Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

STOLNÝ TENIS

4. LIGA
Obrovské prekvapenie sa zrodilo na hornej Orave. V Námestove, ktoré bojuje už druhý rok o záchranu, privítali lídra a pripravili mu nečakanú, no celkom zaslúženú premiérovú prehru. Na Orave neuspeli ani Lisková s L. Mikulášom. Ľubeľa sa so suverénne posledným Hruštínom natrápila a vyhrala len najtesnejším rozdielom, Demänová podľahla tretím L. Sliačom. Druhé ŠKST C si pohralo s Rabčou a na mestského rivala stráca momentálne päť bodov. L. Mikuláš má pred sebou náročný záver súťaže, privíta Námestovo, potom sa predstaví v Rabči, doma si zmeria sily s SCP a všetko uzavrie v Ružomberku s ŠKST C.
Program 19. kola, 2. 3.: Demänová - ŠKST Rbk C, L. Sliače – Lokca, Lisková – Ľubeľa, Hruštín – D. Kubín B, HAKO L. Mikuláš – Námestovo, SCP Ružomberok – Rabča.

Námestovo - SCP Rbk 10:8
Vedúci tím mal trochu smoly, no prehrať aj tak nemal. Minimálne o bod viac sa čakalo od M. Šventu, ktorý viedol s F. Ptačinom 2:0 na sety a 10:8, dva mečbaly však nevyužil a prehral 2:3. Pod prehru hostí sa podpísali tiež nezvládnuté štvorhry. Formu Ružomberčanov preverí teraz nebezpečná Rabča. Domáci: Galčík 3,5, Ptačin a Migra po 2,5, Náhly 1,5, hostia: Dlutko 4, Mir. Hulej 2, M. Švento a Šošovec po 1.

ŠKST Rbk C – Rabča 15:3
Víťazné družstvo odplatilo súperovi najtesnejšiu prehru z prvého zápasu. Domáci: J. Kupčík st. a J. Kupčík ml. po 4,5, Budvesel 3,5, Lenčová 2,5.

Demänová – L. Sliače 7:11
V kvalitnom stretnutí zvíťazili výkonnostne vyrovnanejší hostia. Jeden bod stratila prekvapujúco ich jednotka M. Zezula. Domáci: Mažári 3,5, M. Jurkovič st. 3, Boča 0,5, Košík 0, hostia: Zezula 3,5, Mrva 3, Dvorský 2,5, Kajúch 2.

Ľubeľa - Hruštín 10:8
Domáci: B. Oravec, Kandera a Rojček po 3, Oško 1, hostia: Jašica 4,5, Mišánik a Žilinec po 1,5, J. Šeliga 0,5.

Ostatné výsledky: Lokca – Lisková 12:6, D. Kubín B – HAKO L. Mikuláš 11:7.


5. LIGA
Na čele nie je nič nového, ambicióznemu Iľanovu chýba k postupu do 4. ligy iba povestný krôčik. Z prvej trojky prehralo akurát ŠKST D, jeho nezdar v B. Potoku sa však veľmi neočakával. Dramatickejší je vývoj na chvoste. Posledná Ľubeľa C nezabodovala ani v Ludrovej a je už istým zostupujúcim. Pokoj nemajú ani lepšie postavené mužstvá, v prípade zostupu L. Mikuláša by sa z najvyššej súťaže Liptova porúčal aj predposledný, ktorým sú nateraz stolní tenisti Ľubochne. Na 9. a 10. mieste sú s navlas rovnakou bilanciou Ludrová a Z. Poruba. Úvodný vzájomný zápas týchto súperov skončil navyše tiež 9:9, odveta v Ludrovej v predposlednom kole bude preto viac ako zaujímavá.
V 19. kole sa 3. marca stretnú: Ludrová – Iľanovo, Ľubeľa C – Jamník, Černová B – Z. Poruba, ŠKST Rbk E – B. Potok, ŠKST Rbk D – Ľubeľa B, Ľubochňa - Smrečany/Žiar.

Jamník – Černová B 11:7
Zápas začal zmierlivými štvorhrami. Vo dvojhrách boli o niečo lepší domáci, čím si upevnili 2. priečku. Domáci: Slivka 3,5, Vondra 3, Fajmon 2,5, P. Veselovský 2, hostia: Ondruška 2,5, R. Šulík 2, Mojš 1,5, P. Šulík 1.

Iľanovo - Smrečany/Žiar 14:4
O výsledku súboja rozhodli vyrovnanejšie výkony Iľanova. Z piatich päťsetových bitiek vyhrali domáci tri. Domáci: Stankoviansky 4,5, T. Demenčík a Jozef Janovčík ml. po 3,5, Šuna 2,5, hostia: Dzuroška 2, Dzúrik a Križian po 1, P. Kováč 0/1 (striedal Laučík 0/3).

Ludrová - Ľubeľa C 14:4
Zostupujúce mužstvo znižovalo za stavu 5:0, 9:1, 10:2 a 13:3. Domáci: Bebjak 4,5, J. Cibulka a L. Milan po 3,5, Pasch 2/0 (striedal Kaman 0,5/2), hostia: J. Urban , Guoth, D. Urban a T. Gejdoš po 1.

Ľubeľa B – Ľubochňa 11:7
Bojovní hostia vyrovnali na 7:7, v poslednej sérii už nebodovali a body ostali v Ľubeli. Príjemne prekvapil 70-ročný Vojtech Olos st; z domácich vynikol D. Hrnčiar. Domáci: D. Hrnčiar 4,5, Zubaj a Švec po 2,5, Š. Oravec 1,5, hostia: Okáľ, Chyla a Voj. Olos st. po 2, Voj. Olos ml. 1.

B. Potok – ŠKST Rbk D 10:8
Belanom pomohol k víťazstvu dvojbodový náskok z prvej polovice. Druhá časť dramatického duelu skončila 4:4 a prekvapenie bolo na svete. Favorit nenastúpil v optimálnom zložení, čo však neznižuje kvality domácich. Domáci: Jantoš a R. Haluška po 4, F. Milan 1,5, A. Kendera 0,5, hostia: Dittrych a A. Cheben po 2,5, Hatala 2, Húšťa 0/3 (striedal Bystričan 1/0).

Z. Poruba - ŠKST Rbk E 4:14
Mladí hráči ŠKST boli lepším družstvom a zaslúžene zvíťazili. Domáci: Lehotský 2,5, Betcher 1,5, Bukas a Čupka 0, hostia: M. Jurkovič ml. 4,5, J. Kupčík ml. 4, Šnauko 2,5, Bucha 2/1 (striedala Kupčíková 1/0).


6. LIGA
Vo všetkých piatich stretnutiach 18. kola sa presadili favoriti. Doma uspeli celky z Ružomberka a L. Sliače, keď zdolali Likavku 13:5. Základnú časť vyhrala podľa očakávania rezerva SCP, ktorá si zopakuje posledný duel s Ludrovou B i v semifinále. Druhou dvojicou sú Lisková B a ŠKST F. Predposledný Turík sa zázraku na stoloch ŠKST F nedočkal a zostal v baráži, kde sa stretne s béčkom B. Potoka. Družstvá druhej štvorky čaká najpokojnejší život, nehrajú o postup ani o vypadnutie.
Prvé kolo nadstavby, 3. februára: skupina o 1.-4. miesto: SCP Rbk B - Ludrová B, Lisková B - ŠKST Rbk F, skupina o 5. –8. miesto: L. Sliače B – Likavka, Bešeňová – ŠKST Rbk G, o 9.-10. miesto: Turík – B. Potok B.

