Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

STOLNÝ TENIS

4. LIGA
L. Sliače potvrdili rastúcu formu i vo víťaznom zápase so susednou Liskovou, čím si poistili nádhernú tretiu priečku. Demänová podľa predpokladov porazila posledný Hruštín a ŠKST Ružomberok C si poradil s Námestovom. Hitom víkendu bol zápas v Ľubeli, kde zavítalo vedúce SCP. L. Mikuláš uhral v Lokci o dva body lepší výsledok ako predtým doma. Hornooravská Rabča vyhrala v D. Kubíne a predrala sa pred Liskovú.
Program 17. kola, 16. 2.: L. Sliače - ŠKST Rbk C, Lisková – Demänová, Hruštín – Lokca, HAKO L. Mikuláš – Ľubeľa, SCP Rbk – D. Kubín B, Rabča – Námestovo.

Demänová – Hruštín 12:6
V priemernom stretnutí viedli domáci 5:0 a bez problémov ho dotiahli do víťazného konca. Mužom zápasu bol M. Mažári, ktorý prehral len tri sety. Domáci: Mažári 4,5, M. Jurkovič st. 3,5, Boča 1,5, Košík 1,5+1wo/2, hostia: Jašica a Jur. Šeliga po 2, Mišaník 1, Ján Šeliga 1/2+1wo.

L. Sliače – Lisková 10:8
Na tradičný duel sa nováčik pripravoval veľmi zodpovedne, čo sa prejavilo na výkonoch každého jednotlivca a vyvrcholilo zaslúženým víťazstvom. Stretnutie sa odohrávalo na nových stoloch a v prvej časti vyhrávali domáci už 7:3. „Všetci hráči splnili to, čo si predsavzali. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo. Chceme skončiť do 3. miesta,“ zdôraznil prvý muž STC L. Sliače Ladislav Littva. Domáci: Zezula 4,5, hostia: Kajúch a E. Mrva po 2, Dvorský 1,5, Karlík 3,5, Šeffer 2, Lauko 1,5, Janík 1.

Ľubeľa - SCP Rbk 7:11
Štart do duelu favoritovi vyšiel. Domáci znižovali na 1:3, 2:6 a 4:7. Výhru SCP spečatila trojbodová šnúra, ktorou upravili na 5:11. Domáci: B. Oravec 3, Humený a Rojček 2, Kandera 1, hostia: Dlutko 4,5, Šošovec a M. Švento po 2,5, Mir. Hulej 1,5.

Lokca – HAKO LM 11:7
Domáci: Žuffa 4,5, Bartoš 3,5, Repôň 2, Gemeľa 1, hostia: I. Trizna 3,5, Lukašík 2,5, B. Jakubovič 1, Vyparina 0.

Ostatné výsledky: D. Kubín B - Rabča 8:10, ŠKST Ružomberok C – Námestovo 12:6

5. LIGA
Ľubochňa kládla Z. Porube oveľa väčší odpor ako v premiérovom vzájomnom zápase. Domáci sú najpríjemnejším prekvapením, veď postúpili až zo šiesteho miesta. B. Potok vrátil sobotňajšiemu súperovi prehru.
V 17. kole sa 17. februára stretnú: Ľubeľa C - Iľanovo, Černová B – Ludrová, ŠKST Rbk E – Jamník, ŠKST Rbk D – Z. Poruba, Ľubochňa – B. Potok, Smrečany/Žiar - Ľubeľa B.

B. Potok - Smrečany/Žiar 11:7
Domáci nastúpili bez rešpektu, prehrávali len raz, hneď v úvode 1:2. Domáci: R. Haluška 3,5, A. Kendera 3, Jantoš 2,5, F. Milan 2, hostia: Dzúrik 3,5, Laučík 2,5, Križian 1, P. Kováč 0.

Jamník - ŠKST Rbk D 12:6
Po vyrovnaných štvorhrách bodovali dvakrát Jamníčania, náskok zvýšili až na šesť bodov. Domáci: Beňo 4,5, P. Veselovský 3, Slivka 2,5+1wo/1, Vondra 0/2 (striedal Fajmon 1wo/1), hostia: Dittrych 3,5, A. Cheben a Rom po 1, Hajas 0,5/2+2wo.

Iľanovo - Ľubeľa B 14:4
Bolo to vyrovnanejšie ako ukazuje výsledok. Domáci: Stankoviansky a T. Demenčík po 4,5, Šuna a Joz. Janovčík ml. po 2,5, hostia: Humený 2, Š. Oravec a D. Hrnčiar po 1, Zubaj 0.

