Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Rezerva prezimuje na prvom mieste

Mikulášania priviezli z východu cenný bod. Zverenci Viliama Hyravého sa v jesennom finiši prepracovali na čelo.

Ružomberok B – D. Kubín 4:1 (2:0)
Zaslúžene naplno zabodoval futbalovejší tím. Po medzišestnástkovom úvode sa v 14. min zrodila kolmá prihrávka na Dovičoviča, ktorý v situácii zaváňajúcej ofsajdom nezaváhal a namieril presne k žrdi - 1:0. V 26. min zaregistrovalo publikum jedinú loptu smerujúcu medzi ružomberské žrde. Išlo skôr o propagačný pokus z asi dvadsiatich piatich metrov. O dve minúty na to domáci Ďubek nekompromisne zblízka zvýšil vedenie domácej rezervy. Prvý polčas sa niesol v znamení veľkého nasadenia oboch mužstiev, územnej prevahy Ruže, ale ďalšie šance už nepriniesol.
Po prestávke nastúpili domáci akoby príliš uspokojení s dvojgólovým náskokom. Prestali hrať, čo Oravčania využili a prevzali iniciatívu. Ich tréner P. Zvolenský do druhého dejstva poslal až troch čerstvých mužov. V 66. min čaroval Smieška. Potom mal šťastie, že Halák zblízka netrafil. Kubínčania nepríjemne prikurovali a v 69. min sa dočkali zníženia. Po rýchlom brejku do otvorenej obrany nemal už ružomberský brankár žiadnu šancu. V tých chvíľach sa zdalo, že hostia ešte zápas zdramatizujú. V pravý čas ale prišiel tretí úspech ružomberskej rezervy. V 73. min potiahol krásne akciu Sloboda, loptu na gól naservíroval Dovičovičovi, brankár hostí Okoličáni jeho strelu ešte stihol vyraziť, ale následná Slobodova dorážka už skončila v sieti. Razom sa obraz hry zmenil. Dolnokubínčanov tento gól akoby zarezal, naopak, domácej družine dodal krídla. Potom sa už hralo len na jednu bránu. Stopercentnú šancu spálil Dovičovič, o dve minúty na to mu však vyšiel reparát, keď špičkou kopačky prehodil gólmana - 4:1. Mohol skórovať aj v 81. min, keď mu tutovku ako na podnose predložil agilný Sloboda.
Viliam Hyravý, tréner MFK B: „Prvý polčas bol jednoznačne v našej réžii. Druhý sme začali zle, súper bol futbalovejší, mal viac z hry. Prestali sme behať, celkove to z našej strany nebolo ono. Zaslúžene sme inkasovali, pretože sme si o to koledovali. Zaplať pánboh, že Dovičovič zvýšil na 3:1 a bolo po zápase. Potom sme to už kontrolovali a zaslúžene vyhrali.“
Góly: 14. a 76. Dovičovič, 27. Ďubek, 73. Sloboda . 69. Gonda.
Ružomberok B: Smieška – Greššák, Gallo, Gejdoš, Bureš – Lačný (65. Chovanec), Sloboda, L. Bakoš, Ďubek – Kasaj (83. Jendrišek), Dovičovič 89. Babic).

Ján Svrček

Sabinov – L. Mikuláš 0:0
V obojstranne bojovnom stretnutí mali na kvalitnom teréne územnú prevahu domáci. Dokázali ju však pretaviť iba do niekoľkých štandardných situácií po nebezpečných rohových kopoch. Tatranci sa z určitého rešpektu vymanili až v druhom polčase, z čoho vyplynula aj ich najväčšia príležitosť. V 75. min po milimetrovej ukážkovej prihrávke Bellu nepremenil samostatný nájazd Bezák. Snažil sa obstreliť brankára, ale ten jeho úmysel reflexívne vystihol. Za zmienku ešte stojí strela striedajúceho Jurigu, ktorý musel nahradiť už v 20. min Kanderu (zlomený nos), z rohu malého vápna do bočnej siete. Napokon sa hosťom podarilo z horúcej, no vzácne kultúrnej východniarskej pôdy vydolovať cenný bod.
Roman Vavrovič, tréner L. Mikuláša: „Taktiku som postavil vyložene na neinkasovaní gólu. Hrali sme defenzívnym systémom, ktorý vyústil do zisku bodu. Po nevydarenom domácom stretnutí proti prešovskej rezerve sme urobili korektúry v zostave. Som rád, že sa ukázala ich efektivita.“
FK TATRAN NAO: Chalupka – Kandera (20. Juriga), Šupej, Olejár, Hoško, Húska (76. Trnovský) – Bezák, Arandelovič (46. Bella), Balluch, Budvesel – Blaščík.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

GRAFY: Ako sa vyvíja pandémia na Liptove

Rekordný prírastok zaznamenal v nedeľu okres Ružomberok.