. Ján dokázal zvíťaziť v Dúbrave a priblížil sa k nej na rozdiel jediného bodu. Najdôležitejšie víťazstvo však dosiahli posledné Hybe B s P. Ľupčou. Zachovali si tak stále šance na záchranu, veľmi dôležitý bude ich duel v budúcom kole s Dúbravou.
V 17. kole sa 17. februára stretnú: Hybe B – Dúbrava, P. Ľupča – N. Boca, L. Porúbka – Jamník B, Iľanovo B – SOU L. Mikuláš A, Bobrovec B – Hybe A, Váhostav L. Hrádok A – L. Ján.

Dúbrava – L. Ján 8:10
Vo vyrovnanom stretnutí sa o výsledku rozhodovalo až v samom závere, keď za stavu 7:9 domáci Nemec znížil víťazstvom na Drahovským na rozdiel bodu, ale v poslednej dvojhre prehral Švec v päťsetovej dráme s Čurným ml. 2:3, a tak si najtesnejšie víťazstvo odniesli hostia, ktorí si za predvedený výkon body zaslúžili. Body– domáci: Nemec 4, Slačka 2,5, Štrba 1/2 (striedal Javorek 0/1), Švec 0,5, hostia: Fillo 3,5, Čurný st 2,5, Čurný ml. a Drahovský po 2.

SOU LM A – Bobrovec B 17:1
Jednoznačná záležitosť hostiteľov, ktorí vyhrali na sety presvedčivo 53:15. Bobrovčanom dovolili získaať jediný bod až za stavu 7:0. Aj keď hostia dokázali zohrať s domácimi hráčmi, okrem výborného Vrábela, vyrovnané sety, na lepší výsledok im to nestačilo. Body – domáci: J. Kalinay a Krajči po 4,5, Vrábel 4, Janovčík 3,5, Zvolenský 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Rak 1, A. Kusý 0, Lisý 0, Slaninka 0.

Jamník B – Iľanovo B 9:9
V dueli plnom zvratov viedli domáci už 8:2, ale Iľanovčania sa nevzdávali. Znížili na 8:6, domáci ešte viedli 9:6, no víťazný bod sa im už nepodarilo získať. Tromi víťazstvami dokázali hostia v posledných dvojhrách vybojovať remízu. Body – domáci: Haluška st. 3,5, Haluška ml. a Lazár po 2, Pavkovček 1,5, hostia: Gejdoš a Žiaran po 2,5, D. Kubo a Ostrovský po 2.

N. Boca – L. Porúbka 8:10
Vo veľkej dráme sa nakoniec zaslúžene tešili hostia, keď o ich úspechu prakticky rozhodla dvojica hráčov, stabilná opora Kočtúch a v tomto stretnutí výborne hrajúci J. Beňo, ktorí spolu získali až deväť bodov. Body – domáci: Mäsiar 2,5, Láni a Matejko po 2, I. Tréger 1,5, hostia: J. Beňo a Kočtúch po 4,5, Voštiar 1/2 (striedal Linský 0/1), Ondík 0.

Hybe A – Váhostav LH A 12:6
Domáci sa dobre pripravili, v úvode vyhrali obe štvorhry a potom boli stále lepším mužstvom a presvedčivo triumfovali. Body – domáci: J. Moravčík 4,5, Vrlík 3,5, Šmihula 2,5, Marušiak st. 1,5, hostia: Pasečiak 3, Bella, Bether a Choma po 1.

Hybe B – P. Ľupča 10:8
V dôležitom zápase rozhodli o najtesnejšom víťazstve domácich dva faktory , obe úvodné dvojhry a výborný výkon M. Moravčíka. Hoci hostia nastúpili v najsilnejšom zložení, na zisk bodov a predčasnú záchranu v súťaži to bolo málo. Body – domáci: M. Moravčík 4,5, M. Farbák a Janovčík st. po 2,5, Marušiak ml. 0,5, hostia: M. Hán 3, Noge a Peterec po 2, Kohút 1.

