Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Držali sa statočne

Po stredajšom 29–bodovom víťazstve v Poprade v sobotu ružomberské basketbalistky v 5. kole ženskej extraligy hostili majstrovský KOSIT 2013 Košice.

Aj keď napokon vďaka lepšej koncovke obhajcu titulu prehrali o 17 bodov (73:90), svojím veľmi sympatickým výkonom prispeli k vydarenému podkošovému divadlu. „Myslím si, že sme videli veľmi kvalitné stretnutie,“ uviedol košický tréner Vladimír Karnay. „Pre nás bolo mimoriadne osožné aj z toho pohľadu, že sa blíži Euroliga. Práve takéto zápasy potrebujeme hrať. Musím vysloviť pochvalu ružomberskému tímu. Je to veľmi dobre postavené družstvo, preto má aj v európskom pohári šancu na dobré výsledky.“ Ružomberok síce v tomto dueli viedol len raz, v 6. min 12:11, veľkému favoritovi však dlho, takmer až do samotného záveru, znepríjemňoval život. Pred záverečnou štvrtinou svietil na tabuli iba šesťbodový rozdiel – 62:68. Za povšimnutie stojí aj nádherne zaplnená hala (okolo 1800 divákov) a skvelá, veľmi žičlivá zápasová atmosféra.

Poprad – Ružomberok 54:83 (20:21, 33:37, 39:63)
Body MBK: Palušná a Lukačovičová po 18, Poledňová 14, Wilsonová 13, Krumbergová 11, Chabadová 5, Kupčíková 4.
Stanislav Onuška, tréner Ružomberka: „Tak, ako v predchádzajúcich zápasoch, aj v Poprade sme sa pomalšie rozbiehali a boli iba o pár bodov vpredu. Dievčatá boli nepochopiteľne nervózne, z toho pramenilo množstvo nevyužitých čistých príležitostí spod koša. Po prestávke však prišla naša šestnásťbodová šnúra. Potom to už bolo o niečom inom. K výraznému víťazstvu prispela nemalou mierou aj naša výšková prevaha. Všetky tri pivotky Palušná, Lukačovičová a Podešvová podali veľmi dobré výkony. Za prvý polčas, keď bolo družstvo v akomsi útlme, si pochvalu zaslúži Krumbergová. Do Popradu zavítali aj viacerí naši fanúšikovia, ktorí nám vytvorili úžasnú kulisu, akoby sme hrali doma.“

RUŽOMBEROK – KOSIT 2013 73:90 (21:26, 38:47, 62:68)
Body MBK: Krumbergová 22 (3 trojky), L. Wilsonová 15 (3), Palušná 14, Kupčíková 10, Podešvová 8, Lukačovičová 2, Felixová 2.
S. Onuška: „V prvom rade ma teší, že sa dievčatá súpera nezľakli a jasným ligovým favoritom odohrali vyrovnanú partiu. Prehrávali sme napríklad aj o pätnásť bodov, vždy sme ale dokázali rozdiel skóre stiahnuť. V zlomových momentoch musel môj kolega Karnay vytiahnuť na palubovku to najlepšie, čo má. Ešte po tretej štvrtine nikto nemohol povedať, že o stretnutí je rozhodnuté. Podľa mňa, najlepšou hráčkou na ihrisku bola Lotyška Krumbergová, s ktorou sme minulý týždeň podpísali ročnú zmluvu. Po zápase som v šatni hráčkam povedal, že sa presvedčili, že aj na Košice majú. Dnes ešte nie na víťazstvá, ale aby im čo najviac znepríjemňovali život.“

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Hygge ako životný štýl
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 616

V meste plánujú cez víkend otvoriť 15 odberných miest.

2 h
Zľava Simona Koreňová, Martina Tarageľová

Aj keď rok 2020 bol ochudobnený o mnohé športové podujatia, šachisti stihli počas zmiernenia opatrení zorganizovať viaceré šachové turnaje. Liptovská šachová škola bilancuje rok.