V rámci grantového kola Komunitnej nadácie Liptov v tomto kalendárnom roku bolo prihlásených 44 projektov, v ktorých grantisti žiadali na projekty financie presahujúce sumu 835-tisíc korún. Podľa hodnotenia správkyne nadácie Jany Jakubčiakovej mali všetky projekty vynikajúcu úroveň a grantová komisia, v ktorej bolo rovnomerné zastúpenie odborníkov na projekty zo všetkých troch liptovským miest, mala pri ich výbere ťažkú úlohu. Vybraté projekty boli následne odsúhlasené aj správnou radou KNL. „Projekty boli skutočne rôzneho žánru,“ komentovala pestrú paletu nápadov v projektoch J. Jakubčiaková, „od environmentálnych, školských, cez detské ihriská a realizáciu rôznych mimoškolských podujatí, projekty z kultúrnej či sociálnej oblasti, športu, projekty pre zdravé aktívne deti, či pre detičky zo sociálnych slabších rodín... Spomedzi podporených projektov komisia v závere roka vyberie najlepší projekt roka, ktorý získa od KNL ocenenie.“ Pozitívnym faktom tohto grantového kola bolo množstvo projektov prihlásených z okresu Ružomberok. Keďže v Ružomberku nemá KNL pobočku, prezentácia pred verejnosťou v tomto okrese dlhé roky stagnovala.
Koľko projektov poslali jednotlivé mestá a koľko z nich bolo schválených? Z Liptovského Hrádku a okolia bolo prihlásených šestnásť projektov, schválených šesť v celkovej sume viac ako sedemdesiattisíc. Z Liptovského Mikuláša a okolia prišlo do grantového kola trinásť projektov, schválených bolo šesť v sume necelých šesťdesiattisíc korún a z Ružomberka a okolia prišlo pätnásť projektov, schválených bolo šesť v sume sedemdesiatjedentisíc korún. KNL mala na prerozdelenie k dispozícii prenesený zostatok z 2% z predchádzajúceho roka vo výške dvestotisíc korún.
Keďže grantová komisia mala ťažkú úlohu pri výbere podporených projektov, opýtali sme sa Jany Haluškovej z Ružomberka, ktorá v komisii pracovala po prvýkrát, ako vnímala rozhodovanie: „Ako nová členka KNL som mala približnú predstavu o náročnosti práce i o tom, ktoré projekty schváliť a ktoré pre nedostatok financií alebo pre zlé spracovanie vyradiť. Prax ale ukázala, že sme, i keď nechtiac, museli vyradiť aj výborne spracované projekty, ale i také, ktoré boli veľmi zaujímavé, tvorivé a ich realizácia by znamenala aktivitu od tých najmenších až po seniorov. Milo ma prekvapili projekty, ktoré boli spracovávané mladými ľudmi, ktorým nie sú ľahostajné rôzne nedostatky v spoločnosti, obciach či školách. Vyzdvihnúť by som chcela hlavne projekt Tancom proti drogám, kde autor veľmi zaujímavou formou upozorňuje na nesmierne zložitý a nebezpečný problém, akým sú drogy. Mladou generáciou a ich rozvoju sa zaoberal ďalší projekt, ktorý rieši vybudovanie dielní a možnosť terapie prácou vo výchovnom sanatóriu v Ľubochni. A v nemalej miere sme veľmi pozitívne hodnotili projekt senioriek, i keď autorky projektu si budú musieť na dotáciu ešte chvíľu počkať. Ide o projekt, veľmi aktívnych dôchodkýň, ktoré pod názvom Elišky sa zapájajú do spoločenského života v Ružomberku a nacvičujú k rôznym príležitostiam tanečné vystúpenia. Určite svojou iniciatívou a kreativitou môžu byť vzorom o generáciu mladších žien.“