Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

STOLNÝ TENIS

4. LIGA
Obrovské prekvapenie sa zrodilo na hornej Orave. V Námestove, ktoré bojuje už druhý rok o záchranu, privítali lídra a pripravili mu nečakanú, no celkom zaslúženú premiérovú prehru. Na Orave neuspeli ani Lisková s L. Mikulášom. Ľubeľa sa so suverénne posledným Hruštínom natrápila a vyhrala len najtesnejším rozdielom, Demänová podľahla tretím L. Sliačom. Druhé ŠKST C si pohralo s Rabčou a na mestského rivala stráca momentálne päť bodov. L. Mikuláš má pred sebou náročný záver súťaže, privíta Námestovo, potom sa predstaví v Rabči, doma si zmeria sily s SCP a všetko uzavrie v Ružomberku s ŠKST C.
Program 19. kola, 2. 3.: Demänová - ŠKST Rbk C, L. Sliače – Lokca, Lisková – Ľubeľa, Hruštín – D. Kubín B, HAKO L. Mikuláš – Námestovo, SCP Ružomberok – Rabča.

Námestovo - SCP Rbk 10:8
Vedúci tím mal trochu smoly, no prehrať aj tak nemal. Minimálne o bod viac sa čakalo od M. Šventu, ktorý viedol s F. Ptačinom 2:0 na sety a 10:8, dva mečbaly však nevyužil a prehral 2:3. Pod prehru hostí sa podpísali tiež nezvládnuté štvorhry. Formu Ružomberčanov preverí teraz nebezpečná Rabča. Domáci: Galčík 3,5, Ptačin a Migra po 2,5, Náhly 1,5, hostia: Dlutko 4, Mir. Hulej 2, M. Švento a Šošovec po 1.

ŠKST Rbk C – Rabča 15:3
Víťazné družstvo odplatilo súperovi najtesnejšiu prehru z prvého zápasu. Domáci: J. Kupčík st. a J. Kupčík ml. po 4,5, Budvesel 3,5, Lenčová 2,5.

Demänová – L. Sliače 7:11
V kvalitnom stretnutí zvíťazili výkonnostne vyrovnanejší hostia. Jeden bod stratila prekvapujúco ich jednotka M. Zezula. Domáci: Mažári 3,5, M. Jurkovič st. 3, Boča 0,5, Košík 0, hostia: Zezula 3,5, Mrva 3, Dvorský 2,5, Kajúch 2.

Ľubeľa - Hruštín 10:8
Domáci: B. Oravec, Kandera a Rojček po 3, Oško 1, hostia: Jašica 4,5, Mišánik a Žilinec po 1,5, J. Šeliga 0,5.

Ostatné výsledky: Lokca – Lisková 12:6, D. Kubín B – HAKO L. Mikuláš 11:7.


5. LIGA
Na čele nie je nič nového, ambicióznemu Iľanovu chýba k postupu do 4. ligy iba povestný krôčik. Z prvej trojky prehralo akurát ŠKST D, jeho nezdar v B. Potoku sa však veľmi neočakával. Dramatickejší je vývoj na chvoste. Posledná Ľubeľa C nezabodovala ani v Ludrovej a je už istým zostupujúcim. Pokoj nemajú ani lepšie postavené mužstvá, v prípade zostupu L. Mikuláša by sa z najvyššej súťaže Liptova porúčal aj predposledný, ktorým sú nateraz stolní tenisti Ľubochne. Na 9. a 10. mieste sú s navlas rovnakou bilanciou Ludrová a Z. Poruba. Úvodný vzájomný zápas týchto súperov skončil navyše tiež 9:9, odveta v Ludrovej v predposlednom kole bude preto viac ako zaujímavá.
V 19. kole sa 3. marca stretnú: Ludrová – Iľanovo, Ľubeľa C – Jamník, Černová B – Z. Poruba, ŠKST Rbk E – B. Potok, ŠKST Rbk D – Ľubeľa B, Ľubochňa - Smrečany/Žiar.

