Futbalisti MFK Ružomberok opäť pod Čebraťom nevyhrali. Naopak, v súboji s majstrom vyšli bodovo úplne naprázdno.
A tak stále posledné domáce tri body „Ruže“ sa spájajú s 1. septembrom, keď si Bičovského družina poradila s Košicami (1:0). Sobotňajšie stretnutie so Žilinou mali Ružomberčania nádejne rozohraté. Lenže stačili dve vážnejšie nepozornosti v defenzíve a obhajca titul ich kruto potrestal.
Strela Žilinčana Deváteho z dvadsiatich metrov bola dlho jedinou loptou, ktorá smerovala medzi žrde. Úvodný väčší vzruch na trávniku priniesol až záver prvého polčasu. V 38.min Zošák prešpurtoval viac než polovicu ihriska, aby pred bránou hostí našiel Bakoš, ktorý si ešte streleckú príležitosť vylepšil, ale z ôsmich metrov napálil iba do brvna. Vzápätí od ďalšej pohromy Žilinu pri strele Jurča zachránila len pravá žrď. Gól, ktorý visel vo vzduchu, napokon do prestávky predsa padol. V 44. min Božok zahrával priamy kop, pred žilinskou svätyňou sa dobre zorientoval Kucka a loptu doklepol do siete.
Po zmene strán sa čakalo, že Žilinčania po „kvapkách“ od trénera Pavla Vrbu viac pritlačia na plyn. Tak sa aj stalo. V priebehu druhého polčasu sa dostali do dvoch šancí a tie im stačili na plnohodnotný zvrat stretnutia. Išlo o navlas rovnaké góly, po nekompromisných ranách z vnútra šestnástky. V 65. min vyrovnal Štyvar a štyri minúty pred koncom na konečných 1:2 upravil Porázik. Následné domáce úsilie zachrániť aspoň bod už efekt neprinieslo. „Boli sme šťastnejší,“ objektívne skonštatoval P. Vrba. „Ružomberok si prehru nezaslúžil.“
Přemysl Bičovský, tréner Ružomberka: „Ja som sklamaný. Po prvom polčase sme verili, že by sme stretnutie mohli doviesť do úspešného konca. Ale, ako povedal kolega Pavel Vrba, vyhral šťastnejší tím. Za kľúčové momenty by som označil návrat Štrbu do zálohy a predčasný Kuckov odchod pre zranenie. Kuckova agilita a bojovnosť nám v strede chýbali. Navyše, trochu nám trvalo, kým sme sa v zálohe znova sformovali. Za ďalší rozhodujúci faktor považujem, že ani stopercentné šance nedávame. Od toho sa potom všetko odvíja. Veľká škoda Bakošovej príležitosti. Tá bola stopercentná. Marek si dva razy loptu krásne zasekol, ale potom miesto toho, aby ju zasunul k tyči, poslal ju hore. Inak sa stretnutie muselo páčiť. Malo tempo, oba celky sa snažili vyhrať. Žilina potvrdila, že má skúsenejšie mužstvo ako my.“
Ružomberok – Žilina 1:2 (1:0)
Góly: 44. Kucka – 65. Štyvar, 86. Porázik. ŽK: Zošák, Števko, Bakoš – Vladavič. Rrozhodoval Micheľ.- 4965 divákov.
MFK: Hajdúch – Siva, J. Novotný, J. Maslo, Jurč – Laurinc – Zošák, Kucka (62. P. Maslo), Božok (70. Števko) – Pilár, M. Bakoš.