Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Druholigová rezerva v pohárovom semifinále!

Ružomberok – Béčko MFK sa minulú stredu postaralo o obrovské prekvapenie vo štvrťfinále Slovenského pohára. Po oduševnenom výkone zdolalo Duklu B. Bystrica, čiže účastníka Corgoň ligy, skupiny o titul. Druholigista spod Čebraťa vylial zo súťaže už štvrtý tím, prvý raz v riadnom hracom čase, predtým išiel ďalej vďaka pokutovým kopom – v Turni, doma s L. Mikulášom a Trnavou.
Pred rokom sa ružomberské áčko stalo víťazom Slovenského pohára. V tejto sezóne zakoplo hneď v úvode v S. N. Vsi, rezerva však robí divy. Poriadny šok spôsobila už druhému mužstvu zo súťaže o dve poschodia vyššej.
Proti Dukle mali Páleníkovci fantastický úvod, začali s veľkou chuťou, bez akéhokoľvek rešpektu z mena súpera a v 16. min viedli už 2:0. V 10. min. Ružomberčania excelentne využili totálny spánok bystrickej obrany. Rýchlu akciu potiahol Chovanec, ktorý mal v stredu veľký deň, vyhodil loptu na P. Masla a po jeho nezištnej prihrávke, M. Bakošovi už nič iné nezostávalo iba ju poslať do opustnej brány. O tri minúty mohlo byť vyrovnané. Avšak Medveďova „gólová“ hlavička po Kulíkovom centri tesne minula domácu svätyňu. Bol to ale jediný prvopolčasový závar pred domácou bránou. „Páleníkovci“, ktorí pokračovali v jednoduchom priamočiarom futbale, v 16. min. udreli po druhý raz. Jelínek len faulom zastavil rýchly prienik M. Bakoša a po nariadenom priamom kope, Chovanec zblízka hlavou smernil loptu do siete hostí. V 23. min. Chovanec naservíroval Pilárovi loptu na tretí gól, ten ale trafil iba nohy vybiehajúceho Boroša. Dvojgólový náskok druholigistu bol po prvom dejstve zaslúžený. Po zmene strán si hostia vytvorili územnú prevahu, avšak stroskotávali v pavučinách dobre organizovanej obrany súpera. Až do 84. min., keď Seman vo vnútri šestnástky znížil ranou k žrdi a vykresal ešte nádej Dukly. Napokon sa ukázalo, že to už bolo neskoro.
Po heroickom prvom polčase, sa Ružomberčania po prestávke snažili predovšetkým víťazstvo ubrániť. A to sa im aj podarilo.
Rbk B – B. Bystrica 2:1 (2:0)
Góly MFK B: 10. M. Bakoš, 16. Chovanec. Rozhodoval Šuniar – 2255 divákov. Žlté karty: Pilár, Chovanec.
MFK B: Šavol – Mahút, Balaško, Jurč, Gejdoš – Kapláň (70. Kucka), L.. Bakoš (90+. Paluba), P. Maslo, Pilár (89. Majný) – M. Bakoš, Chovanec.