Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

EXTRALIGA – BASKETBAL – ŽENY

Basketbalistky MBK Ružomberok mali excelentný vstup do zápasu nedeľňajšieho zápasu 13. kola extraligy s Popradom.

Vďaka výbornej obrane a tlaku na loptu za necelých šesť minút ušli súperovi Tatier o osemnásť bodov – 20:2. Potom prišlo ružomberské prestriedanie a postupne prílišné uspokojenie sa s raketovým úvodom. V 13. min domáce dievčatá viedli o 24 bodov – 33:9. Potom ale Poprad po sedembodovej šnúre sa v 15. min im priblížil na 17 bodov – 33:16 a začal si v útoku veriť. V 18. min sa domáci náskok scvrkol na 15 bodov – 35:20. Po veľkej prestávke však náskok Liptáčok začal zase narastať. V 32. min. To bolo o 32 bodov – 59:27. Takmer celú poslednú štvrtinu ružomberská základná päťka sedela na lavičke.
Stanislav Onuška, tréner Ružomberka: „Bol to taký špecifický zápas. Po veľmi serióznom výkone vo štvrtok v Szegede sme už zase mysleli na Szeged. Niečo sme si práve na stredajšiu odvetu s maďarským tímom aj skúsili. Išlo o obranu. Od určitého času som prikročil k tomu, že som hral vyložene s mladými dievčatami. Nešlo len o to, aby si naše juniorky čo najviac zahrali, ale aj aby si naše ťažiskové hráčky pred dôležitým duelom oddýchli. Mali sme veľmi pekné okamihy, ale aj veľmi naivné. Úvod bol skutočne vydarený, určite najkrajší z celého zápasu. Potom sa to striedalo ako na vlnovke. Je ťažké čakať, že päť mladých ukáže v extraligovom dueli nejaký excelentný basketbal. Ich psychika ešte pracuje. Inak sa správajú ako keď je na ihrisku jedna juniorka medzi štyrmi skúsenými hráčkami a ako keď je prevaha mladších. Do zápasu som išiel s tým plánom, že keď bude víťazstvo isté, základná päťka bude sedieť.“

Ružomberok – Poprad 68:39 (24:7, 40:24, 55:27)
Body MBK: Lukačovičová 17, Podešvová 17, Krumbergová a Černáková po 7, Palušná 6, L. Wilsonová a Félixová po 4, Kupčíková, Chabadová a Spodniaková po2.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 925

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.