Východná – Najmä kyslé dažde a emisie zo škodlivých látok sa podpisujú pod menší počet rýb v tatranských potokoch. Ryby, ktoré umelo oplodnia, tam musia dovážať zo Strediska genofondu rýb vo Východnej, ktoré patrí Štátnym lesom Tatranského národného parku.
„Ide o približne 50-tisíc kusov pstruha potočného a 70-tisíc kusov lipňa thymiánového. Väčšina z násadových rýb končí v tatranských potokoch,“ povedal Pavel Žiška, vedúci Strediska genofondu rýb Štátnych lesov Tatranského národného parku vo Východnej. Ide o približne polovicu ročného prírastku v tatranských vodných tokoch. O druhú sa postará príroda. V najbližších týždňoch sa ryby budú trieť. Umelým výterom im zoberú iskry, z ktorých sa neskôr vyliahnu malé rybky. Rybári im najskôr podávajú najjemnejšie krmivo, aby si postupne zvykali na potravu.
V rybníkoch je voda z neďalekého Bieleho Váhu. Rybárom spôsobila starosti výstavba neďalekej diaľnice. V rieke odvtedy, podľa P. Žišku, zostala asi tretina rýb. „Ešte potrvá nejaký čas, kým sa situácia vráti do pôvodného stavu.“ V rybníkoch neboli problémy také vypuklé. Voda do nich tečie cez viaceré filtre.