VII. LIGA
V najsledovanejšom stretnutí šestnásteho kola dokázal vedúci L. Peter až nečakane vysoko poraziť tretiu rezervu SOU L. Mikuláš, a tak vedúca dvojica odskočila od svojich prenasledovateľov na rozdiel štyroch bodov. Šesť kôl pred koncom sa zdá, že v hre o postup zostávajú dvaja najvážnejší kandidáti. Lepšia bilancia vzájomných stretnutí hovorí pre L. Peter. Pre ďalšiu dvojicu zostáva už len teoretická šanca zamiešať sa do boja o postup, lebo je veľmi nepravdepodobné, aby v posledných piatich majstrovských zápasoch, ktoré sú pred nimi, obe družstvá z čela tabuľky svoj náskok stratili. Ostatné tímy už len dohrávajú, a tak je málo pravdepodobné čakať z ich strany nejaký prekvapujúci výsledok, najmä keď dávajú možnosť hráčom, ktorí v doterajšom priebehu hrávali len sporadicky. V najbližšom kole bude zaujímavý najmä súboj Iľanova C s rezervou Z. Poruby. Hostia, ak nastúpia v základnej zostave, môžu domácich riadne potrápiť. Aj keď teraz dali šancu hráčom z lavičky, tí však výkonom celkom príjemne prekvapili a až nečakane jednoznačne zdolali rezervu ŠKST L. Mikuláš.
V 17. kole sa 17. februára stretnú: Hybe C – Iľanovo D, Squash B – L. Peter, SOU L. Mikuláš B – Bobrovec C, Iľanovo C – Z. Poruba B, Váhostav L. Hrádok B – Squash A, ŠKST L. Mikuláš B – voľno.

Iľanovo D – Squash A 4:14
Hostia potvrdili svojim výkonom rozdielne postavenie mužstiev v tabuľke. V dvojhrách im dokázal konkurovať iba Blcháč, čo bolo pre dosiahnutie lepšieho výsledku málo. Body – domáci: Blcháč 3,5, Gejdoš 0,5, Beťko 0, Demenčík 0, hostia: F.Martiak 4,5, M. Majerník 3,5, F. Bether a Orolín po 3.

Z. Poruba B – ŠKST LM B 17:1
Aj keď domáci opäť nastúpili s druhým sledom, boli jasne lepší a dovolili snaživým mladým Mikulášanom uhrať len jediný bod. Body – domáci: Brtáň, Stupka a Szarka po 4,5, Vadovický 1,5/1 (striedal Kamien 2/0), hostia: F. Vozár 1, L. Trizna 0, M. Trizna 0, M. Vozár 0.

Bobrovec C – Iľanovo C 8:10
Stretnutie sa vyvíjalo jasne v prospech hostí. Vyhrali obe štvorhry, viedli už 3:9, ale potom poľavili a nakoniec boli radi, že dosiahli aspoň najtesnejšie možné víťazstvo nad prekvapujúco dobre hrajúcimi hráčmi domáceho mužstva. Body – domáci: Slaninka 3, R. Kusý a Machaj po 2, M. Grajko 0/1 (striedal R. Grajko 1/2), hostia: Mikuláš 4,5, D. Kubo 2,5, Martiak a Šlauka po 1,5.

L. Peter – SOU LM B 14:4
Domáci dokonale využili výhodu vlastného prostredia. Aj keď v úvode prehrávali 1:2, dokázali deviatimi víťaznými dvojhrami v rade rozhodnúť o svojom až nečakane vysokom triumfe. Body – domáci: Schober 4,5, Nemsila 3,5, Lojdl a Volf po 3, hostia: Zvolenský 2,5, Bubelíny 1, Mičuda 0,5, Vlha 0.

Hybe C – Squash B 12:6
Vyváženejší hráčsky káder zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo. Vyrovnané zápasy dokázala z hostí zohrať len bodujúca dvojica. Body – domáci: Mičev a Skaloš po 3,5, Dorčiak 3, Harman 2, hostia: Gross 3,5, Fekete 2,5, Dudráková 0, Kusý 0.

