Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

STOLNÝ TENIS

3. LIGA
V predposlednom dvojkole sa našej dvojičke nedarilo. Bobrovec prehral obidve stretnutia najtesnejším rozdielom, Černová raz, druhý zápas s Tvrdošínom/Nižnou B jej však vôbec nevyšiel. Černová i Bobrovec si v tabuľke pohoršili, prepadli sa o dve priečky nižšie.
Program záverečného 10. dvojkola, 31. marca: Vrútky B – Černová, D. Kubín – Bobrovec, Vrútky B – Bobrovec, D. Kubín B- Černová. Z výsledkov 9. dvojkola: Černová – Novoť 8:10, Bobrovec – Tvrdošín/Nižná B 8:10, Černová – Tvrdošín/Nižná B 1:17, Bobrovec – Novoť 8:10.


4. LIGA
Vedúce SCP iba remizovalo v L. Mikuláši, no napriek nečakanej strate je už istým víťazom súťaže. Druhé céčko ŠKST deklasovalo Lokcu na jej stoloch, Rabča vyhrala v Hruštíne dokonca na nulu. V druhom derby mužstiev z Liptova podľahla Demänová Ľubeli.
Program záverečného kola, 23. 3.: ŠKST Rbk C - HAKO L. Mikuláš, SCP Ružomberok – Hruštín, Rabča – Lisková, Námestovo – L. Sliače, D. Kubín B – Demänová, Ľubeľa – Lokca.

Demänová – Ľubeľa 7:11
Kvalitný súboj rozhodla až záverečná séria. Domáci: M. Jurkovič st. 2,5, Košík 2, Boča 2/1+1wo, Jedlička 0,5, hostia: Humený 3,5, Kandera 3+1wo/0, Rojček 2,5, B. Oravec 1.

Lisková – Námestovo 12:6
Vyrovnanejší Liskovčania boli od začiatku až do konca lepším mužstvom. Domáci: Janík 4,5, Lauko, Šeffer a Karlík po 2,5, hostia: Galčík 3, Náhly 2, Ptačin 1, Migra 0.

Ostatné výsledky: Hruštín – Rabča 0:18, Lokca – ŠKST Ružomberok C 1:17, HAKO L. Mikuláš – SCP Ružomberok 9:9, L. Sliače – D. Kubín B 12:6.


5. LIGA
Sobotný šláger v Jamníku, kde hostili postupujúce Iľanovo, skončil deľbou bodov. Mimoriadne dôležitý duel mužstiev, bojujúcich o záchranu v Ludrovej, vyvrcholil úspechom tímu Z. Poruby, ktorá je z najhoršieho vonku. O prípadnom druhom zostupujúcom rozhodne až posledné kolo. Ľahšieho súpera má Ludrová, predposledná Ľubochňa privíta štvrté ŠKST E.
Súťaž končí 24. marca 22. kolom: Iľanovo - ŠKST Rbk D, Ľubochňa – ŠKST Rbk E, Smrečany/Žiar – Černová B, Ľubeľa B – Ľubeľa C, B. Potok – Ludrová, Z. Poruba – Jamník.

Černová B – Ľubeľa B 8:10
Prvý vzájomný zápas vyhrala Černová vysoko 14:4, doma hrala bez M. Kmeťa, čo bolo pre konečný výsledok rozhodujúce. Domáci: Ondruška a R. Šulík po 3, Frolo 2, P. Šulík 0/2 (striedal Mojš 0/2), hostia: D. Hrnčiar 4,5, Š. Oravec 2,5, Švec a Zubaj po 1,5.

ŠKST Rbk E - Smrečany/Žiar 13:5
Domáci: Budevesel a J. Kupčík ml. po 4,5, Šnauko a Bucha po 2, hostia: Laučík a Dzúrik po 2,5, P. Kováč a Žemba 0.

