Ovčiu kožu, Hollywood a ďalšie hity Ploštín Punku si jej fanúšikovia mohli naživo vypočuť po viac ako ročnej prestávke na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši 19. mája. Okrem hudobného zážitku mali diváci aj zážitok esteticko-erotický. Prišiel totiž aj tanečník prezývaný „Majkl“ alebo „Džekson“, ktorý predviedol svoje originálne tanečné kreácie hore bez. Nebol však jediný, ktorý na námestí tancoval...
Na 17. ročníku festivalu Folk Rock Tatry zahralo spolu desať hudobných skupín. Odštartovala ho domáca country skupina Pramene, po nej sa predstavil Prešovský dixieland a mládežnícka skupina Tensing. Nasledovala kapela C.I.T., o ktorej ešte bude reč, lebo po festivale krstila svoj prvý maxisingel Nemilovaná. Po nej sa námestím ozývalo skandovanie Poďme do práce. Nie, že by niekto chcel silou mocou pracovať, ozývali sa tak fanúšikovia rovnomennej punkrockovej kapely. Zaujímavý názov mala aj liptovskomikulášska kapela Los je boss, ktorá sa, ktovie prečo, premenovala na Meat, čo znamená mäso. Hrá inštrumentálky a vystačí si aj bez speváka, ale na Folk rock Tatry si s ňou ako hosť zaspieval jednu pesničku Michal Michalko zo skupiny Rimmon. Takmer sa dostal do finále SuperStar. Heavy metal zaznel v podaní Deja vu a hosťom festivalu bola rocková martinská skupina Arzén. Je zvláštna tým, že svoj repertoár obohatila o originálne terchovské folklórne tradície. Jej spevák Jaro Gažo účinkuje v muzikáloch Hamlet či Na skle maľované a nedávno sme ho videli v Hite storočia, kde spieval pesničku Kreslím si ružu.
Tohtoročný festival Folk rock Tatry mal jednu novinku. Diváci mohli hlasovať a posielať esemesky svojej obľúbenej kapele. Poslali ich viac ako dvesto, najviac ich dostal C.I.T., na druhom mieste skončila s tesným rozdielom skupina Tensing a na treťom Pramene. Vedúci liptovskomikulášskeho Posádkového klubu Ladislav Bernáth vyžreboval spomedzi esemeskujúcich víťazku, ktorej odovzdal výhru – mobil.
Festival bol síce nesúťažný, ale výkony kapiel pozorne sledovala odborná porota zložená z hudobníkov. Hodnotenia pošlú každej kapele poštou, aby vedeli, kde majú rezervy a ako sa posunúť dopredu. Odmenou pre účinkujúcich bol potlesk divákov, malý darček, ktorý každá kapela dostala po svojom vystúpení od organizátorov a „fazuľová smršť“ na after party.
Hlavným organizátorom festivalu bolo Kultúrne a metodické centrum Ozbrojených síl SR v Trenčíne a mesto Liptovský Mikuláš. Otvoril ho riaditeľ festivalu Milan Ďuriš z Kultúrneho a metodického centra, prihovoril sa primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč, za Národnú akadémiu obrany Miroslav Hruška a za Akadémiu ozbrojených síl Peter Fianta. Pri prípravách festivalu a after party priložili ruku k dielu všetci zamestnanci Posádkového klubu, aj vrátnici-informátori. Nosili stoličky a stoly, aparatúru premiestňovali domáce skupiny. Hlavnú organizačnú úderku tvoril Ladislav Bernáth, Vlado Slavík a Silvia Bobrovčanová. O ozvučenie námestia sa postaral Stano Štofčík, aparatúru požičal Dom kultúry. Ozvučenie v Posádkovom klube na večernej a nočnej after party mal na starosti Michal Kováčik.
Keďže festival zastrešujú vojenské zariadenia, na námestí stálo počas Folk rock Tatry vojenské vozidlo regrutačného strediska a záujemcovia sa mohli informovať o možnostiach a podmienkach vstupu do armády.