Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Derby vyhrali živší Tatranci

„Malé“ liptovský duel napokon posadil na priebežné prvé tabuľky Mikulášanov, ktorí mali väčšiu túžbu po víťazstve.
Ostatné výsledky 4. kola: Žilina B - Vranov 0:1 (0:0), B. Bystrica B - FK Rakytovce 2:0 (1:0), Lipany - Podbrezová B 1:3 (1:2), S. N. Ves – T. Teplice 0:1 (0:0), Stropkov - Sabinov 3:3 (0:0), D. Kubín - Žiar n. H. 2:0 (2:0), Čadca - Prešov B 2:0 (1:0).
V 5. kole sa 1. 9. o 16.30 h stretnú: L. Mikuláš – S. N. Ves, Rakytovce - Ružomberok B.

Ružomberok B – L. Mikuláš 0:1 (0:0)
Gól: 76. Trnovský. Žltá karty: Bakoš (Ružomberok). ČK: 44. Gallo (Ružomberok). Rozhodoval Valášek – 1200 divákov.
Ružomberok B: Smieška – Demeter, Gallo, Laurinc, Bureš, L. Bakoš, P.Maslo (28. Kasaj), Králik, Lačný (58. Sloboda), R. Tomko, Chovanec (46. Gejdoš).
L. Mikuláš: M. Kubáň – Virgla (46. Hoško), Šupej, Vyskočáni, Kandera, Húska (84. Kosturko), Olejár, Blaščík, Bella, Baluch – Trnovský (79. M. Králik).
Derby, do nedele dvoch šesťbodových, vyznelo jednoznačne pre hostí. Domáci prvý polčas odpochodovali a svojich fanúšikov doslova trápili. V druhom sa museli vysporiadať s početnou nevýhodou. Podrazenie Trnovského vo vyloženej šanci, takto hlavný arbiter Valášek v zápise zdôvodnil, z nášho pohľadu, mimoriadne tvrdý trest pre Galla.
Hostia hrali od začiatku s chuťou, kým Ružomberčania akoby iba z povinnosti. Elementárne chyby a absencia akéhokoľvek futbalového myslenia boli vodou na mikulášsky mlyn, ktorý mal úplne iné otáčky, ako monotónny rezervný futbalový stroj. Mikulášania hrozili rýchlymi akciami do odkrytého priestoru. Naopak, domáci boli v ofenzíve až neskutočne jaloví. Už v 9. min pohrozil hlavou Vyskočáni. O tri minúty netrafil Bella v sľubnej pozícii ružomberskú bránu. V 22. min vyrazil gólman Smieška pred seba Trnovského strelu, ale Blaščík sa už k zakončeniu nedostal. V polovici polčasu sa zase Tomko nepresadil v mikulášskom veľkom vápne. Smieška boxoval pred prestávkou nad brvno priamy kop Šupeja. Po zmene strán sa zdalo, že ružomberská rezerva i bez jedného muža v poli pridáva. Tatran sa však rýchlo spamätal. V 62. min naznačil peknou akciou, ktorú vymyslel Blaščík a k žrdi zakončoval Húska, že sa mu bod máli. Až do konca mali futbalisti Tatrana navrch. V plnej permanencii bol Smieška. V krátkom slede riešil Bellovu strelu a dva Blaščíkove „pozdravy“. V 76. min bol bezmocný. Trnovský mu po spolupráci s Blaščíkom nedal žiadnu šancu. Ružomberčania v snahe o zvrat zväčša nakopávali vysoké lopty do súperovej šestnástky. Týmto spôsobom cestu k úspechu neviedla. Hostia mohli v závere zvýšiť, ale Bella minul. Pri nádhernej Olejárovej rane sa opäť blysol Smieška. Najväčššiu príležitosť mal v 90. min Králik, keď sa naňho rútil sám, no stroskotal na jeho nohách.

Veľké domáce sklamanie

„Je to pre mňa veľké sklamanie,“ nezakrýval po slabom výkone svojho mužstva pocity tréner MFK Ružomberok B Viliam Hyravý. „Sám si neviem vysvetliť, prečo to tak bolo.“
Statické búšenie stredom bolo doslova v rozpore s tým, čo si domáci futbalisti povedali pred stretnutím. „Hráčom som povedal, že tento zápas môžeme vyhrať len po stranách,“ vravel V. Hyravý. „Oni sa tlačili stredom, kde bol prehustený priestor. Navyše, pokazili sme strašne veľa prihrávok, postrácali množstvo lôpt, z čoho rezultovali protiútoky súpera. Ku koncu to už bol z našej strany vabank. Keď sme dostali gól, bolo jedno, či prehráme 0:1 alebo 0:2. Chceli sme ešte niečo urobiť s výsledkom.“
Niektorí ružomberskí hráči v druhom polčase akoby fyzicky odišli. Asi najkatastrofickejšie vyznel výkon Jána Králika. „Ten už od 60 min nemohol,“ musel priznať V. Hyravý. „Hráčov, čo toho mali „plné trenky“, však bolo viac. Otázka stojí, ako sa vlastne na tento zápas pripravili. Možno traja chalani ma ako–tak uspokojili.“

Pred zápasom by bral aj remízu

„Na súpera sme sa dobre pripravili,“ tvrdil lodivod Tatrana Peter Kurek, ktorý právom prýštil spokojnosťou. „Vzhľadom na to, že sme sa museli zaobísť bez troch stabilných hráčov – Molnára, Bezáka a Jurigu, nechceli sme to otvoriť. Aj preto sme zvolili systém 4 – 3 – 2 – 1. Chlapci trpezlivo čakali na svoju šancu. Okrem centrovaných lôpt do šestnástky sme domácich k ničomu nepripustili. Vyhrali sme zaslúžene. V závere sme po brejkových situáciách mohli výsledok ešte prikrášliť. Išli sme dvaja i traja na jedného. V riešení takýchto akcií však ešte máme rezervy.“
Trojbodový zásah Tatrana pod Čebraťom možno označiť za menšie prekvapenie. Po predchádzajúcom domácom víťazstve nad Vranovom 10:0 si však teraz MFK B nevypracoval ani jednu čistú šancu. „Do každého zápasu ideme s cieľom neprehrať,“ pokračuje tréner Kurek. „Tak tomu bolo i v tomto prípade. Pred stretnutím by som však bral aj remízu.“
Hostí v úvode druhého polčasu tak trochu zaskočila početná prevaha. „Prvých desať minút po prestávke som bol s naším výkonom nespokojný. Nepreberali sme si hráčov, a tak sa Ružomberok dostával do prečíslenia. Potom som zmenil rozostavenie, a zrazu to bolo o niečom inom.“

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.