Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Vydarený úvod aj záver

Ružomberok – „Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý.“ Takto začal tréner MFK Ružomberok Přemysl Bičovský svoj návrat k duelu 11. kola Corgoň ligy v Senci. „Po dlhej dobe sa nám podarilo streliť rýchly gól. Do 20. min sme mohli viesť minimálne 3:0. Naše mužstvo malo také šance, ktoré sa patrí premieňať. Avšak potom v rozpätí troch minút prišli dva góly Senca. Tým sa zápas otočil. Domáci si začali veriť. Dlhými nakopávanými loptami za našu obranu párkrát pohrozili. Polčas sme však nejako dohrali. Po prestávke naše mužstvo opäť prevzalo iniciatívu a podarilo sa nám streliť vyrovnávajúci gól. Žiaľ, bol to moment, ktorý vzápätí priniesol útlm do našich radov. Súper mal šance, ktoré vynikajúco zlikvidoval brankár Hajdúch. Neskôr zasa prišli naše chvíle. Mali sme niekoľko príležitostí, hlavne rýchlych protiútokov, ktoré ale neboli dotiahnuté do konca. Napokon rozhodla penalta, ktorú premenil Števko. V závere sme sa však ešte triasli o výsledok. V posledných desiatich minútach nás Senčania zatlačili pred naše trestné územie. My sme sa z tohto obliehania nedokázali vymaniť. Z prevahy sa zrodila jedenástka. Videl ju ale asi len hlavný rozhodca. Hajdúch ju však perfektne chytil. V nadstavenom čase sme už Senec nepustili k ničomu.“
Ružomberčania pri Seneckých jazerách viedli v 3. min 1:0, o dvadsať minút neskôr už prehrávali 1:2. „Pod mojím vedením to bolo prvé stretnutie, ktoré Ružomberok otočil,“ poznamenal P. Bičovský. „To ma teší. Zároveň chcem povedať, že k tomu ani nemalo dôjsť. Lenže naše šance za stavu 0:1 zostali nevyužité. Ešte keď Senec vyrovnal, mohol nás Pilár opäť dostať do vedenia. Veľkú príležitosť spálil a z protiútoku skóroval súper.“
Okrem značnej maródky v posledných kolách sa pod ružomberskú zostavu podpisujú tresty za červené karty. Dištanc sa momentálne skončil Kockovi, stále trvá Kokoľovi a Jurčovi. P. Bičovský: „Nechcem sa k tomu veľmi vyjadrovať, ale myslím si, že rozhodcovia skutočne Ružomberku neprajú. A ani disciplinárna komisia. Napríklad, keď človek na videozázname vidí, za čo dostal Jurč zastavenú činnosť na tri zápasy, tak mu zastáva rozum. Teraz zasa v Senci, v predposlednej minúte to bol skôr faul domáceho hráča na nášho Laurinca a nie penalta proti nám. Nič iné nám nezostáva, len sa vyvarovať podobným situáciám. Nie vždy sa to však dá. Futbal je totiž kontaktný šport. Bez dôrazu a tvrdosti sa hrať nedá. Inak sa nepresadíte. Som zvedavý, aký trest vyfasuje brankár Senca Novota, ktorý nám dokaličil Bakoša.“
Tento týždeň mužstvo spod Čebraťa čakajú dve poriadne sústa. 3. októbra to bude pohárový duel v Žiline a v sobotu liga v Trnave. „Áno, budú to veľmi ťažké zápasy,“ pritakáva kouč MFK. „Navyše, ja dnes neviem, kto bude hrať. Kto bude zdravý. Z vylúčených hráčov bude v Žiline k dispozícii Kucka a v Trnave Kukoľ. Veľmi zle to vyzerá s Bakošom.“

FC Senec – MFK Ružomberok 2:3 (2:1)
Góly: 20. Pinte, 23. Najman – 3. Siva 63. Števko, 82. Števko (z jedenástky)). Žlté karty MFK: Števko, Sivčevič, Siva, Bakoš. Červená karta: Novota (Senec)). Rozhodoval: Kačenga – 1300 divákov.
MFK: Hajdúch – Siva, Galo, Laurinc, Balaško – Sivčevič – Zošák, P. Maslo, Božok (60. Števko) – M. Bakoš (84. Lačný), Pilár.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.