Váhostav L.Hrádok B – voľno

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prehľad a automatizácia
 2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 3. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 4. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha
 8. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina
 1. Prehľad a automatizácia
 2. Dopyt v Bratislave mierne klesol, ceny však stále rástli
 3. Šéf PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách
 4. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
 5. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 6. Goralské folklórne slávnosti po prvýkrát priamo v horách
 7. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 8. Ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota?
 1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 10 075
 2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 7 527
 3. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 7 315
 4. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 6 343
 5. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 5 696
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 934
 7. Dobrá správa pre pacientov s cukrovkou 2 474
 8. Držanie peňazí na bežnom účte robí Slovákov chudobnejšími 1 886

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Vrchhora, priehrada Veľké Uherce
 2. Robert Štepaník: diel 72 - rubrika: moje najhranejšie v máji 2022
 3. Petronela Čellárová: Čo sa vlastne stalo
 4. Ján Valchár: Toto už je asi tretia svetová
 5. Tupou Ceruzou: Pohodoví fašisti
 6. Vladimír Krátky: Ch o b o t i n y slovenské ( I. )
 7. Ingrid Tkáčiková: VšZP rodičom pre dieťa ,,naškrabká“ 30 eur ročne na strojček na zuby
 8. Věra Tepličková: Sestry v akcii alebo Keď už blázinec, tak ako u nás v školstve
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 120 640
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 041
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 912
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 407
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 407
 6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 231
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 027
 8. Jozef Tittel: Psychológia investovania 2 640
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 44. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 2/3 - Skaza lode Karluk, 1913 - 1914
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Švošov, ilustračná foto.

Všetci traja účastníci 6. ligy z Liptova si pripísali v prvom kole novej sezóny víťazstvá.


Ján Svrček 7 h
Závažná Poruba v modrom sa v prvom kole ukázala v dobrom svetle.

Futbalisti zo Závažnej Poruby skončili v minulej sezóne v 4. lige poslední. Ale v tej novej, 5. lige, chcú ísť vyššie a za svojím cieľom si idú od prvého kola, v ktorom vyhrali vysoko a svojho súpera deklasovali 4:0.


10 h

Poznáme výhercov veľkej záhradkárskej súťaže.


10 h
Omladnutý káder L. Hrádku v zelenom.

V 4. lige, majstrovstvo regiónu sa mali predstaviť v prvom kole všetky tri liptovské celky. Napokon svoj zápas odohrali len futbalisti z Liptovského Hrádku, aj to v oklieštenej zostave a bez trénera.


12 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Takmer 90 km dlhá cyklotrasa vedie horským prostredím s výhľadmi na Kráľovu hoľu.


7. aug

Mesto v odvolaní spochybnilo výpoveď svedka.


14 h

Ani v oblastných futbalových súťažiach nebola núdza o zaujímavé zápasy.


a 1 ďalší 7. aug

Náklady za múku, ryžu alebo olej súpli prevádzkam o tristo percent.


16 h

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Vrchhora, priehrada Veľké Uherce
 2. Robert Štepaník: diel 72 - rubrika: moje najhranejšie v máji 2022
 3. Petronela Čellárová: Čo sa vlastne stalo
 4. Ján Valchár: Toto už je asi tretia svetová
 5. Tupou Ceruzou: Pohodoví fašisti
 6. Vladimír Krátky: Ch o b o t i n y slovenské ( I. )
 7. Ingrid Tkáčiková: VšZP rodičom pre dieťa ,,naškrabká“ 30 eur ročne na strojček na zuby
 8. Věra Tepličková: Sestry v akcii alebo Keď už blázinec, tak ako u nás v školstve
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 120 640
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 041
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 912
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 407
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 407
 6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 231
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 027
 8. Jozef Tittel: Psychológia investovania 2 640
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 44. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 2/3 - Skaza lode Karluk, 1913 - 1914

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu