Liptovský Mikuláš – Medailami druhého a tretieho stupňa ocenil minister obrany František Kašický troch vojenských profesionálov, ktorí pôsobia v Národnej akadémii obrany maršala Andreja Hadika v Liptovskom Mikuláši. Ľubomír Bulík, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky, odovzdal medaily prvého a druhého stupňa a čestný odznak pätnástim profesionálnym vojakom.
Ocenenie dostali za vernosť ozbrojeným silám a prácu v ich prospech. Slávnostná akadémia bola súčasťou Dňa ozbrojených síl, ktoré si v Národnej akadémii obrany maršala Andreja Hadika pripomenuli uplynulý pondelok. Liptovský Mikuláš označil minister za centrum vzdelávania a vysokoškolsky vzdelaných ľudí. „Je v nich obrovský potenciál pre budúcnosť armády a ozbrojených síl. V pedagogickej a vojenskej práci dosahujú dlhodobo výborné výsledky,“ zdôraznil šéf rezortu obrany. Dodal, že do Liptovského Mikuláša sa vždy nosili medaily, okrem iných aj športové. „Verím, že to tak bude aj po dokončení transformácie vojenského vysokého školstva.“
Počas osláv Dňa Ozbrojených síl zablahoželal veliteľ akadémie Marián Áč Ľ. Bulíkovi k päťdesiatym narodeninám. „Ako vášnivému rybárovi vám venujeme zlatú rybku. Nech vám pomáha splniť všetky želania,“ povedal M. Áč. Náčelník nevedel, čo so zlatou rybkou urobí. „Ak to má byť symbol, aby som bol ticho, tak nebudem,“ povedal s úsmevom. „Svoje skúsenosti chcem v prospech rezortu odovzdávať aj naďalej.“ Vážnejším tónom dodal, že takmer dvadsiatka ocenených je len časť z tých, ktorých mohli oceniť.
Na oslavách sa okrem predstaviteľov rezortu obrany a Ozbrojených síl zúčastnili aj Mikuláš Czocher, podpredseda Klubu vojenských dôchodcov s členom rady klubu Ivanom Bumbálom, plukovník vo výslužbe Nikolaj Tegza, Pavol Chrapčiak, predseda oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a Milan Martinka, predseda základnej organizácie.
Vystúpenie folklórneho súboru Váh roztancovalo aj ministra obrany a niekoľkých funkcionárov akadémie. Dňom ozbrojených síl je 22. september. Vtedy v roku 1848 zaznamenali slovenskí dobrovoľníci prvé ozbrojené víťazstvo v revolučnom roku pri Brezovej pod Bradlom. Ozbrojené sily oslavujú svoj sviatok práve na počesť tejto víťaznej bitky.