Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

FUTBAL MLADÝCH

I. liga – starší dorast
Trnava – Ružomberok 2:1 (1:1)
„Prvý polčas bol v našej réžii. V 24. min sme sa ujali vedenia po individuálnej akcii Babica. Bohužiaľ, domáci v posledných sekundách tejto časti vyrovnali, čo nami otriaslo. Poznačilo to aj náš vstup do druhého dejstva. Po krásnej strele do šibenice sme inkasovali druhý gól,“ hodnotil tréner Ján Haspra ml. Hostia od stavu 2:1 opäť prevzali iniciatívu. Diktovali tempo, dostávali sa do šancí, ale na výsledku už nič nezmenili. „Zaslúžili sme si vyhrať. Škoda, zostali sme bez bodu,“ dodal J. Haspra ml.
Ružomberok: Huszárik – Jančo, R. Jendrišek, Štefánik (46. Lupták), Trpiš, Švrček, Paulíny (46. Dutka), Greššák, Babic, Lovas (65. Jech).

I. liga – mladší dorast
Trnava – Ružomberok 1:1 (1:1)
„Bol to skôr bojovný, ako pestrý futbal,“ uviedol tréner Štefan Mojský. „Opäť sme doplatili na nekoncentrovanosť v úvode a taktickú chybu viacerých hráčov. V 3. min sme prehrávali.“ Liptáci boli Spartaku minimálne vyrovnaným súperom. V 28. min prišlo zaslúžené vyrovnanie. Po peknej akcii a centrovanej lopte skóroval Kupčov. V 2. polčase boli fázy, keď Ružomberčania mali viac z hry a boli bližšie k rozhodujúcemu gólu. Dobré príležitosti mali aj Trnavčania. „Dalo sa vyhrať. Zároveň však musím priznať, deľba bodov je spravodlivá,“ dodal Š. Mojský.
Ružomberok: Duchovný – Kajan (77. Sloboda), Bartoš, Súč, Nemčko, Almaský (41. Filip), Nemec, Jašica, Kupčov, Oravec, Kotáčik (64. Gejdoš).

II. liga - starší dorast
Ružomberok B – Lipany 1:0 (0:0)
Ružomberok B: Šimánek – Buška, Cyrul, Lupták (46. A. Demko), Ondrík – Bakoš, Gabriel, Podolský (60. Monka), Havko – Pačaj, Letko.
Domáci narazili na fyzicky zdatného súpera, ktorý výškovo vyčnieval. Dostal sa do prvej veľkej šance. Ružomberčania sa snažili presadiť technickou hrou. Vypracovali si viacero dobrých príležitostí a v 78. min Letko, po predchádzajúcej štandardnej situácii zaznamenal strelou do šibenice jediný gól. „Hostí držal brankár,“ poznamenal tréner Ján Čačo. „Vďaka nemu odišli s najtesnejšou prehrou.“

Ružomberok B – Lipany 2:1 (0:1)
Ružomberok B: Lukáš – Záč, Rkučiak, Kutlík, Tittel (50. Vítek), Szabo (45. Uhrovič), Fain, Pastva, Bumbera, Baďo, Jozefčák (50. Dvorský).
„Hostia boli v prvom polčase lepší,“ priznal tréner Dušan Tittel st. „Presadzovali sa agresívnou hrou. V druhom polčase sa obraz zmenil. Moji chlapci začali kombinačnejšie.“ Ružomberčania pridali, vynútili si prevahu a po bojovnom výkone zaslúžene otočili výsledok dvoma gólmi Bakoša.

-svr-

III. liga - starší dorast
Martin – L. Mikuláš 2:2 (1:0)
Góly hostí: P. Moravčík 2.
MFK Tatran NAO: Choma - Glončák, Rak, Laučík, Grieš, Tarageľ, Chovan, Paraj, Mydliar, P. Moravčík, Goluch (Pleva).
Hostia boli v oklieštenej zostave. Nastúpilo až sedem mladších dorastencov, no na ihrisku to vôbec nebolo poznať. Boli viac ako vyrovnaným súperom, pri troške šťastia si mohli z Turca odviesť aj všetky tri body, keby neinkasovali dve minúty pred koncom.
Pavel Labaj, tréner: „Predviedli sme vynikajúci výkon. Chalanom patrí obrovská vďaka. Chceli, bojovali, snažili sa a predviedli ozaj vynikajúci výkon. Aj v oklieštenej zostave ukázali, že vedia hrať futbal.“

III. liga - mladší dorast
Martin – L. Mikuláš 2:0 (1:0)
MFK Tatran NAO: Kojš - Žiaran, J. Grieš, Legerský, Oravec, Maťko, Urbanovič, Sivák, Pastva, Močárnik.
Na výkone mladých Mikulášanov sa predsa len prejavila vynútená absencia tých, ktorí museli obliecť dresy staršieho dorastu. Domáci mali hru pod kontrolou, celý zápas dominovali. Hoci sa hosťom nedá uprieť snaha a bojovnosť, rozhodli futbalové schopnosti.
Zdeněk Matoušek, tréner: „Nemali sme veľké oči. Chceli sme súpera potrápiť. Celkom sa nám to celkom podarilo, no nestačilo to. Domáci vyhrali zaslúžene, kvalita bola na ich strane.“

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.