Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Derby nemalo víťaza, dvaja naši o záchranu

Prekvapujúca domáca prehra Bešeňovej rozladila futbalistov Ludrovej a Černovej, ktorí sa po prehrách usadili na konci. Ostatné výsledky 19. kola: Sučany – Zuberec 2:1 (2:0), Trstená – Vrútky 3:0 (1:0). (Utorkové dohrávky úvodného (14.) jarného kola Palúdzka – Trstená, Lisková – Žaškov, Ludrová – Dražkovce, Černová – Vrútky, Podbiel – Z. Poruba, Zuberec – Bešeňová, Sučany – Kláštor skončili až po našej uzávierke.) V 20. kole sa 6. 5. o 16.30 h stretnú: Černová - Lisková, Z. Poruba - Žaškov, Ludrová - Sučany, Zuberec - Palúdzka, Podbiel - Bešeňová, Dražkovce - Trstená, Vrútky – Kláštor.

Žaškov - Černová 3:1 (2:0)
Gól hostí: Chovanec.
Černová: Jančo – Tarač, J. Kovalčík, Chovanec, Muller, P. Slovák, Krivoš, Kvasničák, Bobek (Ondrovič), Ovšák, Kmeť.
V zápase priemernej úrovne dokázali domáci z mála príležitostí streliť tri góly. Hostia si vytvorili viaceré šance, no keďže boli úspešní iba raz, zostali bez bodov.

Lisková - Ludrová 1:1 (1:1)
Góly: T. Mrva - Dutka.
Lisková: Kačalka – Dvorský, Plávka, J. Mrva, Vrtich, Lukáč (D. Kubala), Karlík (P. Lauko), Matta, Karas, T. Mrva, V. Lauko, Surový.
Ludrová: Cárach – Veverica, Apolenár, Meško, Milan, Dutka, Macko, Kajan, Michna, Kaman, D. Lauko (Milan), Haspra.
Liskovčania, ktorým patril úvod, viedli v derby od 32. min po rýchlej akcii T. Mrvu, ktorý mal na kopačkách aj ďalšie góly, po pravom krídle. Už o tri minúty však hostia zo štandardky Dutkom vyrovnali. Po prestávke mali viac príležitostí, ale napokon sa odvekí rivali rozišli so spravodlivou remízou.

Palúdzka - Podbiel 3:1 (1:1)
Góly domácich: Trnovský, Štulrajter, Matejka.
Palúdzka: Károlyi – Psotný, Pančík, Haviar, Stanko (Červeň), Uličný, Štulrajter, Grieš, Čefo (Bella), Vyšný, Trnovský (Matejka).
Palúčania, hoci nekompletní, mali stálu výraznú prevahu. Hralo sa prakticky iba pred šestnástkou hostí. Paradoxne, Oravčania v 15. min po chybe stredu domácej obrany skórovali. Vyrovnanie priniesla až 38. min. Po centri Grieša prihral Trnovskému ideálne Vyšný. Obraz hry sa nezmenil ani po obrátke. V 46. min trafil z 20 metrov ukážkovo Štulrajter. Ďalšie šance Liptákov zostali nevyužité, až v 88. min Matejka pečatil hlavou po centri Grieša.

Bešeňová - Dražkovce 0:1 (0:0)
Bešeňová: Vrtich – Protuš, Marián Baran, A. Gerec, Húska Záhradník, Ľ. Žíhlavník, M. Gerec, Švidroň, Vyšný, Huntoš.
Vo vyrovnanej partii sa domáci, ktorých trápia karty a zranenia, snažili, ale doplatili na svoju bezzubosť v koncovke. Hostia sa zamerali na obranu, z ojedinelého protiútoku v 65. min dokázali prekvapujúco prekonať obranu Bešeňovej. Všetko sa mohlo vyvíjať ináč, keby v 17. min lopta, ktorá tancovala na bránkovej čiare hostí, skončila za ňou.

Kláštor - Z. Poruba 0:4 (0:2)
Góly: Kmeť, Koreň, Macík, Droppa (z 11 m).
Z. Poruba: Hablák – Račko, Budvesel, Droppa, Vretenár (Hladký), Kováč, Koreň (Psotka), Beťko, Kmeť (Bella), Macík, Kováčik.
Líder mal priebeh vo svojej réžii. Brankár Hablák sa nechcene nudil, riešil iba dve malé domov a jednu propagačnú strelu. Porubčania išli do vedenia už v 5. min, po centri Vretenára sa nemýlil Kmeť. V 8. min trafil spoza šestnástky pravý dolný kút presne Koreň. V 36. min domáci jasne faulovali Droppu, ale penalta sa nekonala. Hneď nato dal Droppa gól, pre ofsajd však neplatil. V druhom polčase sa viac bojovalo s vetrom ako hralo. V 64. min sklzom zasunul rýchlu akciu –
0:3. 10 minút pred koncom zastavili domáci unikajúceho Droppu, ktorý sa z bieleho bodu nemýlil.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 925

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.