Jamnícka dolina patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie časti Západných Tatier. Najmä záver doliny Jamnické plesá a jej dominanta Ostrý Roháč. Mnohí návštevníci, ktorí ho mali možnosť vidieť od Jamníckych plies, ho volajú slovenský Materhorn.
V Jamníckej doline inštalovali pracovníci Strediska terénnych služieb Štátnych lesov TANAPu a Správy TANAPu minulý týždeň nový informačný pútač. Jamnícku dolinu modeloval ľadovec. V závere doliny sa nachádza ľadovcový kotol (kar) s dvoma plesami, ktoré postupom času zasypáva kamenná suť. Voda zaplnila ľadovcové kotly po roztopení ľadovca z posledného zaľadnenia asi pred 10 tisíc rokmi. Nižné Jamnícke pleso sa nachádza vo výške 1 728 m. n. m., má rozlohu 1,13 ha a hĺbku štyri metre. Vyšné Jamnícke pleso je menšie, ale hlbšie.
Na pútači nechýbajú informácie o vlastníkovi územia. Pozemkové spoločenstvo bývalých urbarialistov Liptovská Kokava hospodári na výmere 3012 hektárov. V strede Jamníckej doliny, pod Pustým, je zrekonštruovaná pôvodná koliba pastierov, ktorí v doline pásli ovce a dobytok až do oblasti Kokavských Záhrad a Jamníckych plies. Na pútači sú aj informácie o okolitej faune a flóre doplnené fotografiami.
Informačný pútač vznikol z trojstrannej spolupráce medzi vlastníkom územia Urbárom Liptovská Kokava, Štátnymi lesmi TANAP-u a Správou TANAP-u. Projekt financovali Štátne lesy TANAP-u.