Miro Kasprzyk je jeden z mála mímov profesionálnej slovenskej pantomímy, ktorý sa venuje výchove a hľadaniu mladých talentov na Slovensku i v zahraničí. Na scéne pôsobí už viac ako 20 sezón, po roku 1990 sa profesionalizoval.
Účinkoval na mnohých prestížnych festivaloch doma a v zahraničí, v roku 1994 bol nominovaný na cenu European Comedy Awards. Vystupoval v Mexiku, Taliansku, Nemecku, Francúzsku, Holandsku, Česku, Švajčiarsku či Poľsku. Objavil sa v niekoľkých filmoch (Strašiak a snežienky, SR 1992; Šmankote babičko čaruj, ČR 1996; Sokoliar Tomáš, ČR/SR/Nem. 1999). V rokoch 1999 – 2000 sa pravidelne objavoval v Teleráne TV Markíza. Herecky a autorsky sa podieľal na poslednej sérii mesačníka Apropo TV New (STV, v roku 2000) spolu s Jarom Filipom, Stanom Radičom, B. W. Dobákom a Robom Rothom. V roku 2002 nakrútil pre STV spolu s Michalom Hechtom večerníčkový seriál Osmijanko. Posledné roky intenzívne spolupracuje s agentúrou Fun&Sport z Liptovského Mikuláša ako animátor a scenárista. Naďalej pokračuje úzka viacročná pedagogická spolupráca pri výučbe pantomímy v Bratislave na Cirkevnom konzervatóriu.
Medzi srdcové projekty, ako pár rokov hovorí, patrí Doktor Klaun. Ide o návštevy detí na onkológii, v nemocniciach, či iných zariadeniach a liečenie smiechom, to je pravé poslanie pre umelca.
Žije a tvorí v Liptovskom Mikuláši, kde už pätnásty rok vedie Štúdio pantomímy. Podľa pamätníkov patrí k inventáru Kremnických gagov, je Tútorom festivalu Špandiv a mohli ste ho stretnúť aj ako maskota Envirofilmu v Banskej Bystrici – Tatko Príroda, či MFPF vo Vysokých Tatrách - Poseidon. V roku 2007 sa mím netradične predstavil aj ako veselý šaško moderátor na festivaloch historického šermu v Leviciach a na Devíne. Na jeseň tohto roku v súčinnosti so Štátnou vedeckou knižnicou z Banskej Bystrice účinkoval v Moskve na svetovom festivale knihy Bibliobraz 2007.
Medzi najnovšie projekty patrí dlho očakávaná premiéra sólovej celovečernej pantomímy Don Tichot, ktorú s režisérom Kamilom Žiškom autorsky pripravil pre Hudobné divadlo v Trenčíne ako voľné spracovanie na námet klasiky svetovej literatúry Miguela de Cervatnesa - Don Quijote de la Mancha.