Jamník – Černová B 11:7
Zápas začal zmierlivými štvorhrami. Vo dvojhrách boli o niečo lepší domáci, čím si upevnili 2. priečku. Domáci: Slivka 3,5, Vondra 3, Fajmon 2,5, P. Veselovský 2, hostia: Ondruška 2,5, R. Šulík 2, Mojš 1,5, P. Šulík 1.

Iľanovo - Smrečany/Žiar 14:4
O výsledku súboja rozhodli vyrovnanejšie výkony Iľanova. Z piatich päťsetových bitiek vyhrali domáci tri. Domáci: Stankoviansky 4,5, T. Demenčík a Jozef Janovčík ml. po 3,5, Šuna 2,5, hostia: Dzuroška 2, Dzúrik a Križian po 1, P. Kováč 0/1 (striedal Laučík 0/3).

Ludrová - Ľubeľa C 14:4
Zostupujúce mužstvo znižovalo za stavu 5:0, 9:1, 10:2 a 13:3. Domáci: Bebjak 4,5, J. Cibulka a L. Milan po 3,5, Pasch 2/0 (striedal Kaman 0,5/2), hostia: J. Urban , Guoth, D. Urban a T. Gejdoš po 1.

Ľubeľa B – Ľubochňa 11:7
Bojovní hostia vyrovnali na 7:7, v poslednej sérii už nebodovali a body ostali v Ľubeli. Príjemne prekvapil 70-ročný Vojtech Olos st; z domácich vynikol D. Hrnčiar. Domáci: D. Hrnčiar 4,5, Zubaj a Švec po 2,5, Š. Oravec 1,5, hostia: Okáľ, Chyla a Voj. Olos st. po 2, Voj. Olos ml. 1.

B. Potok – ŠKST Rbk D 10:8
Belanom pomohol k víťazstvu dvojbodový náskok z prvej polovice. Druhá časť dramatického duelu skončila 4:4 a prekvapenie bolo na svete. Favorit nenastúpil v optimálnom zložení, čo však neznižuje kvality domácich. Domáci: Jantoš a R. Haluška po 4, F. Milan 1,5, A. Kendera 0,5, hostia: Dittrych a A. Cheben po 2,5, Hatala 2, Húšťa 0/3 (striedal Bystričan 1/0).

Z. Poruba - ŠKST Rbk E 4:14
Mladí hráči ŠKST boli lepším družstvom a zaslúžene zvíťazili. Domáci: Lehotský 2,5, Betcher 1,5, Bukas a Čupka 0, hostia: M. Jurkovič ml. 4,5, J. Kupčík ml. 4, Šnauko 2,5, Bucha 2/1 (striedala Kupčíková 1/0).


6. LIGA
Vo všetkých piatich stretnutiach 18. kola sa presadili favoriti. Doma uspeli celky z Ružomberka a L. Sliače, keď zdolali Likavku 13:5. Základnú časť vyhrala podľa očakávania rezerva SCP, ktorá si zopakuje posledný duel s Ludrovou B i v semifinále. Druhou dvojicou sú Lisková B a ŠKST F. Predposledný Turík sa zázraku na stoloch ŠKST F nedočkal a zostal v baráži, kde sa stretne s béčkom B. Potoka. Družstvá druhej štvorky čaká najpokojnejší život, nehrajú o postup ani o vypadnutie.
Prvé kolo nadstavby, 3. februára: skupina o 1.-4. miesto: SCP Rbk B - Ludrová B, Lisková B - ŠKST Rbk F, skupina o 5. –8. miesto: L. Sliače B – Likavka, Bešeňová – ŠKST Rbk G, o 9.-10. miesto: Turík – B. Potok B.

B. Potok B – ŠKST Rbk G 3:15
Nevyspytateľní hostia s prehľadom kontrolovali vývoj zápasu. Domáci: T. Kendera 2,5, Mišík 0,5, O. Veselovský a Čížik 0, hostia: Bucha 4,5, Šnauko 4, P. Kmeť 3,5, Kupčíková 3.

Bešeňová – Lisková B 6:12
Druhý tím tabuľky neponechal nič na náhodu, keď vyhral osem úvodných zápasov a bolo rozhodnuté. Domáci korigovali hrozivé skóre až potom. Domáci: J. Grenčík a P. Baran po 2, Šlachta a I. Jacko po 1, hostia: Klačko 4,5, T. Demko a Karník po 2,5, J. Demko 2,5/0 (striedal Daňo 0/2).

ŠKST Rbk F – Turík 17:1
Súboj tretieho s deviatym pripomínal hru mačky s myšou. Hosťom sa navyše zranil E. Božek, čo môže poznačiť ich výkon v náročnej baráži. Domáci: Čabák 4,5, B. Kasanický a M. Kasanický po 3,5+1wo/0, Uličný 3,5, hostia: V. Murín 1, Kačalka a Joz. Krakovský 0, Božek 0/2+2wo.

SCP Rbk B – Ludrová B 12:6
O plnom zisku víťaza základnej časti nebolo pochýb. Domáci: Plózer 4,5, Maga 3, Mišura 2,5, Vilga 2, hostia: Močáry 3,5, Švoš 2,5, P. Milan a L. Dutka 0.


7. LIGA
V záverečnom dejstve základnej časti sa rozhodovalo najmä o súperoch vedúceho dua v semifinále. Šlágrom kola bol duel L. Sliače C – SCP Ružomberok C (8:10). Prvá Komjatná sa nakoniec stretne práve s L. Sliačmi C a skutočnosťou je i nečakané klubové derby SCP C – SCP D. Najlepšie postavenie v druhej štvorke zvýhodňuje v play-off L. Teplú. Poslední dvaja sa na pôde SCP E stretnú opäť.
Program 1. kola play-off, 3. 3.: skupina o 1.-4. miesto: Komjatná - L. Sliače C, SCP Rbk C – SCP Rbk D, o 5.-8. miesto: L. Teplá – Ivachnová, Likavka B – Bešeňová B, o 9.-10. miesto: SCP Rbk E – Ludrová C.

Bešeňová B - L. Teplá 3:15
Skúsenejší hostia diktovali tempo hry a húževnatému súperovi veľa nedovolili. Aspoň dva body sa čakali od stabilného hráča domáceho áčka P. Barana. Domáci: S. Vyšný a P. Baran po 1, F. Grenčík 0/1 (striedal R. Kendera 1/2), O. Vyšný 0, hostia: J. Kačník a Ľ. Fajta po 4,5, Šimalčík 3,5, Šiška 2,5.

Komjatná – Likavka B 16:2
Šéf Komjatnej Vladimír Kováčik priznal, že súboje v play-off nebudú pre nich jednoduché: „Cieľ, ktorým bola účasť v prvej štvorke mužstvo splnilo. Potvrdilo ho povinným víťazstvom s Likavkou.“ Z hostí zabodoval iba nestarnúci Mil. Lupták. Domáci: M. Kováčik a Kubas po 4,5, V. Kováčik a Z. Cibulka ml. po 3,5, hostia: Mil. Lupták 2, Slačka, Hlinka a P. Fajta 0.

Ivachnová – SCP Rbk D 5:13
Pred záverom prvej série bolo 0:5 a hostia boli na koni. „Súper potvrdil svoje kvality i tretie miesto. Hostia majú veľmi dobrý tréningový proces, v ich herni sa to neustále točí. Nám kontakt s kvalitnými mužstvami chýba,“ dodal Milan Krakovský, predseda oddielu z Ivachnovej. Domáci: Mat. Krakovský a Juraj Krakovský po 2, Lukáč 1, Baďo 0, hostia: D. Gróf, Dančo a M. Gróf po 3,5, A. Oravec 2,5.

SCP Rbk E – Ludrová C 10:8
Stretnutie malo i napriek tomu, že išlo o duo posledných, nadpriemernú úroveň. Negatívom vyrovnaného duelu bolo hádzanie rakety jedným z hráčov domácich. Konečné skóre stanovil až záverečný zápas M. Koštial – D. Macko (3:0). Domáci: M. Koštial 3,5, Juríček 2,5, Debnár 2, Lubelan 1,5/1 (striedal Švidroň 0,5/2), hostia: Švoš 4, F. Macko a D. Macko po 2, P. Slimák 0.

-mš-


VI. LIGA
Šláger osemnásteho kola , stretnutie prvých dvoch mužstiev, sa po dramatickom boji skončil nerozhodne, čo viac vyhovuje lídrovi, ktorý si udržal pred svojím najväčším prenasledovateľom odstup štyroch bodov a priblížil sa k svojmu cieľu – postupu do vyššej súťaže. Oveľa zaujímavejší je boj o záchranu. Vo vyrovnanom dueli dokázal Bobrovec B zvíťaziť na stoloch L. Jána hlavne vďaka výbornému Zúbekovi a so svojím súperom si vymenili miesta v tabuľke. Posledné Hybe B prehrali v N. Boci a ich odstup od predposledného sa zvýšil na dva body. Dôležité víťazstvo zaznamenala aj Dúbrava s hrádockým Váhostavom. Tento zápas sa nevydarilo najproduktívnejšiemu hráčovi hostí Pasečiakovi, ktorý vyšiel v dvojhrách bodovo naprázdno. Boj o záchranu bude ešte zaujímavý, veď posledné tri mužstvá delia len tri body a každý nečakaný bodový zisk niektorého z nich môže poradie na konci ešte riadne zamiešať.
V 19. kole sa 3. marca stretnú: N. Boca – Dúbrava, Hybe B – Jamník B, P. Ľupča – SOU L. Mikuláš A, L. Porúbka – Hybe A, Iľanovo B – L. Ján, Bobrovec B – Váhostav L. Hrádok A.

Dúbrava – Váhostav LH A 10:8
Vo vyrovnanom stretnutí viedli Hrádočania 0:3, domáci otočili na 4:3, hostia potom ešte viedli 4:5 a 5:6. V zostávajúcich dvojhrách sa zrodilo päť päťsetových drám, z ktorých Dúbravčania vyhrali štyri, a to rozhodlo o ich najtesnejšom víťazstve. Body– domáci: Javorek, Kubík, Nemec po 3, Slačka 1, hostia: Bella 3,5, Bether 2,5, Choma 1,5, Pasečiak 0,5.

L. Ján – Bobrovec B 8:10
Jánčania prehrali obe štvorhry a tesný náskok hostí sa im už nepodarilo vyrovnať. Z úspechu v dramatickej partii sa nakoniec tešili šťastnejší hostia, ktorým maximálnou k úspechu mierou pomohol Zúbek. Body – domáci: Čurný st a Fillo po 3, Drahovský 2, Čurný ml. 0, hostia: Zúbek 4,5, Lisý 2,5, A. Kusý a Rak po 1,5.

Hybe A – Iľanovo B 8:10
Domáci nastúpili len v trojici, a tak začínali prakticky za stavu 0:5. Potom boli síce lepší, ale hostia dokázali v závere udržať najtesnejšie možné vedenie. Body – domáci: J. Moravčík 4,5, Šmihula 2,5, Vrlík 1, hostia: Gejdoš 2/1, Žiaran 2/1, Motrinec 1/2, Ostrovský 0/3, 5 x wo.

SOU LM A – L. Porúbka 9:9
Vo výbornom dueli boli bližšie k plnému bodovému zisku domáci. V úvode prehrávali 0:2 a 4:6, ale potom sa piatimi víťazstvami v rade ujali vedenia 9:6, ale hostia sa nevzdali a nakoniec vydreli remízu, ktorá má pre nich cenu zlata. Body – domáci: Janovčík a Vrábel po 3, Krajči 2, J. Kalinay 1, hostia: J. Beňo, Kováč a Kočtúch po 2,5, Voštiar 1,5.

Jamník B – P. Ľupča 12:6
Domáci vyhrali úvodné štvorhry a postupne svoje vedenie zvyšovali. Hosťom nemožno uprieť snahu a bojovnosť, no na Jamničanov nestačili, konečný výsledok spravodlivo odzrkadľuje pomer síl. Body – domáci: Haluška st. 4,5, Haluška ml. 3,5, Lazár 2,5, Vondra 1, Dzuriak 0,5 (hral len štvorhru), hostia: M. Hán 3, Peterec 2, Noge 1, Kohút 0.