B. Potok B – ŠKST Rbk G 3:15
Nevyspytateľní hostia s prehľadom kontrolovali vývoj zápasu. Domáci: T. Kendera 2,5, Mišík 0,5, O. Veselovský a Čížik 0, hostia: Bucha 4,5, Šnauko 4, P. Kmeť 3,5, Kupčíková 3.

Bešeňová – Lisková B 6:12
Druhý tím tabuľky neponechal nič na náhodu, keď vyhral osem úvodných zápasov a bolo rozhodnuté. Domáci korigovali hrozivé skóre až potom. Domáci: J. Grenčík a P. Baran po 2, Šlachta a I. Jacko po 1, hostia: Klačko 4,5, T. Demko a Karník po 2,5, J. Demko 2,5/0 (striedal Daňo 0/2).

ŠKST Rbk F – Turík 17:1
Súboj tretieho s deviatym pripomínal hru mačky s myšou. Hosťom sa navyše zranil E. Božek, čo môže poznačiť ich výkon v náročnej baráži. Domáci: Čabák 4,5, B. Kasanický a M. Kasanický po 3,5+1wo/0, Uličný 3,5, hostia: V. Murín 1, Kačalka a Joz. Krakovský 0, Božek 0/2+2wo.

SCP Rbk B – Ludrová B 12:6
O plnom zisku víťaza základnej časti nebolo pochýb. Domáci: Plózer 4,5, Maga 3, Mišura 2,5, Vilga 2, hostia: Močáry 3,5, Švoš 2,5, P. Milan a L. Dutka 0.


7. LIGA
V záverečnom dejstve základnej časti sa rozhodovalo najmä o súperoch vedúceho dua v semifinále. Šlágrom kola bol duel L. Sliače C – SCP Ružomberok C (8:10). Prvá Komjatná sa nakoniec stretne práve s L. Sliačmi C a skutočnosťou je i nečakané klubové derby SCP C – SCP D. Najlepšie postavenie v druhej štvorke zvýhodňuje v play-off L. Teplú. Poslední dvaja sa na pôde SCP E stretnú opäť.
Program 1. kola play-off, 3. 3.: skupina o 1.-4. miesto: Komjatná - L. Sliače C, SCP Rbk C – SCP Rbk D, o 5.-8. miesto: L. Teplá – Ivachnová, Likavka B – Bešeňová B, o 9.-10. miesto: SCP Rbk E – Ludrová C.

Bešeňová B - L. Teplá 3:15
Skúsenejší hostia diktovali tempo hry a húževnatému súperovi veľa nedovolili. Aspoň dva body sa čakali od stabilného hráča domáceho áčka P. Barana. Domáci: S. Vyšný a P. Baran po 1, F. Grenčík 0/1 (striedal R. Kendera 1/2), O. Vyšný 0, hostia: J. Kačník a Ľ. Fajta po 4,5, Šimalčík 3,5, Šiška 2,5.

Komjatná – Likavka B 16:2
Šéf Komjatnej Vladimír Kováčik priznal, že súboje v play-off nebudú pre nich jednoduché: „Cieľ, ktorým bola účasť v prvej štvorke mužstvo splnilo. Potvrdilo ho povinným víťazstvom s Likavkou.“ Z hostí zabodoval iba nestarnúci Mil. Lupták. Domáci: M. Kováčik a Kubas po 4,5, V. Kováčik a Z. Cibulka ml. po 3,5, hostia: Mil. Lupták 2, Slačka, Hlinka a P. Fajta 0.

Ivachnová – SCP Rbk D 5:13
Pred záverom prvej série bolo 0:5 a hostia boli na koni. „Súper potvrdil svoje kvality i tretie miesto. Hostia majú veľmi dobrý tréningový proces, v ich herni sa to neustále točí. Nám kontakt s kvalitnými mužstvami chýba,“ dodal Milan Krakovský, predseda oddielu z Ivachnovej. Domáci: Mat. Krakovský a Juraj Krakovský po 2, Lukáč 1, Baďo 0, hostia: D. Gróf, Dančo a M. Gróf po 3,5, A. Oravec 2,5.