Jamník – Iľanovo 9:9
Po štvorhrách viedol Jamník 2:0, potom sa dostali k slovu aj hostia a dráma pokračovala až do úplného záveru. Domáci: Beňo 3,5, P. Veselovský 2, Slivka 1,5, Vondra 1/1 (striedal Fajmon 0,5/2), M. Haluška 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Stankoviansky a T. Demenčík po 3, Žiaran 2, Šuna 1.

ŠKST Rbk D – Ľubochňa 16:2
Nevýrazní hostia znižovali až za stavu 11:0 a 12:1. Nečakala sa prehra M. Bystričana s Vojtechom Olosom ml. Domáci: A. Cheben a Hatala po 4,5, Rom a Bystričan po 3,5, hostia: Chyla a Olos ml. po 1, Okáľ a Olos st. 0.

Ludrová - Z. Poruba 6:12
Nováčik sa na odvetu pripravil veľmi dobre a zaslúžene triumfoval. Výborný výkon podal J. Lehotský, ktorý vyhral, čo sa dalo. Domáci: Bebjak 2,5, Pasch 2, J. Cibulka 1, L. Milan 0/3 (striedal Kaman 0,5/1, hostia: Lehotský 4,5, Bukas 3, Betcher 2,5, Čupka 2.

Ľubeľa C – B. Potok 0:18
V jednoznačnom zápase uhrali domáci iba deväť setov. Domáci: T. Gejdoš, Vrbenský a D. Urban 0, Guoth 0/2 (striedal Obrcian 0/2), hostia: Jantoš, R. Haluška, T. Kendera a A. Kendera po 4,5.


6. LIGA
Najlepším zápasom víkendu bolo úvodné finále medzi rezervami SCP a Liskovej. Víťaz základnej časti získal pred odvetou sľubný náskok šiestich bodov a je na najlepšej ceste za celkovým prvenstvom. V Liskovej to však nebude mať vôbec ľahké. Dramaticky sa vyvíja duel o tretiu priečku, držiteľa bronzu stanoví až druhý súboj v Ludrovej. Obidva zápasy druhej štvorky vyhrali domáci.
Odvetné zápasy o konečné umiestnenie, 24. marca: o 1. miesto: Lisková B – SCP Rbk B, o 3. miesto: Ludrová B - ŠKST Rbk F, o 5. miesto: ŠKST Rbk G – L. Sliače B, o 7. miesto: Likavka – Bešeňová.

O 1. miesto
SCP Rbk B – Lisková B 12:6
Po vyrovnaných štvorhrách sa dostali domáci do brejku, viedli už 6:1. Zdatný súper náskok postupne sťahoval a razom bolo
7:5. Hosťom chýbalo v koncovkách dramatických duelov viac šťastia. Domáci: Vilga 4, Drapáč 3,5, Maga 3, Plózer 1,5, hostia: Klačko 2,5, J. Demko 2, Karník 1,5, T. Demko 0.

O 3. miesto
ŠKST Rbk F – Ludrová B 10:8
Pred odvetou je všetko otvorené. Hostia: Pasch 4, Kaman 3,5, Švoš 0,5, Močáry 0.

O 5. miesto
L. Sliače B – ŠKST Rbk G 15:3

O 7. miesto
Bešeňová – Likavka 14:4
Bešeňovčania to zvládli s prehľadom. Striedajúci J. Grenčík prehrával s Miroslavom Luptákom opäť 0:2 na sety a duel znovu otočil na 3:2. Domáci: I. Jacko a P. Baran po 4, D. Grenčík 2,5, Šlachta 2,5/1 (striedal J. Grenčík 1/0), hostia: Bartánus 2, Mir. Lupták 1,5, Mil. Lupták 0/2 (striedal L. Lupták 0,5/2)


7. LIGA
Osmička tímov odohrá už iba odvetné stretnutia o konečné umiestnenie. V najdôležitejšom zápase druhého kola nadstavby prehrali L. Sliače C s céčkom SCP rozdielom štyroch bodov. V odvete nie sú celkom bez šancí, musia však zachytiť úvodný tlak rivalov.
Odvetné zápasy o konečné umiestnenie, 24. marca: o 1. miesto: SCP Rbk C – L. Sliače C, o 3. miesto: Komjatná - SCP Rbk D, o 5. miesto: Likavka B – L. Teplá, o 7. miesto: Bešeňová B – Ivachnová.

