Pondelok, 3. október, 2022 | Meniny má Stela

STOLNÝ TENIS

4. LIGA
V jedinej priamej konfrontácii liptovských a oravských tímov zdolal SCP Ružomberok rezervu D. Kubína. Historicky prvé víťazstvo v Liskovej zaznamenala Demänová. L. Sliače s ŠKST C a zachraňujúci sa L. Mikuláš s Ľubeľou hrali zhodne 9:9. Úspešná Demänová vymenila Ľubeľu na 7. priečke.
Program 18. kola, 23. 2.: Námestovo – SCP Rbk, ŠKST Rbk C – Rabča, D. Kubín B – HAKO L. Mikuláš, Ľubeľa – Hruštín, Lokca – Lisková, Demänová – L. Sliače.

Lisková – Demänová 8:10
Demänová mala výborný začiatok, keď viedla až o päť bodov. Liskovčania dokázali skorigovať na 5:7, ale rozbehnutý súper už nepripustil obrat a doviedol zápas do víťazného konca. Dôležitou sa ukázala prvá štvorhra, kde pár Jurkovič – Jedlička prehrával 0:2, nakoniec však hostia súboj otočili. Vynikajúco zahral Jedlička, ktorý zakončil rozhodujúci set dvoma nechytateľnými bekhendmi. Domáci: Šeffer 3,5, Karlík 2, Janík 1,5, Lauko 0/2 (striedal Klačko 1/1), hostia: Mažári 3, M. Jurkovič st. 2,5/1 (striedal Jedlička 0,5/1), Boča a Košík po 2.

SCP Rbk – D. Kubín B 14:4
Zápas bol pomerne vyrovnaný len do stavu 4:2. Domáci: Dlutko 4,5, Mir. Hulej 4, M. Švento 3, Šošovec 1,5/2 (striedal Maga 1/0), hostia: Sitár 2,5, Ligas 1,5, Bódi a Zaťka 0.

HAKO LM – Ľubeľa 9:9
Domáci: I. Trizna 3,5, Lukašík 2,5, B. Jakubovič a Vyparina po 1,5, hostia: Humený 3, B. Oravec, Rojček a Kandera po 2.

Ostatné výsledky: Rabča – Námestovo 14:4, Hruštín – Lokca 6:12, L. Sliače – ŠKST Ružomberok C 9:9.

5. LIGA

Prekvapením kola je prehra druhého Jamníka na stoloch ŠKST E. Najmladší tím súťaže sa favorita nezľakol a tri body ostali v Ružomberku. Zmierlivo skončil najdramatickejší duel v Smrečanoch/Žiari, kde zavítala Ľubeľa B. Prvé Iľanovo nemalo žiadne problémy na pôde poslednej Ľubele C a ŠKST D deklasovalo nováčika zo Z. Poruby. Rovnaké výhry 13:5 si na svoje konto pripísali B. Potok a Černová B. O jedno miesto vyššie sa posunuli ŠKST E a B. Potok.
V 18. kole sa 24. februára stretnú: Iľanovo - Smrečany/Žiar, Ľubeľa B – Ľubochňa, B. Potok B – ŠKST Rbk D, Z. Poruba – ŠKST Rbk E, Jamník – Černová B, Ludrová – Ľubeľa C.

ŠKST Rbk E – Jamník 11:7
Juniorom nevyšla ani jedna štvorhra, ale po kompaktnom výkone v singloch zaslúžene triumfovali. Domáci: Budvesel, Bucha, M. Jurkovič ml. po 3, Šnauko 2, hostia: Beňo 4,5, Slivka 1,5, Fajmon 0,5, M. Haluška st. 0,5/1 (striedal P. Veselovský 0/3).

Smrečany/Žiar – Ľubeľa B 9:9
Vo štvorhrách mali navrch domáci, potom sa bojovalo až do poslednej loptičky. Štvorhodinová dráma vyvrcholila dvoma bodmi hráčov Ľubele. Domáci: Dzúrik a Laučík po 2,5, Križian 2, Dzuroška 1,5, P. Kováč 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Humený a D. Hrnčiar po 4, Švec 1, Oško 0, Zubaj 0 (hral len štvorhru).

Ľubeľa C – Iľanovo 4:14
V podstate už istý štvrtoligista hral perfektne. Domáci bojovník J. Urban mal na dosah štyri body, v piatom sete ale prehral s T. Demenčíkom a Šunom smolne 11:13. Domáci: J. Urban 2, D. Urban a T. Gejdoš po 1, Vrbenský 0, hostia: T. Demenčík a Šuna po 4,5, Joz. Janovčík ml. 3,5, Wosiňský 1,5.

Černová B – Ludrová 13:5
Výsledok odzrkadľuje postavenie tímov v tabuľke. Domáci: M. Kmeť 4,5, R. Šulík 3,5, Frolo 1,5/1 (striedal Ondruška 2,5/0), Mojš 1, hostia: Bebjak a J. Cibulka po 2, L. Milan 1, Pasch 0.

Ľubochňa – B. Potok 5:13
V základe domácich nastúpil po dlhšej prestávke známy veterán Voj. Olos st; v tíme víťaza dostal príležitosť talentovaný dorastenec T. Kendera a nesklamal. Domáci: Okáľ 3, Chyla a Voj. Olos ml. po 1, Voj. Olos st. 0, hostia: A. Kendera, Jantoš a R. Haluška po 3,5, T. Kendera 2,5.

ŠKST Rbk D – Z. Poruba 16:2
Nováčik dotiahol z 3:0 na 3:2, čím aj skončil. Domáci: Dittrych a Hatala po 4,5, A. Cheben a Bystričan po 3,5, hostia: Betcher a Bukas po 1, Čupka a Lehotský 0.


6. LIGA
V 17. kole súperili medzi sebou mužstvá prvej štvorky. Rezerva SCP remizovala v Liskovej a Ludrová B podľahla ŠKST F. Poradie na 2.-4. sa tým neuveriteľne vyrovnalo a o aktuálnom poradí musel rozhodnúť až väčší počet bodov zo vzájomných stretnutí. Lisková B získala v štyroch z týchto zápasov 9 bodov, ŠKST F osem a Ludrová B sedem. Najdôležitejší zápas sa hral v Turíku, kde zvíťazilo ŠKST G a je už zachránené. Neúspešní domáci sa baráži s B. Potokom B pravdepodobne nevyhnú, v závere základnej časti zavítajú totiž na stoly ŠKST F a odtiaľ sa body nevozia.
Posledné – 18. kolo základnej časti, 24. februára: B. Potok B - ŠKST Rbk G, L. Sliače B – Likavka, Bešeňová – Lisková B, SCP Rbk B – Ludrová B, ŠKST Rbk F – Turík.

B. Potok B – L. Sliače B 5:13
Hlavnou postavou inak priemerného stretnutia bol T. Kendera, ktorý hral v sobotu 5. ligu. Z hostí prekvapili A. Hlavatý ml. a Brezňan. Domáci: T. Kendera 4, Droppa 1, J. Veselovský a Mišík 0, hostia: A. Hlavatý ml. a M. Antol po 3,5, A. Hlavatý st. 2,5, Brezňan 2/0 (striedal Mamojka 1,5/1).

Likavka – Bešeňová 8:10
V tíme hostí dostal šancu S. Vyšný z béčka. Po troch prehrách ho vystriedal skúsený I. Jacko a získal jeden z rozhodujúcich bodov. Domáci: Mir. Lupták 3, Bartánus a L. Lupták po 2, L. Timko 1, hostia: J. Grenčík 4,5, Šlachta 2,5, D. Grenčík 1,5, S. Vyšný 0/3 (striedal I. Jacko 1,5/0).

ŠKST Rbk F – Ludrová B 12:6
Po dvojhrách bolo vyrovnané, v ďalšom priebehu už dominovali domáci. Rivalovi citeľne chýbal chorý B. Močáry. Domáci: B. Kasanický 3,5, M. Kasanický 3,5/0 (striedal Húšťa 0/1), Čabák 3, Uličný 2, hostia: Pasch 4,5, Kaman 1,5, Švoš a P. Milan 0.

Turík – ŠKST Rbk G 7:11
Koniec zápasu pravdy Turíčanom vôbec nevyšiel. Podstatnou mierou sa o to pričinil výborný M. Jurkovič. Domáci: J. Švento 3,5, Božek 2,5, Joz. Krakovský 1, Kačalka 0, hostia: M. Jurkovič ml. 4,5, Kupčíková 2,5, Bucha a Šnauko po 2.


7. LIGA
Hitom víkendu bol súboj L. Teplá – L. Sliače C, v ktorom sa hralo o jednu miestenku v prvej štvorke. Vo vynikajúcom stretnutí sa súperi ťahali o každý bod. Deľba bodov definitívne odsunula L. Teplú do nadstavby o 5. až 8. miesto. Posledné zápasy základnej časti spária dvojice prvého kola play-off.
Program 18. kola, 24. 2.: Bešeňová B – L. Teplá, L. Sliače C - SCP Rbk C, Ivachnová – SCP Rbk D, SCP Rbk E – Ludrová C, Komjatná – Likavka B.

L. Teplá – L. Sliače C 9:9
Za stavu 8:9 otočil V. Šimalčík duel s mladým Hlavatým a súperi sa rozišli s remízou. Domáci: J. Kačník 4,5, Šiška, Ľ. Fajta a Šimalčík po 1,5, hostia: Brezňan a M. Gejdoš po 3, A. Hlavatý ml. 2, Mamojka 1.

Ludrová C – Komjatná 0:18
Ostrieľaný líder stratil len dva sety. Domáci: M. Milan, D. Macko, P. Slimák a F. Macko 0, hostia: Z. Cibulka st; V. Kováčik a Z. Cibulka ml. po 4,5, M. Kováčik 2,5/0 (striedal Kubas 2/0).

Bešeňová B – Likavka B 11:7
Po prvej sérii viedli domáci 4:2, neskôr i 7:3. Bojovný súper znížil ešte na 8:7, ale to bolo z jeho strany všetko. Domáci: S. Vyšný 3,5, R. Kendera 3, O. Vyšný 2,5, F. Grenčík 0,5/3 (striedal Zahradník 1/0), P. Baran 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Tkáč 4, L. Timko 2, Slačka 0/2 (striedal M. Hlinka 0/2), P. Fajta 1.

SCP Rbk C – Ivachnová 18:0
O prevahe víťazov svedčí iba päť prehratých setov. Domáci: Maslo, Vilga a P. Koštial po 4,5, Ondruš 4, Mil. Hulej 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Mat. Krakovský, Baďo, Lukáč a Jur. Krakovský 0.

SCP Rbk D – SCP Rbk E 16:2
Predpokladaný výsledok záverečnej klubovej predohrávky. Domáci: P. Hofman ml. 4,5, Dančo a D. Gróf po 4, M. Gróf 3, P. Hofman st. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Debnár 1, Juríček 0,5, Švidroň a M. Koštial 0, Lubelan 0,5 (hral len štvorhru).

-mš-


VI. LIGA
Do trháku sa na čele dostala L. Porúbka, ktorá po víťazstve nad rezervou Jamníka a prehre druhého mikulášskeho SOU A na stoloch tretieho Iľanova B zvýšila svoj náskok na štyri body. Už budúce kolo môže o šanciach jednotlivých tímov na medailové umiestnenia veľa napovedať, líder zavíta k druhému a tretieho čaká ťažký zápas s áčkom Hýb A. Prípadné víťazstvo L. Porúbky by z nej už prakticky urobilo takmer istého víťaza súťaže. Zaujímavý je aj boj na opačnom konci. Urputne sa hrá o záchranu a zdá sa, že odpútať sa z poslednej priečky bude pre rezervu Hýb naozaj ťažké. Šlágrom budúceho kola v záchranárskych prácach bude duel L. Jána s rezervou Bobrovca, v ktorom je ťažko dopredu hľadať favorita, lebo v prípade nastúpenia Zúbeka v drese hostí je ich sila nepomerne väčšia, ako keď sú bez neho.
V 18. kole sa 25. februára stretnú: Dúbrava – Váhostav L. Hrádok A, L. Ján – Bobrovec B, Hybe A – Iľanovo B, SOU L. Mikuláš A – L. Porúbka, Jamník B – P. Ľupča, N. Boca – Hybe B.

Hybe B – Dúbrava 7:11
V drese hostí po dlhšom pôste opäť zabral Javorek, a keďže nesklamal ani B. Kubík, ktorý mal v dúbravskom tíme premiéru, dôležité stretnutie o udržanie sa skončilo zaslúženým víťazstvom hostí. Body domáci: M. Moravčík 3,5, M. Farbák 1,5, Janovčík st. a Marušiak ml. po 1, hostia: B. Kubík 3,5, Javorek 3, Nemec 2,5, Slačka 2.

P. Ľupča – N. Boca 12:6
Ľupčania vyhrali obe štvorhry, v ďalšom priebehu dominovala dvojica M. Hán a Noge. Domáci svoj náskok z úvodu ešte zvýšili a nečakane ľahko zdolali papierovo favorizovaných hostí. Body – domáci: M. Hán 4,5, Noge 3,5, Kohút 2, Peterec 1,5, V. Hán 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Mäsiar a I. Tréger po 2, Láni a Matejko po 1.

L. Porúbka – Jamník B 11:7
Domáci dokonale využili fakt, že za hostí nenastúpili Haluškovci. Dokázali vyhrať obe štvorhry a ponúknutú šancu už nepustili z rúk. V závere mohli striedať svojho najlepšieho hráča Kočtúcha Linským. Body – domáci: J. Beňo, Ondík a Voštiar po 2,5, Kočtúch 2,5/0 (striedal Linský 1/1), hostia: Berník, Dzuriak a Pavkovček po 2, Lazár 1.

Iľanovo B – SOU LM A 13:5
Iľanovčanom vyšiel úvod, viedli už 7:0 a držali taktovku pevne vo svojich rukách. Za predvedenú hru si prekvapujúco vysoký triumf zaslúžili. Body – domáci: Žiaran 4,5, D. Kubo a Motrinec po 3,5, Ostrovský 1,5, hostia: Janovčík a J. Kalinay po 2, Vrábel 1, Krajči 0.

Bobrovec B – Hybe A 7:11
Hostia tvorili vyrovnanejší kolektív. Vo vzájomnej konfrontácii jedničiek vyšiel víťazne Moravčík, ktorý pripravil Zúbekovi prvú prehru a bolo o ich spravodlivom úspechu prakticky rozhodnuté. Body – domáci: Zúbek 3, Rak 2, A. Kusý a Lisý po 1, hostia: J. Moravčík 4,5, Šmihula 3,5, Marušiak st. 2,5, Vrlík 0,5.

Váhostav LH – L. Ján 13:5
Jánčania viedli po vyrovnaných štvorhrách 1:2, no domáci dokázali vyhrať nasledujúcich sedem duelov a osud duelu bol spečatený. O prevahe Hrádočanov svedčí aj pomer setov 44:26. Body – domáci: Bether a Pasečiak po 4,5, Bella 3, Choma 1, hostia: Fillo 2, Čurný st. a Drahovský po 1,5, Čurný ml. 0.


VII. LIGA
Vedúca dvojica nezaváhala a udržiava si štvorbodový odstup na vrchole tabuľky. O svoje víťazstvo museli tvrdo bojovať hráči Iľanova C s rezervou Z. Poruby. Ktovie ako by sa stretnutie skončilo, ak by hostia nastúpili v kompletnom zložení. Svojím výkonom v dueli s Hybami C milo prekvapilo mladé Iľanovo D, ktoré nečakane uhralo remízu. Zdá sa, že o tom, kto postúpi, bude rozhodovať už len skutočnosť, či prvý L. Peter nezakopne. Ak obe mužstvá zostávajúce stretnutia vyhrajú, v prípade rovnosti bodov je na tom lepšie práve L. Peter, vzájomná bilancia zo stretnutí s Iľanovom C hovorí v jeho prospech. Zaujímavý je aj súboj o bronzovú priečku, keď v budúcom kole nedokážu Hybe C na stoloch L. Petra zabodovať a rezerva SOU zvíťazí v Z. Porube, bude už aj tu pomerne jasnejšia situácia. Ostatné družstvá už súťaž len dohrávajú a výsledky jednotlivých zápasov najviac ovplyvňuje to, v akom zložení nastupujú.
V 18. kole sa 25. februára stretnú: Iľanovo D – Váhostav L. Hrádok B, Squash A – ŠKST L. Mikuláš B, Z. Poruba B – SOU L. Mikuláš B, Bobrovec C – Squash B, L. Peter – Hybe C, Iľanovo C - voľno

Hybe C – Iľanovo D 9:9
Hostia svojim výkonom zaskočili favorizovaných domácich, keď nikto nedokázal poraziť Gejdoša, ktorému dobre sekundoval Blcháč. Zrodila sa prekvapujúca remíza, ktorá je úspechom mladého kolektívu iľanovského déčka. Body – domáci: Harman 3,5, Mičev a Skaloš po 2, Dorčiak 1,5, hostia: Gejdoš 4,5, Blcháč 3,5, Beťko 1, Král 0.

Squash B – L. Peter 1:17
Aj keď hostia nenastúpili v najsilnejšom zložení boli jasne lepší. Za predvedený výkon si vysoké víťazstvo zaslúžili. Body – domáci: Fekete 1, Gross 0, Dudráková 0, Kusý 0, hostia: Drugaj, Schober a Volf po 4,5, Nemsila 3,5.

SOU LM B – Bobrovec C 15:3
Mikulášania začali volnejšie a po vyrovnaných štvorhrách viedli 3:2 a 6:3, ale potom zvýšili obrátky a snaživému súperovi už nedovolili do konca získať ani jeden bod. Body – domáci: Mičuda a Zvolenský po 4,5, Bubelíny 4, Pilarčík 1/2 (stredal K. Kalinay 1/0), hostia: R. Kusý a Slaninka po 1,5, R. Grajko 0, Machaj 0.

Iľanovo C – Z. Poruba B 11:7
V stretnutí veľmi dobrej úrovne rozhodli o víťazstve domácich hlavne dve skutočnosti, výborný výkon D. Kuba a obdivuhodná bojovnosť zvyšku kádra, keď dokázali vyhrať štyri päťsetové zápasy z piatich. Body – domáci: D. Kubo 4, Martiak a Wosiňski po 2,5, V. Šlauka 2, hostia: Lehotský a Tomčík po 3,5, Brtáň 0, Szarka 0/2 (striedal Stupka 0/2).

Váhostav LH B – Squash A 7:11
Hrádočania nastúpili bez Šikulaja, hostia bez F. Martiaka. Najlepšieho hráča domácich nedokázali Oláh s Janekom nahradiť, a tak si body odniesol vyrovnanejší kolektív hostí. Body – domáci: Cupra a Šlosár po 3,5, Oláh 0, Janek 0, hostia: F. Betcher a M. Majerník po 3,5, B. Majerník a Orolím po 2.

ŠKST LM B – voľno

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň
 3. Druhý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 4. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 6. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 7. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 8. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 1. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň
 2. Druhý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
 4. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 5. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 6. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 7. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 8. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 1. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 6 660
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 849
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 5 073
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 744
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 923
 6. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 815
 7. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 393
 8. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma 2 084

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Opýtám sa R. R.
 2. Anna Miľanová: Rozpustné autá?
 3. Lubomir Zahora: Siroty miznú, nik nevie kam
 4. Miroslav Kocúr: Na každom, aj na ministrovi školstva záleží
 5. Za živé rieky: Rudava, rieka ktorá ožila
 6. Juraj Droba: Moderné školy na úrovni 21. storočia
 7. Stop alibizmu: Modlite sa s Putinom, aby Boh neexistoval – vy, schvaľovatelia ruskej agresie voči Ukrajine
 8. Štefan Vidlár: Servilňí servanťi Slováci
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 956
 2. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 7 723
 3. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 4 725
 4. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 4 158
 5. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 3 424
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 121
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 2 843
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 664
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Tatran ukazuje dobrú hru, ktorej však chýbajú góly. Tatran v červenom vs Dunajská Streda v žltom.

Fortunaligisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš si ani po 12. kole na svoj účet prvé tohtosezónne víťazstvo nepripísali, keď v sobotu (1. 10.) prehrali doma v Poprade s Dunajskou Stredou 0:1.


a 1 ďalší 5 h
Ilustračné

Liptovský Mikuláš je na energetickú krízu pripravený, potvrdila to hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


TASR 18 h

Ak sa pri covide zhorší stav, pohotovosť by pacienta nemala odmietnuť.


1. okt
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


30. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ak sa pri covide zhorší stav, pohotovosť by pacienta nemala odmietnuť.


1. okt

Nemecký koncern plánuje postaviť ďalšie gigafabriky.


1. okt

Pravidelná údržba vodnej nádrže je nariadená zákonom.


30. sep

Najviac nedostatkov zistili v Banskobystrickom kraji.


1. okt

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Opýtám sa R. R.
 2. Anna Miľanová: Rozpustné autá?
 3. Lubomir Zahora: Siroty miznú, nik nevie kam
 4. Miroslav Kocúr: Na každom, aj na ministrovi školstva záleží
 5. Za živé rieky: Rudava, rieka ktorá ožila
 6. Juraj Droba: Moderné školy na úrovni 21. storočia
 7. Stop alibizmu: Modlite sa s Putinom, aby Boh neexistoval – vy, schvaľovatelia ruskej agresie voči Ukrajine
 8. Štefan Vidlár: Servilňí servanťi Slováci
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 956
 2. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 7 723
 3. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 4 725
 4. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 4 158
 5. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 3 424
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 121
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 2 843
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 664
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu