Sobota, 23. september, 2023 | Meniny má Zdenka

STOLNÝ TENIS

3. LIGA
V predposlednom dvojkole sa našej dvojičke nedarilo. Bobrovec prehral obidve stretnutia najtesnejším rozdielom, Černová raz, druhý zápas s Tvrdošínom/Nižnou B jej však vôbec nevyšiel. Černová i Bobrovec si v tabuľke pohoršili, prepadli sa o dve priečky nižšie.
Program záverečného 10. dvojkola, 31. marca: Vrútky B – Černová, D. Kubín – Bobrovec, Vrútky B – Bobrovec, D. Kubín B- Černová. Z výsledkov 9. dvojkola: Černová – Novoť 8:10, Bobrovec – Tvrdošín/Nižná B 8:10, Černová – Tvrdošín/Nižná B 1:17, Bobrovec – Novoť 8:10.


4. LIGA
Vedúce SCP iba remizovalo v L. Mikuláši, no napriek nečakanej strate je už istým víťazom súťaže. Druhé céčko ŠKST deklasovalo Lokcu na jej stoloch, Rabča vyhrala v Hruštíne dokonca na nulu. V druhom derby mužstiev z Liptova podľahla Demänová Ľubeli.
Program záverečného kola, 23. 3.: ŠKST Rbk C - HAKO L. Mikuláš, SCP Ružomberok – Hruštín, Rabča – Lisková, Námestovo – L. Sliače, D. Kubín B – Demänová, Ľubeľa – Lokca.

Demänová – Ľubeľa 7:11
Kvalitný súboj rozhodla až záverečná séria. Domáci: M. Jurkovič st. 2,5, Košík 2, Boča 2/1+1wo, Jedlička 0,5, hostia: Humený 3,5, Kandera 3+1wo/0, Rojček 2,5, B. Oravec 1.

Lisková – Námestovo 12:6
Vyrovnanejší Liskovčania boli od začiatku až do konca lepším mužstvom. Domáci: Janík 4,5, Lauko, Šeffer a Karlík po 2,5, hostia: Galčík 3, Náhly 2, Ptačin 1, Migra 0.

Ostatné výsledky: Hruštín – Rabča 0:18, Lokca – ŠKST Ružomberok C 1:17, HAKO L. Mikuláš – SCP Ružomberok 9:9, L. Sliače – D. Kubín B 12:6.


5. LIGA
Sobotný šláger v Jamníku, kde hostili postupujúce Iľanovo, skončil deľbou bodov. Mimoriadne dôležitý duel mužstiev, bojujúcich o záchranu v Ludrovej, vyvrcholil úspechom tímu Z. Poruby, ktorá je z najhoršieho vonku. O prípadnom druhom zostupujúcom rozhodne až posledné kolo. Ľahšieho súpera má Ludrová, predposledná Ľubochňa privíta štvrté ŠKST E.
Súťaž končí 24. marca 22. kolom: Iľanovo - ŠKST Rbk D, Ľubochňa – ŠKST Rbk E, Smrečany/Žiar – Černová B, Ľubeľa B – Ľubeľa C, B. Potok – Ludrová, Z. Poruba – Jamník.

Černová B – Ľubeľa B 8:10
Prvý vzájomný zápas vyhrala Černová vysoko 14:4, doma hrala bez M. Kmeťa, čo bolo pre konečný výsledok rozhodujúce. Domáci: Ondruška a R. Šulík po 3, Frolo 2, P. Šulík 0/2 (striedal Mojš 0/2), hostia: D. Hrnčiar 4,5, Š. Oravec 2,5, Švec a Zubaj po 1,5.

ŠKST Rbk E - Smrečany/Žiar 13:5
Domáci: Budevesel a J. Kupčík ml. po 4,5, Šnauko a Bucha po 2, hostia: Laučík a Dzúrik po 2,5, P. Kováč a Žemba 0.

Jamník – Iľanovo 9:9
Po štvorhrách viedol Jamník 2:0, potom sa dostali k slovu aj hostia a dráma pokračovala až do úplného záveru. Domáci: Beňo 3,5, P. Veselovský 2, Slivka 1,5, Vondra 1/1 (striedal Fajmon 0,5/2), M. Haluška 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Stankoviansky a T. Demenčík po 3, Žiaran 2, Šuna 1.

ŠKST Rbk D – Ľubochňa 16:2
Nevýrazní hostia znižovali až za stavu 11:0 a 12:1. Nečakala sa prehra M. Bystričana s Vojtechom Olosom ml. Domáci: A. Cheben a Hatala po 4,5, Rom a Bystričan po 3,5, hostia: Chyla a Olos ml. po 1, Okáľ a Olos st. 0.

Ludrová - Z. Poruba 6:12
Nováčik sa na odvetu pripravil veľmi dobre a zaslúžene triumfoval. Výborný výkon podal J. Lehotský, ktorý vyhral, čo sa dalo. Domáci: Bebjak 2,5, Pasch 2, J. Cibulka 1, L. Milan 0/3 (striedal Kaman 0,5/1, hostia: Lehotský 4,5, Bukas 3, Betcher 2,5, Čupka 2.

Ľubeľa C – B. Potok 0:18
V jednoznačnom zápase uhrali domáci iba deväť setov. Domáci: T. Gejdoš, Vrbenský a D. Urban 0, Guoth 0/2 (striedal Obrcian 0/2), hostia: Jantoš, R. Haluška, T. Kendera a A. Kendera po 4,5.


6. LIGA
Najlepším zápasom víkendu bolo úvodné finále medzi rezervami SCP a Liskovej. Víťaz základnej časti získal pred odvetou sľubný náskok šiestich bodov a je na najlepšej ceste za celkovým prvenstvom. V Liskovej to však nebude mať vôbec ľahké. Dramaticky sa vyvíja duel o tretiu priečku, držiteľa bronzu stanoví až druhý súboj v Ludrovej. Obidva zápasy druhej štvorky vyhrali domáci.
Odvetné zápasy o konečné umiestnenie, 24. marca: o 1. miesto: Lisková B – SCP Rbk B, o 3. miesto: Ludrová B - ŠKST Rbk F, o 5. miesto: ŠKST Rbk G – L. Sliače B, o 7. miesto: Likavka – Bešeňová.

O 1. miesto
SCP Rbk B – Lisková B 12:6
Po vyrovnaných štvorhrách sa dostali domáci do brejku, viedli už 6:1. Zdatný súper náskok postupne sťahoval a razom bolo
7:5. Hosťom chýbalo v koncovkách dramatických duelov viac šťastia. Domáci: Vilga 4, Drapáč 3,5, Maga 3, Plózer 1,5, hostia: Klačko 2,5, J. Demko 2, Karník 1,5, T. Demko 0.

O 3. miesto
ŠKST Rbk F – Ludrová B 10:8
Pred odvetou je všetko otvorené. Hostia: Pasch 4, Kaman 3,5, Švoš 0,5, Močáry 0.

O 5. miesto
L. Sliače B – ŠKST Rbk G 15:3

O 7. miesto
Bešeňová – Likavka 14:4
Bešeňovčania to zvládli s prehľadom. Striedajúci J. Grenčík prehrával s Miroslavom Luptákom opäť 0:2 na sety a duel znovu otočil na 3:2. Domáci: I. Jacko a P. Baran po 4, D. Grenčík 2,5, Šlachta 2,5/1 (striedal J. Grenčík 1/0), hostia: Bartánus 2, Mir. Lupták 1,5, Mil. Lupták 0/2 (striedal L. Lupták 0,5/2)


7. LIGA
Osmička tímov odohrá už iba odvetné stretnutia o konečné umiestnenie. V najdôležitejšom zápase druhého kola nadstavby prehrali L. Sliače C s céčkom SCP rozdielom štyroch bodov. V odvete nie sú celkom bez šancí, musia však zachytiť úvodný tlak rivalov.
Odvetné zápasy o konečné umiestnenie, 24. marca: o 1. miesto: SCP Rbk C – L. Sliače C, o 3. miesto: Komjatná - SCP Rbk D, o 5. miesto: Likavka B – L. Teplá, o 7. miesto: Bešeňová B – Ivachnová.

O 1. miesto
L. Sliače C – SCP Rbk C 7:11
Zápas skvelej úrovne začali oveľa lepšie Ružomberčania, ktorí viedli o päť bodov. Za stavu 1:3 prehral M. Gejdoš prekvapujúco s V. Maslom v štyroch setoch, čo výrazne ovplyvnilo ďalší priebeh. Nečakala sa výhra J. Brezňana nad skúseným M. Plózerom. Jednotkou stretnutia bol talentovaný F. Vilga. Domáci: Mamojka 2,5, Brezňan 2, A. Hlavatý ml. 1,5, M. Gejdoš 1, hostia: Vilga 4,5, Plózer 3, Maslo 2, P. Koštial 1,5.

O 3. miesto
SCP Rbk D – Komjatná 5:13
Víťaz základnej časti triumfoval bez väčších problémov. Uľahčili mu to aj domáci, viac sa čakalo od ich opôr R. Danču a D. Grófa. Domáci: D. Gróf a P. Hofman ml. po 1,5, A. Oravec a Dančo po 1, hostia: Z. Cibulka st. a Z. Cibulka ml. po 4,5, Kubas 4, M. Kováčik 0/2 (striedal V. Kováčik 0/2).

-mš-


VI. LIGA
Predposledné kolo rozhodlo o celkovom víťazovi a postupujúcom do 5. ligy, ktorým sa zaslúžene stala L. Porúbka. O ďalšie medailové priečky zvedú v poslednom kole tuhý boj tri tímy. Veľa napovie duel, zatiaľ druhého, SOU L. Mikuláš so štvrtým Jamníkom. Prípadné víťazstvo by hosťom zabezpečilo druhé miesto, lebo by mali lepší pomer vzájomných stretnutí. Výhra Iľanova B by v tomto prípade odsunula SOU L. Mikuláš až na štvrtú priečku. Aj napriek urputnej snahe družstiev bojujúcich o záchranu, všetky dokázali bodovať, o umiestnení na konci tabuľky definitívne rozhodnuté. Na predposlednom mieste skončí L. Ján, ktorému nepomôže ani prípadné víťazstvo nad rezervou Hýb, pretože pri rovnosti bodov s Bobrovcom B majú horšiu vzájomnú bilanciu. Posledné miesto definitívne prischlo rezerve Hýb, k záchrane jej už nepomôže ani prípadné víťazstvo v poslednom kole.
V 22. kole sa 24. marca stretnú: Dúbrava – Iľanovo B, Bobrovec B – L. Porúbka, Váhostav L. Hrádok A – P. Ľupča, L. Ján – Hybe B, Hybe A – N. Boca, SOU L. Mikuláš A – Jamník B.

Jamník B – Dúbrava 12:6
Domáci potvrdili svoje kvality, boli lepší a bez väčších problémov zvíťazili. Body– domáci: Berník 4, Haluška ml. a Lazár po 2,5, Haluška st. 2/0 (striedal Vyšňan 1/1), hostia: B. Kubík a Nemec po 2, Štrba 1, Javorek 0/2 (striedal Švec 0,5/2), Slačka 0,5 (hral len štvorhru).

N. Boca – SOU LM A 9:9
V stretnutí výbornej úrovne dokázali domáci vyhrať obe úvodné štvorhry. Napriek tomu, že v dvojhrách boli hostia o máličko lepší, vyrovnaná partia sa skončila spravodlivou remízou. Body – domáci: Mäsiar 3,5, Láni a Matejko po 2,5, I.Tréger 0,5/3 (striedal L.Tréger 0/1), hostia: Vrábel 4, Janovčík a J. Kalinay po 2, Krajči 1.

Hybe B – Hybe A 9:9
Klubové derby odohrali podľa pravidiel pred začiatkom súťažného ročníka, rovnako ako v prvom prípade sa zrodila remíza, keď „hosťujúce“ áčko za stavu 6:7 nenastúpilo na dve dvojhry. Keď v súboji syna a otca triumfoval Marušiak ml., spečatil sa výsledok, ktorý je úspechom rezervy. Body – domáci: Marušiak ml. 2.5. M. Farbák 2.5/1, M.Moravčík 1,5, Janovčík st. 0,5/3, 2 x wo, hostia: Šmihula 3/0, Marušiak st. 2, J. Moravčík 2/1, A. Rajniak 0/2 (striedal J. Farbák 2/0).

P. Ľupča – L. Ján 7:11
Jánčania nastúpili s oveľa vyššou motiváciou ako nekompletní hostitelia. Od začiatku sústredene bojovali o každú loptičku, vyhrali úvodné štvorhry, svoj náskok nielenže do konca udržali, ale ešte zvýšili na rozdiel štyroch bodov. Body – domáci: Noge 4, Peteerc 2, Kohút 1, Bella 0, hostia: Čurný st. a Fillo po 3,5, Drahovský 2,5, Čurný ml. 1,5.

L. Porúbka – Váhostav LH A 12:6
Porubčanom vyšiel úvod. Prvých päť zápasov vyhrali 3:1, čo prakticky rozhodlo o ich víťazstve, pretože spomedzi hostí dokázala bodovať len dvojica Bether a Pasečiak. Líder tak potvrdil celkový triumf a postup. Body – domáci: Kočtúch 4,5, J. Beňo a Voštiar po 2, Kováč 2/1 (striedal Linský 0/1), hostia: Bether a Pasečiak po 3, Bella 0, Choma 0.

Iľanovo B – Bobrovec B 9:9
Bobrovčania na čele s výborným Zúbekom dokonale zaskočili papierového favorita. Domáci museli v závere siahnuť na dno svojich síl, aby zachránili aspoň nerozhodný výsledok. Pred poslednými tromi dvojhrami prehrávali 6:9, takže podľa priebehu musia byť s konečným výsledkom spokojní. Body – domáci: Gejdoš 3, Motrinec a Žiaran po 2, Ostrovský 0,5/2 (striedal D. Kubo 1,5/1), hostia: Zúbek 4,5, Rak 2,5, R. Kusý 2, Lisý 0/3 (striedal A. Kusý 0/1).


VII. LIGA
Predposledné kolo definitívne rozhodlo o víťazovi, keďže vedúci L. Peter nenechal nič na náhodu a v dobrom stretnutí jasne zdolal Z. Porubu B, ktorá podľa predpokladov nenastúpila v najsilnejšom zložení. A tak práve po zápase dvoch najlepších hráčov, Schobera s Tomčíkom, v ktorom domáci získali víťazný desiaty bod, mohli symbolickým výstrelom šampanského začať oslavovať splnenie svojho cieľa – postupu do vyššej súťaže, ktorý si za stabilné výkony zaslúžili. O poradí na prvých troch miestach je teda rozhodnuté, striebro zostalo Iľanovu C, ktoré prišlo o postup iba vďaka horšiemu pomeru bodov zo vzájomných stretnutí s L. Petrom (doma 10:8, v L. Petre 5:13). V tabuľke už môže dôjsť v poslednom kole k zmenám len na štvrtom mieste, v priamom súboji sa stretne Squash A s Hybami C. V prípade aspoň nerozhodného výsledku so Z. Porubou B môže Bobrovec C predbehnúť Iľanovo D. Ostatné družstvá už zostávajú na svojich terajších pozíciách bez ohľadu na zostávajúce výsledky.
V 22.kole sa 24. marca stretnú: Iľanovo D – Iľanovo C, ŠKST L. Mikuláš B – SOU L. Mikuláš B, Váhostav L. Hrádok B – Squash B, Squash A – Hybe C, Z. Poruba B – Bobrovec C, L. Peter – voľno.

Iľanovo D – Bobrovec C 8:10
Duel susedov z dolnej polovice tabuľky bol pomerne vyrovnaný. Hostia zvíťazili v úvodných štvorhrách, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Dvojbodové vedenie si udržali až do konca. Body – domáci: Blcháč 3, Beťko a Gejdoš po 2, Demenčík 0/1 (striedal Pápay 1/2), hostia: Slaninka 4,5, R. Kusý 3,5, M. Machaj 1,5, R.Grajko 0, M. Kusý 0,5 (hral len štvorhru).

L. Peter – Z. Poruba B 15:3
Domáci potvrdili výbornú formu z posledných kôl. Keďže im dokázal vziať body iba Tomčík, zaslúžene zvíťazili a po desiatom víťaznom bode, ktorý získal Schober práve víťazstvom nad Tomčíkom, mohli začať oslavovať celkové víťazstvo v súťaži. Body – domáci: Nemsila a Volf po 3,5, Schober 3/0 (striedal Jurík 1/0), Lojdl 1/1 (striedal Kubica 2/0), Drugaj 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Tomčík 3, Brtáň 0, Ronec 0, Stupka 0.

Squash B – Squash A 4:14
V derby sa prejavila väčšia herná kvalita áčkarov, ktorí potvrdili svoje výrazné zlepšenie a zaslúžene si zaknihovali víťazstvo rozdielom desiatich bodov. Body – domáci: Fekete 2, Gross 1, Betherová a Dudráková po 0,5, hostia: M. Majerník 4,5, F. Martiak 3,5, F. Betcher a Orolím po 3.