SCP Rbk E – Ludrová C 10:8
Stretnutie malo i napriek tomu, že išlo o duo posledných, nadpriemernú úroveň. Negatívom vyrovnaného duelu bolo hádzanie rakety jedným z hráčov domácich. Konečné skóre stanovil až záverečný zápas M. Koštial – D. Macko (3:0). Domáci: M. Koštial 3,5, Juríček 2,5, Debnár 2, Lubelan 1,5/1 (striedal Švidroň 0,5/2), hostia: Švoš 4, F. Macko a D. Macko po 2, P. Slimák 0.

-mš-


VI. LIGA
Šláger osemnásteho kola , stretnutie prvých dvoch mužstiev, sa po dramatickom boji skončil nerozhodne, čo viac vyhovuje lídrovi, ktorý si udržal pred svojím najväčším prenasledovateľom odstup štyroch bodov a priblížil sa k svojmu cieľu – postupu do vyššej súťaže. Oveľa zaujímavejší je boj o záchranu. Vo vyrovnanom dueli dokázal Bobrovec B zvíťaziť na stoloch L. Jána hlavne vďaka výbornému Zúbekovi a so svojím súperom si vymenili miesta v tabuľke. Posledné Hybe B prehrali v N. Boci a ich odstup od predposledného sa zvýšil na dva body. Dôležité víťazstvo zaznamenala aj Dúbrava s hrádockým Váhostavom. Tento zápas sa nevydarilo najproduktívnejšiemu hráčovi hostí Pasečiakovi, ktorý vyšiel v dvojhrách bodovo naprázdno. Boj o záchranu bude ešte zaujímavý, veď posledné tri mužstvá delia len tri body a každý nečakaný bodový zisk niektorého z nich môže poradie na konci ešte riadne zamiešať.
V 19. kole sa 3. marca stretnú: N. Boca – Dúbrava, Hybe B – Jamník B, P. Ľupča – SOU L. Mikuláš A, L. Porúbka – Hybe A, Iľanovo B – L. Ján, Bobrovec B – Váhostav L. Hrádok A.

Dúbrava – Váhostav LH A 10:8
Vo vyrovnanom stretnutí viedli Hrádočania 0:3, domáci otočili na 4:3, hostia potom ešte viedli 4:5 a 5:6. V zostávajúcich dvojhrách sa zrodilo päť päťsetových drám, z ktorých Dúbravčania vyhrali štyri, a to rozhodlo o ich najtesnejšom víťazstve. Body– domáci: Javorek, Kubík, Nemec po 3, Slačka 1, hostia: Bella 3,5, Bether 2,5, Choma 1,5, Pasečiak 0,5.

L. Ján – Bobrovec B 8:10
Jánčania prehrali obe štvorhry a tesný náskok hostí sa im už nepodarilo vyrovnať. Z úspechu v dramatickej partii sa nakoniec tešili šťastnejší hostia, ktorým maximálnou k úspechu mierou pomohol Zúbek. Body – domáci: Čurný st a Fillo po 3, Drahovský 2, Čurný ml. 0, hostia: Zúbek 4,5, Lisý 2,5, A. Kusý a Rak po 1,5.

Hybe A – Iľanovo B 8:10
Domáci nastúpili len v trojici, a tak začínali prakticky za stavu 0:5. Potom boli síce lepší, ale hostia dokázali v závere udržať najtesnejšie možné vedenie. Body – domáci: J. Moravčík 4,5, Šmihula 2,5, Vrlík 1, hostia: Gejdoš 2/1, Žiaran 2/1, Motrinec 1/2, Ostrovský 0/3, 5 x wo.

