Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Tatrancom nebolo súdené skórovať

Ružomberská rezerva striasla zo seba tieň z derby v Rakytovciach v úvode druhého polčasu. Mikulášania si napriek dobrému výkonu vylámali zuby. Ostatné výsledky 5. kola: Prešov B - Lipany 3:1 (1:0), Podbrezová B – B. Bystrica B 1:3 (1:2), Žiar n. H. - Stropkov 2:1 (1:0), Vranov – D. Kubín 3:1 (2:0), T. Teplice - Žilina B 2:2 (0:2), Sabinov - Čadca 1:1 (0:1). V 6. kole sa 8. 9. o 10.30 h stretnú: Ružomberok B - Podbrezová B, Žilina B - L. Mikuláš.

L. Mikuláš – S. N. Ves 0:1 (0:0)
L. Mikuláš: Kubáň – Vyskočáni, Šupej, Kandera, Húska (73. Králik), Bezák, Olejár, Blaščík, Bella, Molnár, Trnovský.
Na Tatrane sa predstavil vyspelý súper. Po pekných rýchlych kombinačných akciách sa do šancí dostali Olejár, Molnár i Blaščík. V 11. min prihral Trnovský Molnárovi, no ten veľkú príležitosť nevyužil. Spišiaci pohrozili, ale Kubáň nebezpečnú loptu vyrazil. O pár minút hostia netrafili poloprázdnu bránu. Výhodné pozície Húsku, Trnovského a Olejára pred prestávkou s prehľadom likvidoval gólman. Aj druhé dejstvo bolo pre oko náročného diváka zaujímavé. Sólo Trnovského zrazili hostia na roh. Bellovu strelu zneškodnil brankár. Po hodine hry urobili Tatranci osudovú chybu, po ktorej, ako sa neskôr ukázalo, padol rozhodujúci úder. Tlak domácich sa po tejto nepríjemnej sprche ešte vystupňoval. Vyložené šance Trnovského, Húsku a Molnára skončili v náručí súperovho brankára. Festival zahodených mikulášskych príležitostí pokračoval. Ocitli sa v nich Blaščík, Olejár, Bella aj Šupej. V 78. min takmer udrelo na druhej strane. Králik fauloval, no Kubáň pokutový kop vyrazil. V infarktovom závere vykopávali hostia viackrát loptu doslova z bránkovej čiary. Bellova hlavička do žrde symbolicky definitívne „odzvonila“ streleckú smolu.
Zdeno Šenkyřík
Peter Kurek, tréner L. Mikuláša: „Z nášho pohľadu to bol neuveriteľne nešťastný zápas. Nepremenili sme minimálne osem tutoviek. Skrátka, nebolo nám súdené skórovať, aj keby sme na ihrisku vydržali do rána. Chlapcom nemám inak čo vyčítať. Súper dvakrát zaútočil a stačilo mu to na plný bodový záťah u nás. Čo už, z času na čas bývajú aj takéto duely. Musíme sa rýchlo otriasť, upokojiť hlavne v koncovke a ísť ďalej.“

-jh-

Rakytovce – Ružomberok B 1:2 (1:0)
Góly hostí: 49. Demeter, 53. Kasaj.
Ružomberok B: Smieška – Demeter, Gejdoš, Laurinc, Bureš – L. Bakoš (89. Bogin), Sloboda, Sivčevič (62. Lačný), P. Maslo – Kasaj (78. Chovanec), Tomko.
Z ružomberského pohľadu to bol zápas dvoch polčasov. Pre rezervu spod Čebraťa vyznel jednoznačne lepšie druhý. Hostia nezačali dobre. Rakytovce zahrávali v úvode tri štandardky. Pri prvej ratoval Smieška, nebezpečná lopta potom minula jeho svätyňu. Do tretice však vyťahoval loptu zo siete. Liptáci odchádzali do šatní s jednogólovým mankom. V druhej polovici však výrazne zvýšili obrátky a duel zaslúžene otočili.
Viliam Hyravý, tréner MFK Ružomberok B: „Aj v prvej štyridsaťpäťminútovke sme boli futbalovejší. Okrem dvoch príležitostí Kasaja sme sa vpredu k ničomu nedostali. Cez prestávku som chlapcom povedal, že ak budú vo svojom výkone pokračovať, ani do rána sa stav nezmení. Po dohovore v šatni sme začali behať, pohybovať sa a hneď to bol iný zápas. Chalani mali aj ďalšie dobré príležitosti na zvýšenie. Bakoš nastrelil brvno, P. Maslo išiel sám na brankára. Dôležité je, že sme vyhrali. V závere už domácim dochádzali fyzické sily.“

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.