SOU LM B – Váhostav LH B 14:4
Keďže Hrádočania prišli bez svojho najproduktívnejšieho hráča Šikulaja, nemali proti vyrovnanému tímu domácich šancu na úspech. Aj napriek vyrovnaným štvorhrám držali taktovku pevne Mikulášania, ktorí postupne viedli 9:2 a 11:3. Body – domáci: Mičuda a Zvolenský po 4,5, Vlha 3, K. Kalinay 2, hostia: Šlosár 2,5, Cupra 1,5, Janek 0, Oláh 0.

Iľanovo C – ŠKST LM B 16:2
Domáci boli jednoznačne lepší, bez väčšieho vypätia zaslúžene vysoko zvíťazili nad posledným mužstvom súťaže. Body – domáci: Wosiňski 1,5, D.Kubo a Šlauka po 4, I. Martiak 3,5, hostia: M. Trizna 1,5, M. Vozár 0,5, F. Vozár 0, Vozárová 0.

Hybe C – voľno

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

 1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
 4. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
 5. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
 6. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
 7. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty
 8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
 1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 2. Union zdravotná poisťovňa prináša novinku vo vzdelávaní
 3. Tento domáci nápoj vzpruží lepšie než káva, šlofík a energiťák
 4. Geniálne, čo dokáže minca v mrazničke!
 5. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 6. Novesta predstavuje novú kolekciu pre jeseň/zimu 2023
 7. Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu
 8. Prišli na to, že odpad je cenný
 1. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 11 838
 2. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 5 950
 3. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 5 690
 4. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 4 564
 5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 263
 6. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 224
 7. Ľuboš Fellner opäť pozýva. Kam volá turistov teraz? 2 955
 8. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 462

Blogy SME

 1. Radko Mačuha: "Keď padne zvon ďaleko od kostola."
 2. Anton Kovalčík: Ruské voľby v roku 2004. Boršč a abraka-dabra.
 3. Ivan Mlynár: Vojenskí tajní rabovali úplne netajne.
 4. Stop alibizmu: Za pomenovanie učiteľky: „pi...a ...ebnuta“ jednotka zo správania na ZŠ Dudova.
 5. Janka Bittó Cigániková: Prešli sme si program PS pre zdravotníctvo, našli sme tam tieto hlúposti
 6. Ľudovít Paulis: Čo sme sa dozvedeli o vysokých školách zo včerajšej debaty lídrov strán
 7. Ján Valchár: Semienko populizmu (plus aktualizácie)
 8. Martin Pekár: Plán pre budúcnosť cestnej dopravy Slovenska. Priority a podpora.
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 63 772
 2. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 35 111
 3. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 21 747
 4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 10 466
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 437
 6. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 8 461
 7. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 8 390
 8. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 304
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hotel mal vyrásť pri hlavnej ceste do Jasnej.

Masívny deväťpodlažný hotel na Lúčkach v Demänovskej Doline sa stavať nebude, povedal to v stredu tamojší starosta Richard Bros.


a 1 ďalší 15 h
Ilustračná foto

Cestu uzavreli pre oba smery.


17 h

Diskusiu vysielame naživo 26. 9. 2023 o 11.00 h.


18 h

Šikovní majstri z tradičnej pekárne vedia, ako ľuďom ulahodiť.


22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Radko Mačuha: "Keď padne zvon ďaleko od kostola."
 2. Anton Kovalčík: Ruské voľby v roku 2004. Boršč a abraka-dabra.
 3. Ivan Mlynár: Vojenskí tajní rabovali úplne netajne.
 4. Stop alibizmu: Za pomenovanie učiteľky: „pi...a ...ebnuta“ jednotka zo správania na ZŠ Dudova.
 5. Janka Bittó Cigániková: Prešli sme si program PS pre zdravotníctvo, našli sme tam tieto hlúposti
 6. Ľudovít Paulis: Čo sme sa dozvedeli o vysokých školách zo včerajšej debaty lídrov strán
 7. Ján Valchár: Semienko populizmu (plus aktualizácie)
 8. Martin Pekár: Plán pre budúcnosť cestnej dopravy Slovenska. Priority a podpora.
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 63 772
 2. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 35 111
 3. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 21 747
 4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 10 466
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 437
 6. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 8 461
 7. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 8 390
 8. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 304
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu