Slávnostné tóny lesníc v podaní študentov Strednej lesníckej školy z Liptovského Hrádku, pestrofarebný sprievod poľovníkov a lesníkov na čele s bohyňou lovu Dianou a jej psou svorkou, slávnostné príhovory. Tak možno stručne charakterizovať otvorenie už 16. ročníka Dňa svätého Huberta v Liptove.
Oslava patróna slovenských poľovníkov sa konala 30. septembra v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline. Zúčastnili sa na nej mnohí poľovníci a milovníci prírody. Medzi hosťami bol prezident Slovenského poľovníckeho zväzu Marián Lipka, prednostka Obvodného úradu v Liptovskom Mikuláši Viera Tereková, honorárny konzul Poľskej republiky Tadeusz Frackowiak, riaditeľ TANAP-u Pavol Majko, primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, aj ružomberský primátor Michal Slašťan a ďalší.
Približne dvetisíc návštevníkov videlo bohatý a pestrý program. Pre dospelých bol veľkým lákadlom lesnícky päťboj, súťaž v pílení dreva a hádzaní flinty do žita, ukážky z tvorby a interpretácie lesničiarov, výstava trofejí a prezentácia činnosti poľovníckeho združenia Baranec Jakubovany. Pre deti a mládež pripravili pedagógovia zo Strednej lesníckej školy v Liptovskom Hrádku zaujímavú súťaž – lesná pedagogika. Tradične najväčšiemu záujmu sa tešila súťaž vo vábení jeleňov a ostatných druhov zvery. V tej prvej spomedzi sedemnástich súťažiacich najlepšie obstál Ladislav Kuric z Bodinej, druhé miesto obsadil Kamil Čendula z OLZ Liptovský Hrádok a tretí skončil prekvapujúco študent zo Strednej lesníckej školy v Liptovskom Hrádku Ján Muranský. V súťaži vo vábení ostatných druhov zvery s prehľadom zvíťazil Peter Plánovský ml., druhý bol Michal Ondrejkov a tretí Michal Rečný st.
V skanzene mali svoje stánky ľudoví umelci, ktorí ponúkali výrobky z dreva, kože a kovov a predajcovia poľovníckych potrieb, odevov a obuvi. Príjemným prekvapením bola tohtoročná účasť poľnohospodárskych podnikov z Bobrovca a Liptovských Revúc. Prezentovali a predávali ovčiarske produkty, syry a žinčicu.
Okresné predstavenstvo SPZ ocenilo svojich členov a funkcionárov, ktorí sa zaslúžili o dobré meno SPZ a slovenského poľovníctva. Z rúk Mariána Lipku prevzali vyznamenania Za významné zásluhy a rozvoj slovenského poľovníctva III. stupňa Vladimír Juráš a Peter Staroň z PZ Ľupčianka, Peter Kúdola a Juraj Janda z Urbárskeho pozemkového spoločenstva Hybe a Dušan Schnek z PZ Machy. Vyznamenania Za významné zásluhy a rozvoj slovenského poľovníctva II. stupňa udelili Michalovi Neštickému z PZ Poludnica, Jánovi Mlynarčíkovi z PZ Baníkov a Pavlovi Žiškovi z Urbárskeho pozemkového spoločenstva Hybe. Vyznamenanie Za významné zásluhy a rozvoj slovenského poľovníctva I. stupňa prevzali Zdeněk Bachtík z PZ Ľupčianka, Ľubomír Bako z PZ Viackov, Ján Brezina a Ján Halahija z PZ Grúň a Peter Matejbus z Urbárskeho pozemkového spoločenstva Hybe. Najvyššie zväzové vyznamenanie Zlatý kamzík udelili Štefanovi Čendulovi, dlhoročnému členovi predstavenstva OR SPZ a predsedovi kynologickej komisie, za jeho veľký osobný prínos pre kynologickú činnosť v rámci okresu a celého Slovenska.