N. Boca – Hybe B 13:5
Hostia hrajúci o udržanie bojovali, no na jasne lepších domácich nemali. Pomerne vysoké víťazstvo hostiteľov je úplne zaslúžené. Body – domáci: Láni 4,5, Matejko 3,5, I. Tréger 3, Mäsiar 2/1 (striedal Risík 0/1), hostia: M. Moravčík 2, Janovčík st. a Marušiak ml. po 1,5, M. Farbák 0.


VII. LIGA
Uplynulé kolo neprinieslo žiadne prekvapenia, prvý tím potvrdil svoje postavenie v stretnutí s ambicióznymi Hybami C. L. Peter bez väčších problémov zvíťazil a je už iba málo pravdepodobné, aby si v posledných troch majstrovských dueloch, ktoré ho ešte do konca súťaže čakajú, dal vziať celkový triumf, najmä keď z nich dva hrá na svojich stoloch, kde jasne dominuje. Líder doma ešte nestratil ani bod. Jeho najväčší konkurent mal voľno, takže vedúce družstvo mu odskočilo na rozdiel troch bodov. Ostatní dávajú podľa predpokladov príležitosť všetkým hráčom zo svojich súpisiek. Nejaké veľké prekvapenia sa v zostávajúcej časti súťaže očakávať veľmi nedajú, zaujímavý bude už len súboj o tretiu priečku, ktorú si zatiaľ rezerva SOU L. Mikuláš.
19. kole sa 3. marca stretnú: L. Peter – Iľanovo D, Hybe C – Bobrovec C, Squash B – Z. Poruba B, Iľanovo C – Squash A, ŠKST L. Mikuláš B – Váhostav L. Hrádok B, SOU L. Mikuláš B – voľno.

Iľanovo D – Váhostav LH B 9:9
Iľanovčania potvrdili zlepšenia a napriek nepriaznivému úvodu, keď prehrávali 0:2, dokázali vyrovnať na 5:5. Pred poslednou dvojhrou viedli, ale najlepší hráč hostí Šikulaj dokázal poraziť mladého Blcháča a vybojovať svojmu tímu aspoň remízu. Body – domáci: Blcháč 3, Beťko, Demenčík a Gejdoš po 2, hostia: Šikulaj 4,5, Šlosár 3,5, Cupra a Oláh 0,5.

Squash A – ŠKST LM B 15:3
Domáci začali pomerne vlažne, čo hostia v úvodných dvojhrách využili. Potom sa prejavila jasná prevaha hostiteľov, ktorí už súperovi dovolili uhrať iba jediný bod. Body – domáci: M. Majerník, F. Betcher a F. Martiak po 4, Orolím 3, hostia: M. Trizna 1,5, L. Trizna, M. Vozár a F. Vozár po 0,5.

Z. Poruba B – SOU LM B 4:14
V dobrej partii boli Porubčania vyrovnanejším rivalom ako ukazuje rezultát. O výraznom víťazstve Mikulášanov rozhodla ich vyššia efektivita v koncovkách setov. Body – domáci: Szarka 1,5, Brtáň a Vadovický po 1, Stupka 0, Kamien 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Mičuda a Zvolenský po 3,5, Vlha 3, K. Kalinay 3/0 (striedal Pilarčík 1/0).

Bobrovec C – Squash B 15:3
Bobrovčania podali jeden zo svojich najlepších výkonov. Až prekvapujúco jasne prevýšili súpera a celkom zaslúžene si pripísali jednoznačný triumf. Body – domáci: R. Kusý a Slaninka po 4,5, M. Machaj 3,5, Grajko 2,5, hostia: Fekete 2, Betherová 1, Kusý 0, Bučko 0.

L. Peter – Hybe C 13:5
Domáci nenechali nič na náhodu, v úvode vyhrali obe štvorhry a potom už dominovali. Za stavu 11:2 dali príležitosť hráčom z lavičky, ktorí svojimi výkonmi nesklamali a potvrdili vyrovnanosť celého kádra. Body – domáci: Volf 3,5, Lojdl 3/0 (striedal Kubica 1/0), Nemsila 2,5, Schober 2,5/1 (striedal Drugaj 0,5/1), hostia: Marušiak st. 3, Mičev a Skaloš po 1, Dorčiak 0.