O 1. miesto
L. Sliače C – SCP Rbk C 7:11
Zápas skvelej úrovne začali oveľa lepšie Ružomberčania, ktorí viedli o päť bodov. Za stavu 1:3 prehral M. Gejdoš prekvapujúco s V. Maslom v štyroch setoch, čo výrazne ovplyvnilo ďalší priebeh. Nečakala sa výhra J. Brezňana nad skúseným M. Plózerom. Jednotkou stretnutia bol talentovaný F. Vilga. Domáci: Mamojka 2,5, Brezňan 2, A. Hlavatý ml. 1,5, M. Gejdoš 1, hostia: Vilga 4,5, Plózer 3, Maslo 2, P. Koštial 1,5.

O 3. miesto
SCP Rbk D – Komjatná 5:13
Víťaz základnej časti triumfoval bez väčších problémov. Uľahčili mu to aj domáci, viac sa čakalo od ich opôr R. Danču a D. Grófa. Domáci: D. Gróf a P. Hofman ml. po 1,5, A. Oravec a Dančo po 1, hostia: Z. Cibulka st. a Z. Cibulka ml. po 4,5, Kubas 4, M. Kováčik 0/2 (striedal V. Kováčik 0/2).

-mš-


VI. LIGA
Predposledné kolo rozhodlo o celkovom víťazovi a postupujúcom do 5. ligy, ktorým sa zaslúžene stala L. Porúbka. O ďalšie medailové priečky zvedú v poslednom kole tuhý boj tri tímy. Veľa napovie duel, zatiaľ druhého, SOU L. Mikuláš so štvrtým Jamníkom. Prípadné víťazstvo by hosťom zabezpečilo druhé miesto, lebo by mali lepší pomer vzájomných stretnutí. Výhra Iľanova B by v tomto prípade odsunula SOU L. Mikuláš až na štvrtú priečku. Aj napriek urputnej snahe družstiev bojujúcich o záchranu, všetky dokázali bodovať, o umiestnení na konci tabuľky definitívne rozhodnuté. Na predposlednom mieste skončí L. Ján, ktorému nepomôže ani prípadné víťazstvo nad rezervou Hýb, pretože pri rovnosti bodov s Bobrovcom B majú horšiu vzájomnú bilanciu. Posledné miesto definitívne prischlo rezerve Hýb, k záchrane jej už nepomôže ani prípadné víťazstvo v poslednom kole.
V 22. kole sa 24. marca stretnú: Dúbrava – Iľanovo B, Bobrovec B – L. Porúbka, Váhostav L. Hrádok A – P. Ľupča, L. Ján – Hybe B, Hybe A – N. Boca, SOU L. Mikuláš A – Jamník B.

Jamník B – Dúbrava 12:6
Domáci potvrdili svoje kvality, boli lepší a bez väčších problémov zvíťazili. Body– domáci: Berník 4, Haluška ml. a Lazár po 2,5, Haluška st. 2/0 (striedal Vyšňan 1/1), hostia: B. Kubík a Nemec po 2, Štrba 1, Javorek 0/2 (striedal Švec 0,5/2), Slačka 0,5 (hral len štvorhru).

