Prečo nemá svätec jednu ruku? Prečo je toľko maličkých dierok na anjeloch? Prečo sú sochy obité? Prečo je tu taký istý vzduch ako v kostole? Prečo drží sv. Mikuláš v ruke tri zlaté gule?
Veľa prečo zaznievalo z úst detí zo Školského klubu pri Základnej škole Čs. armády v Liptovskom Mikuláši na návšteve výstavy Sakrálne umenie Liptova spojenej s tvorivou dielňou Každý má svojho anjela. Výstavu pripravila v Čiernom Orli Jana Chmelová zo zbierok Liptovského múzea v Ružomberku. Výber obrazov a plastík má náboženské motívy. Väčšia časť vystavených olejomalieb je dielom neznámych umelcov. Medzi exponátmi sú však aj diela dvoch rodákov z Liptova: Františka Belopotockého a Petra Júliusa Kerna. Drevorezby dokumentujú tvorbu slovenských rezbárov z 18. a 19. storočia. Pôvodne tvorili vnútornú výzdobu liptovských kostolov.
Na otázky detí odpovedala pracovníčka múzea Anna Beťková: „Sochy sú veľmi staré a niektoré časti na nich sa časom zničili alebo obili. Anjelikov prevŕtal červotoč. Obrazy i plastiky sú konzervované takými istými prípravkami ako výzdoba v kostoloch a o troch guliach sv. Mikuláša rozpráva legenda. Mikuláš je odpradávna patrónom detí a mladých dievčat. Deťom nosí sladkosti a kedysi vraj pomohol chudobnému človeku vydať jeho tri dcéry. Keďže chudák nemal pre ne veno, sv. Mikuláš mu postupne daroval tri hrudky zlata. Vždy v noci každú z nich vhodil do domu a chudobný otec mohol dievčatá vydať.“
Odpovede A. Beťkovej spolu s vystavenými exponátmi sa stali motívom pri práci detí v tvorivej dielni. Viedla ju Jana Žiaranová, ktorá radila aj pomáhala žiakom pri zhotovovaní vlastného anjelika. Možno aj strážneho.