Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Líder sa dočkal porážky

Švošov prišiel o ne­poraziteľnosť až v záve­rečnom kole jesennej časti. Ludrová inkasovala debakel v Hrádku.

Iľanovo - Smreč./Žiar 2:1 (2:0)
V úvodnom dejstve dominovali domáci, ktorí si na konto pripísali úspešné zásahy a hostí nepustili do vážnejšej šance. Prvý gól strelili po ukážkovom signále, ktorý zahral Devečka a na gól premenil Múranica. Po prestávke hru poznačila zbytočná nervozita, obidva celky boli nespokojné s výkonom rozhodcu. Smreč./Žiar vyrovnávali desať minút pred koncom, do záverečného hvizdu Iľanovo ubránilo najtesnejšie víťazstvo.
Góly: Múranica, Devečka – T. Moravčík. Iľanovo: Stankoviansky – Ostrovský, Žiaran, Ľ. Kráľ, Múranica, Droppa, Magura (67. Ochodnický), M. Kráľ (87. Ťavoda), Gugh (73. Gejdoš), P. Kloták, Devečka. Smreč./Žiar: E. Moravčík – Števko (46. Bučko), Čupka, Droppa, Šimún, T. Moravčík, Pajerchin, Labaška, Oško, Gál (63. Uram), Pavlenka.

Kvačany – Švošov 2:1 (1:1)
Strela Burdela v 20. min prekvapila hosťujúceho brankára a skončila v sieti. Líder súťaže vyrovnával po dorážke o desať minút. V druhom polčase mali Kvačany miernu prevahu, zúžitkovali ju dve minúty pred koncom gólom z pokutového kopu.
Góly: J. Burdel, Ďuroň (z 11)– L. Drdák. Kvačany: Lenčo – Odlevák, Chudoba, Chovan, Bella, Halahija, Sásik, Kruták, J. Burdel, Ďuroň, Florek (88. P. Burdel). Švošov: R. Roštek – Ľ. Pukaj, P. Dančo, J. Dančo, Babec, Carach, M. Drdák (77. Kútnik), T. Drdák, L. Drdák, M. Pukaj (66. J. Roštek), M. Pukaj (86. Olos).

Likavka - V. Dubová 3:0 (0:0)
Po bezgólovom prvom dejstve rozhodla Likavka tromi gólmi o víťazstve rozdielom triedy.

Jamník - L. Lúžna 5:0 (1:0)
V priemernom zápase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Jamník zobral zápas do svojich rúk po dvoch zlepených góloch. Až do konca to už potom bola jednoznačná záležitosť hostiteľov.
Góly: Zeleňák 2, Antol, J. Handrk, Madliak. Jamník: Krajčuška – Antol, Matejko, Žuffa, M. Pavkovček, P. Beňo, Cibuľa (61. T. Pavkovček), Madliak (76. P. Pavkovček), Kuchárik, Handrk, Zeleňák (54. P. Pavkovček). L. Lúžna: O. Kajda – J. Kajda, P. Veselovský, Dutka, J. Glemba, T. Veselovský, Švanda, Staš, M. Glemba (46. Lietavec), Oravec, Targoš.

Podtureň - Sv. Kríž 1:1 (1:1)
Podtureň počas deväťdesiatich minút nedokázala využiť územnú prevahu. Zahodila množstvo šancí, o jej nemohúcnosti svedčí aj nepremenený pokutový kop.
Góly: L. Vozárik – Pauko. Podtureň: Janovčík – Lorincz, Moravčík, L. Vozárik, Mlynarčík, Račko, Drugáč, M. Vozárik, Juráš, Ilavský, Debnár. Sv. Kríž: Mráz – Mišovič, Tomčík, Keller, Feketík, Papaj, Celenga, Vodička, Baláž, Pauko, Húlek.

Pribylina – Beňadiková 0:2 (0:1)
Dobrý úvod nedokázali Pribylinčania pretaviť do gólovej bodky, v priebehu polhodiny zahodili päť čistých šancí. Beňadiková išla do vedenia päť minút pred prestávkou. Po nej pokračoval hostiteľský festival nepremenených šancí. Hostia upravili výsledok z ojedinelého protiútoku.
Góly: Bocko, M. Račko. Pribylina: Gajdoš – Ondrejkov, Šimčo (70. Jaroslav Jurík), Pozor, Poliak (75. B. Pačan), Tarageľ, Ján Jurík, M. Jurík, D. Pačan, Račko, O. Pačan. Beňadiková: Ondrejka – Čatloš, Hlušák, Bocko (70. Zawisza), M. Račko (80. Janek), Kello (89. Kriška), Malacký, Kováčik, P. Zlejší, Mrnčo, J. Zlejší.

L. Hrádok – Ludrová 7:1 (4:0)
Úvod ako z veľkej knihy predviedli Hrádočania, už v 25. min vyhrávali jednoznačných 4:0 a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Po prestávke domáci pokračovali v dobrom výkone, odmenou im boli ďalšie tri góly v sieti Ludrovej. Tá sa strelecky dokázala presadiť iba raz.
Góly: Cibula 4, Frigmanský 2, Michalec – Kaman. L. Hrádok: Šuňavec – Holbus, Kováč (77. Poljaček), Žufaj, Janiga, Psotka, Michalec, Kozub, Gaszi (65. Frigmanský), Cibula, Žiška. Ludrová: Carach – Novák, Dutka, Hatala, Milan, Kajan, Macko (50. Rázga), Apolenár, Kaman, Pavol (55. Bielik), Haspra.