Gróf a grófka Svätojánskovci s bubeníkom a lokajom, všetci v dobových kostýmoch, chodili v piatok po jánskych hoteloch a penziónoch a pozývali ľudí na Svätojánske noci. Grófom bol poslanec obecného zastupiteľstva Peter Kompiš, lokajom tiež poslanec Jaroslav Adamčík, bubeníkom otec majstra Európy vo vodnom slalome Ján Šajbidor a grófkou Renáta Hurajová.
Ľuďom sa veľmi páčila. Vyzerala ako ozajstná herečka, aj keď divadlo nikdy nehrala. Pracuje ako masérka a vychovávateľka v špeciálnej jánskej škole a robí aj sprievodkyňu po Liptovskom Jáne. Mala parádny slnečník, ktorý jej vlastnoručne ušila Zlatka Melnová so svojou mamou. Pozháňala aj historické kostýmy.
Panstvo prišlo na koči k prameňu Teplica, kde Svätojánske noci slávnostne otvoril starosta Juraj Filo. Pri prameni zatancovala a zaspievala folklórna skupina Sliačanka. Programom sprevádzala grófka s grófom. Už ním však nebol Peter Kompiš, ale rozhlasový moderátor Igor Hraško, ktorý sa večer prezliekol do grófskeho obleku.
Keď Sliačanka dotancovala, od prameňa do areálu Štartu sa vybral sprievod detí - svätojánskych mušiek s lampiónmi. Museli však vytiahnuť aj dáždniky, lebo začalo liať ako z krhly. Napriek tomu, že im zmokli lampióny, tykadlá aj krídelká, nevzdali sa. Mnohí dorazili až na miesto, kde stála asi dva a pol metrová vatra. Keďže aj ona zmokla a pršalo stále viac, naliali na ňu dva kanistre benzínu. Vatru zapálil starosta Juraj Filo a majster Európy vo vodnom slalome Ján Šajbidor. Vzbĺkla tak, že starostovi takmer obhorelo obočie. Ešteže mal okuliare. Vatra napriek dažďu horela ešte aj o polnoci a dymila až do rána.
Po zapálení vatry dostali všetky statočné a zmoknuté „svätojánske mušky“ sladkú odmenu a cenou pre najkrajšiu mušku bol play-station. Až do rána v areáli Štartu vyhrávala ľudová hudba Haluška.
Druhý deň svätojánskych slávností patril dopoludnia predovšetkým deťom. Najskôr si pozreli rozprávku o Snehulienke. Zahral ju bábkový súbor KUK, ktorého zakladateľkou je už spomínaná Zlatka Melnová. Na ihrisku potom deti súťažili v rôznych disciplínach, napríklad v behu dvojíc v jednom tričku či v sedemmíľových čižmách. Po športových súťažiach nasledovala diskotéka, súťaže v tancovaní a karaoke. Popoludní deti odišli na kolotoče a na ihrisku sa odohral futbalový turnaj Old Boys. Sily si v ňom zmerali futbalisti zo Serede, Topolnice, Závažnej Poruby, Liptovského Jána. Vyhrali „starí páni“ z Topolnice.
Na Svätojánskych nociach nechýbali ani stánky s medovníkmi, občerstvením či písťalkami. Kočiš Pišta Nagy povozil na koči nielen grófov, ale aj deti a ich rodičov.
Večer bola v areáli Štartu opäť zábava, tentoraz s country kapelou Pramene aj tombolou. „Poddaní poďte sem, idem vám rozdať nejaké dary,“ povedala šarmantná a vtipná Renáta Hurajová v grófskych šatách, keď dve hodiny pred polnocou začala žrebovať tombolu. Spoločnosť jej robil Jaroslav Adamčík v kostýme lokaja. Ceny naozaj stáli za to. Venovali ich predovšetkým hoteliéri a miestni sponzori. Prvú – ozdobnú drevenú kazetu s kvalitným vínom, vyhral muž z Topolnice. Keďže prišlo veľa poľských hostí, Pramene im na želanie zahrali aj „baladu vagonovu.“ Nálada bola výborná a všetci sa zabávali až do rána.
Svätojánske slávnosti vyvrcholili v nedeľu popoludní koncertom spevokolov Liptova v evanjelickom kostole. Na záver zahrala pri miestnom bistre mikuláška dychovka a zazneli ďakovné slová.
Renáta Hurajová poďakovala predovšetkým starostovi, obecnému zastupiteľstvu a celému realizačnému tímu, ktorý s veľkým nasadením a nadšením zorganizoval Svätojánske noci v takejto podobe prvýkrát. Na budúci rok ich chcú pripraviť znova a ešte veľkolepejšie.