N. Boca – SOU LM A 9:9
V stretnutí výbornej úrovne dokázali domáci vyhrať obe úvodné štvorhry. Napriek tomu, že v dvojhrách boli hostia o máličko lepší, vyrovnaná partia sa skončila spravodlivou remízou. Body – domáci: Mäsiar 3,5, Láni a Matejko po 2,5, I.Tréger 0,5/3 (striedal L.Tréger 0/1), hostia: Vrábel 4, Janovčík a J. Kalinay po 2, Krajči 1.

Hybe B – Hybe A 9:9
Klubové derby odohrali podľa pravidiel pred začiatkom súťažného ročníka, rovnako ako v prvom prípade sa zrodila remíza, keď „hosťujúce“ áčko za stavu 6:7 nenastúpilo na dve dvojhry. Keď v súboji syna a otca triumfoval Marušiak ml., spečatil sa výsledok, ktorý je úspechom rezervy. Body – domáci: Marušiak ml. 2.5. M. Farbák 2.5/1, M.Moravčík 1,5, Janovčík st. 0,5/3, 2 x wo, hostia: Šmihula 3/0, Marušiak st. 2, J. Moravčík 2/1, A. Rajniak 0/2 (striedal J. Farbák 2/0).

P. Ľupča – L. Ján 7:11
Jánčania nastúpili s oveľa vyššou motiváciou ako nekompletní hostitelia. Od začiatku sústredene bojovali o každú loptičku, vyhrali úvodné štvorhry, svoj náskok nielenže do konca udržali, ale ešte zvýšili na rozdiel štyroch bodov. Body – domáci: Noge 4, Peteerc 2, Kohút 1, Bella 0, hostia: Čurný st. a Fillo po 3,5, Drahovský 2,5, Čurný ml. 1,5.

L. Porúbka – Váhostav LH A 12:6
Porubčanom vyšiel úvod. Prvých päť zápasov vyhrali 3:1, čo prakticky rozhodlo o ich víťazstve, pretože spomedzi hostí dokázala bodovať len dvojica Bether a Pasečiak. Líder tak potvrdil celkový triumf a postup. Body – domáci: Kočtúch 4,5, J. Beňo a Voštiar po 2, Kováč 2/1 (striedal Linský 0/1), hostia: Bether a Pasečiak po 3, Bella 0, Choma 0.

Iľanovo B – Bobrovec B 9:9
Bobrovčania na čele s výborným Zúbekom dokonale zaskočili papierového favorita. Domáci museli v závere siahnuť na dno svojich síl, aby zachránili aspoň nerozhodný výsledok. Pred poslednými tromi dvojhrami prehrávali 6:9, takže podľa priebehu musia byť s konečným výsledkom spokojní. Body – domáci: Gejdoš 3, Motrinec a Žiaran po 2, Ostrovský 0,5/2 (striedal D. Kubo 1,5/1), hostia: Zúbek 4,5, Rak 2,5, R. Kusý 2, Lisý 0/3 (striedal A. Kusý 0/1).


VII. LIGA
Predposledné kolo definitívne rozhodlo o víťazovi, keďže vedúci L. Peter nenechal nič na náhodu a v dobrom stretnutí jasne zdolal Z. Porubu B, ktorá podľa predpokladov nenastúpila v najsilnejšom zložení. A tak práve po zápase dvoch najlepších hráčov, Schobera s Tomčíkom, v ktorom domáci získali víťazný desiaty bod, mohli symbolickým výstrelom šampanského začať oslavovať splnenie svojho cieľa – postupu do vyššej súťaže, ktorý si za stabilné výkony zaslúžili. O poradí na prvých troch miestach je teda rozhodnuté, striebro zostalo Iľanovu C, ktoré prišlo o postup iba vďaka horšiemu pomeru bodov zo vzájomných stretnutí s L. Petrom (doma 10:8, v L. Petre 5:13). V tabuľke už môže dôjsť v poslednom kole k zmenám len na štvrtom mieste, v priamom súboji sa stretne Squash A s Hybami C. V prípade aspoň nerozhodného výsledku so Z. Porubou B môže Bobrovec C predbehnúť Iľanovo D. Ostatné družstvá už zostávajú na svojich terajších pozíciách bez ohľadu na zostávajúce výsledky.
V 22.kole sa 24. marca stretnú: Iľanovo D – Iľanovo C, ŠKST L. Mikuláš B – SOU L. Mikuláš B, Váhostav L. Hrádok B – Squash B, Squash A – Hybe C, Z. Poruba B – Bobrovec C, L. Peter – voľno.

Iľanovo D – Bobrovec C 8:10
Duel susedov z dolnej polovice tabuľky bol pomerne vyrovnaný. Hostia zvíťazili v úvodných štvorhrách, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Dvojbodové vedenie si udržali až do konca. Body – domáci: Blcháč 3, Beťko a Gejdoš po 2, Demenčík 0/1 (striedal Pápay 1/2), hostia: Slaninka 4,5, R. Kusý 3,5, M. Machaj 1,5, R.Grajko 0, M. Kusý 0,5 (hral len štvorhru).

L. Peter – Z. Poruba B 15:3
Domáci potvrdili výbornú formu z posledných kôl. Keďže im dokázal vziať body iba Tomčík, zaslúžene zvíťazili a po desiatom víťaznom bode, ktorý získal Schober práve víťazstvom nad Tomčíkom, mohli začať oslavovať celkové víťazstvo v súťaži. Body – domáci: Nemsila a Volf po 3,5, Schober 3/0 (striedal Jurík 1/0), Lojdl 1/1 (striedal Kubica 2/0), Drugaj 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Tomčík 3, Brtáň 0, Ronec 0, Stupka 0.

Squash B – Squash A 4:14
V derby sa prejavila väčšia herná kvalita áčkarov, ktorí potvrdili svoje výrazné zlepšenie a zaslúžene si zaknihovali víťazstvo rozdielom desiatich bodov. Body – domáci: Fekete 2, Gross 1, Betherová a Dudráková po 0,5, hostia: M. Majerník 4,5, F. Martiak 3,5, F. Betcher a Orolím po 3.

SOU LM B – Váhostav LH B 14:4
Keďže Hrádočania prišli bez svojho najproduktívnejšieho hráča Šikulaja, nemali proti vyrovnanému tímu domácich šancu na úspech. Aj napriek vyrovnaným štvorhrám držali taktovku pevne Mikulášania, ktorí postupne viedli 9:2 a 11:3. Body – domáci: Mičuda a Zvolenský po 4,5, Vlha 3, K. Kalinay 2, hostia: Šlosár 2,5, Cupra 1,5, Janek 0, Oláh 0.

Iľanovo C – ŠKST LM B 16:2
Domáci boli jednoznačne lepší, bez väčšieho vypätia zaslúžene vysoko zvíťazili nad posledným mužstvom súťaže. Body – domáci: Wosiňski 1,5, D.Kubo a Šlauka po 4, I. Martiak 3,5, hostia: M. Trizna 1,5, M. Vozár 0,5, F. Vozár 0, Vozárová 0.

Hybe C – voľno

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 483
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 24 766
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 11 720
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 296
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 793
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 656
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 532
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 531
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 479
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 453
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.

Koronavírus: Odberné miesta v Liptovskom Mikuláši

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Liptovskom Mikuláši.

Medlovej tesne ušlo finále v Big Air

Slovenská reprezentantka v snowboardingu Klaudia Medlová skončila v prvom kole Svetového pohára v disciplíne Big Air na siedmom mieste.

Klaudia Medlová si doma zajazdila v hlbokom snehu.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

V Trenčíne pribudne ďalšie záchytné parkovisko, bude bezplatné

Jeho kapacita nepresiahne 60 parkovacích miest.

Prehľad: Kde sa môžete dať otestovať

Ľudia môžu využiť aj testovacie miesta v blízkom okolí.

Už ste čítali?