Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Na záver príjemný šok na Slovane a divoká prestrelka s kamzíkmi

Liptovský Mikuláš – Záhoráci na čele s najproduktívnejším hráčom celej súťaže R. Školiakom, si miesto v play-off starostlivo postrážili, takže účinkovanie Liptákov v tejto extraligovej sezóne je od piatku minulosťou.

53. kolo: Slovan – L. Mikuláš 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly MHk 32 LI-PA: 24. Hovorka (Pohanka), 32. Miklík (Hovorka, Bača); vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, pred 3954 divákmi rozhodoval D. Konc.
L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Rúfus, M. Bača, M. Školiak, M. Grman, R. Sloboda - Kövér, Róbert Huna, Richard Huna - Miklík, Hovorka, Pohanka - Lopuski, Holečko, Milec.
Keď Jančuškovci nastupovali v hlavnom meste na ľad, na svetelnej tabuli svietil priebežný stav zo Záhoria. Skaličania nič neponechali náhode a na poslednú chvíľu, rozstrieľali silných Martinčanov a urobili definitívny škrt liptáckym úvahám o aspoň kúsok dlhšej sezóne. Aj bez chorého kapitána Krišku sa však Mikulášanom v poslednom zápase na ľade súperov, z ktorého body nevozili, vyparatili dokonalý husársky kúsok. Falter vygumoval bratislavských útočníkov, hlavne búrlivák Lažo bol z neho viackrát zúfalý. Naopak, v druhej tretine si rozšírilo konto najproduktívnejšie klubové duo. Hovorka položil na kolená drzým krížnym výletom matadora Pavlasa aj fínskeho brankára Hoviho a Miklík šikovne pridal druhý gól v presilovke. Belasá snaha o zvrat prišla neskoro, prekvapenie kola, aj keď už nič neriešilo, bolo na svete.
Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): „Pred zápasom sme ešte živili šancu na play-off, tak sme k nemu aj pristúpili. Slovan bol síce favorit, no takticky sme to zvládli. Chlapci dali do toho celé srdiečko a výborným výkonom ich podoprel gólman Falter. Napínavé posledné minúty sme bojovnosťou zvládli. Toto víťazstvo nám už vytúženú ôsmu priečku neprinieslo, veľmi si ho však ceníme.“

54. kolo: L. Mikuláš - Poprad 6:7 (4:2, 2:2, 0:3)
Góly MHk 32 LI-PA: 4. M. Bača (Hovorka), 18. Miklík (Pohanka, M. Školiak), 19. Holečko (Lopuski, M. Grman), 20. Róbert Huna (Richard Huna, Kövér), 29. Kövér (Róbert Huna, Richard Huna), 40. M. Droppa (Pohanka) - 10. Fabian (Bambúch, Martin Segľa), 17. Marcel Haščák (Fabian), 25. Valečko (Štolc), 27. Martin Segľa (Jasovský, Bambúch), 47. Jabrocký (A. Kroták, Jerofejevs), 51. Valečko (Marcel Haščák, V. Král), 53. V. Král; vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, pred 2985 divákmi rozhodoval Ország.
L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Rúfus, M. Grman, R. Sloboda, M. Bača, M. Školiak, Tomaška, Petran - Kövér, Róbert Huna, Richard Huna - Miklík, Hovorka, Pohanka - Lopuski, Holečko, Milec - Mach, Bartík, Legerský.
Tradičné podtatranské derby malo rušnú férovú kulisu, o ktorú sa postarali obidva fanúšikovské tábory. Odmenou im bola bezstarostná strelecká prestrelka, ktorú otvoril prvým gólom medzi seniormi stále iba dorastenec Martin Bača. Už v prvej dvadsaťminútovke sa stav menil šesťkrát. Po bratskom biliarde Hunovcov vymenil popradského brankára Jarinu tesne pred odchodom do šatní Kožuch. Aj po druhej tretine viedli Mikulášania o dva góly, ale záverečné dejstvo patrilo hosťom. Po poslednej sezónnej siréne v srdci Liptova sa fanúšikovské jadro sympaticky predlhé minúty lúčilo so svojím tímom s nádejou, že o rok bude o takomto čase ešte v hre.
Milan Jančuška: „Chceli sme sa rozlúčiť s naším výborným publikom víťazstvom. Bol to otvorený hokej, dobre sme vpredu kombinovali, no v závere sme inkasovali lacné góly, ktoré rozhodli. Ešte raz sa chcem poďakovať našim skalným priaznivcom a fanklubu za verné povzbudzovanie počas celej sezóny.“
Po pár voľných dňoch sa hráči MHk 32 LI-PA stretnú už vo štvrtok opäť na vlastnom ľade a budú pokračovať v tréningovej záťaži až do konca marca, ktorú by si radi spestrili nejakými prípravnými zápasmi.
Hlbší rozbor tejto sezóny, hodnotenia a názory zainteresovaných prinesieme v ďalších číslach MY Liptovské noviny.

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.

5 h

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.