SOU LM A – L. Porúbka 9:9
Vo výbornom dueli boli bližšie k plnému bodovému zisku domáci. V úvode prehrávali 0:2 a 4:6, ale potom sa piatimi víťazstvami v rade ujali vedenia 9:6, ale hostia sa nevzdali a nakoniec vydreli remízu, ktorá má pre nich cenu zlata. Body – domáci: Janovčík a Vrábel po 3, Krajči 2, J. Kalinay 1, hostia: J. Beňo, Kováč a Kočtúch po 2,5, Voštiar 1,5.

Jamník B – P. Ľupča 12:6
Domáci vyhrali úvodné štvorhry a postupne svoje vedenie zvyšovali. Hosťom nemožno uprieť snahu a bojovnosť, no na Jamničanov nestačili, konečný výsledok spravodlivo odzrkadľuje pomer síl. Body – domáci: Haluška st. 4,5, Haluška ml. 3,5, Lazár 2,5, Vondra 1, Dzuriak 0,5 (hral len štvorhru), hostia: M. Hán 3, Peterec 2, Noge 1, Kohút 0.

N. Boca – Hybe B 13:5
Hostia hrajúci o udržanie bojovali, no na jasne lepších domácich nemali. Pomerne vysoké víťazstvo hostiteľov je úplne zaslúžené. Body – domáci: Láni 4,5, Matejko 3,5, I. Tréger 3, Mäsiar 2/1 (striedal Risík 0/1), hostia: M. Moravčík 2, Janovčík st. a Marušiak ml. po 1,5, M. Farbák 0.


VII. LIGA
Uplynulé kolo neprinieslo žiadne prekvapenia, prvý tím potvrdil svoje postavenie v stretnutí s ambicióznymi Hybami C. L. Peter bez väčších problémov zvíťazil a je už iba málo pravdepodobné, aby si v posledných troch majstrovských dueloch, ktoré ho ešte do konca súťaže čakajú, dal vziať celkový triumf, najmä keď z nich dva hrá na svojich stoloch, kde jasne dominuje. Líder doma ešte nestratil ani bod. Jeho najväčší konkurent mal voľno, takže vedúce družstvo mu odskočilo na rozdiel troch bodov. Ostatní dávajú podľa predpokladov príležitosť všetkým hráčom zo svojich súpisiek. Nejaké veľké prekvapenia sa v zostávajúcej časti súťaže očakávať veľmi nedajú, zaujímavý bude už len súboj o tretiu priečku, ktorú si zatiaľ rezerva SOU L. Mikuláš.
19. kole sa 3. marca stretnú: L. Peter – Iľanovo D, Hybe C – Bobrovec C, Squash B – Z. Poruba B, Iľanovo C – Squash A, ŠKST L. Mikuláš B – Váhostav L. Hrádok B, SOU L. Mikuláš B – voľno.

Iľanovo D – Váhostav LH B 9:9
Iľanovčania potvrdili zlepšenia a napriek nepriaznivému úvodu, keď prehrávali 0:2, dokázali vyrovnať na 5:5. Pred poslednou dvojhrou viedli, ale najlepší hráč hostí Šikulaj dokázal poraziť mladého Blcháča a vybojovať svojmu tímu aspoň remízu. Body – domáci: Blcháč 3, Beťko, Demenčík a Gejdoš po 2, hostia: Šikulaj 4,5, Šlosár 3,5, Cupra a Oláh 0,5.

Squash A – ŠKST LM B 15:3
Domáci začali pomerne vlažne, čo hostia v úvodných dvojhrách využili. Potom sa prejavila jasná prevaha hostiteľov, ktorí už súperovi dovolili uhrať iba jediný bod. Body – domáci: M. Majerník, F. Betcher a F. Martiak po 4, Orolím 3, hostia: M. Trizna 1,5, L. Trizna, M. Vozár a F. Vozár po 0,5.

Z. Poruba B – SOU LM B 4:14
V dobrej partii boli Porubčania vyrovnanejším rivalom ako ukazuje rezultát. O výraznom víťazstve Mikulášanov rozhodla ich vyššia efektivita v koncovkách setov. Body – domáci: Szarka 1,5, Brtáň a Vadovický po 1, Stupka 0, Kamien 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Mičuda a Zvolenský po 3,5, Vlha 3, K. Kalinay 3/0 (striedal Pilarčík 1/0).

Bobrovec C – Squash B 15:3
Bobrovčania podali jeden zo svojich najlepších výkonov. Až prekvapujúco jasne prevýšili súpera a celkom zaslúžene si pripísali jednoznačný triumf. Body – domáci: R. Kusý a Slaninka po 4,5, M. Machaj 3,5, Grajko 2,5, hostia: Fekete 2, Betherová 1, Kusý 0, Bučko 0.

L. Peter – Hybe C 13:5
Domáci nenechali nič na náhodu, v úvode vyhrali obe štvorhry a potom už dominovali. Za stavu 11:2 dali príležitosť hráčom z lavičky, ktorí svojimi výkonmi nesklamali a potvrdili vyrovnanosť celého kádra. Body – domáci: Volf 3,5, Lojdl 3/0 (striedal Kubica 1/0), Nemsila 2,5, Schober 2,5/1 (striedal Drugaj 0,5/1), hostia: Marušiak st. 3, Mičev a Skaloš po 1, Dorčiak 0.

Iľanovo C – voľno

Inzercia - Tlačové správy

 1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 4. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 5. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 7. Od zmesi plynov po sofistikovanú kvapalinu
 8. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov
 9. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát
 10. Tipy a triky na spracovanie letného ovocia
 1. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 4. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 5. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 7. Prešovský McDonald’s podržal zamestnancov počas pandémie
 8. Hrajte futbal ako Valábik! Lopty rozdáva po celom Slovensku
 9. Medzi zateplením minerálnou vlnou a PUR penou sú veľké rozdiely
 10. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 10 306
 2. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 8 604
 3. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 8 517
 4. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 463
 5. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 8 226
 6. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 7 985
 7. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 750
 8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 7 592
 9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 011
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 696
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Podvodník pomohol vybrať peniaze Handlovčanovi z bankomatu.

Ružomberská polícia rieši prípad podvodu, ktorého obeťou sú dve Ružomberčanky, jedna vo veku 50, druhá 67 rokov.


12. jún
Výstavba v Demänovskej doline.

Envirorezort je pripravený diskutovať so zástupcami petície za záchranu Demänovskej doliny o návrhoch zákonov, ktoré spadajú pod jeho gesciu.


TASR 11. jún
Róbert Boženík ako mladší žiak Terchovej. Stojí v hornom rade druhý sprava, jeho prvý tréner Marián Zajac stojí v hornom rade prvý zľava.

Michal Ďuriš, Stanislav Lobotka, Róbert Boženík, Peter Pekarík a ich inšpiratívne príbehy.


10. jún

Pacientom sa výrazne zlepšil stav a viditeľne schudli.


11. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na mieste nehody zasahoval vrtuľník.


TASR 12. jún

V Trenčíne vyrastá nádejná mladá umelkyňa, so svojou maľbou skončila v medzinárodnej súťaži druhá.


12. jún

Aj keď na Slovensku sú takmer všetky pavúky jedovaté, stepník patrí k tým s prudším jedom. Odborníčka však ubezpečuje, že stretnúť takéhoto pavúka je pomerne vzácne a rovnako vzácne je aj to, žeby človeka uštipol. Pri pohryznutí nedôjde k ohrozeniu života.


11. jún

Gotický kostol v Okoličnom má nesmiernu kultúrnu a duchovnú hodnotu. Farnosť sa pustila do jeho rozsiahlej obnovy, vďaka ktorej budú môcť pôsobivý kostol obdivovať a využívať ďalšie generácie. Kostol sv. Petra z Alkantary je najväčším gotickým kostolom Liptova.


9. jún

Už ste čítali?