Iľanovo C – voľno

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prehľad a automatizácia
 2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 3. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 4. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 5. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha
 8. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila
 1. Prehľad a automatizácia
 2. Dopyt v Bratislave mierne klesol, ceny však stále rástli
 3. Šéf PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách
 4. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
 5. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 6. Goralské folklórne slávnosti po prvýkrát priamo v horách
 7. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 8. Ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota?
 1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 10 076
 2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 7 540
 3. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 7 318
 4. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 6 292
 5. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 5 662
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 938
 7. Dobrá správa pre pacientov s cukrovkou 2 457
 8. Držanie peňazí na bežnom účte robí Slovákov chudobnejšími 1 883

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Vrchhora, priehrada Veľké Uherce
 2. Robert Štepaník: diel 72 - rubrika: moje najhranejšie v máji 2022
 3. Petronela Čellárová: Čo sa vlastne stalo
 4. Ján Valchár: Toto už je asi tretia svetová
 5. Vladimír Krátky: Ch o b o t i n y slovenské ( I. )
 6. Ingrid Tkáčiková: VšZP rodičom pre dieťa ,,naškrabká“ 30 eur ročne na strojček na zuby
 7. Tupou Ceruzou: Pohodoví fašisti
 8. Věra Tepličková: Sestry v akcii alebo Keď už blázinec, tak ako u nás v školstve
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 120 749
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 044
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 914
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 410
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 407
 6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 232
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 024
 8. Jozef Tittel: Psychológia investovania 2 640
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 44. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 2/3 - Skaza lode Karluk, 1913 - 1914
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Švošov, ilustračná foto.

Všetci traja účastníci 6. ligy z Liptova si pripísali v prvom kole novej sezóny víťazstvá.


Ján Svrček 7 h
Závažná Poruba v modrom sa v prvom kole ukázala v dobrom svetle.

Futbalisti zo Závažnej Poruby skončili v minulej sezóne v 4. lige poslední. Ale v tej novej, 5. lige, chcú ísť vyššie a za svojím cieľom si idú od prvého kola, v ktorom vyhrali vysoko a svojho súpera deklasovali 4:0.


10 h

Poznáme výhercov veľkej záhradkárskej súťaže.


11 h
Omladnutý káder L. Hrádku v zelenom.

V 4. lige, majstrovstvo regiónu sa mali predstaviť v prvom kole všetky tri liptovské celky. Napokon svoj zápas odohrali len futbalisti z Liptovského Hrádku, aj to v oklieštenej zostave a bez trénera.


12 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Takmer 90 km dlhá cyklotrasa vedie horským prostredím s výhľadmi na Kráľovu hoľu.


7. aug

Mesto v odvolaní spochybnilo výpoveď svedka.


14 h

Ani v oblastných futbalových súťažiach nebola núdza o zaujímavé zápasy.


a 1 ďalší 7. aug

Náklady za múku, ryžu alebo olej súpli prevádzkam o tristo percent.


17 h

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Vrchhora, priehrada Veľké Uherce
 2. Robert Štepaník: diel 72 - rubrika: moje najhranejšie v máji 2022
 3. Petronela Čellárová: Čo sa vlastne stalo
 4. Ján Valchár: Toto už je asi tretia svetová
 5. Vladimír Krátky: Ch o b o t i n y slovenské ( I. )
 6. Ingrid Tkáčiková: VšZP rodičom pre dieťa ,,naškrabká“ 30 eur ročne na strojček na zuby
 7. Tupou Ceruzou: Pohodoví fašisti
 8. Věra Tepličková: Sestry v akcii alebo Keď už blázinec, tak ako u nás v školstve
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 120 749
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 044
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 914
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 410
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 407
 6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 232
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 024
 8. Jozef Tittel: Psychológia investovania 2 640
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 44. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 2/3 - Skaza lode Karluk, 1913 - 1914

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu