Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Lisková remizovala na pôde lídra

Víťazstvá si spomedzi našich zástupcov zaknihovala Palúdzka a Bešeňová. Cennú remízu si z Ďanovej odviezli Liskovčania. Naopak, naprázdno vyšiel doma nováčik a vonku Černová. Škoda, lebo vo vzácne vyrovnanej tabuľke rozhoduje každý bod. Trstená – Nižná 2:2, Sučany – Zuberec 6:0 (5:0). Dohrávka 1. kola: Zuberec - Nižná 1:0 (0:0). Dohrávky 6. kola: Nižná – Žaškov 3:1 (0:1). Černová – L. Sliače 1:0 (1:0). Lisková – Trstená 0:0. V 10. kole sa 7. 10. o 14.30 h stretnú: Černová – Palúdzka, Bešeňová - L. Sliače, Lisková – Sučany.

Palúdzka – Vrútky 3:1 (2:0)
Góly domácich: Matejka 2, Urbanovič.
Palúdzka: Károlyi - Medvecký, Pančík, Vyšný, Štulrajter, Stanko (Urbanovič), Moravčík, Uličný, Grieš (Mikušiak), Matejka (Psotný), Kokavec.
Palúčania mali raketový nástup. Už v 1. min ušiel po krídle Grieš, našiel Matejku - 1:0. V 3. min opäť Grieš uvoľnil Matejku, ktorý sa pekne uvoľnil a strelou k žrdi zvýšil. Hostia sa snažili, no domáca obrana ich do ničoho nepustila. Center Moravčíka v dobrej pozícii Matejka dobre netrafil. Ďalšia príležitosť po strele Kokavca a teči brankára skončila na brvne. Károlyi s Vyšným zlikvidovali sólo súpera.V druhom polčase sa rútil na bránu Matejka, no jeho strelu brankár vyrazil a dorážka Kokavca išla nad. Károlyi bol po priamom kope na mieste. V tej istej minúte lopta poskakovala na bránkovej čiare a dobiehajúci Urbanovič zvýšil. V 73. min strelu hostí na hranici pokutového územia tečoval Štulrajter a tá skončila v sieti - 3:1. V závere mohol výsledok prikrášliť Psotný, na päťke mieril iba nad.

Drážkovce – Bešeňová 0:3 (0:3)
Góly: Hrbček, Vyšný, R. Žíhlavník.
Bešeňová: Hok – Antol, J. Gerec, A. Gerec (Húska), R. Žíhlavník, Švidroň, Marián Baran, Ľ. Žíhlavník, Hrbček, Janiga (Drugáč), Vyšný (Protuš).
Od úvodu bolo zjavné, že Bešeňová bude mať navrch. V 7. min rýchly Hrbček obišiel aj brankára – 0:1. Aktivita hostí pokračovala. Výsledkom bol gól Vyšného, ktorý v 24. min pekne obstrelil z hranice šestnástky brankára. Domáci mohli z následnej kontry korigovať. V 40. min podnikli hostia ďalší protiútok a R. Žíhlavník zvyšoval. Druhý polčas sa odohrával viac-menej v strede. Domáci mali optickú prevahu, no šance im maril spoľahlivý Hok. Žíhlavníkovci kontorlovali hru, mali šance, ale ich koncovka bola nepresná. Záver rozhodnutého duelu sa iba dohrával.

Ďanová – Lisková 0:0
Lisková: Kačalka – J. Mrva, Adamčiak, Demko, Olejník, R. Šiška, M. Kubala, Ľ. Lamač, Zrnčík, V. Lauko, T. Mrva – striedali: Karlík, Strnisko.
V úplne vyrovnanom prvom polčase si jedinú príležitosť po polhodine vypracovali domáci. Kačalka však s námahou vyrazil prudkú strelu z diaľky. Po obrátke boli hostia lepší, ale čistú gólovú šancu už ani jedno z mužstiev nevyprodukovalo. Zápas tak skončil spravodlivou remízou.

L. Sliače – O. Poruba 1:2 (0:2)
Nováčik do polčasu dvakrát inkasoval. Potom jeho snaha o zvrat stačila iba na zníženie prehry.

Žaškov – Černová 3:0 (0:0)
Liptáci, ktorí mali rovnako ako Sliačania v nohách stredajšiu dohrávku, dosť prekvapujúco pohoreli na ihrisku súpera z dolného konca tabuľky. Všetky tri góly inkasovali v druhom dejstve.