Ľubeľa C - Černová B 3:15
Oslabení hostia naklonili misky váh na svoju stranu už úvodnými štvorhrami. U posledného podal veľmi dobrý výkon J. Urban. Domáci: J. Urban 3, Vrbenský, D. Urban a T. Gejdoš 0, hostia: Mojš 4,5, R. Šulík, Ondruška a P. Šulík po 3,5.

Ludrová - ŠKST Rbk E 0:18
Hráčom Ludrovej sa nepodarilo získať ani čestný bod, ktorý vybojovali v prvom vzájomnom stretnutí. Domáci: J. Cibulka, L. Milan a Pasch 0, Bebjak 0/1 (striedal Kaman 0/3), hostia: Budvesel, Bucha, M. Jurkovič ml. a J. Kupčík ml. po 4,5.

Z. Poruba – Ľubochňa 11:7
Súboj nováčikov začal výhrami domácich v debloch. Hostia vzápätí vyrovnali, neskôr bolo 6:2, 6:4 a 7:6. Potom sa dostali k slovu opäť Porubčänia a trojbodovou šnúrou zdatného súpera definitívne zlomili. Domáci: Betcher a Čupka po 3,5, Lehotský 2,5, Bukas 1,5, hostia: Okáľ 3, Chyla a M. Roštek po 2, Voj. Olos ml. 0.

6. LIGA
Dôležité zápasy sa hrali v hale ŠKST a mali skvelú úroveň. Do nebezpečných barážových vôd sa po hladkej prehre s Ludrovou B zosunul Turík. Prvým istým účastníkom baráže o záchranu sa stal B. Potok B, ktorý podľahol Bešeňovej a 8. miesto si už nemôže vybojovať. Záver základnej časti sľubuje zaujímavé rozuzlenie. Vedúca štvorka súperí o výhodnejšie postavenie pred nadstavbou, trio z chvosta sa chce vyhnúť dvojzápasu o udržanie. Pokojný stred tabuľky tvoria len L. Sliače B a Bešeňová.
Program 17. kola, 17. februára: Turík - ŠKST Rbk G, Ludrová B - ŠKST Rbk F, Lisková B - SCP Rbk B, Likavka – Bešeňová, B. Potok B – L. Sliače B.

ŠKST Rbk G – L. Sliače B 10:8
Do polovice boli hostia jednoznačne lepší, potom sa domáci neuveriteľne spamätali. Smolu mal A. Hlavatý st; ktorý prehral tri súboje 2:3. Je zaujímavé, že L. Sliače vyhrali na sety 36:34. Domáci: Bucha a B. Šnauko po 3, Kupčíková a M. Jurkovič ml. po 2, hostia: M. Antol 3,5, Mihulec 2,5, A. Hlavatý st. 1,5, Mamojka 0,5.

Bešeňová - B. Potok B 10:8
Na začiatku sa Bešeňovej vydaril trojbodový brejk. Snaživí hostia vyrovnali a odvtedy prebiehal neúprosný boj o každý bod. Domáci: D. Grenčík 3,5, J. Grenčík 2,5, I. Jacko 2, P. Baran 0,5/2 (striedal Šlachta 1,5/1), hostia: T. Kendera 4, Droppa 3, J. Veselovský 1, Mišík 0.

SCP Rbk B – Likavka 18:0
Vedúci SCP B Jozef Mišura vyzdvihol konsolidovaný výkon každého zo spoluhráčov aj napriek tomu, že súper už nemôže byť v prvej štvorke. Domáci: Plózer, Maga, Vilga a Mišura po 4,5, hostia: L. Lupták, R. Krpelan, Mil. Lupták a Slačka 0.

ŠKST Rbk F - Lisková B 8:10
Zápas paradoxov začal silným tlakom hostí, ktorí získali šesť bodov za sebou. Druhý tím znížil až na 6:8. O víťazovi rozhodol nervózny päťsetový duel B. Čabák – J. Demko. Domáci: B. Kasanický 3, Čabák a M. Kasanický po 2, Uličný 1, hostia: Klačko a J. Demko 3,5, T. Demko a Karník 1,5.

Turík – Ludrová B 3:15
O vyrovnanejšom priebehu stretnutia svedčí aj sedem päťsetových bitiek. Domáci: Joz. Krakovský 1+1wo/2, Kačalka 1, Božek a V. Murín 0, hostia: Močáry a Kaman 4,5, Pasch 3,5/1wo, Švoš 2,5.

7. LIGA
Menším prekvapením je tesná prehra lídra so štvrtým. Komjatná však nenastúpila v najsilnejšej zostave, príležitosť dostali ďalší. V ostatných zápasoch sa presadili favoriti. Určité problémy mali iba L. Sliače C v Bešeňovej. Jednoznačným ťahákom nasledujúceho kola bude súboj piatej L. Teplej s tretími L. Sliačmi C.
V 17. kole sa 17. 2. stretnú: Likavka B - Bešeňová B, Ludrová C - Komjatná, SCP Rbk D – SCP Rbk E, SCP Rbk C - Ivachnová, L. Teplá – L. Sliače C.

Ivachnová - L. Teplá 1:17
Sila hostí sa prejavila v plnej miere. Domáci: Mat. Krakovský 1, Lukáč, Baďo a Jur. Krakovský 0, hostia: J. Kačník, Šiška a Ľ. Fajta po 4,5, Šimalčík 3,5.

Komjatná - SCP Rbk D 8:10
Šťastena ukázala domácim odvrátenú tvár. „Remízu sme mohli získať v poslednej dvojhre. Hostia ukázali nesmiernu bojovnosť a túžbu po udržaní sa v prvej štvorici,“ hodnotil Vladimír Kováčik z Komjatnej. Domáci: Z. Cibulka ml. a M. Kováčik po 2,5, Kubas a Z. Cibulka st. po 1,5, hostia: Dančo a D. Gróf po 3, P. Hofman ml. a M. Gróf po 2.

Bešeňová B – L. Sliače C 7:11
Húževnatí domáci sa držali do stavu 3:4. Neskôr sa naplno presadil posilnený rival, ktorý chce hrať medzi najlepšími. Domáci: S. Vyšný, R. Kendera a O. Vyšný po 2, Zahradník 1, hostia: M. Gejdoš a A. Hlavatý ml. po 4,5, Brezňan 1,5, Dobrík 0,5.

Likavka B – Ludrová C 14:4
Predseda stolnotenisovej Likavky Miroslav Lupták bol s hrou a výsledkom spokojný: „Mladý tím dosiahol povinné víťazstvo. Či to však bude stačiť na prvú štvorku je otázne. Keď tam nebudeme, nič sa nestane. Chceme len, aby mladí chlapci ďalej poctivo trénovali a výsledky sa určite dostavia. V našom družstve dobre zahral Slačka, z hostí Macko. Po dvoch rokoch v našom drese nastúpil talentovaný Timko.“ Domáci: Slačka 4, M. Hlinka 3,5, P. Fajta 2, Bažík 2/0 (striedal L. Timko 2,5/0), hostia: F. Macko 2,5, D. Macko 1, M. Milan 0, P. Slimák 0,5/2 (striedal P Dutka 0/2).

SCP Rbk E – SCP Rbk C 5:13
Klubové derby sa skončilo podľa očakávania. Domáci: Juríček a Lubelan po 1,5, M. Koštial a Debnár po 1, hostia: Vilga a Maslo po 4,5, Mil. Hulej 4, Ondruš 0/2 (striedal Bartko 0/2).

–mš–

VI. LIGA
Po šestnástom kole sa zvýšil náskok vedúcej L. Porúbky, ktorá dokázala zvíťaziť v N. Boci, pred tretím Iľanovom B na päť bodov vďaka tomu, že ich stretnutie s rezervou Jamníka sa skončilo remízou, teda prakticky výsledkom, ktorý lídrovi najviac vyhovoval. Veľa môže v postupovej tajničke ozrejmiť už budúce kolo, v ktorom sa stretne L. Porúbka s rezervou Jamníka a tretie Iľanovo B privíta na svojich stoloch druhé mikulášske SOU. V prípade plného bodového zásahu vedúcej dvojice by sa boj o postup už odohrával len medzi ňou. Veľmi zaujímavá je aj situácia na opačnom konci tabuľky, L. Ján dokázal zvíťaziť v Dúbrave a priblížil sa k nej na rozdiel jediného bodu. Najdôležitejšie víťazstvo však dosiahli posledné Hybe B s P. Ľupčou. Zachovali si tak stále šance na záchranu, veľmi dôležitý bude ich duel v budúcom kole s Dúbravou.
V 17. kole sa 17. februára stretnú: Hybe B – Dúbrava, P. Ľupča – N. Boca, L. Porúbka – Jamník B, Iľanovo B – SOU L. Mikuláš A, Bobrovec B – Hybe A, Váhostav L. Hrádok A – L. Ján.

Dúbrava – L. Ján 8:10
Vo vyrovnanom stretnutí sa o výsledku rozhodovalo až v samom závere, keď za stavu 7:9 domáci Nemec znížil víťazstvom na Drahovským na rozdiel bodu, ale v poslednej dvojhre prehral Švec v päťsetovej dráme s Čurným ml. 2:3, a tak si najtesnejšie víťazstvo odniesli hostia, ktorí si za predvedený výkon body zaslúžili. Body– domáci: Nemec 4, Slačka 2,5, Štrba 1/2 (striedal Javorek 0/1), Švec 0,5, hostia: Fillo 3,5, Čurný st 2,5, Čurný ml. a Drahovský po 2.

SOU LM A – Bobrovec B 17:1
Jednoznačná záležitosť hostiteľov, ktorí vyhrali na sety presvedčivo 53:15. Bobrovčanom dovolili získaať jediný bod až za stavu 7:0. Aj keď hostia dokázali zohrať s domácimi hráčmi, okrem výborného Vrábela, vyrovnané sety, na lepší výsledok im to nestačilo. Body – domáci: J. Kalinay a Krajči po 4,5, Vrábel 4, Janovčík 3,5, Zvolenský 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Rak 1, A. Kusý 0, Lisý 0, Slaninka 0.

Jamník B – Iľanovo B 9:9
V dueli plnom zvratov viedli domáci už 8:2, ale Iľanovčania sa nevzdávali. Znížili na 8:6, domáci ešte viedli 9:6, no víťazný bod sa im už nepodarilo získať. Tromi víťazstvami dokázali hostia v posledných dvojhrách vybojovať remízu. Body – domáci: Haluška st. 3,5, Haluška ml. a Lazár po 2, Pavkovček 1,5, hostia: Gejdoš a Žiaran po 2,5, D. Kubo a Ostrovský po 2.

N. Boca – L. Porúbka 8:10
Vo veľkej dráme sa nakoniec zaslúžene tešili hostia, keď o ich úspechu prakticky rozhodla dvojica hráčov, stabilná opora Kočtúch a v tomto stretnutí výborne hrajúci J. Beňo, ktorí spolu získali až deväť bodov. Body – domáci: Mäsiar 2,5, Láni a Matejko po 2, I. Tréger 1,5, hostia: J. Beňo a Kočtúch po 4,5, Voštiar 1/2 (striedal Linský 0/1), Ondík 0.

Hybe A – Váhostav LH A 12:6
Domáci sa dobre pripravili, v úvode vyhrali obe štvorhry a potom boli stále lepším mužstvom a presvedčivo triumfovali. Body – domáci: J. Moravčík 4,5, Vrlík 3,5, Šmihula 2,5, Marušiak st. 1,5, hostia: Pasečiak 3, Bella, Bether a Choma po 1.

Hybe B – P. Ľupča 10:8
V dôležitom zápase rozhodli o najtesnejšom víťazstve domácich dva faktory , obe úvodné dvojhry a výborný výkon M. Moravčíka. Hoci hostia nastúpili v najsilnejšom zložení, na zisk bodov a predčasnú záchranu v súťaži to bolo málo. Body – domáci: M. Moravčík 4,5, M. Farbák a Janovčík st. po 2,5, Marušiak ml. 0,5, hostia: M. Hán 3, Noge a Peterec po 2, Kohút 1.

VII. LIGA
V najsledovanejšom stretnutí šestnásteho kola dokázal vedúci L. Peter až nečakane vysoko poraziť tretiu rezervu SOU L. Mikuláš, a tak vedúca dvojica odskočila od svojich prenasledovateľov na rozdiel štyroch bodov. Šesť kôl pred koncom sa zdá, že v hre o postup zostávajú dvaja najvážnejší kandidáti. Lepšia bilancia vzájomných stretnutí hovorí pre L. Peter. Pre ďalšiu dvojicu zostáva už len teoretická šanca zamiešať sa do boja o postup, lebo je veľmi nepravdepodobné, aby v posledných piatich majstrovských zápasoch, ktoré sú pred nimi, obe družstvá z čela tabuľky svoj náskok stratili. Ostatné tímy už len dohrávajú, a tak je málo pravdepodobné čakať z ich strany nejaký prekvapujúci výsledok, najmä keď dávajú možnosť hráčom, ktorí v doterajšom priebehu hrávali len sporadicky. V najbližšom kole bude zaujímavý najmä súboj Iľanova C s rezervou Z. Poruby. Hostia, ak nastúpia v základnej zostave, môžu domácich riadne potrápiť. Aj keď teraz dali šancu hráčom z lavičky, tí však výkonom celkom príjemne prekvapili a až nečakane jednoznačne zdolali rezervu ŠKST L. Mikuláš.
V 17. kole sa 17. februára stretnú: Hybe C – Iľanovo D, Squash B – L. Peter, SOU L. Mikuláš B – Bobrovec C, Iľanovo C – Z. Poruba B, Váhostav L. Hrádok B – Squash A, ŠKST L. Mikuláš B – voľno.

