Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Výhry nášho dua pred derby

Ružomberčania sa dopracovali k trom bodom až v nadstavenom čase, Tatranci museli doháňať dvojgólové manko. Pred nedeľným derby si tak druholigový Liptáci posilnili sebavedomie.
Ostatné výsledky 3. kola: Vranov – S. N. Ves 0:3 (0:1), Žiar n. H. - Žilina B 4:0 (2:0), Rakytovce - Lipany 2:1 (1:0), Podbrezová B - Čadca 1:3
(1:1), Prešov B - Sabinov 4:0 (3:0), D. Kubín - Stropkov 3:2.
V 4. kole sa 26. 8. o 10.30 h stretnú: Ružomberok B – L. Mikuláš.

T. Teplice – Ružomberok B 1:2 (0:0)
Góly MFK B: 57. Chovanec, 90.+ Kasaj.
Ružomberok B: Šavol – Demeter (46. Kasaj), Gallo, Laurinc, Gejdoš, L. Bakoš, P. Maslo, Králik, Lačný (87. Sloboda), Tomko, Baláž (18. Chovanec).
Vo vyrovnanom dueli rozhodol o druhom víťazstve ružomberskej rezervy a jej prvom plnom úspechu na súperovom ihrisku Kasajovom gól v tretej minúte nadstaveného času. Útočník, ktorý prišiel na ihrisko po zmene strán, dostal do behu skvelú kolmú prihrávku od Králika a poslal loptu povedľa gólmana k vzdialenejšej žrdi. Po tejto akcii hlavný arbiter zápas ukončil. Ružomberčania mali veľkú príležitosť rozhodnúť o troch bodoch už v riadnom hracom čase. V 84. min bol vo veľkom vápne faulovaný Tomko. Sám si postavil loptu na značku pokutového kopu, ale namieril iba do brvna.
Viliam Hyravý, tréner MFK B: „Prvý polčas sa odohrával medzi šestnástkami. O niečo boli agilnejší domáci, dostali sa aj do dvoch šancí. Po prestávke začalo hrať naše mužstvo. Žiaľ, v tom čase sme v 53. min inkasovali. Chlapcov to nedeprimovalo, zdvihli hlavy a vzápätí vyrovnali. Musím priznať, že vyhral šťastnejší. Vzhľadom na priebeh by asi bola spravodlivejšia remíza.“
Ján Svrček

L. Mikuláš – B. Bystrica B 4:2 (3:2)
Góly MFK Tatran NAO: 43. a 79. Trnovský, 14. Balluch, 38. Blaščík.
L. Mikuláš: Kubáň – Juriga (45. Kosturko), Vyskočáni, Šupej, Húska, Blaščík, Bezák (84. Hoško), Balluch (76. Králik), Olejár, Trnovský, Bella.
Vstup bol pre Tatrancom ako zlý sen. Už v 3. min si dal Juriga hlavou vlastenca. Po ďalšej hrúbke bolo v 11. min hrozivých 0:2. Z tohto šoku prebrala domácich až hlavička Blaščíka po trestnom kope, hoci ju gólman vojakov na čiare vyrazil. Svižný futbal držal publikum v napätí. Tlak Mikulášanov narastal no ich kombinačná hra väčšinou končila na hranici šestnástky, no v 14. min zúžitkoval Bezákov center hlavou Balluch. V 38. min mala rovnaká situácia iné obsadenie. Asistoval Húska, vyrovnával Blaščík. Pri vedúcom góle opäť úradoval aktívny Húska. Jeho delovku gólman neudržal, pohyblivý Trnovský dokonal zvrat. Aj v druhom dejstve mali iniciatívu na kopačkách Liptáci. Bellovu strelu kryl na dvakrát brankár, pokusy Trnovského a Blaščíka zrazila defenzíva hostí na roh. Na všeobecnú rozháranosť mohli doplatiť aj domáci, Kubáňa vystrašila nebezpečná strela. Na druhej strane Blaščíkov priamy kop vytesnil gólman. Napokon presný pas Bellu našiel Trnovského, ktorý uzavrel skóre.
Peter Kurek, tréner MFK Tatran NAO: „Napriek nepríjemnému úvodu, keď sme hosťom doslova darovali dva góly, si naši chlapci zaslúžia pochvalu. Dokázali už do polčasu otočiť vývoj. Druhé dejstvo poznačila obojstranne nepresná medzihra. Snažili sme sa dosiahnuť poisťovací zásah. Som rád, že sme dokázali vystupňovať túžbu po víťazstve.“