Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

STOLNÝ TENIS

4. LIGA
V jedinej priamej konfrontácii liptovských a oravských tímov zdolal SCP Ružomberok rezervu D. Kubína. Historicky prvé víťazstvo v Liskovej zaznamenala Demänová. L. Sliače s ŠKST C a zachraňujúci sa L. Mikuláš s Ľubeľou hrali zhodne 9:9. Úspešná Demänová vymenila Ľubeľu na 7. priečke.
Program 18. kola, 23. 2.: Námestovo – SCP Rbk, ŠKST Rbk C – Rabča, D. Kubín B – HAKO L. Mikuláš, Ľubeľa – Hruštín, Lokca – Lisková, Demänová – L. Sliače.

Lisková – Demänová 8:10
Demänová mala výborný začiatok, keď viedla až o päť bodov. Liskovčania dokázali skorigovať na 5:7, ale rozbehnutý súper už nepripustil obrat a doviedol zápas do víťazného konca. Dôležitou sa ukázala prvá štvorhra, kde pár Jurkovič – Jedlička prehrával 0:2, nakoniec však hostia súboj otočili. Vynikajúco zahral Jedlička, ktorý zakončil rozhodujúci set dvoma nechytateľnými bekhendmi. Domáci: Šeffer 3,5, Karlík 2, Janík 1,5, Lauko 0/2 (striedal Klačko 1/1), hostia: Mažári 3, M. Jurkovič st. 2,5/1 (striedal Jedlička 0,5/1), Boča a Košík po 2.

SCP Rbk – D. Kubín B 14:4
Zápas bol pomerne vyrovnaný len do stavu 4:2. Domáci: Dlutko 4,5, Mir. Hulej 4, M. Švento 3, Šošovec 1,5/2 (striedal Maga 1/0), hostia: Sitár 2,5, Ligas 1,5, Bódi a Zaťka 0.

HAKO LM – Ľubeľa 9:9
Domáci: I. Trizna 3,5, Lukašík 2,5, B. Jakubovič a Vyparina po 1,5, hostia: Humený 3, B. Oravec, Rojček a Kandera po 2.

Ostatné výsledky: Rabča – Námestovo 14:4, Hruštín – Lokca 6:12, L. Sliače – ŠKST Ružomberok C 9:9.

5. LIGA

Prekvapením kola je prehra druhého Jamníka na stoloch ŠKST E. Najmladší tím súťaže sa favorita nezľakol a tri body ostali v Ružomberku. Zmierlivo skončil najdramatickejší duel v Smrečanoch/Žiari, kde zavítala Ľubeľa B. Prvé Iľanovo nemalo žiadne problémy na pôde poslednej Ľubele C a ŠKST D deklasovalo nováčika zo Z. Poruby. Rovnaké výhry 13:5 si na svoje konto pripísali B. Potok a Černová B. O jedno miesto vyššie sa posunuli ŠKST E a B. Potok.
V 18. kole sa 24. februára stretnú: Iľanovo - Smrečany/Žiar, Ľubeľa B – Ľubochňa, B. Potok B – ŠKST Rbk D, Z. Poruba – ŠKST Rbk E, Jamník – Černová B, Ludrová – Ľubeľa C.

ŠKST Rbk E – Jamník 11:7
Juniorom nevyšla ani jedna štvorhra, ale po kompaktnom výkone v singloch zaslúžene triumfovali. Domáci: Budvesel, Bucha, M. Jurkovič ml. po 3, Šnauko 2, hostia: Beňo 4,5, Slivka 1,5, Fajmon 0,5, M. Haluška st. 0,5/1 (striedal P. Veselovský 0/3).

Smrečany/Žiar – Ľubeľa B 9:9
Vo štvorhrách mali navrch domáci, potom sa bojovalo až do poslednej loptičky. Štvorhodinová dráma vyvrcholila dvoma bodmi hráčov Ľubele. Domáci: Dzúrik a Laučík po 2,5, Križian 2, Dzuroška 1,5, P. Kováč 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Humený a D. Hrnčiar po 4, Švec 1, Oško 0, Zubaj 0 (hral len štvorhru).

Ľubeľa C – Iľanovo 4:14
V podstate už istý štvrtoligista hral perfektne. Domáci bojovník J. Urban mal na dosah štyri body, v piatom sete ale prehral s T. Demenčíkom a Šunom smolne 11:13. Domáci: J. Urban 2, D. Urban a T. Gejdoš po 1, Vrbenský 0, hostia: T. Demenčík a Šuna po 4,5, Joz. Janovčík ml. 3,5, Wosiňský 1,5.

Černová B – Ludrová 13:5
Výsledok odzrkadľuje postavenie tímov v tabuľke. Domáci: M. Kmeť 4,5, R. Šulík 3,5, Frolo 1,5/1 (striedal Ondruška 2,5/0), Mojš 1, hostia: Bebjak a J. Cibulka po 2, L. Milan 1, Pasch 0.

Ľubochňa – B. Potok 5:13
V základe domácich nastúpil po dlhšej prestávke známy veterán Voj. Olos st; v tíme víťaza dostal príležitosť talentovaný dorastenec T. Kendera a nesklamal. Domáci: Okáľ 3, Chyla a Voj. Olos ml. po 1, Voj. Olos st. 0, hostia: A. Kendera, Jantoš a R. Haluška po 3,5, T. Kendera 2,5.

ŠKST Rbk D – Z. Poruba 16:2
Nováčik dotiahol z 3:0 na 3:2, čím aj skončil. Domáci: Dittrych a Hatala po 4,5, A. Cheben a Bystričan po 3,5, hostia: Betcher a Bukas po 1, Čupka a Lehotský 0.


6. LIGA
V 17. kole súperili medzi sebou mužstvá prvej štvorky. Rezerva SCP remizovala v Liskovej a Ludrová B podľahla ŠKST F. Poradie na 2.-4. sa tým neuveriteľne vyrovnalo a o aktuálnom poradí musel rozhodnúť až väčší počet bodov zo vzájomných stretnutí. Lisková B získala v štyroch z týchto zápasov 9 bodov, ŠKST F osem a Ludrová B sedem. Najdôležitejší zápas sa hral v Turíku, kde zvíťazilo ŠKST G a je už zachránené. Neúspešní domáci sa baráži s B. Potokom B pravdepodobne nevyhnú, v závere základnej časti zavítajú totiž na stoly ŠKST F a odtiaľ sa body nevozia.
Posledné – 18. kolo základnej časti, 24. februára: B. Potok B - ŠKST Rbk G, L. Sliače B – Likavka, Bešeňová – Lisková B, SCP Rbk B – Ludrová B, ŠKST Rbk F – Turík.

B. Potok B – L. Sliače B 5:13
Hlavnou postavou inak priemerného stretnutia bol T. Kendera, ktorý hral v sobotu 5. ligu. Z hostí prekvapili A. Hlavatý ml. a Brezňan. Domáci: T. Kendera 4, Droppa 1, J. Veselovský a Mišík 0, hostia: A. Hlavatý ml. a M. Antol po 3,5, A. Hlavatý st. 2,5, Brezňan 2/0 (striedal Mamojka 1,5/1).

Likavka – Bešeňová 8:10
V tíme hostí dostal šancu S. Vyšný z béčka. Po troch prehrách ho vystriedal skúsený I. Jacko a získal jeden z rozhodujúcich bodov. Domáci: Mir. Lupták 3, Bartánus a L. Lupták po 2, L. Timko 1, hostia: J. Grenčík 4,5, Šlachta 2,5, D. Grenčík 1,5, S. Vyšný 0/3 (striedal I. Jacko 1,5/0).

ŠKST Rbk F – Ludrová B 12:6
Po dvojhrách bolo vyrovnané, v ďalšom priebehu už dominovali domáci. Rivalovi citeľne chýbal chorý B. Močáry. Domáci: B. Kasanický 3,5, M. Kasanický 3,5/0 (striedal Húšťa 0/1), Čabák 3, Uličný 2, hostia: Pasch 4,5, Kaman 1,5, Švoš a P. Milan 0.

Turík – ŠKST Rbk G 7:11
Koniec zápasu pravdy Turíčanom vôbec nevyšiel. Podstatnou mierou sa o to pričinil výborný M. Jurkovič. Domáci: J. Švento 3,5, Božek 2,5, Joz. Krakovský 1, Kačalka 0, hostia: M. Jurkovič ml. 4,5, Kupčíková 2,5, Bucha a Šnauko po 2.


7. LIGA
Hitom víkendu bol súboj L. Teplá – L. Sliače C, v ktorom sa hralo o jednu miestenku v prvej štvorke. Vo vynikajúcom stretnutí sa súperi ťahali o každý bod. Deľba bodov definitívne odsunula L. Teplú do nadstavby o 5. až 8. miesto. Posledné zápasy základnej časti spária dvojice prvého kola play-off.
Program 18. kola, 24. 2.: Bešeňová B – L. Teplá, L. Sliače C - SCP Rbk C, Ivachnová – SCP Rbk D, SCP Rbk E – Ludrová C, Komjatná – Likavka B.

L. Teplá – L. Sliače C 9:9
Za stavu 8:9 otočil V. Šimalčík duel s mladým Hlavatým a súperi sa rozišli s remízou. Domáci: J. Kačník 4,5, Šiška, Ľ. Fajta a Šimalčík po 1,5, hostia: Brezňan a M. Gejdoš po 3, A. Hlavatý ml. 2, Mamojka 1.

Ludrová C – Komjatná 0:18
Ostrieľaný líder stratil len dva sety. Domáci: M. Milan, D. Macko, P. Slimák a F. Macko 0, hostia: Z. Cibulka st; V. Kováčik a Z. Cibulka ml. po 4,5, M. Kováčik 2,5/0 (striedal Kubas 2/0).

Bešeňová B – Likavka B 11:7
Po prvej sérii viedli domáci 4:2, neskôr i 7:3. Bojovný súper znížil ešte na 8:7, ale to bolo z jeho strany všetko. Domáci: S. Vyšný 3,5, R. Kendera 3, O. Vyšný 2,5, F. Grenčík 0,5/3 (striedal Zahradník 1/0), P. Baran 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Tkáč 4, L. Timko 2, Slačka 0/2 (striedal M. Hlinka 0/2), P. Fajta 1.

SCP Rbk C – Ivachnová 18:0
O prevahe víťazov svedčí iba päť prehratých setov. Domáci: Maslo, Vilga a P. Koštial po 4,5, Ondruš 4, Mil. Hulej 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Mat. Krakovský, Baďo, Lukáč a Jur. Krakovský 0.

SCP Rbk D – SCP Rbk E 16:2
Predpokladaný výsledok záverečnej klubovej predohrávky. Domáci: P. Hofman ml. 4,5, Dančo a D. Gróf po 4, M. Gróf 3, P. Hofman st. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Debnár 1, Juríček 0,5, Švidroň a M. Koštial 0, Lubelan 0,5 (hral len štvorhru).

-mš-


VI. LIGA
Do trháku sa na čele dostala L. Porúbka, ktorá po víťazstve nad rezervou Jamníka a prehre druhého mikulášskeho SOU A na stoloch tretieho Iľanova B zvýšila svoj náskok na štyri body. Už budúce kolo môže o šanciach jednotlivých tímov na medailové umiestnenia veľa napovedať, líder zavíta k druhému a tretieho čaká ťažký zápas s áčkom Hýb A. Prípadné víťazstvo L. Porúbky by z nej už prakticky urobilo takmer istého víťaza súťaže. Zaujímavý je aj boj na opačnom konci. Urputne sa hrá o záchranu a zdá sa, že odpútať sa z poslednej priečky bude pre rezervu Hýb naozaj ťažké. Šlágrom budúceho kola v záchranárskych prácach bude duel L. Jána s rezervou Bobrovca, v ktorom je ťažko dopredu hľadať favorita, lebo v prípade nastúpenia Zúbeka v drese hostí je ich sila nepomerne väčšia, ako keď sú bez neho.
V 18. kole sa 25. februára stretnú: Dúbrava – Váhostav L. Hrádok A, L. Ján – Bobrovec B, Hybe A – Iľanovo B, SOU L. Mikuláš A – L. Porúbka, Jamník B – P. Ľupča, N. Boca – Hybe B.

Hybe B – Dúbrava 7:11
V drese hostí po dlhšom pôste opäť zabral Javorek, a keďže nesklamal ani B. Kubík, ktorý mal v dúbravskom tíme premiéru, dôležité stretnutie o udržanie sa skončilo zaslúženým víťazstvom hostí. Body domáci: M. Moravčík 3,5, M. Farbák 1,5, Janovčík st. a Marušiak ml. po 1, hostia: B. Kubík 3,5, Javorek 3, Nemec 2,5, Slačka 2.

P. Ľupča – N. Boca 12:6
Ľupčania vyhrali obe štvorhry, v ďalšom priebehu dominovala dvojica M. Hán a Noge. Domáci svoj náskok z úvodu ešte zvýšili a nečakane ľahko zdolali papierovo favorizovaných hostí. Body – domáci: M. Hán 4,5, Noge 3,5, Kohút 2, Peterec 1,5, V. Hán 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Mäsiar a I. Tréger po 2, Láni a Matejko po 1.

L. Porúbka – Jamník B 11:7
Domáci dokonale využili fakt, že za hostí nenastúpili Haluškovci. Dokázali vyhrať obe štvorhry a ponúknutú šancu už nepustili z rúk. V závere mohli striedať svojho najlepšieho hráča Kočtúcha Linským. Body – domáci: J. Beňo, Ondík a Voštiar po 2,5, Kočtúch 2,5/0 (striedal Linský 1/1), hostia: Berník, Dzuriak a Pavkovček po 2, Lazár 1.

Iľanovo B – SOU LM A 13:5
Iľanovčanom vyšiel úvod, viedli už 7:0 a držali taktovku pevne vo svojich rukách. Za predvedenú hru si prekvapujúco vysoký triumf zaslúžili. Body – domáci: Žiaran 4,5, D. Kubo a Motrinec po 3,5, Ostrovský 1,5, hostia: Janovčík a J. Kalinay po 2, Vrábel 1, Krajči 0.

Bobrovec B – Hybe A 7:11
Hostia tvorili vyrovnanejší kolektív. Vo vzájomnej konfrontácii jedničiek vyšiel víťazne Moravčík, ktorý pripravil Zúbekovi prvú prehru a bolo o ich spravodlivom úspechu prakticky rozhodnuté. Body – domáci: Zúbek 3, Rak 2, A. Kusý a Lisý po 1, hostia: J. Moravčík 4,5, Šmihula 3,5, Marušiak st. 2,5, Vrlík 0,5.

Váhostav LH – L. Ján 13:5
Jánčania viedli po vyrovnaných štvorhrách 1:2, no domáci dokázali vyhrať nasledujúcich sedem duelov a osud duelu bol spečatený. O prevahe Hrádočanov svedčí aj pomer setov 44:26. Body – domáci: Bether a Pasečiak po 4,5, Bella 3, Choma 1, hostia: Fillo 2, Čurný st. a Drahovský po 1,5, Čurný ml. 0.


VII. LIGA
Vedúca dvojica nezaváhala a udržiava si štvorbodový odstup na vrchole tabuľky. O svoje víťazstvo museli tvrdo bojovať hráči Iľanova C s rezervou Z. Poruby. Ktovie ako by sa stretnutie skončilo, ak by hostia nastúpili v kompletnom zložení. Svojím výkonom v dueli s Hybami C milo prekvapilo mladé Iľanovo D, ktoré nečakane uhralo remízu. Zdá sa, že o tom, kto postúpi, bude rozhodovať už len skutočnosť, či prvý L. Peter nezakopne. Ak obe mužstvá zostávajúce stretnutia vyhrajú, v prípade rovnosti bodov je na tom lepšie práve L. Peter, vzájomná bilancia zo stretnutí s Iľanovom C hovorí v jeho prospech. Zaujímavý je aj súboj o bronzovú priečku, keď v budúcom kole nedokážu Hybe C na stoloch L. Petra zabodovať a rezerva SOU zvíťazí v Z. Porube, bude už aj tu pomerne jasnejšia situácia. Ostatné družstvá už súťaž len dohrávajú a výsledky jednotlivých zápasov najviac ovplyvňuje to, v akom zložení nastupujú.
V 18. kole sa 25. februára stretnú: Iľanovo D – Váhostav L. Hrádok B, Squash A – ŠKST L. Mikuláš B, Z. Poruba B – SOU L. Mikuláš B, Bobrovec C – Squash B, L. Peter – Hybe C, Iľanovo C - voľno

Hybe C – Iľanovo D 9:9
Hostia svojim výkonom zaskočili favorizovaných domácich, keď nikto nedokázal poraziť Gejdoša, ktorému dobre sekundoval Blcháč. Zrodila sa prekvapujúca remíza, ktorá je úspechom mladého kolektívu iľanovského déčka. Body – domáci: Harman 3,5, Mičev a Skaloš po 2, Dorčiak 1,5, hostia: Gejdoš 4,5, Blcháč 3,5, Beťko 1, Král 0.

Squash B – L. Peter 1:17
Aj keď hostia nenastúpili v najsilnejšom zložení boli jasne lepší. Za predvedený výkon si vysoké víťazstvo zaslúžili. Body – domáci: Fekete 1, Gross 0, Dudráková 0, Kusý 0, hostia: Drugaj, Schober a Volf po 4,5, Nemsila 3,5.

SOU LM B – Bobrovec C 15:3
Mikulášania začali volnejšie a po vyrovnaných štvorhrách viedli 3:2 a 6:3, ale potom zvýšili obrátky a snaživému súperovi už nedovolili do konca získať ani jeden bod. Body – domáci: Mičuda a Zvolenský po 4,5, Bubelíny 4, Pilarčík 1/2 (stredal K. Kalinay 1/0), hostia: R. Kusý a Slaninka po 1,5, R. Grajko 0, Machaj 0.

Iľanovo C – Z. Poruba B 11:7
V stretnutí veľmi dobrej úrovne rozhodli o víťazstve domácich hlavne dve skutočnosti, výborný výkon D. Kuba a obdivuhodná bojovnosť zvyšku kádra, keď dokázali vyhrať štyri päťsetové zápasy z piatich. Body – domáci: D. Kubo 4, Martiak a Wosiňski po 2,5, V. Šlauka 2, hostia: Lehotský a Tomčík po 3,5, Brtáň 0, Szarka 0/2 (striedal Stupka 0/2).

Váhostav LH B – Squash A 7:11
Hrádočania nastúpili bez Šikulaja, hostia bez F. Martiaka. Najlepšieho hráča domácich nedokázali Oláh s Janekom nahradiť, a tak si body odniesol vyrovnanejší kolektív hostí. Body – domáci: Cupra a Šlosár po 3,5, Oláh 0, Janek 0, hostia: F. Betcher a M. Majerník po 3,5, B. Majerník a Orolím po 2.

ŠKST LM B – voľno

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 9. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 10. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 29 712
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 27 049
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 083
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 424
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 541
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 118
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 492
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 447
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 304
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 950
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Odišla jednotka, príležitosť pre Ivana Krajčírika

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

Ivan Krajčírik v zelenom

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Testovanie v Demänovej na záchytnom parkovisku je rýchle, bez čakania na výter aj na výsledok testu.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Prehľad: Kde sa môžete dať otestovať

Ľudia môžu využiť aj testovacie miesta v blízkom okolí.

Už ste čítali?