Sedem mužov v bielych mníšskych habitoch zo súboru Schola Gregoriana Pragensis vyspievalo na javisku v Liptovskom Mikuláši omšu sviatku očisťovania Panny Márie.
Bez jediného hovoreného slova. „Myslím, že program nie je potrebné komentovať,“ vysvetlil umelecký vedúci súboru Schola Gregoriana Pragensis David Eben. „Program je postavený liturgicky v poradí prológ a omša. Vystúpenie v Liptovskom Mikuláši bolo akoby rekonštrukcia liturgie z trinásteho storočia, kde sme spojili viachlasné časti s jednohlasným chorálom.“ Koncert v Liptove nadviazal na šnúru koncertov v Čechách a na Slovensku. Zvyčajne je ich na vystúpení osem, do Liptova prišli len siedmi. „Máme v repertoári niekoľko programov a tie „točíme,“ pokračoval D. Eben, „ale snažíme sa program sami trošku spestriť, aby sme nespievali niekoľko dní za sebou to isté.“
Schola Gregoriana Pragensis spieva zvyčajne v kostoloch, kde je veľmi dobrá akustika. „Každý priestor je iný. Zvyčajne vystupujeme v chrámoch. S každým priestorom sa musíme pred vystúpením zžiť, aby sme s ním dokázali spolupracovať, aby sme nešli proti nemu.“ Neprekážal súboru potlesk počas vystúpenia? „Bežnejšie je, že ľudia tlieskajú až na konci, pretože pre liturgickú štruktúru programu je lepšie, keď vystúpenie beží bez potlesku. Ale v priestoroch kultúrneho domu je iná situácia a ľudia majú potrebu odmeniť nás potleskom."