Iľanovo D – Squash A 4:14
Hostia potvrdili svojim výkonom rozdielne postavenie mužstiev v tabuľke. V dvojhrách im dokázal konkurovať iba Blcháč, čo bolo pre dosiahnutie lepšieho výsledku málo. Body – domáci: Blcháč 3,5, Gejdoš 0,5, Beťko 0, Demenčík 0, hostia: F.Martiak 4,5, M. Majerník 3,5, F. Bether a Orolín po 3.

Z. Poruba B – ŠKST LM B 17:1
Aj keď domáci opäť nastúpili s druhým sledom, boli jasne lepší a dovolili snaživým mladým Mikulášanom uhrať len jediný bod. Body – domáci: Brtáň, Stupka a Szarka po 4,5, Vadovický 1,5/1 (striedal Kamien 2/0), hostia: F. Vozár 1, L. Trizna 0, M. Trizna 0, M. Vozár 0.

Bobrovec C – Iľanovo C 8:10
Stretnutie sa vyvíjalo jasne v prospech hostí. Vyhrali obe štvorhry, viedli už 3:9, ale potom poľavili a nakoniec boli radi, že dosiahli aspoň najtesnejšie možné víťazstvo nad prekvapujúco dobre hrajúcimi hráčmi domáceho mužstva. Body – domáci: Slaninka 3, R. Kusý a Machaj po 2, M. Grajko 0/1 (striedal R. Grajko 1/2), hostia: Mikuláš 4,5, D. Kubo 2,5, Martiak a Šlauka po 1,5.

L. Peter – SOU LM B 14:4
Domáci dokonale využili výhodu vlastného prostredia. Aj keď v úvode prehrávali 1:2, dokázali deviatimi víťaznými dvojhrami v rade rozhodnúť o svojom až nečakane vysokom triumfe. Body – domáci: Schober 4,5, Nemsila 3,5, Lojdl a Volf po 3, hostia: Zvolenský 2,5, Bubelíny 1, Mičuda 0,5, Vlha 0.

Hybe C – Squash B 12:6
Vyváženejší hráčsky káder zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo. Vyrovnané zápasy dokázala z hostí zohrať len bodujúca dvojica. Body – domáci: Mičev a Skaloš po 3,5, Dorčiak 3, Harman 2, hostia: Gross 3,5, Fekete 2,5, Dudráková 0, Kusý 0.

Váhostav L.Hrádok B – voľno

Inzercia - Tlačové správy

 1. Hudbou proti holorubom.
 2. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
 3. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 4. Ako sa mení dynamika firiem?
 5. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 6. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Behind every successful business lies a set of skilled people
 2. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 3. Ako sa mení dynamika firiem?
 4. Hudbou proti holorubom.
 5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 6. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 7. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 11 497
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 438
 3. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 9 095
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 8 859
 5. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 8 826
 6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 7 987
 7. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 624
 8. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 280
 9. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 6 304
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 008
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Pozrite si MY športujeme.


5 h

Na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši opravujú odvodnenie.


TASR 5 h
Očkovanie vakcínou Sputnik V v Žiline.

Vakcinačné centrum Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku aktuálne denne zaočkuje proti ochoreniu COVID-19 v priemere 500 občanov.


SITA 17 h
Podvodník pomohol vybrať peniaze Handlovčanovi z bankomatu.

Ružomberská polícia rieši prípad podvodu, ktorého obeťou sú dve Ružomberčanky, jedna vo veku 50, druhá 67 rokov.


12. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


21 h

Jozef Morgoš taký úspech nečakal.


4 h

Cestovanie so zbojníkmi, prejazd Chmarošským viaduktom či Telgártska slučka. To všetko je pre ľudí veľkým lákadlom.


13. jún

Česť jeho pamiatke!


17 h

Už ste čítali?